Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Alarm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.tomekf7_*

Bezimienny Gość.tomekf7_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 marzec 2009 - 13:18

Panowie byłem w serwisie CHRYSLER AUTO-SKACZKOWSKI WARSZAWA-MORY jak ich zapytałem czy w ogóle uruchamiali już alarm poprzez komputer to zrobili wielkie OCZY jak bym jakąś czarną magię opowiadał, zostawiłem samochód bo i ta zmieniałem olej - pan elektryk stwierdził że nie widzi takiej opcji uruchomienia alarmu w swoim oprogramowaniu (używają komputera DRB 3 z najnowszym oprogramowaniem.) MYŚLE ŻE JEDNAK SIĘ NIE BARDZO ZNA. Ciekawe co MAXYM 72 o tym sĄDZI!!!!!!!!!!!!!

#22 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2009 - 20:34

tomekf7, Zapraszam do Szczecina, Odpalę jak sie da, a zazwyczaj się daje, może jakiś przeglądzik?, Człowiek widocznie pracuje w chryslerze od niedawna i nie musiał sie pałować w nowych samochodach z alarmami fabrycznymi. Jest i daje sie odpalić. Pozdrawiam

#23 Bezimienny Gość.tomekf7_*

Bezimienny Gość.tomekf7_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 marzec 2009 - 20:47

MAXYM 72 - Dzięki za zaproszenie!!!!! TROCHĘ DALEKO DO CIEBIE.
Jeśli będę w pobliżu na pewno chętnie podjadę,
A tak z innej beczki, jakiej firmy wahacze polecasz!!!!!! oprócz oryginałów.
Ewentualnie tuleje i sworznie.
CAŁY WAHACZ to oczywiście łatwiejsza wymiana
Pozdrawiam.

#24 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 marzec 2009 - 21:44

tomekf7, Niestety tylko oryginały. Szczególnie sworznie, nieoryginalne to tylko na dwa miesiące. Z tulejami możesz eksperymentować, tuleję trudno spierniczyć, poza tym jak się zepsuje to nic się nie stanie, a sworzeń jak wyskoczy to tragedia - koło wyjedzie bokiem. Pozdrawiam

#25 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 20 marzec 2009 - 09:34

A czy oryginalne części można kupić tylko w serwisie?
Jak miałem kiedyś fiorda, to kupowałem oryginały w hurtowni motoryzacyjnej, zwykle było niewiele droższe od zamienników, a jakość wiadomo - znacznie lepsza.

Wracając do alarmu - wydaje mi się, że mam załączony, bo ta dioda na zegarze mruga porozumiewawczo... nie chcę jednak sąsiadom pod oknami hałasować i sprawdzać.

#26 Bad Boy

Bad Boy

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 206
  • Dołączył:  06 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2CRD Tourni

Napisano 20 marzec 2009 - 09:59

czujniki ruchu alarmu w Pt są umiejscowione na podsufitce tam gdzie jest lampka są dwa okrągłe otworki i tam powinny być czujniki pełne uzbrojenie trwa około 3 min najlepiej wsiądź do autka zamknij je pilocikiem i po około 3 min poruszaj rączką koło lampki na podsufitce powinien się włączyć alarm. Alarm był instalowany jak się nie mylę we wszystkich modelach pozdrawiam :cwaniak

#27 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 20 marzec 2009 - 11:36

ta dioda na zegarze mruga porozumiewawczo...

to jeszcze nic nie znaczy ;)
Mruga, bo jest w gotowości wyjazdu do Panów Serwisantów. Dobrych! Jak "nasz" maxym72 :)
Sprawa opisana wcześniej...
Serwis czeka!

#28 Bezimienny Gość.tomekf7_*

Bezimienny Gość.tomekf7_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 marzec 2009 - 20:04

Przepraszam że w tym temacie ale jeszcze jedno słówko o wahaczach do MAXYMA 72 gdzie oprócz serwisu lub w przystępnej cenie można kupić oryginalne wahacze lub sworznie.

#29 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 marzec 2009 - 21:45

JA_cek, Jeśli mruga to masz załączony i już sie nie musisz martwić. Sprawdź nie pod oknami, jak sprawdzić pisałem w innych postach. Pozdrawiam. Uwaga wersja basic nie posiada czujników ruchu.

[ Dodano: 2009-03-20, 21:48 ]
tomekf7, Tylko w serwisie lub u prywatnego importera ze stanów - szukaj w temach dotyczących zakupu części. Zakup w serwisie a najlepiej montaż też ma jedną zaletę - roczną gwarancję na częsci, co przy naszym stanie dróg nie jest bez znaczenia. Bez żadnych problemów i ograniczeń - roczek i jak się spiepszy to wymianka. Do9 tego roku obowiązywał limit kilometrowy do 20000 km, ale od początku 2009 roku został zniesiony. Pozdrawiam

#30 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 21 marzec 2009 - 18:14

Maxym72 dzięki :) :piwo

#31 krisko

krisko

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 95
  • Dołączył:  13 paź 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LIMITED

Napisano 24 marzec 2009 - 12:38

W inter- car w Zabrzu tez nie potrafia a nawet nie słyszeli ze mozna odpalic alarm i ze wogole on jest !!!!!!!!! do odpalenia pan z obsługi obiecał ze popyta sie ale nigdy nie robili czegos takiego i nie słyszeli no to juz wiedza teraz mogliby sie nauczyc .Moze ktos pytał w chryslerze Zabrze i Wrocław odpada !!!!!!!!!!

#32 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 24 marzec 2009 - 12:44

krisko, to dzięki za info! Już wiemy gdzie nie jechać (a w te miejsca miałam najbliżej :(). Na szczęście wiemy też gdzie jechać ;) Np. podczas letnich wyjazdów nad morze...

#33 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 24 marzec 2009 - 15:24

Sprawdziłem :d Pan od autocasco chciał by zaprezentować jak działa :d Miałem obawy czy zadziała, ale zadziałał - otworzyłem okno, zamknąłem pilotem i od wewnątrz otworzyłem drzwi klamką po odczekaniu aż się uzbroi :d
Zatrąbił porozumiewawczo :d
Jeszcze raz dzięki :piwo

#34 krisko

krisko

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 95
  • Dołączył:  13 paź 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LIMITED

Napisano 25 marzec 2009 - 20:17

Panowie ze inter car z Zabrza zadziałali jak obiecali podowiadywali sie i mozna tam sprawdzic czy jest i odpalic alarm oto odpowiedz z stacji obsługi:



W celu potwierdzenia lub zanegowania informacji o alarmie konieczna jest
wizyta oraz podpięcie testera. Jednocześnie, jeżeli jest alarm to będzie
aktywowany tym samym testerem - czyli usługa będzie kosztowała 244,00
brutto.

#35 Bezimienny Gość.tomekf7_*

Bezimienny Gość.tomekf7_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 marzec 2009 - 20:39

JA_cek jaką masz wersje limited czy turing bo ja mam tez 2003 CRD a u mnie z alarmem fabrycznym krucho.

#36 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 25 marzec 2009 - 23:31

Limited.
Co ciekawe, przeglądam dziś propozycję polisy ubezpieczeniowej i:
ilość zabezpieczeń - 1 (imobiliser)...
wtf? Nie uznali fabrycznego alarmu jako zabezpieczenie? Na szczęście nie wpłynęło to na cenę ubezpieczenia, ale coś nie halo :d

#37 Bezimienny Gość.tomekf7_*

Bezimienny Gość.tomekf7_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 marzec 2009 - 17:23

JA_cku ja też mam limited a alarm nie jest uaktywniony napisz z którego miesiąca masz auto, jeżeli możesz to podaj nr vin, skąd sprowadzony o ile w ogóle sprowadzony.
Wracając do ubezpieczenia ja mam w AXA może nie najlepsze ale niedrogie jak na WARSZAWE - 1252zł za AC i OC w tym KR , NNW kierowcy i pasażerów no i jakieś tam MIDI Assistance, podobno wszystko bez udziału własnego. Jeśli chcesz to mogę podać ci numer mojej polisy to w AXA dostaniesz jeszcze 100 zł rabatu na pakiet OC i AC lub 50 zł na któryś z nich.
Pozdrawiam.

#38 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 26 marzec 2009 - 21:27

Sprowadzony ze Szwajcarii, pierwsza rejestracja to wrzesień 2003, vinu teraz nie znajdę, bo żonka wsiąkła z dowodem rejestracyjnym :d ALe z tego co pamiętam to z vinu wynika, ze rok produkcji to 2002 (zonk? z papierów, że 2003)

zdecydowałem się na Axe, bo ponad 500 zyli taniej niż u konkurencji :d OC i AC i jakieś tam midi assistance :d
Rozbawiła mnie ich oferta AC dla kobiet obejmujące operację plastyczną.
Natomiast jak będę w czerwcu musiał wykupić OC na merca to też chyba ucieknę do AXy, bo zapłącę wtedy połowę tego co teraz płacę - to se jeszcze dokupię ubezpieczenia dla psa :d

#39 NoVy

NoVy

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1483
  • Dołączył:  04 gru 2008
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD LTD
  • Imię:Bart
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 kwiecień 2009 - 15:41

maxym72 byłem dziś w serwisie Chryslera VIPAuto w Konstancinie-Jeziornej by aktywować sobie alarm.
Dobra wiadomość to ta, że usługa taka u nich to 137,50 zł więc znośnie.
Zła jest taka, że Panowie stwierdzili, po podpięciu testera, że u mnie nie ma seryjnego alarmu :( - cytat z faktury: auto nie posiada alarmu fabrycznego - pilot jest tylko zamkiem centralnym.
Czy to możliwe, żeby w autach z tego samego rocznika, z tym samym motorem i w takiej samej wersji raz alarm był raz nie hmm
Kajka pisała, że u niej odpaliłeś, a jej auto różni się od mojego tylko kolorem :glupek
Jeśli możesz coś srawdzić po VINie to daj znać, a podeślę Ci mój na pw. Dzięki z góry.

#40 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 kwiecień 2009 - 16:58

Czy to możliwe, żeby w autach z tego samego rocznika, z tym samym motorem i w takiej samej wersji raz alarm był raz nie hmm
Kajka pisała, że u niej odpaliłeś, a jej auto różni się od mojego tylko kolorem :glupek
Jeśli możesz coś srawdzić po VINie to daj znać, a podeślę Ci mój na pw. Dzięki z góry.


nie widze w tym nic dziwnego. Alarm jest taki samym wypoasazeniem jak radio, poduszki czy elektryczne szyby. Np w Volvo centralny zamek jest zawsze a do alarmu jest przygotowana wiązka i wystarczy go tylko wpiąc. Ja to wykorzystałem i podpiałem sie tam ze swoim alarmem. Oczywiscie wspolpracuje on z centralnym zamkiem wiec pilot jest jeden.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych