Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Przęłacznik zespolony poraz nty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2008 - 20:24

Jeśli macie problem z halogenami które włączją się podczas tak zwanego wyrzucania kierunkowskaza także mogę jakoś pomóc-rozebrałem kilka juz przełączników które odpowiadają za światła kierunki i wycieraczki!Generalnie naprawiam buty i tym zawodowo się zajmuje a pitka-cóż muszę jakoś ratować i siebie--aby mnie nie zrujnował!.

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 wrzesień 2008 - 18:06

resiurc, no taka instrukcja nt przelaczynika byla by pomocna dla prawie calego forum, prosimy wiec o jakis opis :)

#3 soop

soop

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 116
  • Dołączył:  29 sie 2008
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4

Napisano 21 wrzesień 2008 - 22:08

Jeżeli czas pozwoli - potłumaczę trochę artykułów z angielskiego, jest wiele tutoriali ze zdjęciami, typu: jak wymienić tarcze, klocki, łączniki stabilizatora itd. Mam nadzieję, że na forum znajdzie się trochę osób lubiących własnoręcznie podłubać przy PT.

#4 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2008 - 22:53

Soop-Lubiących?!!!hehehe!!!No jasne!Wiesz chyba prawie każdy będzie starał się zrobić coś we własnym zakresie-bo po 1-sze napewnoooo zrobimy to najlepiej -lepiej od ,,paproków'':lol po 2-gie opóźnimy zrujnowanie naszych kieszeni --buahahahha
A tak serio bardzo miło z Twojej strony!

#5 mystical

mystical

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  03 paź 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Kiedyś 2.2...
  • Imię:Imię
  • Skąd::z Polski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 listopad 2008 - 00:12

Przemo, linkach trzeba zmienic domene. Nie da sie guide'ow przegladac.

#6 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 listopad 2008 - 00:15

Przemo, linkach trzeba zmienic domene. Nie da sie guide'ow przegladac.

Yes, Sir.

Zmienione.:)

#7 mystical

mystical

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  03 paź 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Kiedyś 2.2...
  • Imię:Imię
  • Skąd::z Polski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 listopad 2008 - 00:16

:d

Ja tylko niesmialo prosze :jupi

#8 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 listopad 2008 - 00:17

Ja tylko niesmialo prosze

Bardzo dobrze, że zwróciłeś uwage. Moj błąd. Teraz wszystko działa.

#9 Bezimienny Gość.piotrmonik_*

Bezimienny Gość.piotrmonik_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 listopad 2009 - 20:01

pomocy jestem szczesliwym posiadaczem ptika 2,2 mam maly problem z chalogenami przednimi od dnia gdy go kupilem staralem sie zeby mi jakis angol to zrobil bo nie dzialaja ale bylem w kilku warsztatach i odeslali mnie z kwitkiem moze ma ktos schemat elektryki do 2,2 crd z 2002roku bo juz mam dosc sluchania ze nieda sie nic zrobic

#10 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 listopad 2009 - 16:20

pomocy jestem szczesliwym posiadaczem ptika 2,2 mam maly problem z chalogenami przednimi od dnia gdy go kupilem staralem sie zeby mi jakis angol to zrobil bo nie dzialaja ale bylem w kilku warsztatach i odeslali mnie z kwitkiem moze ma ktos schemat elektryki do 2,2 crd z 2002roku bo juz mam dosc sluchania ze nieda sie nic zrobic


schemat niepotrzebny, masz uszkodzony włącznik w przełączniku zespolonym. Albo to rozbierzesz i naprawisz (da się) albo wymienisz na inny sprawny ale wtedy od razu poszukaj tu na forum opisu jak przerobić układ na przekaźnik.

#11 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2010 - 11:17

Arni ma racje ze powodem nie dzialajacych halogenow jest przelacznik zespolony ktury znajduje sie przy kierownicy. Sa dwa wyjscia albo straci sie 450 zl na nowy albo mozna zregenerowac jak ja to zrobilem. Jezeli kogos interesuje naprawa to opisze jak to wykonac. 1- Rozkrecamy obudowe kierownicy ktura jest przykrecona na trzy wkrety i delikatnie ja rozpolawiamy z zatrzaskow 2-Odkrecamy przelaczniki zespolone z kolumny kierowniczej znajduja sie tam dwie sirubki na imbus gwiazdkowy i wypinamy wtyczki (uwaga sa dosc kruche)3-Nastepnie odkrecamy dwa wkrety na imbus aby rozczepic przelaczniki 4-Z przelacznika zespolonego od swiatel wyciagamy przekaznik od awaryjnych i wykrecamy dwa wkrety na imbus gwiazdkowy mamy juz dojscie aby przelacznik otwozyc czyli rozpolowic (uwaga otwierac ostroznie tak aby sie nie rozsypal bo wtedy nie bedziecia go w stanie poskladac) 5-Wyciagamy po kolei trzy przesowne styki i ustawiamy je na stole aby sie nie pomylic w jakiej kolejnosci je spowrotem zamontowac W ten sposob mamy dojscie do bialego plastyku ktury jest odpowiedzialny za halogeny 6-Wypinamy go na zewnatrz i widzimy ze jest on wytarty poprzez uzywanie Wiec wycinamy kawalek ciekiej blaszki i wklejamy w wytarte miejsce ( mozna wkleic na kropelke lub jak ja rozgrzac blaszke i wkleic na goraco bardziej trwala metoda) 7- nastepnie przeczyszczamy styki od wlaczania halogenow i wszystko pokrywamy cieka warstwa tawotu aby lepiej pracowalo 8- Skladamy w odwrotnej kolejnosci i dziala.9- Po zlozeniu przelacznika proponuje podpiac go do wtyczki celem sprawdzenia przed montazem czy dziala poprawnie Jesli nie nalezy rozpolowic go ponownie celem sprawdzenia czy poprawnie umiescilismy w nim przesowne styki. Mysle ze moj szczegulowy opis naprawy przelacznika zespolonego wam pomoze w zaoszczedzeniu kasy! hmm

#12 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 marzec 2010 - 13:59

jest też trzeci sposób bardzo prosty, a praktykowany już przeż niektórych...osobny włącznik przeciwmgielnych :lol

#13 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 14:11

Docentgood,
Sposób naprawy jest dobry, zwłaszcza dla domowego majsterkowicza. Z pewnością się ten opis przyda.
Mam tylko prośbę, i chyba nie tylko ja. Gdybyś mógł w pisanym przez Ciebie tekście , używać znaków przystankowych (przecinków i kropek).
Czytanie jednolitego, długiego tekstu bez tych znaków , jest męczące i mało czytelne.

#14 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2010 - 16:30

Postaram sie nastepny temat napisac bardziej przejzyscie. Jesli ktos ma inne pytania odnosnie jakiej kolwiek naprawy to prosze pisac a ja postaram sie opisac dana naprawe. :brawo

[ Dodano: 2010-03-02, 16:50 ]
Jezeli chodzi o osobny wylacznik do swiatel przeciwmgielnych to mozna takowy zalozyc pod regulacja lusterek. A jesli chodzi o podpiecie sie w kable to wyciagamy wtyczke od wlaczania swiatel ktura ma 20 pinow i przylutowujemy dodatkowy kabel dwuzylowy do 13 i 14 pinu w tej ze wtyczce.Na koncu tego przewodu mocujemy wylacznik. To jest najprostrzy sposob. lecz moim zdaniem zle wygladajn dodatkowe przelaczniki na konsoli :lol

#15 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 06 marzec 2010 - 10:18

Kolego Docentgood a jak zmienić wymienić głośniki wysokotonowe pod szybą jeśli są , w drzwiach i te z tyłu na większe i mocniejsze i jaka średnica+ moc ?

#16 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 06 marzec 2010 - 11:01

Alice! Jesli chcesz zmienic glosniki w konsoli to musisz najpierw wyciagnac przelaczniki od otwierania szyb ktury jest na sirodkowej konsoli podwazajac od spodu(jest tam wejscie na maly srubokret). Nastepnie delikatnie wypinasz z zatrzaskow sirodkowa konsole. Pod nia zobaczysz dwa czarne wkrety kture trzeba wykrecic. Potem wypinasz z zatrzaskow plastykowe oslony slupkow i odchylasz uszczelki z dwuch stron. Masz juz dojscie do gurnej konsoli. Gurna konsola rowniez jest na zatrzaskach. Trzeba sie troche nameczyc aby ja wypiac. Tylko zwruc uwage aby nie wylamac zatrzaskow. Jak juz to zrobisz to bedziesz mial dojscie do glosnikow wysokotonowych. Jesli chodzi o tylne glosniki to sprawa jest prostrza. Odsowasz uszczelke na wysokosci plastyku gdzie sie znajduja glosniki i wypinasz plastyk. I juz masz dojscie do glosnika. Jest tam owalny glosnik z plastykowa siatka na wiezchu. A jak chcesz sie dobrac do dzwi to musisz odkrecic wewnetrzny uchwyt z dwuch wkretow. Nastepnie pod klamka wewnetrzna masz jeszcze jeden wkret ktury nalezy odkrecic i trzeci ktury jest widoczny na obrysie tapicerki. Jak juz to odkrecisz to miedzy tapicerke a dzwi wkladasz kawalek stalowej listwy i podwazasz delikatnie aby wypiac tapicerke z zatrzaskow. Po wypieciu odpinasz kable z wtyczek i masz dojscie. Jesli chodzi o mnie to nie wymienialem glosnikow bo stwierdzilem ze sa dobrej jakosci. Natomiast wymienilem radio i dodalem subufler o mocy 1200 wat. Firmy Wiber. Efekt dzwiekowy jest zachwycajacy. Radio mam z dvd i dodatkowy monitor zamontowany na podsufitowce. jesli chcesz to moge zrobic pare fotek i wyslac na forum. Moze nie tylko tobie sie przydadza takie zmiany. Pozdrawiam!. :alko

#17 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2010 - 11:05

Docentgood,
Powiedz jeszcze jak zamontowałeś monitor na podsufitce, czy zdejmowałeś ją aby zaznaczyć gdzie jest wzmocnienie ?

#18 Docentgood

Docentgood

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 247
  • Dołączył:  22 lut 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Robert

Napisano 06 marzec 2010 - 11:06

Zapomnialem dodac! Nie pamietam jakiej mocy i wielkosci sa glosniki w naszych Pitkach.Ale jesli nie chcesz zakladac subuflera tylko wymienic same glosniki to moge Ci dobrac odpowiednia moc glosnikow w poszczegulne miejsca montazowe tak aby dzwiek byk bardzo wyrazny, mocny i przestrzenny. :kawka

[ Dodano: 2010-03-06, 11:10 ]
Jesli was zainteresowala modyfikacja to dzis zrobie pare fotek i opisze cala procedure montazu. Jesli zdazy sie ze ktos nie zrozumie mojej wypowiedzi to prosze zadawac ponownie pytania. Odpowiem jak najbardziej zrozumiale Pozdrawiam Klubowiczow! hmm

[ Dodano: 2010-03-06, 13:26 ]
Zeby u mnie zamontowac monitor 7 cali ktury kupilem na necie zdjolem lampke z przodu miedzy daszkami przeciwslonecznymi. (Aby zdjac ta lampke nalezy pociagnac za nia od strony szyby do dolu). Wtedy ukazuje sie nam wzmocnienie dachu i nie trzeba sciagac calej podsowitowki.Dokupilem 30 centymetrowa linialke ze stali nierdzewnej i uksztaltowalem ja tak aby ponownie mozna bylo zamontowac lampke.Ta linialka bardzo dobrze sie nadaje jako uchwyt poniewaz jest nierdzewna co nam nie zabrudzi podsowitowki i jest bardzo mocna. Nawiercilem dwa otwory w tej linialce i przykrecilem ja do wzmocnienia dachu(uwaga trzeba ja przykrecic dwoma wkretami aby sie nie przekrecala na boki i bardzo krutkimi zeby wkrety nie dotykaly poszycia dachu bo mozna uszkodzic lakier na dachu. Dlugosc tych wkretow 6mm,) Nastepnie przeciagamy kabel pod podsufitowka i slupkiem bocznym do radia.W lampce wycinamy niewielki klinik na szerkosc i grubosc linialki tak aby po zalozeniu lampki przylegala cala powierzchnia do podsowitowki . I na tym konczy sie montaz monitora. Ja dodatkowo zamontowalem kamere wstecznego pod monitor co jest bardzo pomocne bo widac nislie przeszkody po sirodku auta. Zarowno dobrze widzimy na monitoze w nocy bo kamera jest przystosowana do trybu nocnego.Podaje link ze zdjeciami jak u mnie to wszystko wyglada. Dodam jeszcze ze na monitor patrza osoby siedzace z tylu i zarowno z przodu dobrze tez widac obraz. http://rapidshare.co...onitor.rar.html Mysle ze pomoglem ta wypowiedzia tym ktuzy chca sie pobawic w przerubki :kciuki

#19 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2010 - 15:44

docentgood prosze pochwal sie zdjeciami, dziekuje bardzo

#20 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 07 marzec 2010 - 16:02

Bardzo ładnie wykonane, tylko ja bym nie chciał wymieniać radio na inne, a co do oglądania osób z przodu jestem przeciwny, miałem takie radio i rozprasza jak nie wiem co jak sie oczywiście np ogląda teledyski albo dzici ogladają jakies bajki, ja raczej bede wsadzał w zagłowki.

Wszystkie radia które ja sprowadzam i sprowadzałem 2 din 1 din z tv miłay zabezpieczenie że nie można ich było ogladać w czasie jazdy, podłonczało się kabelek pod hamulec ręczny i jak się zaciagneło wtedy dopiero można było ogladać filmy, oczywiście ta blokada była banalna do ściągnięcia wystarczyło połączyc dwa pewne kable ze soba





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych