Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Problem z szarpaniem silnika i głośną pracą 2.0 16v


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.kris_man_*

Bezimienny Gość.kris_man_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 listopad 2019 - 11:32

Cena wymiany rozrządu w Sobiesław Zasada:
- części 2139.00 brutto

- robocizna 2600.00 netto – trzeba wymontować silnik aby wymienić rozrząd.

Ponad 5tys. To chyba drugiego chryslera sobie kupię🤣

#22 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 listopad 2019 - 12:50

Ja pie  :cenzura  le!!!!!!!! Cena jak z kosmosu.... Faktycznie w tej kwocie to można drugiego Pitka kupić...



#23 Felcom

Felcom

    Przedszkolak

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 149
  • Dołączył:  12 mar 2018
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.0 M LPG
  • Imię:Mariusz
  • Skąd::Słupca
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2019 - 13:06

Mój mechanik wymienił rozrząd bez wyjmowania silnika. Części 1100- 1300 cały komplet z pompą wody i napinaczem hydraulicznym. Za robotę wziął jakieś 200-300 no ale to po znajomości i robił jeszcze inne rzeczy za jednym razem



#24 Bezimienny Gość.kris_man_*

Bezimienny Gość.kris_man_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 listopad 2019 - 14:20

Czy macie kogoś rozsądnego kto podjałby się tej wymiany rozrządu? Teraz jak zrobiłem przepustnice pracuje równinie nie szarpie powyżej 2,5obrotow. Winna była biała wtyczka w przepustnicy, w której wygięty był jeden pin czyli ten czujnik w ogóle nie funkcjonował. Teraz jest tak jak na filmie. Czy tak powinien pracować ten silnik - bo jeśli jest dobrze to chyba na razie nic z nim nie będę robił...

Użytkownik kris_man edytował ten post 22 listopad 2019 - 14:22


#25 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2019 - 16:46

Cena wymiany rozrządu w Sobiesław Zasada:
- części 2139.00 brutto

- robocizna 2600.00 netto – trzeba wymontować silnik aby wymienić rozrząd.

Ponad 5tys. To chyba drugiego chryslera sobie kupię🤣


Części możesz zorganizować sam. Cenę wymiany możesz negocjować. Zresztą kupując auto które było produkowane w dwóch wersjach po 5 lat. Co myślałeś? Że tanie w zakupie... Było kupić golfa🤔

#26 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2019 - 20:02

Nie zmienia faktu, że napierdziela dalej jak w sieczkarni. Co do cen - jak już pisałem, rzecz uznania własnego. Co do wymiany rozrządu bez wyjmowania silnika - za pierwszym razem zawsze się coś upierdzieli - jak nie półoś, to czujnik podciśnienia kolektora, jak nie czujnik podciśnienia to obudowa wiatraków jak nie obudowa wiatraków to ujowo zestawiony rozrząd o jeden ząb, jak nie źle zestawiony rozrząd to pozrywane przewody od czujnika położenia przepustnicy......... i tak dalej, i tak dalej.... Ten, co wymienił rozrząd w pitku za 300 to chyba przez następne try tygodnie pluł sobie do zupy, żeby więcej było... :lol Znając Piotra ze Starowej Góry to wymiana rozrządu na sto procent obejmuje cenę wymiany wszystkich trzech uszczelniaczy i być może uszczelkę pompy olejowej na dole bloku. To, że jeździ się unikatowym samochodem kosztuje. Chyba, że trafi się na jelenia.....


Użytkownik maxym72 edytował ten post 22 listopad 2019 - 20:05


#27 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2019 - 20:15

Nie zmienia faktu, że napierdziela dalej jak w sieczkarni. Co do cen - jak już pisałem, rzecz uznania własnego. Co do wymiany rozrządu bez wyjmowania silnika - za pierwszym razem zawsze się coś upierdzieli - jak nie półoś, to czujnik podciśnienia kolektora, jak nie czujnik podciśnienia to obudowa wiatraków jak nie obudowa wiatraków to ujowo zestawiony rozrząd o jeden ząb, jak nie źle zestawiony rozrząd to pozrywane przewody od czujnika położenia przepustnicy......... i tak dalej, i tak dalej.... Ten, co wymienił rozrząd w pitku za 300 to chyba przez następne try tygodnie pluł sobie do zupy, żeby więcej było... :lol Znając Piotra ze Starowej Góry to wymiana rozrządu na sto procent obejmuje cenę wymiany wszystkich trzech uszczelniaczy i być może uszczelkę pompy olejowej na dole bloku. To, że jeździ się unikatowym samochodem kosztuje. Chyba, że trafi się na jelenia.....

przepraszam że pytam. W dzisiejszych czasach . Ile może mieć lat Piotr. No dobra źle to zabrzmiało. Obsługiwało mnie dwóch konsultantów serwisowych. Pierwszy - cześć i złoil, chociaż dupa nie boli bo postawili pitka na nogi ( kółka). Chociaż trochę cwaniakowal. Drugi super. Życzliwy, nic do ukrycia, ale może to stres z filtrem oleju. No i na warsztacie poznałem mechanika, który zajmował się autem. Raczej mój tata niż kolega. Ale dobry fachowiec, zresztą doradca też.

Użytkownik steryd edytował ten post 22 listopad 2019 - 20:17


#28 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2019 - 20:24

Piotr Pacholczyk, brał udział w rajdzie Paryż-Dakar razem z Ś.P Maciejem Majchrzakiem jako jego główny mechanik. Mógłby być Twoim ojcem. Nie wiem czy jeszcze tam pracuje - dawno nie gadaliśmy. Swoją drogą dobrze, że sobie o Nim przypomniałem - czas odnowić kontakty. 


Użytkownik maxym72 edytował ten post 22 listopad 2019 - 20:25


#29 shaeyla

shaeyla

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 206
  • Dołączył:  29 wrz 2018
  • Rok Produkcji:2000 / 2006
  • Silnik:2,0M / 1,6M
  • Imię:Marta i Wojciech
  • Skąd::lubuskie
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 listopad 2019 - 20:23

Cena wymiany rozrządu w Sobiesław Zasada:
- części 2139.00 brutto

- robocizna 2600.00 netto – trzeba wymontować silnik aby wymienić rozrząd.

Ponad 5tys. To chyba drugiego chryslera sobie kupię

 

To żart? 8| Mnie kosztowało nieco ponad 1300 zł z robocizną w 2,0.



#30 Bezimienny Gość.norrrmalny_*

Bezimienny Gość.norrrmalny_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 listopad 2019 - 21:45

witam wszystkich, że tak się podłącze do tematu to gdzie najlepszy mechanik od PT najbliżej Opola ?



#31 RASMUTES

RASMUTES

    Początkujący

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 53
  • Dołączył:  29 lip 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Kazimierz
  • Skąd::Biedrusko
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 listopad 2019 - 18:22

Maxym72, a jak sprawdzić zestawienie rozrządu?

Rasmutes gdzie znajdę ten czujnik położenia wału?

Ciagle zastanawia mnie ta przepustnica, która sprawia, że nie da się płynnie i powoli ruszyć... czy błąd p123 nie jest w ogóle związany z pzrepustnicą?

Jak zdejmiesz tę plastikową osłonę z silnika ,czujnik położenia wałka rozrządu  jest od strony akumulatora na górze głowicy przykręcony dwiema srubami M6 ,dochodzi do niego kabel z wtyczką .wszystko jest bardzo dobrze dostępne a sama wymiana to pikuś. Sprawdź jeszcze czy nie wyskakuje Ci błąd 340. Pozdrawiam


Czy macie kogoś rozsądnego kto podjałby się tej wymiany rozrządu? Teraz jak zrobiłem przepustnice pracuje równinie nie szarpie powyżej 2,5obrotow. Winna była biała wtyczka w przepustnicy, w której wygięty był jeden pin czyli ten czujnik w ogóle nie funkcjonował. Teraz jest tak jak na filmie. Czy tak powinien pracować ten silnik - bo jeśli jest dobrze to chyba na razie nic z nim nie będę robił...

Według mnie jest O.K.


Jak zdejmiesz tę plastikową osłonę z silnika ,czujnik położenia wałka rozrządu  jest od strony akumulatora na górze głowicy przykręcony dwiema srubami M6 ,dochodzi do niego kabel z wtyczką .wszystko jest bardzo dobrze dostępne a sama wymiana to pikuś. Sprawdź jeszcze czy nie wyskakuje Ci błąd 340. Pozdrawiam


Według mnie ten hałas przy wyższych obrotach  może może wskazywać na uszkodzenie alternatora .


To żart? 8| Mnie kosztowało nieco ponad 1300 zł z robocizną w 2,0.

W Poznaniu od 1600 robocizna + części.



#32 Bezimienny Gość.kris_man_*

Bezimienny Gość.kris_man_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 grudzień 2019 - 19:50

Czyli w Łodzi nie ma innych propozycji kto by mógł wymienić rozrząd?

#33 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 grudzień 2019 - 11:47

Czyli w Łodzi nie ma innych propozycji kto by mógł wymienić rozrząd?

na brukowej jest serwis Amerykańców, i gdzieś na traktorowej. Nie robiłem nic u nich ale możesz zapytać. Na razie moja przygoda była obsługiwana przez serwis zasady ( jeżeli chodzi o silnik), mechanikę w podstawie ogarniam sam a bardziej pracochlonne, mechanik który serwisował poprzednie auta.

#34 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 grudzień 2019 - 13:59

To żart? Mnie kosztowało nieco ponad 1300 zł z robocizną w 2,0.

 

 

to nie żart tylko tak kosztuje na oryginalnych częściach  - tylko proszę nie pouczaj że nie wiem co piszę , co tak naprawdę zostało wymienione u ciebie nie będę wnikał  i czy aby wszystko zostało wymienione przy rozrządzie  ? 







Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych