Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Polskie prawo...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2012 - 20:51

http://nasygnale.pl/... ... caid=5e9b5

#2 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 czerwiec 2012 - 22:42

Zrobić mu to samo, żeby nic nie słyszał i na dodatek uciąć jaja, plus jeszcze wpierdol, jeszcze związać z łbem przy zderzaku i niech słucha klaksonu przez godzinę, non stop.... Nie ma co do więzienia, żeby się byczył na wyrku.... Zero litości dla takich idiotów! Tępić bezwzględnie. :dokitu

#3 Leszek

Leszek

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2990
  • Dołączył:  25 paź 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:crd 2,2 M
  • Imię:Dorota i Leszek

Napisano 11 czerwiec 2012 - 13:49

generalnie jestem pacyfistką, ale w tym przypadku muszę się zgodzić z Darkiem

#4 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 czerwiec 2012 - 19:18

to jest wlasnie piepszone prawo,bandyta zawsze pod ochrona ,ogluszyc szmaciaza i odciac mu f...a :cenzura

#5 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 czerwiec 2012 - 07:22

tu jest filmik z monitoringu....
http://www.fakt.pl/S... ... 008,1.html

#6 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13775
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2012 - 08:40

bravo! .../panie prokurator/ bravo :cenzura

#7 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 czerwiec 2012 - 09:42

tu jest filmik z monitoringu....
http://www.fakt.pl/S... ... 008,1.html

Niestety nie da się obejrzeć tego filmiku... :( Szlag mnie trafia jak muszę obejrzec więcej reklam niż tego, co chcę obejrzeć..., i wtedy odpuszczam, tak mam. A wracając do tematu, mam nadzieję, że kiedyś sięcoś zmieni i sądy nie będą areną dla prokuratorów, adwokatów. Mam wrażenie, że obecnie to w sądzie nie chodzi o sprawiedliwość, ale żeby wykazał się np. adwokat i wybronił klienta w sytuacji beznadziejnej. Dodatkowo przepisy bardziej chronią chyba tą negatywną stronę wszelkich zajść. No i jeszcze nasza mentalność. Jesteśmy jeszcze daleko za Europą, na co mamy kilka przykładów - mandaty za prędkość dla karetek pogotowia w czasie akcji (pobieranie opłat za wjazd na "autostradę" również), zagmatwane przepisy używania środków przemocy przez funkcjonariuszy publicznych (często taki policjant staje się ofiarą w wyniku swoich działań służbowych, czy hanba dla wojskowego wymiaru sprawiedliwości - Nangar Khel).

#8 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2012 - 10:07

Szkoda słów :sciana

#9 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 12 czerwiec 2012 - 11:40

Opowieści dziennikarzy "Faktu" na razie zostawmy. Ostudzę trochę zapał i powiem co widać na filmie wg. mojej oceny:

"NN mężczyzna -sprawca wszedł do sklepu celem dokonania zakupu artykułów spożywczych. W czasie kiedy przebywał wewnątrz, do sklepu przyszedł drugi NN mężczyzna - pokrzywdzony wraz z dwójką dzieci w wieku ok 2-3 lat. W chwili, kiedy sprawca dokonał zakupu i wychodził ze sklepu, pokrzywdzony podszedł do drzwi wejściowych znajdujących się u szczytu schodów o wysokości ok. 1m. Wychodzący ze sklepu sprawca gwałtownie otworzył drzwi, jednocześnie uderzając pokrzywdzonego pięścią prawej dłoni w lewą stronę twarzy. Spowodowało to utratę równowagi przez pokrzywdzonego, w wyniku czego spadł on ze szczytu schodów, uderzając głową o posesję przed schodami. Widząc to sprawca podszedł do leżącego pokrzywdzonego, który wydawał się nieprzytomny i próbował posadzić go jednocześnie cucąc. Próba ta okazała się nieskuteczna, więc sprawca ułożył nieprzytomnego pokrzywdzonego na posesji, a następnie wszedł do sklepu."
Zapewne w celu wezwania pomocy. Dalej nagranie jest pocięte i nie wiadomo co się działo i jak zachował się sprawca.

Na moje oko art.158 par.2 KK - ciężki uszczerbek na zdrowiu w wyniku pobicia - od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Wszystko będzie zależało od tego jak się obie strony ze zdarzenia wytłumaczą.
W mojej ocenie sprawca dostanie niewysoki wyrok w zawieszeniu. Jak wspomniałem, wszystko będzie zależało od tego jak przebieg zdarzeń zostanie przedstawiony w sądzie.

Moim zdaniem to zwykłe wioskowe porachunki, gdzie sprawca chciał pokazać pokrzywdzonemu, kto tutaj ma więcej testosteronu, ale zabrakło mu szarych komórek. Rozum wrócił mu dopiero po fakcie. To, że sprawca nie uciekł, tylko pozostał i próbował jakoś pomóc mogło być jak najbardziej przesłanką do niezastosowania aresztu tymczasowego.

Szczerze mówiąc to "Fakt" zwyczajnie kłamie, aby napędzić sobie czytelników. Na filmie nie widzę nic z tego, co napisał dziennikarzyna. Jedna wielka bujda na resorach. Dlatego wszystkie takie opowieści dzielę przez 2, a opowieści szmatławców pokroju Faktu dzielę przez 4.

#10 mortul71

mortul71

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 401
  • Dołączył:  08 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 +LPG
  • Imię:Marcin

Napisano 12 czerwiec 2012 - 12:06

Psyborg, zgadzam się z Toba w pełni.

#11 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 czerwiec 2012 - 13:47

Fakt, jak to Fakt, nie zarobiłby na siebie gdyby nie pisał takich bzdur..., i tu się z Wami zgadzam. Jednak w sądzie nikt nie będzie opierał się chyba na tej gazecie... A fakt jest faktem, ale jak było naprawdę chyba wiedzą tylko zainteresowani. Można mieć tylko nadzieję, że gość odpowie za swoje i tyle...

#12 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13775
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2012 - 13:57

miejmy nadzieje, ja brukowcow nie czytam, ... ale pomimo wszystkiego jesli przez przypadek znajomy w wyniku utarczki slownej popchnal kobiete ktora upadla na trawnik dostal 3 miesiace aresztu do wyroku to cos tu nie gra......../ja kiedys tez mialem konflikt z prawem, ale w innym sensie, i prowadzacy "sledztwo" powiedzial mi ze prokurator takimi pierdolami sie nie zajmuje.../ no





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych