Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


HELP WYMIANA LUSTERKA - PROBLEM


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.loox_*

Bezimienny Gość.loox_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2010 - 07:28

Witam wszystkich jestem nowy na forum i niestety nie jestem wlascicielem PT, jednak staram sie pomoc znajomej, ktora takowego posiada.
Ale do rzeczy....
Kilka dni temu znajoma ku swojemu zdziwieniu po wyjsciu z pracy znalazla lusterko polozone obok samochodu. Ktos mowiac wprost uwalil je przejezdzajac obok jej zaparkowanego autka. Zobligowalem sie ze wymienie jej lusterko (przeciez to nie klopot) zrobilem rozpoznanie problemu w internecie i znalazlem... "kilka srubek, tapicerka z drzwi, kostka pod tapicerka". Oryginalne lusterko bylo podgrzewane i regulowane elektrycznie, zaopatrzylem sie wiec w takowe na allegro. Na drugi dzien podjechalem wymienic. Faktyczenie taka wymiana to bajka bylem gotowy w 20 minut jednak pojawil sie problem... Nie bylem w stanie podlaczyc kostek z przewodami poniewaz w tym, ktore kupilem kabelek byl krotszy o okolo 10cm dodatkowo w kostce jest o 2 przewody wiecej niz w tym, ktore jest zepsute...

Pytanie brzmi... czy te przewody ktore sa mi potrzebne beda w kostkach na tych samych pozycjach co w starym lusterku ?
W takim wypadku moglbym przedluzyc te przewody i wpiac kostke a cos co dziala poprzez dodatkowe przewody nie bedzie dzialalo ( chociaz nie mam pojecia co by to moglo jeszcze byc...)
Jesli nie to mam wielka prosbe do kolegow/kolerzanek o schemat lub opis kostek z lusterek tak abym mogl bez stresu o samospalenie podlaczyc wszystko jak nalezy.

Z gory wielkie dzieki

#2 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 luty 2010 - 20:38

chcialbym pomoc ale sorki trzeba wydzwonic kable wg schematu....
pzdr! :*
zrob fotke ' i no i zobaczymy moze po kloracyh kabelkow dojdz co i jak...

#3 HAL9000

HAL9000

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 340
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Chełmża
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2019 - 18:06

Wiem, że temat trochę stary, ale trafiła mi się kolizja i zamówiłem lustro. Dostarczone szybko lecz pojawiły się dwa problemy. Pierwszy to za krótki kabel lustra kupinego, a drugi to wyłazi z niego więcej kabli niż ze starego, podłączyłem kabel od starego lustra, ale się ostały dwa kabelki jeśli ktoś z kolegów rozkminiał podobny temat proszę o inforamację na łamach szacownego forum, bo nie chce mi się kminić "na piechotę".



#4 szyk60zt

szyk60zt

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 281
  • Dołączył:  11 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Zdzisław
  • Skąd::Leszno Wlkp
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2019 - 20:25

jakie lusterko kupiłeś ( pierwsze lepsze z allegro ), najwięcej jest lusterek wersja angielska - nie wiem czy ustawisz je prawidłowo,

szukaj wersje EU. Podgrzewanie, regulowanie i jeszcze wersja składania lusterka.



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 grudzień 2019 - 23:19

Kupiłeś lusterko z angola - cały problem , nie będzie dobrze pracować inaczej jest zalamanie odbicia .Co do dlugosci przewodów były dwie wersje .


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 11 grudzień 2019 - 23:20


#6 HAL9000

HAL9000

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 340
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Chełmża
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2019 - 18:29

Carramba, popracuję nad tematem dziękuję za informacje.



#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 grudzień 2019 - 18:33

Krzysiek lewe czy prawe 



#8 HAL9000

HAL9000

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 340
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Chełmża
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2019 - 21:08

Dosztukowałem przewody (trzy zostały) lustro przykręciłem. Rzeczywiście angielskie, ale przy max wychyle działa jak trzeba. przy okazji wymienię na kontynentalne. Dzięki za informację i pomoc.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych