Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Sprzęgło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.coolmen777_*

Bezimienny Gość.coolmen777_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 marzec 2020 - 21:42

Witam, czy to będzie problem ze sprzęgłem czy skrzynia? Chodzi o to że czasem jak wrzucam 1, lub wsteczny to czuję lekkie szarpnięcie, jak by sprzęgło nie było do końca wciśnięte, a jest. Do tego podczas ruszania już przy minimalnym puszczeniu sprzęgła czuć że auto ciągnie ale dopiero w połowie rusza już normalnie, poza tym nie ślizga się. Pitek 1.6.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

#2 dodeks

dodeks

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 184
  • Dołączył:  28 cze 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:Dominik
  • Skąd::Małopolska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2020 - 10:03

Witam! Nie wiem jak w Pitku, ale w renówce tak miałem i był walnięty docisk sprzęgła. Taka luźna sugestia.



#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2020 - 11:24

tarcza sprzegla do wymiany



#4 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 864
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2020 - 00:14

Za chwilę będzie na trójce dodawanie gazu, po czym licznik przyspieszy, a samochód nie, czyli sprzęgło do wymiany.
Ze spraw lekkich sprawdź gumki na wybieraku może są wybite. Ewentualnie na początek wymień płyn hydrałliczny w układzie wysprzęglika i pompy.

#5 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 sierpień 2020 - 20:59

Witam
W moim pitku 1.6 lpg od  jakiegoś czasu pojawia się problem z biegami. Jadąc w korku na ciepłym silniku ciężko wchodzi 1 bieg trzeba użyć dużo siły żeby wszedł, a parkując to czasami wyłączam silnik wrzucam R i odpalam żeby oszczędzić uszy od zgrzytu. Co do jazdy w korku jak już się wydostanę i wrzucam wyższe biegi to przez klika "świateł / skrzyżowań" 1 bieg wchodzi bez zarzutu i taka loteria bo jadąc odcinek 15 km jest problem z biegiem 1 i R a jadąc 80 km wszystko jest ok. Jak już ciężko 1 bieg wchodzi do wystarczy dosłownie 5 mm uniosę nogę z pedału i już samochód ciągnie do przodu. Czy to jest ewidentne zużycie sprzęgła czy może wyprzęgnik dodam że przy skrzyni łączenie z silnikiem jest mokro. Jakieś sugestie co do ewentualnych części  wyprzęgnik / sprzęgło bo te co tutaj znalazłem na forum już powygasały.
Pozdrawiam



#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 sierpień 2020 - 21:14

na dwoje babka wrózyła trzeba wyjąć i obejrzeć i jedno i drugie siada - sprzęgło tańsze w naprawie 


  • LukGut lubi to

#7 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2020 - 15:00

Mechanik wyciągnął i stwierdził, że sprzęgło jest do wymiany kompletnie. Problem pojawił się podczas zamówienia część niedostępna ( czy faktycznie jest z dostępnością taki problem ?) Zaproponował regenerację sprzęgła a łożysko dociskowe jest dostępne oraz wymiana uszczelniaczy półosi. Czy waszym zdaniem operacja regeneracji to gra warta świeczki czy szukać sprzęgła na własną rękę? 
Pozdrawiam



#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2020 - 15:50

https://e-katalog.in..._szukaj/100001/

 

dostepne w intercars.com.pl



#9 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2020 - 16:31

Na olx wpisz części pt cruiser. Wyświetli się mnóstwo używek. Jak zrobisz filtr Zgierz, to sensowny koleś powinien się wyświetlić i kolejny filtr cała Polska, i też sensownie, też tylko nowe części, ale nie pamiętam skąd był, chyba Bydgoszcz. No musisz sprawdzić. Temat do ogarnięcia, ja kupiłem 1.6 ze zmienionym sprzęgłem... I rachunki są mniejsze.. jeden i dr

Na olx wpisz części pt cruiser. Wyświetli się mnóstwo używek. Jak zrobisz filtr Zgierz, to sensowny koleś powinien się wyświetlić i kolejny filtr cała Polska, i też sensownie, też tylko nowe części, ale nie pamiętam skąd był, chyba Bydgoszcz. No musisz sprawdzić. Temat do ogarnięcia, ja kupiłem 1.6 ze zmienionym sprzęgłem... I rachunki są mniejsze.. jeden i dr

jeden i drugi w miarę możliwości ogarnięty. Jak nie znajdziesz to daj znać. ....

#10 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2020 - 17:08

Używane sprzęgło to ma w swoim samochodzie

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2020 - 17:14

Normalna cena tego sprzęgła była w przedziale 600-900zl + łożysko oporowe, i po co ten lament kupiłeś auto popsuło się części kupuje się nowe lub daje do regeneracji, jak jest problem to sprzedaj auto masz jeździć bezpiecznie i być bezpiecznym dla innych użytkowników. Czasami myślę że Was już ponosi jeździcie autami które kiedyś kosztowały ponad 120 tys zł i ceny dobrych części dużo się nie zmieniły to urok piękna i użytkowania tego zacnego auta - szanujcie je.

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 04 sierpień 2020 - 17:16

  • gtig60 lubi to

#12 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2020 - 19:52

Steryd nie szukam używanego sprzęgła. Używane mam w swoim samochodzie. Andreeas7 " Czasami myślę że Was już ponosi jeździcie autami które kiedyś kosztowały ponad 120 tys zł i ceny dobrych części dużo się nie zmieniły" Ceny cenami niech będą fakt dostępności znalazłem na alledrogo sash niecały 1tys cebulionow dostepna 1 szt zadzwoniłem i jednak kolo nie ma na stanie. Sens mojego pytania był prosty nie chodzi o oszczędzanie na bezpieczeństwie czy cokolwiek. Czy regenerował ktoś z was kiedykolwiek sprzęgło i to zdało egzamin. Pozdrawiam

#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 sierpień 2020 - 20:09

To zwykle sprzęgło bez dwumasy więc tylko tarcza okładziny ( sprężyny) i docisk do regeneracji, sprawdzona firma w Kielcach sprzęgła. Pl polecam sam korzystam
  • LukGut lubi to

#14 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 864
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 sierpień 2020 - 12:57

Mechanik wyciągnął i stwierdził, że sprzęgło jest do wymiany kompletnie. Problem pojawił się podczas zamówienia część niedostępna ( czy faktycznie jest z dostępnością taki problem ?) Zaproponował regenerację sprzęgła a łożysko dociskowe jest dostępne oraz wymiana uszczelniaczy półosi. Czy waszym zdaniem operacja regeneracji to gra warta świeczki czy szukać sprzęgła na własną rękę?
Pozdrawiam

Podpytaj tu

https://www.iparts.p...359-100051.html


- ja 3 lata temu kupowałem

Tu poniżej na Allegro masz od ręki tylko cena z kosmosu - ale bym kupił, gdybym musiał (od 3 lat bez problemu na takim jeździmy).

https://allegro.pl/o...source=facebook


Tutaj poczytaj o wymianie.

https://ptclub.pl/to...6/?fromsearch=1

Mam nadzieję, że pomogłem.

.

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 05 sierpień 2020 - 18:12

  • LukGut lubi to

#15 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 sierpień 2020 - 15:45

Steryd nie szukam używanego sprzęgła. Używane mam w swoim samochodzie. Andreeas7 " Czasami myślę że Was już ponosi jeździcie autami które kiedyś kosztowały ponad 120 tys zł i ceny dobrych części dużo się nie zmieniły" Ceny cenami niech będą fakt dostępności znalazłem na alledrogo sash niecały 1tys cebulionow dostepna 1 szt zadzwoniłem i jednak kolo nie ma na stanie. Sens mojego pytania był prosty nie chodzi o oszczędzanie na bezpieczeństwie czy cokolwiek. Czy regenerował ktoś z was kiedykolwiek sprzęgło i to zdało egzamin. Pozdrawiam

ze Zgierza i Bydgoszczy to są kolesie którzy mają tylko nowe części i sporo do neona, czy pitka. Nawet nie chciało ci się sprawdzić.

Steryd nie szukam używanego sprzęgła. Używane mam w swoim samochodzie. Andreeas7 " Czasami myślę że Was już ponosi jeździcie autami które kiedyś kosztowały ponad 120 tys zł i ceny dobrych części dużo się nie zmieniły" Ceny cenami niech będą fakt dostępności znalazłem na alledrogo sash niecały 1tys cebulionow dostepna 1 szt zadzwoniłem i jednak kolo nie ma na stanie. Sens mojego pytania był prosty nie chodzi o oszczędzanie na bezpieczeństwie czy cokolwiek. Czy regenerował ktoś z was kiedykolwiek sprzęgło i to zdało egzamin. Pozdrawiam

ze Zgierza i Bydgoszczy to są kolesie którzy mają tylko nowe części i sporo do neona, czy pitka. Nawet nie chciało ci się sprawdzić.jak masz wyjęte sprzęgło to porównaj ze sprzęgłem od mini r50/53. Cena normalna i pewnie będzie pasować

Użytkownik steryd edytował ten post 05 sierpień 2020 - 15:49

  • LukGut lubi to

#16 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 05 sierpień 2020 - 20:00

Na Amazonie.de jest dostępny komplet 213,00 EUR plus 21 EUR dostawa.
Takie rzeczy tylko nowe, rzadnych regeneracji to druciarstwo. Nowy komplet do 1000 zł, bez przesady, normalna cena.
Dzisiaj nie na się co ograniczać do Polski, wpisz w przegladarce Chrysler Pt Cruiser 1.6 Kupplungsatz i będziesz mial oferty sklepów.
  • gtig60 i LukGut lubią to

#17 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2020 - 06:47

Na Amazonie.de jest dostępny komplet 213,00 EUR plus 21 EUR dostawa.
Takie rzeczy tylko nowe, rzadnych regeneracji to druciarstwo. Nowy komplet do 1000 zł, bez przesady, normalna cena.
Dzisiaj nie na się co ograniczać do Polski, wpisz w przegladarce Chrysler Pt Cruiser 1.6 Kupplungsatz i będziesz mial oferty sklepów.

 

Guto nie wpadaj w paranoje - 90 % dostepnych zestawów sprzęgła na sklepach jest po regeneracji  , taka jest polityka wszystkich firm bez znaczenia czy Sachs czy luk czy Valeo  .Jako nie liczny informował o tym klienta przed zakupem Sachs 



#18 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2020 - 16:05

Guto nie wpadaj w paranoje - 90 % dostepnych zestawów sprzęgła na sklepach jest po regeneracji , taka jest polityka wszystkich firm bez znaczenia czy Sachs czy luk czy Valeo .Jako nie liczny informował o tym klienta przed zakupem Sachs

racja Andrzeju.
  • Guto lubi to

#19 Guto

Guto

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Piotr

Napisano 06 sierpień 2020 - 18:34

racja Andrzeju.


Nie chcialbym od Was kupić samochodu.
Kupuję zawsze nowe części, a te których do pewnych modeli nie ma na rynku, zlecam wykonanie od nowa. Hobbistycznie siedzę w samochodach, w których takie podejście powoduje utratę wartosci.
Mimo to jak mieliśmy PT dostawał zawsze nowe części i to te sprawdzone. Pan Andrzej jest na pewno super fachowcem, ale moje możliwości znalezienia dowolnej czesci do ultra rzadkich aut, przerastają Wasze wyobrażenie.
Każdy ma swoje zdanie, ale ja mam swoje, masz auto, jeździsz, kupujesz nowe części,
i jeździsz dalej samochodem, a nie wynalazkiem.
Koledze Sterydowi, radzę trochę własnego zdania, bo brzmi to śmiesznie.

#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 sierpień 2020 - 19:27

Piotrze przestań pitolić i następnym razem zapoznaj się ze specyfikacją  sprzedawanego sprzęgła zamiesciłem 3 zrzuty zobacz na mały zapis w informacji dodatkowej (sprzęgło od 2,0 dla przykładu ), wszystkie te sprzęgła są sprzedawane jako nowe - ale faktycznie nowe nie montowane ma inna cenę . I proszę więcej wiary w ludzi zobaczymy jak będziesz szukał zestawu do crd czy tez kupisz nowy za  ponad 7tys zl  , czy dobą alternatywę 


 

Na dwóch pierwszych zrzutach podświetlone : towar montowany wcześniej 

Na trzecim faktycznie zapis :towar nowy 

 

Hurtownia nawet nie pisze że produkt jest po regeneracji , 90 % klientów nie wie co kupuje i jest przekonane że maja super okazję i nowe sprzęgło .

Załączone pliki


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 06 sierpień 2020 - 19:28






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych