Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Nowa zawartość ( błędna)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 luty 2015 - 18:37

Bardzo bym prosił o opisywanie w tym temacie problemów związanych z błędną ilością "nieczytanych tematów"
Będę się konsultował z twórcą tego moda, ale wcześniej muszę dokładnie poznać problem.



#2 Daro

Daro

    Znawca Tematu

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 1076
  • Dołączył:  06 kwi 2014
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:.....
  • Imię:Darek
  • Skąd::Z Kątowni
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 luty 2015 - 20:07

Po przeczytaniu nowych postów nadal wyświetla że takowe występują.

Ale wystarczy się powtórnie zalogować i jest gicior.



#3 Eugeniusz

Eugeniusz

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 253
  • Dołączył:  09 sty 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Sebastian

Napisano 04 luty 2015 - 21:21

A ja bez względu na ilość przeczytanych tematów mam cały czas "nowa zawartość (21)".

Pardon, jednak liczba się zmienia. 


Użytkownik Eugeniusz edytował ten post 04 luty 2015 - 21:27


#4 JeePiter

JeePiter

    VIP

  • Grafik PTClub
  •   
  • Posty: 2409
  • Dołączył:  24 maj 2014
  • Rok Produkcji:2012
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Skąd chcę
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 luty 2015 - 23:22

na stronie głównej mam zawartość zgodną z tym, co przeczytałem, a czego nie, ale gdy wejdę w swój profil, to tam cały czas wyświetla mi zawartość 47 . Po kliknieciu na owe 47 pokazuje, że nie mam nic.

Jest mi to zbędne do życia, jedynie sygnalizuję zjawisko :)



#5 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 luty 2015 - 23:32

Piter, właściwości "nowej zawartości" zmieniają się w zależności, w którym miejscu na forum aktualnie się znajdujesz. Jak wejdziesz na główną stronę może być inne. Jak np. wejdziesz w "Użytkowników" lub np. jak wejdziesz "w swoje wiadomości"

 

Jeszcze się będziemy trochę uczyć tego nowego forum :tak



#6 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2015 - 17:38

pod avatarami u jednych jest skąd a u innych brak takiego,... :miecio


Użytkownik miecio edytował ten post 09 luty 2015 - 17:39


#7 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2015 - 17:50

pod avatarami u jednych jest skąd a u innych brak takiego,... :miecio

trzeba wejść  w  ustawienia swojego profilu i uzupełnić pole Skąd:

czyli klikasz na swój nick w prawym górnym rogu przeglądarki a następnie z listy wybierasz "ustawienia"

jeśli nie znajdziesz to kliknij w ten link: http://ptclub.pl/ind...e&module=usercp



#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 luty 2015 - 18:23


a faktycznie jest bravo przemus !


Użytkownik miecio edytował ten post 09 luty 2015 - 18:25


#9 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 luty 2015 - 10:53

Miałem napisać zupełnie o czym innym - ale:

wyskoczył mi komunikat, że w poście umieściłem ZA DUŻO (sic!) emotikonów, niż "dozwolona liczba".

Próbowałem więc post podzielić na części - pierwsza owszem została zapisana, ale przy następnej strona się wieszała, zanikały polskie znaki i w ogóle kosmos....

Jak już będzie można używać emotikonek do woli - to napiszę , co mnie boli......

Pozdrawiam


Użytkownik pablicito edytował ten post 12 luty 2015 - 11:16


#10 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 luty 2015 - 12:20

wyskoczył mi komunikat, że w poście umieściłem ZA DUŻO (sic!) emotikonów

 

:haha


dodam że max ilość emot na post to 10 :haha



#11 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 luty 2015 - 13:02

:haha

dodam że max ilość emot na post to 10 :haha

:foch 01 Skoro tak - to ogłaszam Akcję Protestacyjną :foch 02. To narusza moje prawa! :foch 03 (tylko jeszcze nie wiem jakie :torba 04).

Ale się nie dam!!! :foch 05 iconmadly5.gif 06 

Emotikonki dla każdego!!! iconmadly5.gif 07

I piwo dla mnie!!! :p 08

Będę - jak rolnicy - drogi blokować

Żeby móc do woli emotikonki użytkować!!! :foch 09

:pablicito 10



#12 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 luty 2015 - 13:10

Pablo, wybacz, nie każdy potrafi w jednym poście upakować 10 emot  :blabla



#13 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 luty 2015 - 13:57

Pablo, wybacz, nie każdy potrafi w jednym poście upakować 10 emot  :blabla

10 emot!!! :foch 02 Co to jest 10 emot!?!?!? :foch 03 Ja w tym temacie napisałem posta, w którym (żeby złagodzić ostrość myśli) użyłem 40 emotek!!! :foch 04 Napisałem się przez pół godziny - a potem całość i tak poszła do kosza :foch 05 :haha 06 :haha 07 :haha 08

To ja się pytam: W jaki sposób mam przekazać myśli, jeśli jestem tak ograniczany hmm 09 :foch 10

W podpisie miejsce na emotkę "pablicito"



#14 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 luty 2015 - 14:13

 jeśli jestem tak ograniczany hmm x 9

:haha



#15 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 luty 2015 - 15:23

To teraz (bez używania emotek - co zniekształci charakter wypowiedzi, ale cóż - ograniczenia...):

 

Jestem jak inżynier Mamoń z "Rejsu". To znaczy - podoba mi się tylko to, co już słyszałem. Czyli nie przepadam za wszelkimi zmianami, nowinkami i gadżetami. Wolę "dobre stare", niż "lepsze nowe". 

Z tego wynika, że poprę każdego

Kto stwierdzi, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Ale potrafię dostrzec uroki i zalety nowego forum. Ogólnie już się z nim oswoiłem i przyzwyczaiłem do niego.

Ale jako typowy przedstawiciel mojej narodowości - mam pewne "Ale":

Otóż na starym forum wyśmienicie działała funkcja wskazująca ilość nieprzeczytanych postów w nawiązaniu do tematów ignorowanych. Temat ignorowany był ignorowany totalnie. Licznik nieprzeczytanych wiadomości nie uwzględniał postów pisanych w tych ignorowanych tematach. I tak sobie (ja i ignorowane tematy) żyliśmy zgodnie, obok siebie nie wadząc sobie nawzajem, nie przeszkadzając - i w ten sposób podnosząc na wyżyny rzadką w naszym kraju cechę: tolerancję.

Na nowym forum ignorowane tematy nie pozwalają zapomnieć o sobie i cały czas zmuszają mnie (wbrew mojej woli) do wspólnego pożycia!!! Jakżeż to się dzieje? A więc po kolei:

Po zalogowaniu się przebywam z początku na stronie głównej forum. I cóż zauważam? Że licznik przy zakładce "Nowa zawartość" wskazuje pewną wartość różną od zera. Klikam więc w  wymieniony odnośnik i stwierdzam, że faktycznie na stronie "Nowej zawartości" jest kilka nowych postów w tematach, które nie są przeze mnie ignorowane. Oddaję się więc czynności przeglądu tematów i lektury uwidocznionych wątków. Po zakończeniu tychże powracam na stronę główną forum, wykonuję odświeżenie (nie mylić z odświerzbieniem) strony i stwierdzam, że licznik "Nowej zawartości" nadal wskazuje cyfrę zdecydowanie różną w swym wyglądzie od cyfry "0", choć o zdecydowanie niższym nominale, niż poprzednio. Cóż - zawsze mogło się zdarzyć, że w tzw. "międzyczasie" ktoś coś dopisał...

Wchodzę więc w "Nową zawartość" i stwierdzam (zresztą oczekując takiego stanu rzeczy), że cytuję: "Brak nowej zawartości". Powracam więc na stronę główną i stwierdzam, że "0" jednak nie równa się "0".

Po zastosowaniu metody Mistrza Yody (pomedytować o tym muszę) stwierdzam, że przyczyną takiego stanu rzeczywistości jest najprawdopodobniej fakt, że licznik "Nowej zawartości" wskazuje też nowe posty, które popełnione zostały w tematach, które zdecydowałem się ignorować - i stąd "Brak nowej zawartości" przy stanie licznika > 0 (czyli jakby nie patrzył sprzeczność logiczna).

Ponieważ jestem osobą, u której zdiagnozowałem (osobiście!!!) zaburzenia kompulsywno - obsesyjne - nie jestem w stanie pogodzić się z tą sprzecznością. W celu korekty licznika wykonuję więc jedną z procedur:

- albo: wchodzę w zakładkę "Nowa zawartość" -> przewijam na dół strony -> odnajduję zmyślnie ukryty odnośnik "Oznacz jako przeczytane" -> z rozwijającego się menu wybieram "Wszystko" -> powracam na stronę główną -> odświeżam stronę -> cieszę się prawidłowym stanem rzeczy (że 0 = 0).

- albo: na stronie głównej w "Najnowszym postach" wyszukuję post z ignorowanego tematu -> wchodzę w ten temat (czyli: teoretycznie czytam temat ignorowany) -> zamykam otwarty temat -> odświeżam stronę -> cieszę się prawidłowym stanem rzeczy (że 0 = 0).

- albo: ignoruję "fałszywe" wskazania licznika, jako rzecz w gruncie rzeczy nieistotną - co w przypadku osoby z zaburzeniami jw. jest rzeczą nierealną.

Dlatego też zapytuję się, czy istnieje inny sposób postępowania - aby mnie zadowolić? Albo najlepiej żeby było po staremu, tzn. licznik "Nowej zawartości" nie uwzględniałby tematów ignorowanych, czyli stan licznika odpowiadał by rzeczywistości.

 

I druga sprawa: Szanowny Grafik Forumowy zauważył (jako grafik "ma oko" - to i widzi), że licznik "Nowej zawartości" na stronie głównej pokazuje inną wartość niż licznik "Nowej zawartości" na innej stronie (choćby w profilu użytkownika). Do tej pory żyłem w słodkiej nieświadomości i przekonaniu, że Nowe jest Nowe i już. Tzn. Nowe na forum jest Nowym na forum, a nie na poszczególnych stronach. Ta różnorodność "Nowej zawartości" przytłoczyła mnie i zdominowała - sam już nie wiem: co jest Nowe, a co Nowe?

Dodatkowo: wchodząc przykładowo w profilu użytkownika w "Nową zawartość (30)" stwierdzam, że nie tam nic, albo są np.: dwie informacje, że ktoś przybył na forum. Po powrocie na profil zauważam, że licznik się nie zmienił. Czyli 30 = 0. Osoba z zaburzeniami jw. nie pogodzi się z taką sprzecznością.

Czy istnieje możliwość dokonania stosownych zmian, zgodnych z mymi potrzebami i oczekiwaniami?

Jeżeli gdziekolwiek w tym poście wyraziłem się niejasno - jestem do dyspozycji (pieszo, konno lub aby odpowiedzieć...).

Pozdrawiam

 

[w tym miejscu powinna być emotka "pablicito]

 

 

P.S.: NIE MOŻNA STOSOWAĆ EMOTEK!!! CZUJĘ SIĘ OGRANICZONYM!!!!

:foch  :foch  :foch  :foch  :foch  :foch  :foch  :foch  :foch  :foch

 



#16 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 luty 2015 - 19:23

Pawle, ehh pieknie napisane, gdybyś jeszcze przetłumaczył na angielski :cwaniak
Dzieki za opis, zobaczę co da się zrobić aby ulżyć Twojemu cierpieniu

#17 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 12 luty 2015 - 19:47

Porównując stare forum z nowym to tak jakby porównać przedlifta z poliftem, gdzie przedlift uśmiecha się i jest bardziej przyjazny dla użytkownika a polift jak to polift. :)



#18 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 luty 2015 - 20:23

Paweł, ktoś już kiedyś powiedział że Świat nie jest doskonały i nasze forum tez niestety do takich doskonałych nie należy. Pewnie Przemek będzie patrzył co da się zrobić. Jak zauważyłeś, to forum nadal jeszcze nie jest do końca dostrojone i trzeba kilka spraw dokończyć np kolory działów.

A co do ignorowanych tematów, ja nie ignoruję żadnego, ale zawsze istniej możliwość ręcznie odznaczyć tematy których nie chce się czytać, jako przeczytane. Na dole, pod forum jest napis "Oznacz jako przeczytane" , tam wybieramy co chcemy odznaczyć.

Ale za czujność i zgłaszanie wszystkiego co nie działa tak jak byście tego chcieli bardzo dziękujemy, nawet jak nie wszystko da się zmienić.



#19 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 13 luty 2015 - 09:36

Pawle, ehh pieknie napisane, gdybyś jeszcze przetłumaczył na angielski :cwaniak
Dzieki za opis, zobaczę co da się zrobić aby ulżyć Twojemu cierpieniu

Ach Wodzu!!!

Dzięki dla Tych, którzy być może nam dogodzu!!! (nie to, żebym był złośliwy - ale w tym miejscu miała być emotka :"P")


Porównując stare forum z nowym to tak jakby porównać przedlifta z poliftem, gdzie przedlift uśmiecha się i jest bardziej przyjazny dla użytkownika a polift jak to polift. :)

Być może masz Waćpan rację - ale niestety

Nowe Forum ma też pewne zalety... (miejsce na emotkę :")")



#20 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 luty 2015 - 09:44

Paweł, to ile tych emotek ? 20? może być :lol







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych