Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


czy kierownica od Chrysler 300C bedzie pasowała do Pitka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.olotoja_*

Bezimienny Gość.olotoja_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 listopad 2019 - 21:05

bardzo mi się spodobała kierownica od Chryslera 300 C  , mialem ostatni przyjemność pośmigania takim :)  czy da się przełożyć  ta kierownice do naszego pitka ?   może ktoś coś wie ? nie chciałbym kupować w ciemno montować a   potem odsyłać bo to zawsze stres dla sprzedającego bo ten już liczy kase a ja mu zwrot robię . na pierwszy rzut oka  mocowanie powinno byc takie samo . 

 

#2 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2019 - 05:53

Nocowanie jak mocowanie pytanie jak z podłączeniem poduszki i klaksonu

#3 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2019 - 07:32

Daj sobie spokój - Takie przeróbki to proszenie się o tragedię. Po pierwsze pasować nie będzie. Po drugie takie modyfikacje w czasie zadziałania układu SRS (poduszek powietrznych) może być przyczyna kalectwa lub śmierci pasażerów i kierowcy. Po trzecie dziwnie się człowiek czuje na zakręcie z niereagującą na ruchy kierownicą.....


  • rafe1 lubi to

#4 Martiniofficial

Martiniofficial

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 57
  • Dołączył:  14 paź 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Localhost
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 20 listopad 2019 - 11:59

Bez przesady.... Poduszki wystarczy nie podpinać, jedyne co to narażanie sie przy dużym dzwonie na problemy. Mam mieszane uczucia - pozbawiac auta punktu bezpieczeństwa dla wyglądu.. z drugiej jednak strony... Wiele osób montuje naby i sportowe zdejmowane kierownice bez poduszek i jakoś nie słychać żeby umierali notorycznie.....

Klakson podłączyc to pikuś.. Co do skręcania też bez jaj.. jak mocowanie pasuje to czemu miała by nie skręcać na zakręcie???

Sam jak robiłem DelSolke to miałem malutką kierowniczkę momo.. i jakoś nie umarłem :-)

Mnie temat zaciekawił..

Mam rozebranego jednego Pitka akurat wczoraj zdjąłem kierownice więc mogę sprawdzić mocowanie.

Użytkownik Martiniofficial edytował ten post 20 listopad 2019 - 12:01


#5 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2019 - 12:09

sluchaj doktora i nie dupcyj,... ja se bede zmieniac kierownice na taka w stylu retro stal nierdzewna i drewno, bedzie bez poduszki,... ale moj pitek to jest zombi i doktor go nazwal podupcony pitek czy jakos tak,...

fabryki sie nie poprawia ale czasem mozna,...jak sie ma pierdolca na jakims wycinku swojego zycia to tylko uzywac do woli bo tego posmiertnego nie ma bo jeszcze nikt nie wracal i mowil jak tam jest pieknie,... :miecio



#6 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 20 listopad 2019 - 13:38

Bez przesady....

A ja bym posłuchała doktora, ale każdy robi co tam uważa.



#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2019 - 15:37

doktora bezwzglednie nalezy sluchac a robic po swojemu  w  dupe demokrracyja podobniez jest,...



#8 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2019 - 18:20

Sorry kolego, ale kierownica z 300C jest brzydka jak noc. Za darmo takiej bym nie chciał.



#9 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 580
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 listopad 2019 - 18:29

Idę do doktora...

Doktor zleca mi leki, bo musi z czegoś żyć.

A ja je wyrzucam do śmieci ...

Bo też muszę żyć :muzik



#10 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2019 - 05:52

Idę do doktora...

Doktor zleca mi leki, bo musi z czegoś żyć.

A ja je wyrzucam do śmieci ...

Bo też muszę żyć :muzik

 

Tak większość robi - potem przychodzi po drugą receptę, jak sprawy idą nie najlepiej i liczą, że doktor nie pamięta pacjenta - ale doktor pamięta....... tylko udaje, że nie pamięta :muzik


 

 

Co do skręcania też bez jaj.. jak mocowanie pasuje to czemu miała by nie skręcać na zakręcie???

 

Bo nie wszyscy mają pojęcie i wyobraźnię  wystarczającą do ogarnięcia na przykład zagadnień połączenia na wieloklinie lub stożku. Bo nie ogarniają, że jeśli założą większą średnicą kierownicę to właściwości układu kierowniczego się niespodziewanie zmienią - poprzez zmianę momentu działania na przekładnię do ograniczenia miejsca na łapy dookoła kiery i możliwość zaplątania się przy szybkich manewrach na drodze. Nie masz nawet pojęcia, co potrafią użytkownicy zrobić nie mając świadomości skutków swego działania. Widziałeś na przykład koło kierownicy przyheftane do wałka glutem spawalniczym (alu kiery do stali wałka!!!!!), bo nakrętka miała zerwany gwint, a jeździć trzeba było? Przecież nikt nie zginął. Naprzeciw takiego samochodu nie chciałbym się znaleźć nawet w wyobraźni. Pozdrawiam.

 

P.S. Ci którzy zginęli przez takie przeróbki zazwyczaj ze zrozumiałych powodów o tym nie rozpowiadają w szerszym gronie. Dobrze, jeśli tylko Oni giną, a nie na przykład zupełnie niewinny człowiek z naprzeciwka. 


Poduszki wystarczy nie podpinać, jedyne co to narażanie sie przy dużym dzwonie na problemy.
 Masz pewność, że odłączając poduszkę kierowcy unieruchamiasz tylko system poduszki kierowcy, a nie cały system (także pasażera)? Każdego o tym uprzedzasz sadzając go na siedzeniu pasażera, czy będziesz liczył na cud....

 

Nie chce mi się więcej pisać...


Użytkownik maxym72 edytował ten post 21 listopad 2019 - 05:45

  • bartek_sz3 i morf lubią to

#11 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2019 - 10:50

szkoda ze ci sie maksio nie chce pisac,... bo zwykle jak napiszesz to madrosci,.. nie zapomne twojego wykladu na spocie w swidwinie ze wspanialymi schematami rysowanymi z glowy,... :miecio


Użytkownik miecio edytował ten post 21 listopad 2019 - 10:52


#12 Martiniofficial

Martiniofficial

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 57
  • Dołączył:  14 paź 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Localhost
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 listopad 2019 - 11:54

Maxymie widziałem dużo rzeczy - również dużo druciarstwa które kończyło się różnie. Niemniej chłop po to pisze ja forum żeby skonsultować swój pomysł - dowiedzieć się jakie są plusy i minusy.. Zawsze pomiędzy profesjonalnymi mechanikami a "dłubaczami" tudzież szeroko pojętymi tunerami jest delikatnie mówiąc nutka niesmaku. Każdy ma swój punkt widzenia i siedzenia. Pamiętam jak z pierwszym moim dieselem pojechałem do mechanika - kupiłem tłumik sportowy - "Panie montuj - ma pierdzieć" . Co usłyszałem? Diesel nigdy nie będzie pierdzieć... No i dla mnie "nigdy" było słowem klucz.. To tniemy kata - "Gdzie Panie.. bedzie śmierdziec, turbo będzie przeładowywać - jeszcze mocy może straci"..

Suma Summarum zrobiłem jedynego w polsce Stilacza w dieslu któremu pękło 200KM i 500 nM.. Który brzmiał może nie jak V12 ale niejedna benzyna na przelocie mogła sie schować.. Poniżej filmik - warto obejrzeć do momentu wyjazdu na prostą gdzie słychać odcine..

https://m.youtube.co...h?v=eV6j-0NpG_I

i wszystko to zaczęło się od słowa "nigdy"

...

a tu jeszcze miał jakiś tłumik wersja chyba v2 czy nawet v1 ale też już ładnie było :-)

https://youtu.be/3beyC7FIPdU

Troche nie w temacie ale piszę o tym gdyż większość osób pukała mi w głowe gdy słyszała moje pomysły..

tłumiki wywalić? większe turbo?? przepływkę wyciąć z softu? fitr stożkowy? wydech z nierdzewki?? odcinka?? gumy zamieniasz Pan na nierdzewke? (układ chłodzenia był z nierdzewki wyspawany - dla fanu) Belka tylna pocięta i pospawana żeby koła 10 cali upchać?? whaat?

Mimo tych wszystkich pukań w głowe - zrobilem swoje :-)

Użytkownik Martiniofficial edytował ten post 21 listopad 2019 - 12:09


#13 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2019 - 13:32

ten spoiler na bialym aucie zywcem jak bagaznik na tylnej klapie w moim PodupconymTransformersie,.. heheheheheeeee :miecio



#14 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 listopad 2019 - 16:50

słabo słychać na tym filmiku bo wieśmuzyka za głośno ustawiona. Tak że materiał poglądowy, dość słaby :(



#15 Martiniofficial

Martiniofficial

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 57
  • Dołączył:  14 paź 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Localhost
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 listopad 2019 - 16:59

Wiem, do dziś zły jestem że podłożylem te muzykę no ale co ma byc słychac to można wychwycic..

#16 Bezimienny Gość.olotoja_*

Bezimienny Gość.olotoja_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 listopad 2019 - 20:08

Mam rozebranego jednego Pitka akurat wczoraj zdjąłem kierownice więc mogę sprawdzić mocowanie.

 

jako możesz spradzić to czy od 300m będzie pasowało  to bedę wdzieczny .   każdy ma inny gust  wiec o tym nie bedziemy gadać :)   chrysler to chrysler i myśle że zamiana kierownic nie bedzie stanowiła problemu ,  czyli mocowanie i podłaczenie kierownicy takie samo powinno być .



#17 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2019 - 20:18

no więc chciałem zaznaczyć, że wycięcie tłumika, wgranie softu, zamiana silnika, wstawienie filtra stożkowego to nie to samo co zmiana zacisków hamulcowych na większe (przy ABS), wymiana kierownicy z poduszką powietrzną, czy wymiana pasów bezpieczeństwa. Są granice głupoty, których nie należy przekraczać. Skończyłem. Amen. 

 

P.S - kiera i tak nie będzie pasować. Śruba mocująca w pitolu i w 300 c jest innego typu - 300 c łeb osadzony na połączeniu stożkowym, pt łeb sześciokątny na osadzeniu płaskim - pomijam różnice w średnicy wałka..... 

 

Zawsze można przyspawać lub zespolić drutem alumniniowym, tylko nie wiem, czy się da pomalować..... 


Użytkownik maxym72 edytował ten post 22 listopad 2019 - 22:48


#18 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2019 - 15:44

a moj PodupconyTransformers otrzyma kierownice inna niz obecna a bedzie calkowicie z mojego ulubionego materialu 1h18 bedzie posiadac 4 szprychy, tempomat, wpasowana na wielkolinie metoda dlutowania z odpowiednim podzialem,...i bedzie jedyna w okolicy,... i zrobie to sam bo sie na tym nie znam sie,. eeeeeee

potrwa to mysle 6 miesiecy bo grafik napiety jak dupie te no ,...rojdy,...

oczywiscie wszystko przewiduje w odpowiedniej tolerancji jako prawie inzynier ale na mily bog,... zycie nie tylko jest by brac, zycie nie tylko by bezczynnie trwac,...i zeby zyc z siebie samego trzeba dac,...robic robic tworzyc i dupcyc i dupcyc,....

na filmie na bank sie uda  pada takie: zesralo sie wydupcam stad,... a akcja dzieje sie w krk i jeszcze jest cos takiego: ide na pole,... 

wdupca mnie madrosc medrcow ale  medrcow trzeba sluchac a czasem robic po swojemu

/a tzw autopsji,... wczoraj kilku debili malo co mnie nie stratowalo na a4 bo kurniki podupcone siedzialy w dupe kopane/ pojebane za kurcze/wa  za kierownica co im chchcu,..om posranym dala fabryka i ppodupcony pedal gazu,... do pociskania,.. szoda ze mnie nikt z inzynierow nie zapytal czy se tego zycze czy li tylko daje narzadz do zabijania,. nosz w dupe jet demokracja ,...wszystko wolno wolno nie w sensie wolnej jazdy kkkkkkkkuuuuur,a 

:miecio 



#19 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 25 listopad 2019 - 18:13

Mieczysławie.... a ta nowa kierownica to poduszkę będzie miała czy też wydupcysz hmm hmm



#20 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2019 - 18:24

poduszka bedzie WYDUPCONA ja nawet na autostradzie jade 80-100 a jak mi ktos przydupcy to inna sprawa,... Porupcony Transformers  jest traktowany jak juz zabytek a te debile w qqqq wv ciundaj szkodac i innych ja mam w rzyci/w dupie,... :miecio


Użytkownik miecio edytował ten post 25 listopad 2019 - 18:25






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych