Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Dwa Pity do oceny - czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 kwiecień 2009 - 21:34

Witam forumowiczów :)

Chciałbym dołączyć do elitarnego grona kierowców PT-bulli :) Przeszukałem internet i znalazłem dwie ciekawe oferty spełniające moje warunki a więc cena około 20tys i automatyczna skrzynia biegów. Oto one:

PT Cruiser 2.0+gaz IIIgen+EU limited

Ten jest o tyle dla mnie atrakcyjny że mam rodzinę na Śląsku i formalności rejestracyjne mógłbym sobie załatwić za jednym zamachem. Poza tym jest to chyba dość bogata wersja, plus navi. Z wad, które w rozmowie przekazał mi właściciel to do wymiany gumki wahaczy, podłamana antena, opony w średnim stanie i czasem "nie działający" pilot. Nie wiem na ile to poważne usterki w PT - nigdy nie miałem Chryslera.

Druga opcja to: PT Cruiser 2.5, w.amerykańska

Nieco tańszy w zakupie, chyba biedniejszy w środku aczkolwiek dla mnie skóra nie jest czymś wielce koniecznym, nie wiem też czego ten nie ma a co ma PT z pierwszego linku. Ten ma dodatkowo komplet opon zimowych. Co do reszty stanu nie wiem - nie kontaktowałem się jeszcze ze sprzedajacym. No i troszkę daleko ode mnie, będzie więcej jeżdżenia.

Co o nich myślicie? Może po oględzinach fotek da się zauważyć jakieś podejrzane przeróbki, ew. powypadkowość itd?
Na pewno przed zakupem zajadę na stację diagnostyczną auto sprawdzić.. Dzwoniłem do ASO w Warszawie - wg nich nie ma różnicy w serwisowaniu czy to w.amerykańskiej czy polskiej. Zastanawiają mnie ceny remontów.. trochę boję się Chryslera, wszyscy mi odradzają i radzą kupno "bezpiecznego" auta. Ja jestem skłonny zaryzykować bo PR podoba mi się po prostu :) I jest to auto z "duszą"..

Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam!

#2 NoVy

NoVy

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1483
  • Dołączył:  04 gru 2008
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD LTD
  • Imię:Bart
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 kwiecień 2009 - 21:46

Ten pierwszy był już tu oceniany. Zobacz ten link:
http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=548

#3 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 kwiecień 2009 - 21:59

Ten pierwszy był już tu oceniany. Zobacz ten link:
http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=548


To na pewno ten? Jestem na forum nowy a link do pierwotnego ogłoszenia już nie działa.
Dostałem sporo zdjęć od jego właściciela. Także wydaje mi sie że zewnętrzne koło kierownicy zostało obszyte (choć fachowo) bo wydaje się jak nówka-sztuka.
Co do przebiegu nie mam złudzeń - nie wierzę w 120tys. Raczej mało kto kupuje PT do bujania się po miescie do pracy i na zakupy i robienia 15tys rocznie.
Tapicerka skórzana nie jest specjalnie zużyta choć widać ząb czasu na boczkach siedzenia kierowcy (akceptowalne).
[size=16]

Kusi mnie to auto ale jestem zbyt ostrożny by na huzia juzia napalać się na jakiś egzemplarz. Już zbyt wiele "okazji" się naoglądałem.

#4 NoVy

NoVy

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1483
  • Dołączył:  04 gru 2008
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD LTD
  • Imię:Bart
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 kwiecień 2009 - 22:08

Agnus78, 100% ten sam.

#5 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 kwiecień 2009 - 22:12

Agnus78, 100% ten sam.


W sumie to niewiele zostało powiedziane o tym aucie w poprzedniej jego ocenie na forum. Kierownicę to sam zauważyłem że była obszywana - podejrzane, to prawda.
Czy coś jeszcze jest z nim nie tak? Poza instalacją gazową III generacji (nie sekwencja). Zakładając że gaz tani to trochę obniżyłoby koszta eksploatacji, choć jak ma mi się zapychać filtr co parę tysięcy km to chyba zrezygnuję :( Do tej pory unikałem aut na gaz.

Z tego co wyczytałem to ten samochód był w cenie około 18tys. w lutym b.r. a teraz jego cena to 22tys. To też podejrzane. Nie wiem czy miał już tą nawigację wtedy.. ale to i tak nie tłumaczy wzrostu ceny auta.

#6 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 22 kwiecień 2009 - 22:51

Raczej mało kto kupuje PT do bujania się po miescie do pracy i na zakupy

hmm Tak? A ja myślałam, że to tez miejskie autko... :)
Bordowy mnie nie przekonuje... Zresztą - sam sobie obrzydziłeś powyżej.
Czarny (co chwilę brudny - uwierz mi, okropności... wiem coś o tym), a poza tym benzynka. Będzie żarł jak smok...
Nie jestem zwolenniczką gazu, ale powinno być choc troszke ekonomicznie, nie?
Może jeszcze poszukasz?
Wiesz - są takie auta, że spoglądasz i od razu wiesz - "musi być, będzie moje!" ...
A te? Są przeciętne...
:dobranoc

#7 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 kwiecień 2009 - 23:03

hmm Tak? A ja myślałam, że to tez miejskie autko...

Może i miejskie ale mocno "amerykańsko-miejskie". W Polsce autko, które zużywa 12L benzyny w ruchu miejskim trudno nazwać stricte mieszczuchem :) No ale zawsze można jeździć Matizem ;)

(...) a poza tym benzynka. Będzie żarł jak smok...
Nie jestem zwolenniczką gazu, ale powinno być choc troszke ekonomicznie, nie?

Hmmm. Benzynka ponieważ nie spotkałem w ogłoszeniach diesla z automatem a jestem z tych facetów, którzy preferują trzymać prawą dłoń na prawym fotelu, szczególnie gdy w aucie roznosi się woń damskich perfum ;)
No będzie żarł na benzynie, dlatego ten gaz jest kuszący. Z drugiej strony potrzebuję auta głównie na trasę a po mieście zimą i okazjonalnie ponieważ ja głównie rowerem bujam się po miejskiej dżungli.

Może jeszcze poszukasz?
Wiesz - są takie auta, że spoglądasz i od razu wiesz - "musi być, będzie moje!" ...
A te? Są przeciętne...

Poszukam :-) Choć do około 21tys wybór nie jest zbyt wielki bo ogranicza mnie automat(nie zrezygnuję, proszę nie namawiać :) )
Co do "musi być i będzie moje" to różnie z tym bywa. Nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia :) Za to wierzę że wiedząc czego się chce.. w końcu się to znajduje..

Dobranoc :)


Czekam na opinię pozostałych forumowiczów co sądzą o tych autkach. Lub ew. jakieś propozycje z ogłoszeń lub tez może ktoś z Was ma PT do odstąpienia po dobrej cenie? :>

EDIT: Znalazłem jeszcze takie auta, w moim zasięgu finansowym:

Nowy 1

Nowy 2

Nowy 3 (musiałbym cenę negocjować)

#8 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 kwiecień 2009 - 06:23

Ten 2 z pierwszego Twojego postu stał wcześniej w komisie w Tomaszowie Mazowieckim. Teraz jest w Piotrkowie. Przejeżdzałem tam niedawno i widziałem go. Ktoś zdaje sie na forum już go oglądał. Poszukaj w postach, coś może znajdziesz. Jeśli do wymiany są tuleje wahacza to koszt oryginałów około 500 PLN za komplet, zamienniki 80-100 PLN za komplet. Ale warto tez sprawdzić sworznie wahacza, tuleje stabilizatora, łączniki stabilizatora. Sam mam 2,4 i super sie jeździ. Spalanie na trasie 11-12, miasto 15-18 a rekordowo 19 LPG. Uwazałbym z tą instalką gazową niesekwencyjną, ktoś odważny ją założył. A poza tym auta ze stanów (2,4) mają rzeczywiste niewielkie przebiegi z prostej przyczyny, gdyz PT jest tam 3 lub 4 autem w rodzinie. Moj ma 66500 mil (okolo 104 000) i wszystko sie zgadza. Sprawdzałem w bazie danych chryslera.

#9 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5357
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2009 - 06:42

diesla z automatem

nie ma czegoś takiego niestety :torba

#10 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:30

Dziękuję za odpowiedzi. Bardziej skłaniam się ku temu bordowemu z racji relingów na dachu, gazu i tego że to Będzin i bardziej pasuje mi logistycznie.

Czuję że troszkę podejrzane - Niby w lutym auto było do kupienia za 18.900. Teraz 22.000. Pytanie czy sprzedaje ten sam właściciel co wtedy czy nowy i chce się szybko pozbyć?..

#11 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:51

Agnus78, w tym bordowym to chyba najbardziej kusi "wszystko oryginalne" - "nawet siatka na zakupy i popielniczka" :lol :lol :lol
Przecież widzisz, że koledzy (i teraz, i wcześniej) zastanawiają się nad rodzajem zamontowanej tu instalacji gazowej...
Będzin? hmm sporo jeżdżę po Będzinie i okolicy, ale tego autka nie spotkałam na drodze...
No ale kilku innych też pewnie nie :)
Cała reszta (te 3 nowe, które pokazałeś) jak dla mnie odpadają. Wiesz PT, oprócz kilku innych przymiotników, może z pewnością nosić dumne miano "elegancki". A plastikowe zderzaki sporo tej elegancji zabierają...
To jak to? Automatu Ci się chce (a ja myślałam, że faceci są w większości w miarę sprawni manualnie i jakoś sobie radzą ze zmienianiem biegów...), pachnącej panny na siedzeniu obok, a na zderzaku plastik?!? Odpada ;P

#12 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:21

Powiedzmy że test na płeć mózgu oblał mój chromosom XY i wyszły sprzeczne wyniki ;) Objawia się to właśnie większym zamiłowaniem i afirmacją do płci przeciwnej niż do wszelkiego rodzaju gałek i drążków, nawet własnych. W PT Cruiserze na ten przykład... :cenzura

Co do plastiku - zgadzam się z Tobą. Lakierowany na kolor auta wygląda o wiele bardziej gustownie. Pytanie tylko dlaczego akurat w tym bordowym jest malowany a nie powinien (przed liftem mają mieć nielakierowane).

#13 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5357
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:30

przed liftem mają mieć nielakierowane

tylko niektóre :cwaniak

#14 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:37

przed liftem mają mieć nielakierowane

tylko niektóre :cwaniak


Rozumiem. Pisał do mnie obecny właściciel i jego zdaniem wszystkie przed liftem nie były lakierowane a ja zacząłem się już zastanawiać czy nie był buchnięty z przodu. No i dobrze...

No nic, zdaje się że w weekend czeka mnie ekskursja Sosnowiec --> Będzin aby obejrzeć auto i w poniedziałek przemielić go na stacji diagnostycznej.

Sprzedający napisał mi że do wymiany są tulejki wahacza z przodu lub całe wahacze bo je "słychać". Dał mi linki do zamienników na Allegro po 100-150zł. Więc tragedii by nie było gdyby to rzeczywiście załatwiłoby sprawę.

#15 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:45

Agnus78, to umawiaj się do Zabrza "już!", bo oni wolą wiedzieć, że będziesz chwilę wcześniej.
Czyli bordowy?
:lol :lol :lol
No tak - ma wszystko oryginalne :lol
Ale... kolor taki mało męski... ;P

#16 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:51

KAJKA
Poprawiałem swoją męskość jeżdżąc czarnym zdezelowanym BMW5 ;) Jako 30latek stwierdzam że ważniejsze to czego nie widać ;) Przynajmniej nie od razu...

Coś Ty się tak tej popielniczki i siatki czepnęła hmm :p

Może uda się coś w Katowicach znaleźć lub w Sosnowcu, jakiś serwis aut amerykańskich itp
Jeśli nie to umówię się na poniedziałek w Zabrzu.

#17 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 kwiecień 2009 - 08:57

:lol :lol :lol
Dobra! "Poprawiaj" sobie czym chcesz!
Popielniczka nieważna. Ale ta siatka... Och! Już Ci zazdroszczę!
Katowice - Sosnowiec - okolice... trudno o DOBRY serwis amerykańca :(
Szukam już czas jakiś i nic...
Ale jak znajdziesz to się podziel namiarami.
Widzę, że sprawa bordowego już prawie, prawie przesądzona. To fajnie! Kupuj! I niech się dobrze jeździ!

[ Dodano: 2009-04-23, 09:59 ]
Aaa! I jeszcze ważna sprawa!
Jest opcja "pozdrawiamy się na drodze" (Aga o to zadbała na naszym forum). To jak będzie machało babu z czarnego PT należy odmachać ;) Nieważne czy się wtedy jakąś pannę za kolano trzyma, czy nie... :lol

#18 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2009 - 09:09

KAJKA
Jak znajdę jakiś sensowny serwis na Śląsku to dam znać. Choć ja ostatnio częściej za Warszawą urzęduję.
Będę pamiętał o odmachaniu nawet pomimo zagrożenia ze strony babu na fotelu pasażera ;) Przyznam że PTbull nie jest zbyt częstym widokiem na drogach. To już w Alfie częściej spotykałem Alfisti na trasach :)
A może jak zacznę nim jeździć.. to magicznie zacznę ich zauważać...

#19 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 kwiecień 2009 - 09:41

Zderzaki są malowane w przedliftowcach, 150 za jedną tuleje? jesli tak to za drogo. W Łodzi płaciłem za kanadyjski zamiennik po 40 PLN. Mój wahacz skrzypiął jak stara kanapa:)

#20 Bezimienny Gość.Agnus78_*

Bezimienny Gość.Agnus78_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2009 - 09:55

Zderzaki są malowane w przedliftowcach, 150 za jedną tuleje? jesli tak to za drogo. W Łodzi płaciłem za kanadyjski zamiennik po 40 PLN. Mój wahacz skrzypiął jak stara kanapa:)


Aa nie wyraziłem się jasno. 150 za cały wahacz. Tuleje na Allegro po 70 znalazłem. Pewnie można i taniej.

EDIT!
Zrezygnowałem z bordowego. Po korespondencji z właścicielem a także z jednym z forumowiczów, który się nim interesował w lutym b.r. stwierdziłem że samochód pachnie "LOLem" za bardzo..

W razie gdyby ktoś miał problemy z identyfikacją tego podejrzanego auta to dysponuję numerem rejestracyjnym i numerem telefonu sprzedajacego. O ile nie zmieni - będzie to dowód. Ja osobiście radzę omijać ten samochód z daleka. 21tys można lepiej zainwestować.

Znalazłem coś takiego:
CZARNY - dziwna linia na karoserii
NIEBIESKI, bogata opcja
Czy PT może miec podgrzewane fotele i przednią szybę czy sprzedający się pomylił?





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych