Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

[Guide]Projekt Spryskiwacze Reflektorów FotoRelacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#41 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2010 - 09:45

ja juz zamowilem wiec odwrotu niema ale zanim dzizry bende wiercil to podlacze to tak pod 12v i zobacze pod jakim cisnieniem sika,co do xenonow to jest moze i dobra sprawa faktycznie lepiej oswietlaja droge ale musi to byc najlepiej juz fabrycznie zamontowane,a nie jak w polsce swiry sobie pozakladaja albo zarowki fioletowe co daja mniej swiatla niz normalne i oslepiaja innych,albo jakies uniwersalne zestawy xenonowe i montuja to gowno oslepiajac innych,takim policja powinna odrazu dowody zabierac,czemu tak niejest niewiem,przeciez takie auto policjant juz zdaleka moze rozpoznac,tak sama jest z przegladem technicznym czemu im dowody podbijaja?wszystko to jest chore.
Moze malo kto wie ale jezeli ktos spowoduje wypadek bo oslepil kogos takim wlasnie cudnym oswietleniem to ubezpieczenie niewyplaca odszkodowania.
Xenon uniwersalny oczywiscie jest do zamontowania ale koszt takiej przerobki to 2000-3000zl,niewiem czy do pitka zestawy sa chyba nie,zestaw ten obejmuje lampy,spryskiwacze,i system samopoziomowania zamontowany w lampach juz

#42 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13777
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2010 - 11:47

na powyzsze mowie TAK znaczyNIE dla przerobek!

#43 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 marzec 2010 - 17:54

Jestem po założeniu z ojcem spryskiwaczy foto relacja pewnie się pojawi dziś wieczorem.

Zakupiłem spryskiwacze od Fiata bardzo zgrabne i z trzema dyszami, zakupiłem trójniki z zaworkami zwrotnymi żeby mi nie ciekło ze sprysków cały montaż trwał jakieś 1,5 do 2 h bo musiałem jeździć po trójniki z zaworkami.

Podłonczyłem to wszystko pod wężyk spryskiwaczy szyby, wszystko działa okej ale jednak pompka jest za słaba jak sika mocno na reflektory to już ma za mało ciśnienia żeby sikać na szyby ( sika ale mniejszym ciśnieniem ) Więc doszedłem do wniosku że będę jednak potrzebował mocniejszej pompki spróbuje wyciągnąć pompkę od swojego pitka i dopasuje jakąś inną wysoko ciśnieniową.

Co do zaworków działanie jest rewelacyjne ale, zaworki muszą być zamontowane zaraz koło spryskiwaczy dlatego że jeżeli zamontujemy je tam gdzie ja czyli na samej górze tam gdzie jest drut do trzymania maski będzie nam ze sprysków kapało dopóki nie zejdzie płyn z wężyka bo jest wyżej niż spryskiwacz są to śladowe ilości ale jednak zawsze coś.

Musze poszukać takich przejściówek rurkowych z zaworkami i zamontować je blisko spryskiwacza żeby nie kapało.

Co do samego sikania to nie jest to takie sikanie jak przy tych wysuwanych ale na pewno lampy zostaną przemyte.

#44 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2010 - 19:24

nomos, :brawo
Jeszcze przetestuj działanie spryskiwaczy, jak będą brudne reflektory. Ciekawe czy spłuczą z nich brud.

#45 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 marzec 2010 - 20:48

Powiem ci adames że sam nie wiem przekonamy się jak będzie brud, ale na pewno coś umyje jestem pewien. Tak jak pisałem na pewno nie tak jak te wysuwane, zobaczymy jeszcze jak zamontuje pompkę wysokiego ciśnienia, jedynym bólem jest to że jak wcisnąłem te spryski to żeby je wyjąc niestety będzie trzeba ściągnąć zderzak bo się że tak powiem zaklipsowały może mi się uda je wyciągnąć bez zdejmowania zderzaka.

Właśnie nabyłem zaworki nie puszczające wody więc cieknięcie na pewno wyeliminuje

Filmik jak działa, tak jak pisałem nie jest to ciśnienie jakies mega, ale rozważam zmaine tych sprysków na mgłowe



Dołączona grafika

Tak wygląda pompka od pitka widać że tą końcówkę do pojemniczka ma bardzo dużą średnice i teraz będzie problem z dopasowaniem pąpki bo większość wysoko ciśnieniowych ma bardzo małe te rurki wchodzące do zbiorniczków

#46 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 03 marzec 2010 - 22:30

A nie mozesz zastosowac efektu zacisnietego weza ogrodowego. Jesli zmniejszysz przeswit powinienes zwiekszyc cisnienie na koncowce. hmm

#47 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2010 - 22:32

jasmina,
Tam jest takie ciśnienie, że to chyba nie pomoże.

#48 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 marzec 2010 - 22:37

Jedynym rozsądnym wyjsciem jest zamontowanie pąpki wysoko ciśnieniowej albo osobnego zbiorniczka z taka pompką. Wydaje mi się ze jak ciśnienie by sie zwiększyło inaczej by pryskały, a jeszcze jak bym troszkę zwiększył średnice dziurek ?

Własnie odkręciłem nadkole plastikowe i wszystko widać jak na dłoni dostep jest nawet powiedział bym bardzo dobry jak się koło ściagnie i całe nadkole można se bawić bez zciągania zderzaka :-)

#49 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 06 marzec 2010 - 10:40

WOW ale dużo z tym zabawy pełen szacun :mistrz grunt , że pryska i robota nie poszła na marne

#50 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 06 marzec 2010 - 11:49

Dziś doszedłem do wniosku że jednak zasosuje drugi zbiorniczek mam nawet miejsce na to.

Po pierwsze zaworki nie trzymaja tak jak powinny cały czas kapie ze sprysków delikatnie ale kapie po zastosaowaniu dodatkowych zaworków ciśnienie spadło o 50 %.

Po drugie płyn idzie jak szalony i jak jest ciśnienie na lampy to nie ma ciśnienia na szyby :-)

Na 1 stronie foto relacja.

#51 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2010 - 13:26

nomos,
Bardzo ładna i dokładna foto-relacja, tylko kto był pomocnikiem Ty, czy Twój ojciec (wyrazy szacunku dla niego) :lol

#52 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 06 marzec 2010 - 15:45

No ja bylem pomocnikiem, musiał ktoś fotki robić :p Ale praca była równa samemu mozna robić ale jest o wiele trudniej np z przeciągnięciem wężyka.

#53 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 15:20

A ja wymyslilem cos. Przeciez pompke wysokiego cisnienia mozna zamontowac w naszych orginalnych zbiorniczkach. Wystarczy wywiercic odpowiedniej wielkosci dziure i po sprawie. Chyba ze ktos twierdzi ze zbiornik jest za maly pojemnosciowo. Ale mysle ze to najlepsze rozwiazanie poniewaz instalacja elektryczna zmniejsza sie nam do parunastu centymetrow. :jupi

#54 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 15:30

Dokładnie mówisz ja to wymysliłem troszke wcześniej tylko jest kwestia zamontowania pompki w którym miejscu żeby nie wypadała.

Najlepsze rozwiązanie tylko czy nadal ma działac z spryskami na szyby czy osobno

#55 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 16:16

Jesli Ty to wymysliles pierwszy to nie bede sobie tego w zadnym wypadku przypisywal. Moim zdaniem ja bym podpiol druga pompke pod ta sama wiazke gdzie sa spryskiwacze zeby razem pryskaly. mysle ze jak sie jedzie za drugim autem gdy jest mokra nawiezchnia to brudzi sie wszystko jednoczesnie wiec niech bedzie pod jednym.

#56 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 16:21

Nic se nie dzieje nie zabierasz mi pomysłu :-) Tylko go nie opisuwałem dopuki nie przemyslał bym go do końca :-) Nic się nie dzieje.

Tak dokładnie jak mówisz ostatnio jechałem i zaóważyłem róznice po spryskani reflektorów, w świeceniu.

Mozna podpiąć pod tą samą wiązke ewentualnie można by zamontować przekaźnik czasowy z tego co się orientuję, żeby np co 3 raz pryskały spryski na reflektory.
Gdzieś czytałem o tym przekaźniku i wtedy nie leci ci tyle płynu na reflektory.

Najlepiej mieć drugi zbiorniczek od pitka i kombinowac na nim gdzie można by umieścić tą drugą pompkę żeby to miało ręce i nogi, musi byc umieszczona w najniższym punkcie zbiorniczaka żeby była cały czas zanużona. Gorzej by było jak by płyn jeszcze był a pompka już nie zassywała.

#57 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 16:28

Zgadzam sie z Toba. Drugiego zbiorniczka nie mam. Ale jak odsune podszybie zeby obejzec zbiornik w naszych autacg to ocenie sytuacje cz mozna zamontowac druga pompke. Musi tylko miejsca wystarczyc i to cala sztuka.

#58 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 16:36

Ja uż go oglądałem miejsca jest pod dostatkiem tylko teraz miejsce w którym można to zamontować, jak zrobi się cieplej wyjmę cały zbiorniczek i porobie fotki może mi się ua cos wymyśleć, narazie się nie tykam bo minus na polu :p

#59 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2010 - 16:39

A o jakich spryskiwaczach myslales? Bo ja juz od pol roku mysle nad tymi od bmw e39. Bo sa male,zgrabne i w miare proste do montazu.

#60 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 16:42

Ja napoczątku o wysówanych ale to jest kupa roboty i żeby to dobrze działało trzeba mieć porobione mocowania pod odpowiednimi kontami, żeby o nic nie ocierało, od bmw są własnie fajne ładne małe i zgrabne miałemj e montować ale nie mogłem znalesc a orygunal 80 zł szt





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych