Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Dystanse


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 lipiec 2011 - 18:48

H&R to dobra firma , dla PT przewidziane jest obnizenie o 35mm według ich specyfikacji i jest to dużo .
Ale nie to jest wazne - pytanie jak to było zakładane i czy ktos po wymianie dopracowal zawieszenie i je zestroił do nowych warunków.Druga ważna spraw tak jak emibass zauwazył łozysko bedzie dostawac po dupie na max. i żywotność spadnie na 100% :kawka

coś za coś hmm ale nie na nasze drogi , a bynajmiej nie teraz - może jak zrobia wiecej autostrad ? i poprawia jakosciowo drogi.

#22 Tomala

Tomala

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 62
  • Dołączył:  11 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 lipiec 2011 - 21:09

No to Panowie kilka informacji dla was, bo widzę zacięta rozmowa jest. Autko mam 3 lata i ani razu nie wymieniałem w nim jeszcze łożyska. Auto zostało zmodyfikowane w niemczech przez byłego właściciela, więc korzystając z tej okazji mam fajnego PTka.
Jeśli chodzi o zawieszenie... sprężyny H&R , które są wstawione nie są tak sztywne jak pisze emibass i nie jest to typowa taczka, którą jadąc drogą mózg obija się o podsufitkę. Auto jest komfortowe, na kołach 16 ... więc nie ma tu mowy o sztywnym zawieszeniu. Dla jasność H&R nie jest tanią firmą, a produkty jego są naprawdę na wysokim poziomie, więc byle czego nie wstawiono. Przeglądając allegro, nawet nie spotkałem dystansów czy też zawieszenia do PT, i mówię tu o jakiejkolwiek firmie.

#23 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 lipiec 2011 - 21:20

Tomala,
Zawieszenie to nie tylko sprężyna ,a zwłaszcza przy wymianie na krótszą musisz zmienić amortyzator z odpowiednim skokiem i charakterystyką do auta .Najlepiej sprawują się z ręcznie strojoną charakterystyka ,ale to już odpowiednia dawka pieniędzy i warsztat z prawdziwego zdarzenia do tuningu aby to ustawić.
Byc może masz wiecej rzeczy wymienionych i o tym nie wiesz.

#24 emibass

emibass

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  12 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:EMILIANOS i EWCIA

Napisano 26 lipiec 2011 - 22:23

No to Panowie kilka informacji dla was, bo widzę zacięta rozmowa jest. Autko mam 3 lata i ani razu nie wymieniałem w nim jeszcze łożyska. Auto zostało zmodyfikowane w niemczech przez byłego właściciela, więc korzystając z tej okazji mam fajnego PTka.
Jeśli chodzi o zawieszenie... sprężyny H&R , które są wstawione nie są tak sztywne jak pisze emibass i nie jest to typowa taczka, którą jadąc drogą mózg obija się o podsufitkę. Auto jest komfortowe, na kołach 16 ... więc nie ma tu mowy o sztywnym zawieszeniu. Dla jasność H&R nie jest tanią firmą, a produkty jego są naprawdę na wysokim poziomie, więc byle czego nie wstawiono. Przeglądając allegro, nawet nie spotkałem dystansów czy też zawieszenia do PT, i mówię tu o jakiejkolwiek firmie.

mi chodzi o bardziej o dystanse -wysunięcie koła i przesunięcie siły nacisku w zawieszeniu, na pewno będą cierpieć łożysko koła, tuleje wachacza ,sforzeń, łożysko na McPhersonie.
powinna być zamontowana rozpórka kielichów. :wrrum

[ Dodano: 2011-07-26, 23:34 ]
ciekawe czy na ten otwierany dach masz atesty bo w tym samochodzie dach jest elementem nośnym i każda przeróbka wymaga atestu. :kawka

#25 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 cze 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 27 lipiec 2011 - 07:46

Tomala, no to się samochodem nacieszyłeś, teraz to Ci koledzy żyć nie dadzą: a to to, a to tamto... testy, atesty, itp.itd...

Ja tak sobie myślę, że jak tuning był robiony w DE przez poprzedniego właściciela także stamtąd, to nikt nie bawił się w półśrodki, ale mogę się też mylić.

A co do zdjęć to chętnie byśmy pomogli, ale w najbliższym czasie mamy fotograficzne urwanie głowy. Ale będziemy planowali sesje do kalendarza klubowego, więc jak będziesz zainteresowany... to pisz na PW. :brawo

#26 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 lipiec 2011 - 09:02

adasko,
Spokojnie to tylko ciekawość - niemcy są b.dokładni i nie wierze aby spaprali zawieszenie , ale ciekawość robi swoje stad tez i pytania hmm

#27 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 cze 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 27 lipiec 2011 - 09:13

No też mi się wydaje, zr jak niemiec się za coś bierze to robi to dokładniej bez niedorobek...

A jeżeli chodzi o ciekawość to nie ma problemu... rozumiem....

Sam się osobiście nigdy nie bawiłem w tuning, jakoś mnie to bardzo nigdy nie pociągało. Owszem podobają mi się customowe autka, ale osobiście zawsze mi szkoda było PLNów na przeróbki, bo półśrodków nie lubię, a wieś-tuningu tym bardziej :torba

#28 Tomala

Tomala

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 62
  • Dołączył:  11 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:11

adasko faktycznie się nacieszyłem he he, jak na teleturnieju 100 pytań do :-) ale spoko, mogę odpowiadać, byle bez tej biurokracji o atesty tak jak napisał emibass , bo szczerze to mnie to nigdy nie interesowało... jest zrobione to jest, ja się cieszę , bo w lecie otwieram rozsuwany daszek i wiaterek wieje w włoski :-)
Co do wiejskiego tuningu to mnie to strasznie razi, wolę coś robić ze smakiem i nie szpecić :-)

A tak na marginesie, to widzieliście wcześniej PTka z otwieranym dachem? bo wszędzie szukałem ( allegro, ebay) i jakoś nie spotkałem się z takim modelem.

#29 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:17

mozna prosic o fotky tego dachu??? :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota :fota

[ Dodano: 2011-07-27, 11:19 ]

No też mi się wydaje, zr jak niemiec się za coś bierze to robi to dokładniej bez niedorobek...

A jeżeli chodzi o ciekawość to nie ma problemu... rozumiem....

Sam się osobiście nigdy nie bawiłem w tuning, jakoś mnie to bardzo nigdy nie pociągało. Owszem podobają mi się customowe autka, ale osobiście zawsze mi szkoda było PLNów na przeróbki, bo półśrodków nie lubię, a wieś-tuningu tym bardziej :torba


hitler tez byl z niemiec... jak by co.... :glupek1 to byla dokladnie NIEDOROBKA

#30 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 cze 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:31

Na forum jest chyba jeden taki PT, z bielska, poszukaj użytkownika Gapril chyba

[ Dodano: 2011-07-27, 11:37 ]
Oj mieciu.... zawsze się znajdzie jakaś czarna owca w rodzinie.... ale ich obecny social, z którego imigrancitak chętnie korzystają to chyba właśnie pomysł tego 'malarza z wąsikiem' hmm

#31 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:41

kolega gapril ma tzw "gummidach", ale osobiscie auta nie widzialem...kolege gaprila owszem,....

#32 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 cze 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 27 lipiec 2011 - 10:59

kolega gapril ma tzw "gummidach", ale osobiscie auta nie widzialem...kolege gaprila owszem,....


A to nie jest to samo hmm No ja osobiście nie widziałem ani samochodu, ani kolegi Gaprila, przynajmniej na razie... a że do B-B blisko i często tam bywamy to kto wie?

#33 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 lipiec 2011 - 11:10

z tego co mi wiadomo sa na urlopie .../gapril-owie/ :kawka

#34 Tomala

Tomala

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 62
  • Dołączył:  11 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:29

Postaram się zrobić jakieś fotki gdy przestanie ciągle padać deszcz..... Gumidach..... powiadacie... to chyba coś takiego jak ja mam... o ile dobrze myślę, że to to samo :-)

#35 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:33

Tomala,
Tu masz temat z prezentacją autka Gaprila
http://ptcruiserclub...opic.php?t=3338

#36 Tomala

Tomala

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 62
  • Dołączył:  11 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:38

adames dzięki za wrzutę linka, więc oznajmiam , ż emam dokładnie coś takiego jak Gapriel

[ Dodano: 2011-07-27, 21:38 ]
tylko pytanie czy on też u niemców to robił :-)

#37 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:40

Z tego co pamiętam, to kupował tak przerobione auto w Niemczech.

#38 Tomala

Tomala

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 62
  • Dołączył:  11 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 lipiec 2011 - 20:41

No widzisz, bo tam to jest chyba bardziej popoularne niż u nas :-) U nas jak ktoś chce mieć otwierany dach to kupuje cabrio :-)

#39 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 cze 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 27 lipiec 2011 - 21:25

U nas jak ktoś chce mieć otwierany dach to kupuje cabrio


Bingo!!!! I tak właśnie zrobiliśmy :dance :dance :dance :dance

#40 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 lipiec 2011 - 07:55

w pt dach-szyber niech mu bedzie jest bardzo przydatny z wielu powodow, jednym z nich jest to ze stojac i czekajac na zmiane swiatel nie trzeba sie pochylac patrzac przez przednia szybe..... ;P





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych