Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Klosz reflektora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 luty 2011 - 20:07

Witam.

Mam pytanie czy ktoś z was może rozklejał klosz reflektora przedniego, noszę się z zamiarem założenia soczewek. Słyszałem że wsadza się do piekarnika np. ale jakoś dziwnie mi to brzmi ;-) podobno tak sie robi.

#2 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2011 - 20:40

podobno wi pt sie nierozkleja,ale jak to polsce szystko sie da,ja lampe rozklejalem,bo mi odblysk od poliwtowca wkladali,al robil to gostek co lampy naprawia i regeneruje,tez ci raze daj do kogos takiego zaplacisz 150-200zl a bedziesz mial dobrze zrobione,wazne zeby potem bylo szczelnie sklejone bo inaczej bedzie ci klosz parowal od srodka

#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 17:56

sebek, do piekarnika wklada sie ciasto do pieczenia, schab, jakies zapiekanki,....nie chce byc zlosliwy /ups!/ ale czy nie masz obsesji jakiejs w temacie reflektorow? /ksenony, soczewki, lustra moze weneckie cie zadowola? /zart/, ja ci powiem tak nie wywazaj otwartych drzwi zaloz 'lightbar na palaku' na dachu i bedzie bomba!... zlosliwy jestem ...co?

otoz nie! nie jestem ale moge ci za jakis czas zapodac ciekawostke w temacie przednich lamp , ale dopiero jak p[rzetestuje
do mlego pzdr! :pociesza :pociesza

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 18:13

nomos,
ja rozklejałem goracym powietrzem z opalarki , cała robota polega na nagrzaniu spoiny uszczelniającej (mix silikonu i pasty wygłuszającej) , na zimno jest twarda po rozgrzaniu da się ją wydłubac i rozkleic reflektor .

#5 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2011 - 20:52

E tam,po co soczewki,ksenony i różne takie w Pitku? hmm

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 20:54

fmx1,
Bo jazda jest 200% przyjemniejsza w nocy - ale nie dokonca w zgodzie z przepisami i PT juz nie tak jak powinien wygląda .

#7 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2011 - 20:57

a no własnie ,nie wygląda oj nie wygląda,a pseudo ksenony juz kiedys mialem w innym aucie i zdążyłem dostac dwa mandaty i zabrano mi dowód :( ,i mieli racje panowie milicjanci:) że zabrali bo oslepialem wszystkich i wszystko :) ale to byly błedy młodosci

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 21:02

Dobrze założone to nikt Ci sie nie przyczepi , a zwłaszcza jak są soczewki mam w drugim samochodzi co dałem córce i nigdy przez 5 lat jak nim jeżdziłem nie miałem z policją problemów a bardzo czesto miałem kontrole - raz tylko diagnosta sie przyczepił ale po sprawdzeniu na wiązki światła podbił dowód .

#9 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2011 - 21:11

może coś zle załozyłem,no nie wiem,efekt był kiepski,ale w koncu to ty jestes mayster i wiesz co piszesz, takze nie sposób sie z Tobą nie zgodzic.

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 21:15

Michał
jak najbardziej masz prawo sie ze mną nie zgodzic i funkcja tu nic nie zmienia - po to jest forum aby wymieniac sie doswiadczeniam ,pomóc i doradzac aby było lepiej. :kciuki

Z racji wykonywanego zawodu :ksenonów załozyłem troszkę i nie zawsze obeszło sie bez bólu -duzo zalezy co montujesz i jak to jest wykonane.
Przy pierwszych które kiedys załozyłem do swojego samochodu działy sie cuda - tak zakłucały elektronike pokładową że miałem problem ze sterownikiem silnika (głupiał , bujał obrotami ,czasem wogóle nie mozna było odpalic samochodu) wywaliłem po 2 miesiącach męczarni dołozyłem drugie tyle co za pierwszy zestaw i temat zamkniety trzy lata bez awarii i wymiany żarników.

#11 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8206
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2011 - 22:01

Andrzej tak sobie pomyślalem o tych soczewkach hmm teściowa wymienia okulary! nosi takie ,,denka od jaboli'' ale nie policja zaraz by mnie zatrzymała!?! pitek świeciłby jak latarnia morska wokoło :lol

#12 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2011 - 09:25

A jeśli piszemy juz o reflektorach,to może wiecie jak odróżnić angielski od europejskiego? bo musze jeden wymienic (urwane uchwyty i trzyma sie tylko na dwóch srubkach) nie chcial bym zamowic złego.

#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 luty 2011 - 09:39

Oznaczenia kierunku swiatła i wiazki 2,3 lub 4 strzałki na kloszu, czasem na naklejce na obudowie górnej reflektora ale zawsze na widoku + dodatkowo homologacja eu równierz wybita na kloszu.
klosz lewy strzałki w jednym kierunku (w lewą strone patrzac z pozycji kierowcy w aucie)
klosz prawy strzałki przeciwstawnie

homologacje różnie podawane E3,E9,E13 zależy od producenta

Anglik na refletorze ma odwrotne oznaczenia .

#14 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2011 - 09:49

Andrzej ,dziekuje bardzo za szybką odpowiedz,bede musial zwrocic uwage na te oznaczenia przy zakupie,z allegro chyba nie kupie bo jak dzwonie do sprzedawcy to kazdy jeden mowi "tak panie europa,europa bedzie dobrze świeciła" :) a przeciez wszyscy wiemy ze teraz najwiecej jest samochodów z anglii na czesci .

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 luty 2011 - 09:55

O ile lampy soczewkowe da sie przerobic (większość) lub maja fabryczną regulacje lewo lub prawo stronna wiazka swiatła to standartowych kloszy z wyprofilowanym lustrem nie przerobisz aby pasowały i swieciły tak jak powinny .Owszem są naklejki na klosze ale to tylko połsrodek kosztem jakosci swiatła i strumienia

#16 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2011 - 10:00

No! po takim opisie to juz chyba nie wkleii mi nikt reflektora(prawego) od anglika na giełdzie w poznaniu:) jeszcze raz dzięki Andrzej.

#17 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 luty 2011 - 10:04

Ja tez jest w trakcie szukania reflektorów do swojego PT po styczniowym spotkaniu z sarną także przerabiamy ten sam temat zakupu.

#18 Bezimienny Gość.fmx1_*

Bezimienny Gość.fmx1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2011 - 10:12

UUUUU to wspólczuje,musisz kupic az dwa reflektory? a sarna przezyła? :)

#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 luty 2011 - 10:17

A sarna dała dyla i tyle w temacie pozostawiając po sobie koszty:
2 leflektory , atrapa ,zderzak i cały przód od malowania :d

#20 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 05 luty 2011 - 14:59

Dzięki za odp andreas, zobaczymy jak to będzie na razie jestem w fazie myslenia -) Mieco najlepiej zamontuje sobie szperacz na lusterku taki od stara ;-) :dance i drogi na dachu będzie git ;-) a wiesz po co chce soczewki żeby móc smażyć jajecznice na kloszach. Ewentualnie myśle zamontować jeszcze kuchenke gazową chyba że mnie mieczysławie wyprzedzisz:D :patyk haha /"jołk"
Czekam na te twoje modyfikacje ;-)


Co do Hid-ów to miałem załozone 6000 niestety oslepiały straszelnie zmieniłem na 4300 sa owiele lepsze nie mają takiej wielkiej poświaty niebieskiej. Ale cóż policja sie w naszym mieście sadzi do tego jak nie wiem co.

W sumie na kloszu mam DC :-) i jak to z tym ;-) jest. Najlepiej policjant do mnie mówi że DC to jest homologacja na ameryke :d





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych