Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

wtryskiwacze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek Król

Marek Król

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 195
  • Dołączył:  11 mar 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2M
  • Imię:Marek

Napisano 15 listopad 2013 - 18:13

Prosiłem kiedyś o uwagi na temat głośniejszej pracy silnika(2.2crd)po nagrzaniu.Padła propozycja sprawdzenia wtryskiwaczy.Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem zakład gdzie dokonano sprawdzenia "na przelew". Próba wypadła pomyślnie, ponieważ w każdej z czterech menzurek po około 1-2 min.pracy silnika znalazła się identyczna ilość paliwa.W rozmowie na temat oleju powiedziałem,że w czasie ostatniej wymiany mój silnik dostał olej mobil 5W30 z beczki.Pan zasugerował, że to może być przyczyną objawów o których mowa.Co sądzicie o "oleju z beczki". Czy jest różnica pomiędzy nim a tym w opakowaniu 4 lub 5 litrów

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2013 - 18:28

Marku nie tedy droga pan się zalecił z sugestiami - przelewem sprawdzisz tylko czy chodzą równo ale nie czy prawidłowo musiałbys mieć dane wzorcowe przelewów .Pelne sprawdzenie wtryskow tylko po wygrzaniu i teście na aparaturze pomiarowej sugerujacej rożne parametry obciążenie prędkości obrotowego i porównywanie z charakterystyka wzorcową wtrysku

#3 Marek Król

Marek Król

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 195
  • Dołączył:  11 mar 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2M
  • Imię:Marek

Napisano 15 listopad 2013 - 18:45

dziękuję wiem już w czym rzecz

#4 Bezimienny Gość.wojtek3321_*

Bezimienny Gość.wojtek3321_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 listopad 2013 - 14:50

Hej mam też pytanie dotyczące wytrysków . mianowicie jakie są najczęstsze uszkodzenia wtryskiwacza i czy pasuje od vito 2.2?

#5 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2013 - 20:59

wojtek3321, Czy pasują od Vito - pewnie pasują, sprawdź po numerze boscha. To, że wtryskiwacz z zewnątrz jest taki sam jak drugi nie świadczy, że to te same wtryskiwacze. Jeśli numery maja takie same to będa pasować. Uważaj - założenie niewłasciwego wtryskiwacza może się skończyć dziurą w tłoku.
Jakie sa usszkodzenia? Takie jak w każdym comm on railu - utrata szczelności (zbyt duży wydatek na przelew i kłopoty z zapalaniem), złe rozpylanie (kłopoty z rozruchem, klekotanie silnika, czarne dymy z rury, białe dymy z rury, dziura w tłoku, potężny apetyt na paliwo), uszkodzenia mechaniczne korpusu na sutek niewłaściwego demontażu i montażu - korozja na wskroś powodująca osłabienie sztywności korpusu prowadzące w efekcie do nieobliczalnej pracy. Pozdrawiam

P.S - a olej w skrzyni zrobiłeś??? Lepiej - mniej zgrzyta? Myślałem, że się pochwalisz efektami.

#6 Bezimienny Gość.wojtek3321_*

Bezimienny Gość.wojtek3321_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 listopad 2013 - 11:15

nic nie robiłem ze skrzynią bo nie miałem jak ale jeżeli dłużej przytrzymam sprzęgło to cisza więc pewnie tak jak mówiłeś synchronizatory won. A olej jest czerwony sprawdzałem. Pytam o wtryski bo pompa się pociła i oddałem do serwisu razem z wtryskami a na dzień dobry powiedzieli mi że są popuchnięte. i dopiero w poniedziałek będzie wiadomo co jak i za ile. :cenzura

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2013 - 11:16

wojtek3321,
Daj znać ile ta "przyjemność" kosztowała.

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2013 - 11:38

wojtek3321,
nie da sie na oko okreslić stan wtrysków , po wyjeciu w pierwszej kolejności idą na zewnętrzne czyszczenie końcówki i po wstępnym wyczyszczeniu są podanie próbie na dawki przy określonych parametrach - dopiero wowczas jest stwierdzone który i w jakim stopniu jest uszkodzony .
Pełna regeneracja kosztuje 550zł z gwarancją roczną , wtrysk jest ustawiany tak jak miał podana charakterystykę z oznaczeń i nic nie trzeba programować .
Jedyne co słuszne po wymianie wtrysków to adaptacja parametrów na zero - jednostka nauczy się pracy na odnowionych wtryskiwaczach i dostosuje korekty do nowych parametrów . :kawka

#9 grzesiek.jk

grzesiek.jk

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 477
  • Dołączył:  15 lis 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Grzesiek

Napisano 17 listopad 2013 - 13:16

andreeas7, 550zl to za sztuke hmm

#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2013 - 13:19

Oczywiście że za sztukę - poprawna naprawa i regulacja skomplikowana , czasochłonna i kosztowna jeśli ma być zrobiona dobrze na oryginalnych częściach Bosch.
Jesli ktos oferuje taniej to robi to na zamiennikach chińskich - nie chcę takiego wtrysku brać do ręki .

#11 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 listopad 2013 - 14:58

grzesiek.jk, Mniej więcej tyle, ile naprawa mocno zniszczonego zęba trzonowego. Pewnie mniej więcej tyle samo trzeba w to włozyc precyzyjnej pracy, sprzętu i części. Pozdrawiam

#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 listopad 2013 - 09:28

Koncówka wtrysku przy przebiegu ok 100tyś km.

Dołączona grafika

wtrysk po pseudo regeneracji z allegro : koncówka wyczyszczona chemia i ultradzwiekami :

Dołączona grafika

wtrysk po normalnej regeneracji , nowa końcówka Bosch - widoczne napisy na koncówce :

Dołączona grafika

Kwestja ceny zawsze zależna od klienta czy chce dobrze czy tanio ?

#13 Bezimienny Gość.wojtek3321_*

Bezimienny Gość.wojtek3321_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 listopad 2013 - 16:59

i tak pompa 800 wtryski 1200 :chory :cenzura :cenzura :cenzura

[ Dodano: 2013-11-18, 17:01 ]
Fakt faktem z tym nie ma co się bawić bo pt ma mi służyć, a nie stać, pachnieć i wyglądać.
Trudno i tak bywa

#14 Bielas

Bielas

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 199
  • Dołączył:  12 sie 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 dyzel
  • Imię:Maciej

Napisano 28 styczeń 2014 - 18:52

Ostatnio w moim Pitosławie zdjąłem plastikową maskownicę z silnika. Raczej z ciekawości co kryje się pod nią niż w celach napraw czy czegoś tam związanego z mechaniką. No i moim oczom ukazał sie dziwny widok - WSPAWANY WTRYSK :cenzura . Co ciekawe silnik chodzi równo a wtrysk nie cieknie a spalanie rzadko kiedy przekracza 7,5 litrów na setkę. Obawiam się że kiedyś będzie mnie czekać regeneracja głowicy i wymiana wtrysku :( :torba

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:49

Jak wspawany wtrysk ? - rozwiń to bo nie ogarniam hmm

#16 Bielas

Bielas

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 199
  • Dołączył:  12 sie 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 dyzel
  • Imię:Maciej

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:01

ja też nie. Wsadzony w głowicę i obspawany. W około widać spawy gluty z jakiegoś spawu ciemnego w tej dziurze na wtryskiwacz.
:torba

#17 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:15

Bielas,
Głowica aluminiowa, wtryski stalowe więc czym to mogło być spawane hmm
Wiem że nie masz pojęcia, bo nie Ty to robiłeś, ale z ciekawości zrób zdjęcia dla potomnych :cwaniak

#18 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:20

Bielas,
wtrysk nie zaspawany, tylko zaklejony spalinami z nieszczelnego wtrysku - po pewnym czasie zrobi się jak szkliwo :kawka - na 100% pusciła uszczelka pod wtryskiem

#19 Bezimienny Gość.wojtek3321_*

Bezimienny Gość.wojtek3321_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:12

Przerabiałem ten temat z 2 wtryskami u siebie. Stworzyłem przyrząd udarowy do wyciągania i przed zabiegiem polewałem wd-40, miałem też kwas do felg aluminiowych którego używałem przy demontażu. Parę godzin stresu i wyciągnięte. Polecam też oddanie do zakładu zajmującym się tym. andreeas7, zgadam się w 100% od razu oddaj je do kontroli.

#20 Bielas

Bielas

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 199
  • Dołączył:  12 sie 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 dyzel
  • Imię:Maciej

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:13

No dobra jutro fotki postaram się zrobić. Teraz to już za ciemno. hmm może to uszczelka pod wtryskiem jak Andreas pisze. Generalnie sie to trzyma i nie kapie jakichś objawów nie zauważyłem- zrobiłem już ponad 5000 km od sierpnia nie jest to jakaś ilość powalająca ale coś już mogę powiedzieć. Taka ciekawostka przyrodnicza.

Za jakiś czas pewnie coś pomyślę o tych wtryskach bardziej.
Ciekawi mnie jaki to koszt może być???????? hmm





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych