Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Czy te Pitki są warte uwagi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 malajakat

malajakat

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 5
  • Dołączył:  08 gru 2012
  • Rok Produkcji:0
  • Imię:Wojtek

Napisano 08 grudzień 2012 - 22:18

Poszukuje dla żony nowego nabytku w postaci Pitka. Mniej więcej wiem na co zwracać uwagę przy zakupie samochodu. Mam jednak pytanie do Was , szanowni forumowicze na co szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach Pitka. Jakie są słabe punkty tego autka. Poniżej dwa linki, czy na podstawie tych zdjęć może ktoś się wypowiedzieć czy warto sobie nimi zaracać głowę? Czy jest czymś normalnym że np. wersja limited ma czarne zderzaki? itd
Z góry dziękuje za każdą podpowiedź
http://moto.gratka.p... ... d3e8c94e,1

http://otomoto.pl/ch... ... 39122.html

#2 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 09 grudzień 2012 - 06:48

http://ptcruiserclub...topic.php?t=176

#3 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 09 grudzień 2012 - 09:15

(Częściowo) czarne zderzaki to normalka w LIMITED, lakierowane w pełni weszły dopiero po paru latach, ale jeszcze przed FL. Przed zakupem koniecznie sprawdź kody błędów metodą kluczykową (wcześniej wydrukuj sobie co oznaczają). Sprawdź koniecznie silnik, rozgrzej go do temp. roboczej - wycieki jakiekolwiek, czy chłodnica szczelna, czy na klimie załącza się wiatrak, jak ma szyberdach, czy nie przecieka (czy pod dywanikami, na słupkach, przy uszczelkach drzwi jest sucho), czy biegi zmieniają się łatwo, czy nie szarpie i czy obroty silnika są stabilne, czy jest osłona ochronno-aerodynamiczna pod silnikiem, sprawdź nalepkę produkcyjną z VIN-em na drzwiach (od wewnątrz - przy otwartych) kierowcy i porównaj z tymi na podszybiu i ścianie grodziowej (zamalowana), weź prosty magnes (najlepiej taki cienki gumowy na lodówkę, by nie porysować karoserii) i poprzylepiaj na elementach karoseryjnych z blachy (maska, klapa, drzwi, błotniki itp.) - jak nie trzyma, tzn. że jest szpachla = naprawa blacharska. Sprawdź, czy specyficzne elementy wyposażenia dla LIMITED są na pokładzie, stan bieżnika zapasówki-dojazdówki (GoodYear).

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 grudzień 2012 - 09:46

http://moto.gratka.p... ... d3e8c94e,1


tylko nie 1,6 - 2,0 nie jedzie

#5 TOMHAL7

TOMHAL7

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 785
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:Brak...
  • Silnik:Brak...
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 10:31

malajakat, moje auto jest do sprzedania,
http://otomoto.pl/ch...-C26518202.html
:kciuki

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 grudzień 2012 - 11:21

malajakat a TOMHALa jest zajebisty i ma czarne fele 18' i z tyłu dwa wypierdy ;P
i pod maską coś jeszcze fajnego :cwaniak

#7 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 11:58

malajakat, ten drugi stoi juz dluzszy czas na allegro. Ja mam do sprzedania rowniez. Gaz (zalozony w maju), nowy rozrzad, po robocie przedniego zawieszenia, po zmianie oleju itp. kolor to ciemna zielen. Jakbys chcial fotki to pisaj na pw.

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 grudzień 2012 - 12:00

medyk świruje on tak naprawdę to nie chce sprzedać :diabelek

#9 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 13:17

http://otomoto.pl/ch... ... 39122.html
mi chodzi o tego ;P

#10 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 13:36

medyk świruje on tak naprawdę to nie chce sprzedać :diabelek

ten drugi stoi juz dluzszy czas na allegro. Ja mam do sprzedania rowniez.

Łukasza zbyt długo stał na allegro ;P ;P
Ciekaw jestem który pójdzie pierwszy Medyka czy Tomhal-a???
Może jakieś klubowe zakłady jak w gonitwie o ,,Wielką Pardubicka''??? :dance3 :dance3

#11 Margo

Margo

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 840
  • Dołączył:  14 lis 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M GAZ
  • Imię:Małgosia
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 09 grudzień 2012 - 15:31

Tomek ! Ty złośliwcze ! Jak możesz ??? :lol :lol :lol
No ale skoro już zaproponowałeś... Jaka stawka ? :diabelek

#12 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 16:09

Margo, Gosik- :dance :lol :kciuki :kciuki :kciuki
To jedziemy z offem czy otwieramy nowy temat?? :dance
5:1 na Tomahl :kciuki :kciuki

#13 malajakat

malajakat

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 5
  • Dołączył:  08 gru 2012
  • Rok Produkcji:0
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 grudzień 2012 - 16:26

pomimo niesprzyjających warunków pojechałem zobaczyć autko z linku http://moto.gratka.p... ... c49e185f,1

Autko zaszronione i trudno cokolwiek poznać pod względem ewentualnych zacieków czy różnic w odcieniach lakieru. W środku błysk, wszystko śliskie od plack,a. Mieszek zmiany biegów jak nówka (albo i nówka) kierownica bez specjalnych wytarć. Wszystko pasuje do koloru tapicerki. Przełączniki i wszelakie "guziki" ok. Wszystkie drzwi otwierane i zamykane bez oporów. Wszystkie szyby boczne mają te same oznaczenia. Na tylnej nie widziałem (chyba powinno być, nie chciałem zbytnio skrobać szyby) Na lampach takie same oznaczenia made in mexico. i logo Chryslera.
Teraz to co wyłapałem jako ewentualny minus. Różne opony z przodu inne z tyłu inne.
We wnękach błotników tylnych popekana masa antykorozyjna czy też wygłuszająca nie wiem czy to fabrycznie położone czy nie. Poniżej jeszcze zdjecie i moje uwagi i pytania.
1. Niewielkie różnice w pasowaniu klapy z prawej strony większa przerwa niż z lewej.
Czy wywinięcie( w zaznaczonym miejscu) poszycia słupka i zgrzew ten w rynience może być pofalowany czy ma być prosty. tutaj są zgrzewy punktowe i taka pofalowana troszkę ta blacha.
2. W tym miejscu wyraźnie większa szpara o jakieś 2-2,5mm niż z lewej strony
3. W tych miejscach jest wiosennie czyli rośnie sobie zielony mech - eko auto :)
Dołączona grafika

Motoru nie odpalałem bo troche jednak zimno na te oględziny (-10)

#14 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 17:19

tylko nie 1,6 - 2,0 nie jedzie

,,Ojtuś'' jeździłeś już PT?Chyba nie!!!Jeśli nie masz problemów z sercem ,nadciśnieniem to tylko -2,4 + lub 2,2 CRD

#15 malajakat

malajakat

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 5
  • Dołączył:  08 gru 2012
  • Rok Produkcji:0
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 grudzień 2012 - 17:41

No fakt Pitkiem nie jeździłem, obecnie mam Vectre 2.0 136km i też nieraz brakuje pary. A ciężar samochodów podobny. Vectra 1.6 to już w ogóle taczki, pewnie z Pitkiem podobnie jest. Ale to autko dla żony, jej to nie przeszkadza ze żółów. Jeździła VW 1.6D, to i tak pewnie by ją poniosło to 1,6 w pitku Ale ja nie przesądzam i nie szukam na siłę 1,6. Osobiście skłaniam się do 2.0 W tym poście bardziej chodzi mi o wskazanie słabych punktów pitka, które pewnie będą w każdej wersji silnikowej. A tak na marginesie jak sie dostać do koła zapasowego w pitku? hmm Chciałem pooglądać podłogę pod wykładziną bagażnika i d..a. ha,ha

#16 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 09 grudzień 2012 - 17:55

malajakat, powiedz, że tylko żartujesz...? Zapasówka (tzw. dojazdówka lepsza niż jakiś tam zestaw naprawczy) w PiTku jest pod spodem auta, a nawet jak spojrzysz tylko do kufra, to powinieneś bez większego problemu zlokalizować śrubę trzymająca koszyk z dojazdówką, bo jest typowo w amerykańskim stylu oznaczona na zaślepce...
1.6 to w sumie cienias nie warty funta kłaków, bo nie dosyć, że wolniejszy od 2.0, to i jeszcze więcej pali!

#17 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2012 - 18:35

3. W tych miejscach jest wiosennie czyli rośnie sobie zielony mech - eko auto :)
Motoru nie odpalałem bo troche jednak zimno na te oględziny (-10)


Jeśli rośnie mech, to auto nie widziało myjni przez lata i stało na powietrzu. Może na parkingu dla szrotów - kto wie.

Odpalanie silnika na mrozie -10 to najlepsze co można zrobić podczas testowania auta. No, może lepszy jest mróz -20...

#18 malajakat

malajakat

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 5
  • Dołączył:  08 gru 2012
  • Rok Produkcji:0
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 grudzień 2012 - 19:09

Dla grzechotnika (diesla) mróz to dobra pora na test, ale przy benzynie to chyba nie ma większego znaczenia, ewentualnie test dla akumulatora. No chyba że mnie ktoś poprawi.A im niższa kompresja, gdzie tłoki się już przewracają to i aku lepiej daje rade.

#19 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2012 - 19:15

Dla grzechotnika (diesla) mróz to dobra pora na test, ale przy benzynie to chyba nie ma większego znaczenia, ewentualnie test dla akumulatora. No chyba że mnie ktoś poprawi.A im niższa kompresja, gdzie tłoki się już przewracają to i aku lepiej daje rade.


Oj. Posłuchać możesz pracy zimnego rozrządu, usłyszeć luzy popychaczy, ocenić stan pierścieni tłokowych, cewki, rozrusznika... Jest tego trochę. Latem też można, ale znacznie trudniej.

#20 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 22:45

malajakat, No chyba nie zamierzasz kupić auta bez wstępnej jazdy itd - bo zimno i mrozi????





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych