Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Dolot powietrza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 18 czerwiec 2013 - 21:45

Mnie zawsze zastanawia, gdy patrzę na rurkę (kolanko) przez którą zasysane jest powietrze do pojemnika filtra, że rurka ta prawie dotyka blachy błotnika - szczelina między wlotem a blachą ma niecały centymetr! Jeżeli np. rurę odkurzacza zbliżyć na taką odległość do ściany to powstaje bardzo głośny szum i świst. Może to jest źródło słyszanego przez wielu kolegów "odkurzaczowego" szumu podczas przyśpieszania (wtedy jest największe podciśnienie)?
No i sprawa oporów ssania, które w takiej sytuacji są chyba większe.
Chciałem to sprawdzić, ale nie da się zmienić pozycji rurki względem obudowy filtra powietrza aby zwiększyć odstęp wlotu od ścianki.

#22 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2013 - 23:07

TymonR, Daj sobie spokój - nie poprawiaj fabryki. To nie jest taki przepływ powietrza - po drodze jest jeszcze rezonator, który spełnia role zbiornika wyrównawczego powietrza zasysanego (akumulatora) i każda modyfikacja tego układu wpłynie niekorzystnie na osiągi, a na pewno tam nie syczy jak w odkurzaczu - bo nie może. Tutaj wbrew pozorom liczy sie kazdy milimetr. To nie to słyszycie.

[ Dodano: 2013-06-19, 00:08 ]
TymonR, Tą rurkę możez na próbę wyjąć z dolnej obudowy filtra - tylko potem ja załóz spowrotem. Pozdrawiam

#23 MAKLERSTAN1

MAKLERSTAN1

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 409
  • Dołączył:  27 maj 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0M GAZZ
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 czerwiec 2013 - 08:01

Ja słyszałem świszczenie kiedyś jak miałem dolot za przepustnicą brudny od oleju. Wyczyściłem i jest ok. Ale słyszałem tylko jak stałem obok silnika i ktoś dodawał gazu, w samochodzie w żadnym wypadku nic nie było słychać.

#24 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2013 - 17:37

ja sobie dupnalem stozek, ale wracam do tego co amerykanski inzynier zaprojektowal, fakt ze fabryki sie nie poprawia,... :miecio

#25 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 30 czerwiec 2013 - 20:23

Mnie zawsze zastanawia, gdy patrzę na rurkę (kolanko) przez którą zasysane jest powietrze do pojemnika filtra, że rurka ta prawie dotyka blachy błotnika - szczelina między wlotem a blachą ma niecały centymetr! Jeżeli np. rurę odkurzacza zbliżyć na taką odległość do ściany to powstaje bardzo głośny szum i świst. Może to jest źródło słyszanego przez wielu kolegów "odkurzaczowego" szumu podczas przyśpieszania (wtedy jest największe podciśnienie)?
No i sprawa oporów ssania, które w takiej sytuacji są chyba większe.
Chciałem to sprawdzić, ale nie da się zmienić pozycji rurki względem obudowy filtra powietrza aby zwiększyć odstęp wlotu od ścianki.

To najczęściej też wina samego filtra i nie tyle jego stanu, co konstrukcji (albo producenta)...

#26 Bezimienny Gość.Ulik_*

Bezimienny Gość.Ulik_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:35

Witam ratunku potrzebuje rury dolotu tzn sam przewód wlotowy powietrza do turbiny do 2.4 gt. Czy ktoś zna kogoś kto mógłby taka część posiadać lub moze jest coś pasujacego, zamiennik etc? Na dzień dzisiejszy zostaje mi amazon bo allegro puste😟będę wdzięczna za info





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych