Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Prośba o poradę (zakup klubowego PT)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#41 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 październik 2012 - 07:38

mój 10 latek też ma mniej bo tylko 138 tyś. ...... :diabelek

#42 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 październik 2012 - 09:29

TOMHAL7, benzyny zazwyczaj maja mniejsze przebiegi :kawka

#43 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 październik 2012 - 09:51

MayheM, tak jest...............ale nie zawsze :diabelek

#44 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13775
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2012 - 10:34

otizone, ten samochod z czestochowy na 99% nie byl na zadnym zlocie, przynajmniej od zlotu w bieszczadach 3 lata temu, naklejka najprawdopodobniej pochodzi z pierwszej edycji, ale pewien nie jestem....
co do zakupu samochodu, ja pomagalem w zakupie 2x, byly to dizle i jak pozniej sie okazywalo nie byly to szczesliwe zakupy dla ich wlascicieli pomimo "przeswietlania "aut
ja cie nie namawiam na dolozenie do zakupu ale wierz mi dizle sa drogie w serwisie jak sie posypie, auto mayhema ma znana historie, auto znam, wlasciciela rowniez i na twoim miejscu nie krecil bym nosem czesto jest dolozyc cos wiecej i miec swiety spokoj przez dlugi czas zwlaszcza jak auto ma sluzyc jako jedyne w rodzinie

pzdr!

www.pt-cruiser.pl

#45 Bezimienny Gość.otizone_*

Bezimienny Gość.otizone_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2012 - 10:10

Mieciu, dzięki za pomoc!

przez to co napisałeś o dieslach, zaczynam wątpić w sens zakupu PT CRD.
Co stanowi główną motywację jego wyboru? Moja lista ZA wygląda mniej więcej tak:
+ silnik diesla (do pracy mam ok. 20 km, z czego 15 km autostradą i ekspresówką - dojazd do szybkiej trasy w mieście, w sam raz na spokojne dogrzanie silnika)
++ silnik diesla (1-2 razy w miesiącu robię długie trasy po Polsce, 2-3 razy w roku robię trasę do rodzinki w Niemczech niemal pod granicę z Belgią, jakieś 900 km w jedną stronę, no i oczywiście lubię robić w wakacje dłuższe wypady weekendowe)
+++ silnik diesla (bo dotychczas miałem dwa swoje diesle, użytkowałem też kilka innych, więc polubiłem grzechotniki, bo nigdy mnie nie zawiodły). CRD to mercedes - skoro francuskie diesle mnie nie zawiodły to dlaczego ma to zrobić silnik spod znaku trójramiennej gwiazdy???
++++ preferuję spokojny styl jazdy, który sam nazywam "dziadkowym" ;) ciężki, dostojny diesel pasuje idealnie do tego charakteru jazdy...zawalidrogą nie jestem, ale na trzeciego jeszcze w życiu nie wyprzedzałem ;)
+++++ kupując prześwietlonego u dobrego diagnosty CRD za 14-15 tys. z przebiegiem < 200 kkm i tak zostawiam sobie 5-6 tysięcy na poprawienie mankamentów,
++++++ pozostałe ZA już zbiorczo: (i) super wygląd (PIĘKNE AUTO i w środku i na zewnątrz), (ii) spory bagażnik i łatwy dostęp do niego, (iii) niezłe osiągi (iv) indywidualizm;) (v) dobre grzanie i chłodzenie kabiny (mam małe dziecko, więc to ważny plus)....
Powiedzcie szczerze, co mnie złego czeka jeśli wpakuję swoje dupsko na dłuższy czas do PT CRD?? Póki co jestem napalony na zakup, więc każde wiadro zimnej wody wylanej na moją rozgrzaną łepetynę będzie na wagę złota (tysięcy złotówek) ;)
Spokojnej i leniwej niedzieli życzę!

#46 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2012 - 10:21

Powiedzcie szczerze, co mnie złego czeka jeśli wpakuję swoje dupsko na dłuższy czas do PT CRD?? Póki co jestem napalony na zakup, więc każde wiadro zimnej wody wylanej na moją rozgrzaną łepetynę będzie na wagę złota (tysięcy złotówek) ;)
Spokojnej i leniwej niedzieli życzę!


PT jest jak sex -jak nie masz dobrej partnereki musisz mieć sprawną rękę :swir

jak jesteś twardki to dasz radę (chociaż wk :cenzura wiać będziesz się jak TUSK na Kaczyńskiego)
a jak jesteś miętki to poszukaj coś ze stajni VW /Audi i będziesz miał święty anielski spokój po za tym że będziesz musiał lać paliwsko ale napewno w mniejszej ilości niż do żółwia

#47 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2012 - 10:39

kupując prześwietlonego u dobrego diagnosty CRD za 14-15 tys. z przebiegiem < 200

rozbawiłeś mnie tym stwierdzeniem , wiekszośc diagnostów nawet swiateł w tym aucie nie umie ustawić , nie mówiąc już o poprawnym sprawdzeniu zawieszenia .

jeden z nielicznych który podała rzeczywisty przebieg na aukcji :
http://allegro.pl/ch... ... 66839.html

I tak to mniej wiecej się kreci w tym roczniku , chyba że auto wyjezdza tylko do koscioła

#48 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2012 - 11:04

Kordyl,

a jaki byłby sens podrabiać naklejki klubowe skoro za parę złotych można mieć oryginał ?;) Zresztą w porównaniu do oryginału (http://imageshack.us... ... 67kk9.jpg/) różnic nie widzę.


a ja widze bo sporą część naklejek klubowych wycinałem ja :cwaniak

#49 Bezimienny Gość.otizone_*

Bezimienny Gość.otizone_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2012 - 11:12

Uzmysłówcie mi, jak bardzo tkwię w błędzie sądząc, że PT CRD to piękna buda napędzana niezawodnym silnikiem mercedesa, w którym - tak jak w każdym aucie - od czasu do czasu trzeba coś zrobić (łożyska, klocki, płyny etc.).
Możecie podać przykłady awarii CRD, które prowadzą do ruiny finansowej ? Liczę się z wydatkami, to przecież normalne, że czasem będzie trzeba auto doinwestować...
Reasumując: które naprawy zabijają lub pozostawiają otwarte rany w portfelu ?

#50 Bezimienny Gość.smolag_*

Bezimienny Gość.smolag_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2012 - 11:12

Witam Otizone. Sam niedawno poszukiwałem PT w dieslu i z pomocą forumowiczów udało się kupić. Diesel z 2004 z przebiegien 148 tyś jednak w troche wyższej cenie bo 21 tyś. Nie mam powodów by myśleć że przebieg oszukany. Po VIN dowiedziałem się troche, ostatni wpis mniej więcej z połowy życia z przebiegem połowicznym. Po wizycie u mechanika raczej też wyjechałem z pozytywnymi przeświadczeniami.

Auto wymagało kilku napraw, ceny części oryginalnych trochę mnie zaskoczyły, ale ty w lagunie koszty pewnie miałeś również nie małe.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

#51 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2012 - 11:35

otizone, Wojtku-nie jesteś w błędzie!Osobiście uważam iż CRD należy do jednej z najlepszych jednostek napędzających Pt.
Przejechałem ponad 140 tys i głównie inwestowałem w zawieszenie.
Nie powiem -przebrnąłem przez regenerację wtrysków/z własnej głupoty/ oraz wymianę rurki przy intercolle-rze oraz zerwany pasek .To wszystko przez ładnych parę lat użytkowania - dotyczących awarii silnika.

#52 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5357
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2012 - 17:30

otizone, szukaj CRD :kciuki nic innego chyba że GT ale wtedy hak i cysterna z tyłu :lol

#53 rudus

rudus

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 16
  • Dołączył:  14 wrz 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Ewa i Sławek

Napisano 29 październik 2012 - 07:08

Ja mam do sprzedania swojego piteka. Niestety jestem zmuszona. :( Gdy go kupywalam rok temu, tak samo ktos pytal o ogloszenie z moim przyszlym pitkiem, ale machnieto na niego reką. Ale nie ja i okazaŁo się źe nigdy lepszego, używanego auta nie miałam. Auto miaŁo niski przebieg, na co wskazywał teź stan zuzycia kierownicyitp. Wszystko pieknie dziala, no po za jednym problemem stukami wtylnim zawieszeniu na biezaco usuwanymi, najczesciej luzuje się sruba, ktorą mój mąź dokręca. No i ostatnio problem z otwieraniem przednich szyb siĘ pojawiŁ. Poza tym pt jest tak cudowny, źe tak naprawdę to liczę źe nikt go nie kupi i na razie za bardzo go nie reklamuje. Chyba, ze caŁkiem nas poddusi życie. Aha, nie mam naklejki klubowej z przekory :) i nie byLam na zlocie, z powodu braku czasu, a jestem wielbicielem tego autka i tylko nóź na gardle zmusi mnie do jego sprzedania.
P.S. Proszę wybaczyć za pisownię polskich znaków, ale piszĘ z kom?rki i system pisania jest op?źniony.

#54 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13775
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2012 - 12:32

otizone bo juz sie pogubilem a nie chce mi sie specjalnie przebijac przez posty,... myslalem ze kupiles auto od kol. mayhem'a,... ale widocznie sie myle...
ja do dizli niczego nie mam , powiem tak : od zawsze odkad mam prawko do jazdy bedzie jakis 1984 rok tzn nie liczac trabanta, od roku 1989 zawsze dizle, golf, lt,2golf, epizod z pf125, galant 1.8tdi/super auto, mam go do dzis nawet/ i teraz pt oczywiscie dizelek.......... auto kupione 3 lata temu , szukalem moze 2-3 mies i ustrzelilem po lizingu z wloch mial przejechane jakies 38 tysiakow, dzis ma przejechane dokladnie 91.600, i palcem nie ruszone przy motorku zero nul,..a andreas7, mechanik z klubu powiedzial ze praktycznie jedyne auto w klubie ktore nie dymi......innych usterek eksploatacyjnych w tym czasie nie stwierdzono, w serwisie byl 1 raz z wymiana szyby przedniej bo jegomosc mi strzelil kamyczkiem spod kola i sie pajenczynka stworzyla, i wymiana elementow jak zawiesilem sie na kamolu pod sniegiem....
mysle tak ze do auta nie przypalac sie bo nie ma to sensu i szukac szukac
kazda potwora znajdzie swojego amatora.... :pociesza

#55 idzi

idzi

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 169
  • Dołączył:  22 paź 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 GT LPG
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 październik 2012 - 13:48

rafe1 - z tym hakiem to bym się z Tobą nie zgodził.... od 3 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem 2,4 GT zagazowany i jeżdząc tak jak pisze otizone:

" preferuję spokojny styl jazdy, który sam nazywam "dziadkowym"... zawalidrogą nie jestem, ale na trzeciego jeszcze w życiu nie wyprzedzałem..."

wychodzi mi ok 12-13 gazu - jezdze 70% trasa reszta miasto... przeliczając to na złotówki to wychodzi ok 35 złotych na 100km więc nie jest tak źle... nawet jakby poszło 15-16 litrów gaziu to i tak wychodzi lepiej niż patrząc na ropke...

#56 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2012 - 14:05

otizone, nie ma raczej problemow typu auto staje gdzies w drodze zepsute. Ja od kiedy mam swojego, nie mialem nigdy zadnych bledow na kompie, a wszelkie naprawy robilem albo z wlasnej glupoty (przewrazliwienia) albo dotyczyly czesci eksploatacyjnych (notabene, niektorych drogich, jak wysprzeglik, akumulator, lacznik watta). A jezdzilem dosc sporo przez ostatnie 3 lata jak mam Pitka, od pol roku juz glownie w weekendy, bo firme przenioslem blisko domu. Cene mam do dyskusji rzecz jasna, ale ponizej 18tys nie zejde na bank.
A z tego co czytam na forum, to czesto ludzie z przebiegiem ponizej 200tys (diesle) maja sporo roznych problemow, ktore mnie nigdy nie spotkaly, a mam NIBY czasem i 2x wyzszy przebieg.

#57 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13775
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2012 - 16:14

marcin, daj/my spokojnosci ktos nie chce to nie broda jest zawsze mozna przedlokciem wytrzec.... :pociesza a potem :dance :dance :dance ze mam wynalazka... ;P :kawka

#58 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2012 - 19:56

miecio, zgadza sie, jak wiesz, nikumu na sile nie chce sprzedac, nawet nie wiem co bym kupil sam pozniej...

#59 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2012 - 19:58

MayheM, multiple :gupek

#60 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5357
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 październik 2012 - 20:00

medyk, nieee :cwaniak za mało świateł ma z przodu :lol





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych