Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zmiana położenia fotela kierowcy

fotel kierowcy wózek

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Majkel_*

Bezimienny Gość.Majkel_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 marzec 2020 - 21:13

Drogie Koleżanki i Koledzy :)

Po raz kolejny przyszło mi się Was poradzić, bo zabieram się do tematu, jak do jeża- irytuje, ale nie chcę niczego zepsuć.

 

W skrócie- mój Pitek jest bity- zawsze był, wiedziałam o tym i nie mam z tym problemu, bo złożono go przyzwoicie. No właśnie- przyzwoicie.

Mam problem z fotelem kierowcy, bo przed reanimacją samochodu był ewidentnie zdjęty z tych, jak to nazwać....  :/  sanek? Z cokołu? Następnie go przymocowano, ale zrobiono to zbyt daleko od kierownicy.

Widać to wyraźnie- fotel kierowcy nie przysuwa się tak bardzo do przodu, jak ten pasażera.

Ze względu na mój wzrost nigdy mi to nie przeszkadzało, bo dla mnie było "akurat", ale mniejszy kierowca nie ma szans dostać do pedałów  :glupek

Zanosi się na drugiego kierowcę naszego Pitka, więc po 10 latach użytkowania samochodu potrzebuję w końcu rozwiązać ten problem.

Poczytałam tu kilka tematów spokrewnionych, ale nie znalazłam tego, czego szukam.

Jakie śruby (ile ich jest i które to) należy odkręcić, żeby całe to tałatajstwo zamontować nieco bardziej z przodu niż jest teraz? Wiem już, że muszę uważać na wtyczki od poduszek- czy coś jeszcze może mnie zaskoczyć?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi  :szacun



#2 Bezimienny Gość.Majkel_*

Bezimienny Gość.Majkel_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 marzec 2020 - 19:58

Nikt? Nic?  :papa



#3 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 856
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 marzec 2020 - 23:55

Stelarz fotela jest mocowany do podłogi 4 śrubami i element ten niewiele przesuniesz. ...o ile pamiętam są tam chyba nawet swego rodzaju bolce ustalające, a pozycja fotela jest przez to w stałym miejscu. Regulacja położenia fotela przód/tył jest możliwa tylko na sankach (szynach), po których przesuwa się siedzisko, co jest ograniczane bolcami na końcach szyn. Zdejmij oba fotele i porównaj, czym i dlaczego się różnią - to tylko 8 śrub.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych