Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

[Opis] Jak usunąć automatyczne wł. AC przy nawiewie na sz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#1 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 wrzesień 2008 - 21:30

Pozwolilem sobie opisac nieco dokladniej zastosowanie metody, przedstawionej przez kolege resiurc. Wlasnie dzis to zrobilem i potwierdzam dziala.

1)zdjac przednia konsole
2)wykrecic bialy panel na ktorym sa pokretla
3)odlaczyc przewod po lewej
4)wyciac jak wspomnial resiurc z jakiegos plastiku kwadrat o powierzchni pokretla
5)zrobic z niego prostakat
6)przymierzyc do pokretla i w miejscu gdzie jest "slomka" ktora sie zaklada na bolec wystajacy z deski wyciac polksiezyc o srednicy tej "slomki"
7)patrzac na pokretlo kierunku nawiewu od gory wkladamy ten element po prawej, maksymalnie blisko osi pokretla
8)potem z chirurgiczna precyzja walimy na to kropelke kleju zeby ten kawalek plastiku sie nie suwal, gdyz wewnatrz wszystko jest wysmarowane smarem aby precyzyjnie dzialalo. to tyle.

To dziala, sprawdzone, klima nie chodzi, a jest nawiew na szybe.
Pomysl przedstawil resiurc, ja tylko nieco dokladniej opisalem. Zatem do roboty:)
Na foto widok z gory:

EDYCJA: surem
Dołączona grafika

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 wrzesień 2008 - 10:24

Jakby byly pytania pytac :kciuki

#3 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 26 wrzesień 2008 - 13:40

Czy AC włącza się dopiero przy przekręceniu nawewu maksymalnie w prawo (szyba) czy juz w momencie nawiewu szyba/nogi?

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 wrzesień 2008 - 15:49

Tak, ale ta metoda zapobiega temu.

#5 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 27 wrzesień 2008 - 10:39

czyli AC włącza sie już w pozycji nogi/szyba?

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 wrzesień 2008 - 13:15

TAK. z reszta posluchaj na postoju, slychac wyraznie kiedy kompresor sie zalacza

#7 Bezimienny Gość.arturczerniak_*

Bezimienny Gość.arturczerniak_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:03

Dobre panie! z tym ze Amerykanie tak to wymyslili by szyba szybciej odparowywala wiec nie kumam po co rozlaczac ta funkcje? Moze mi to wytlumaczycie koledzy i kolezanki ? hmm ale pomysl dobry pozdro

#8 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 styczeń 2009 - 01:04

nie kumam po co rozlaczac ta funkcje? Moze mi to wytlumaczycie koledzy i kolezanki ?


W celu zmniejszenia zużycia paliwa.

Gdy chcesz aby szyby szybciej odparowywaly sam sobie tą opcje odpalasz.

Ja jestem przyzwyczajony, że mam zawsze w samochodzie nawiew na szyby. A nie zawsze jest mi potrzebna wł. klima, bo szyby nie parują. A nie lubie po prostu jak mi wieje w twarz.

#9 Bezimienny Gość.arturczerniak_*

Bezimienny Gość.arturczerniak_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 styczeń 2009 - 10:26

no w sumie tak- gdy klima jest wlaczona to auto zuzywa wiecej paliwa- FAKT :kciuki

#10 Bezimienny Gość.Dzawor_*

Bezimienny Gość.Dzawor_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 luty 2009 - 02:04

Witam, wlasnie skonczylem przerabianie klimatyzacji, znalazlem troszke prostrzy sposob na ominiecie wlaczania sie klimatyzacji, wystarczy pozbyc sie tego aluminiowego drutu ( ktory widac zreszta na zdjeciu w poscie " resiurc " ten nad napisem " plastik " - wszystko dziala i jest ok !!! zajelo mi to jakies 5 minut a wiec jest to banalnie proste jesli znajde chwile czasu zaloze nowy temat z dokladnym opisem jak to zrobic

#11 Mariusz

Mariusz

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 58
  • Dołączył:  16 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2400 GT
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 luty 2009 - 16:12

Panowie! Według instrukcji sprężarka klimy włącza się (poza normalnym trybem jej uruchomienia) tylko przy ustawieniu pokrętła nadmuchu na "mix" lub "defrost", które mają szybko osuszyć szybę i usunąć wilgoć. Zaleca się nie ustawiać tych trybów bez potrzeby właśnie ze względu na zwiększone zurzycie paliwka. :kciuki

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 luty 2009 - 18:10

Dzawor, Ten aluminiowy drut nie jest aluminiowy tylko stalowy i po jego usunięciu nie zlikwidowałeś włączania się klimatyzacji tylko przełączanie obiegu powietrza wewnętrznego i zewnętrznego.W czasie włączania klmatyzacji pokrętło nawiewu zew/wew przęłączane jest mechanicznie na nawiew z zewnątrz a sprężarka klimatyzacji włączana jest elektrycznie stykiem,który znajduje się pod zębatką.

#13 Bezimienny Gość.bayeroso_*

Bezimienny Gość.bayeroso_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2009 - 00:35

A ja kochać klima, klima bozio!

#14 Bezimienny Gość.Dzawor_*

Bezimienny Gość.Dzawor_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 luty 2009 - 02:42

Witam, papug : wlasnie trzymam przed soba ten kawalek drutu moj jest wykonany z aluminium ! mam pitka z 2001 roku 1.6 16v apropo wyciagniecia tego drutu z mechanizmu pokretel, ten sposob jest ok, nie ma zadnych elektronicznych stykow wszystko dziala tak jak mialo po tej modernizacji sprawdzalem to na wszystkie sposoby i agregat klimatyzacji wlacza sie dopiero po tym jak recznie ustawie na AC moze u ciebie jest inaczej ale w moim to dziala

#15 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 10 luty 2009 - 12:55

Rozkręciłem to bo już czas najwyższy nadszedł :) i... również wg mnie ten drut nie ma nic wspólnego z klimatyzacją. Zostawiłem go w spokoju. Nie miałem pod ręką plastiku ani kropelki, ale miałem za to mapę. Wydarłem z okładki coś na kształ okręgu z dziurą pośrodku i wcisnąłem pomiędzy styki. Teraz klima działa tylko wtdy gdy ja tego chcę :)

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 luty 2009 - 22:37

a jak z tym jest w PT 2.2 CRD bo pierwszy raz słyszę by klima włączała się automatycznie przy manualnym ustawianiu nawiewu hmm

#17 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 25 luty 2009 - 20:18

może jestem mało pojętny, nie widziałem rozebranego pokrętła, ale z tego manuala z początku wątku nic nie kumam .... jak ktoś robi manuala, to dobrze byłoby więcej fotek na różnych etapach dołączyć ...

#18 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 luty 2009 - 21:05

w zasadzie wszystko mozna nazwac 1 etapem. pisz czego nie kumasz a Ci objasnie

#19 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 luty 2009 - 21:44

a jak z tym jest w PT 2.2 CRD bo pierwszy raz słyszę by klima włączała się automatycznie przy manualnym ustawianiu nawiewu

Nie wącza się automatycznie tylko sam ją uruchamiasz przekręcając pokrętło nawiewu w pozycję mix lub na szybę,tak jest skonstruowane pokrętło,posiada styk który uruchamia klimatyzacje w celu osuszania powietrza.

#20 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 25 luty 2009 - 22:56

w zasadzie wszystko mozna nazwac 1 etapem. pisz czego nie kumasz a Ci objasnie

pkt.6 i 7 opisu są dla mnie trochę niejasne .... zamiast półksiężyca i słomki zdjęcie byłoby 100% przekonujące :)
Nie mam serwisówki, więc nawet zdjęcie elementów tapicerki/konsoli może okazać się wyzwaniem ...





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych