Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Jak tu nie być rasistą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 lipiec 2012 - 22:13

dokopal bym czarnuchowi ... re=related

#2 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 lipiec 2012 - 22:16

Widziane juz... Ale kierowca **** (przepraszam za wyrażenie ale inaczej nie da się tego określić)! Zamiast wziąć przejechać po tym debilu to ten w przód i w tył, w przód i w tył...debil... :torba

#3 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 lipiec 2012 - 07:00

wrócił bym do niego za 5 minut i tak mu ro :cenzura zjebał łeb jak on mi samochód

#4 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 20 lipiec 2012 - 08:50

miejsce asfalta jest na drodze przynajmniej w tym przypadku...

#5 Bezimienny Gość.Lector_*

Bezimienny Gość.Lector_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 lipiec 2012 - 08:59

Nie jestem rasistą, ale nie lubię jak się asfalt rusza. :cwaniak

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:42

brak słów............trzeba być niezłym debilem żeby z drągiem startować do auta................

#7 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 lipiec 2012 - 21:43

czarnuch jest u siebie i czuje sie nie do ruszenia a w polsce szybko zrobiono by porzadek :jupi

#8 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 lipiec 2012 - 23:32

Temat zaleciał mi ,,rasizmem''!
Wiem wiem zaraz odezwą się Wasze wrodzone instynkty Ku Klux Klanu ;P
Stary już jestem !!!!!
A białym ,,śruba '' nie puszcza?
Generalnie jako atakowany wykonałbym to co napisał medyk,
A kolor skóry???
Bez komentarza!

#9 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2012 - 07:41

ja to nawet mam koszulkę którą sam zrobiłem ;P
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

#10 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2012 - 09:04

kordyl, le czemu mordencje zasłoniłeś? hehehe

#11 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2012 - 12:03

kordyl, le czemu mordencje zasłoniłeś? hehehe

gęba jest ocenzurowana ;P

#12 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2012 - 12:14

resiurc, ja nigdy nie bylem rasista do czasu kiedy zamieszkalem w paryzu :kawka

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2012 - 13:11

resiurc, ja nigdy nie bylem rasista do czasu kiedy zamieszkalem w paryzu :kawka


artex38 i masz racje i gruby ch :cenzura j paciatym w 4 litery

[ Dodano: 2012-07-21, 14:11 ]
;P

#14 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2012 - 13:25

Też jestem zdania, że kolor skóry, narodowość czy światopogląd nie powienien mieć wpływu na osądzanie ludzi. Jakby tak się zastanowił to i na Polaka, Cygana, Rosjanina, Chińczyka, Amerykanina... (...) coś można zawsze znaleźć a prawda jest taka, że osobniki gatunku ludzkiego można podzielić na ludzi myślących i myślących inaczej... :alko

#15 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2012 - 14:51

E tam, ktoś podpuścił czekoladę (bo do czarnucha trochę pigmentu mu brakuje) pewnie za flaszkę, albo dwie.
Chciało by się powiedzieć, że kolor skóry nie ma nic do rzeczy, ale to zwykła hipokryzja. Kolor skóry moi państwo w dużym stopniu warunkuje pochodzenie społeczne. Pewnie, że biali też są biedni i niewykształceni. Jednak nic nie ryzykuję stwierdzając, że wśród kolorowych jest ich więcej.

Jak widzę czarnoskórego Polaka rodem z Nigerii, Burkina Faso, czy innego Konga-Bonga, to wiem, że zaraz wyskoczy do mnie z tekstem o rasizmie. Czego by nie zrobił, to on jest pokrzywdzony, bo na pewno został potraktowany niewspółmiernie do czynu przez swój kolor skóry.
Różnica w mentalności ma wielkość Kanionu Kolorado.

Jak ktoś chce doświadczyć rasizmu na własnej skórze, to niech pomieszka w RPA. Tylko nie na bogatym osiedlu z ochroną i monitoringiem.

Jest taki stary amerykański dowcip i bez względu na to, czy jest rasistowski, czy nie, to oddaje rzeczywistość:
"Samochodem jedzie murzyn i meksykanin. Kto prowadzi?.............. Policjant." :cwaniak

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2012 - 15:07

artex38, kordyl, Gdybyś potrzebował serce,albo nerkę? Od "czarnucha" pewnie byś nie chciał,wolałbyś drewnianą jesionkę. :glupek :glupek :glupek :glupek

#17 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2012 - 15:26

Psyborg, nie moge się zgodzić z Tobą, ale to temat nie do pisania na forum. A jak widzisz tego czarnego Polaka, który posądza Cię o rasizm to już jest wynik tego rasizmu i to nie jest jego wina, że to temat na topie. Czy źle czy dobrze o rasizmie mówi się..., i dobrze. Większość mysli o sobie, że są na przykłąd tolerancyjni niewiedząc co to znaczy. Podobnie jest z rasizmem w Polsce - niby go nie ma, ale obawiam się, że... :torba

#18 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2012 - 15:52

Psyborg, nie moge się zgodzić z Tobą, ale to temat nie do pisania na forum. A jak widzisz tego czarnego Polaka, który posądza Cię o rasizm to już jest wynik tego rasizmu i to nie jest jego wina, że to temat na topie.


I to jest właśnie błędne myślenie - usprawiedliwianie jednego rasizmu drugim. Czyli ja nie mogę traktować czarnoskórego inaczej, bo to już będzie rasizm (z czym się zgadzam).
Za to czarnoskóry może mnie traktować rasistowsko, ponieważ ktoś wcześniej tak go potraktował, a więc jego rasizm jest usprawiedliwiony. Obłuda.

Nie wiem ile masz na codzień styczności z przejawami rasizmu innego niż reportaże w TV albo kilku pijaków pod sklepem. Ja mam na codzień Wietnamczyków, Chińczyków, Koreańczyków, Kazachów, Ukraińców, Nigeryjczyków, Syryjczyków, Libańczyków, Turków, Algierczyków, Tunezyjczyków, Izraelczyków, i całą resztę. W praktyce.
I powiem Ci, że najbardziej roszczeniowe anty-podejście mają właśnie czarnoskórzy, a zaraz po nich Izraelczycy.

#19 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 lipiec 2012 - 16:20

Marcin, ale ja mam na myśli rasizm ogólnie, nie usprawiedliwiam jednego drugim. Opisana sytuacja to jedynie wynik, w pierwszej kolejności rasizmu, a w drugiej, walki z nim. Przecież jakby nie było nigdy problemu zwanego rasizmem nikt nie czułby się bardziej lub mniej z tego powodu szykanowany, co z kolei nie powodowałby takiego podejścia tego czarnoskórego, jak w Twoim przykładzie. Jeżeli chodzi o nacje, które wymieniłeś - miałem bardzo dużo do czynienia z Izraelczykami, Libańczykami, Turkami, Kazachami, Wietnamczykami, Ukraińcami, Słoweńcami, Amerykaninami, Portugalczykami..., i jeszcze kilkoma, ale nie tu w Polsce, nie chwilowo a często dłużej, na tyle, żeby ich poznać i móc porównać, na przykład Ukraińca z byłego stadionu i tego, który nigdy za granicą nie był. Dodatkowo z reguły nie uogólniam, nie traktuję ludzi według narodowości, rasy, wyznania, chociaż czasem może się wydawać, że inaczej być nie może...

#20 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2012 - 16:33

Nie mam na celu usprawiedliwiania rasizmu w żadnej postaci. Chcę jedynie pokazać, że istnieje coś takiego jak "anty-rasizm". Być może jest to reakcja obronna, jak sugerujesz, ale w swoim działaniu równie destrukcyjna jak sam rasizm.

W innych krajach też bywałem i wiem, że ludzie we własnym środowisku zachowują się inaczej.
Prawdą jest, że czarnoskórzy pochodzą z ubogich, prostych rodzin, bo przecież Afryka to nadal trzeci świat, o zupełnie innej mentalności. W USA też nie stanowią elity, a w znacznej mierze margines społeczny.
Oczywiście nie oznacza to, że oto napotkana przeze mnie czarnoskóra osoba to prostak, krętacz, leń i przestępca. Ale statystycznie rzecz biorąc ma ku temu większe szanse.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych