Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Moje nowe radyjko :-)

radio

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.Gonzo_*

Bezimienny Gość.Gonzo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 maj 2015 - 23:33

a co ma robic ten "kabelek back" ?


Użytkownik Gonzo edytował ten post 25 maj 2015 - 23:35


#22 janiu1994

janiu1994

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 487
  • Dołączył:  03 lis 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Michał
  • Skąd::Ozorków/ Rzeszów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 maj 2015 - 19:42

U chinoli takie same z kamerkami kupił byś sporo taniej tylko że trzeba czekać ok 3 tyg zanim dojdzie. A jak z jakości audio i odbiorem radia w porównaniu do fabrycznego



#23 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 maj 2015 - 20:18

Michał co ty chcesz porównywać ? - pytanie nie na miejscu .Zaraz się pojawi odpowiedz ze chodzi rewelacyjnie , charakterystyki chinola nigdy się nie poprawi i nigdy nie dorówna do oryginału Alpine , Mitsubishi lub Pioneera która jest fabrycznie montowana w zależności od wersji radia .

#24 Bezimienny Gość.Gonzo_*

Bezimienny Gość.Gonzo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 maj 2015 - 20:34

Michał co ty chcesz porównywać ? - pytanie nie na miejscu .Zaraz się pojawi odpowiedz ze chodzi rewelacyjnie , charakterystyki chinola nigdy się nie poprawi i nigdy nie dorówna do oryginału Alpine , Mitsubishi lub Pioneera która jest fabrycznie montowana w zależności od wersji radia .

 

Tak bo zapewno sami audofile jeżdżą pitkami i zauważą różnice w jakości.



#25 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 maj 2015 - 20:40

Nie trzeba być głuchym aby zauważyć różnice , a z drugiej strony po po 15 latach prowadzenia serwisu RTV i ponad 6 latach firmy zajmującej profesjonalna zabudowa car audio w autach coś można powiedzieć na ten temat - ale to nie ważne radio ma cieszyć właściciela i to jest istotne .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 27 maj 2015 - 20:44


#26 Bezimienny Gość.Gonzo_*

Bezimienny Gość.Gonzo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 maj 2015 - 21:04

Ja niepowiedziałem że się nie znasz i że chinskie radio młuci lepiej niż fabryczne (tu sprawa jest oczywista). Są ludie którzy słuchaja muzy z transmiterów mp3fm i sobie chwalą i są ludzie którzy wydają po kilka kilknascie tysi na grajo i zabudowy ale to chyba wiesz bo siedzisz ponad 6 lat w branży.


... ale to nie ważne radio ma cieszyć właściciela i to jest istotne .

 

o to to właśnie



#27 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 28 maj 2015 - 23:51

Nie wrzucałbym "chinoli" do jednego worka, bo tam są i małe firmy tłukące badziewie, i są w bogatym regionie najnowocześniejsze fabryki które robią radia dla znanych marek oraz fabrycznie dla nowych aut. Co do jakości odtwarzania akurat tego radia nie mam zastrzeżeń (jestem muzykiem z zawodu i słucham raczej jazzu i muzyki klasycznej), a już na pewno odbiera (w sensie niegubienia stacji) lepiej, niż fabryczne które potrafiło mieć pod tym względem "fochy" ;-). Nie ma to tu żadnego porównania z playerem Mp3/FM, którego przedtem używałem, to jest porządne radio i miałem okazję posłuchać go zanim kupiłem.

Jesli chodzi o koszt, u azjatyckich dystrybutorów kosztuje ok. 300 dolców, więc razem z kosztami sprowadzenia wychodzi podobnie.


a co ma robic ten "kabelek back" ?

 

Informować radio, że wrzuciłem wsteczny bieg i że ma pokazać obraz z kamery cofania. Czy ktoś wie, skąd taki sygnał podpiąć?



#28 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 maj 2015 - 09:41

Przy następnej naprawie takiego modelu radia , zrobię ci zdjęcia tego firmowego wykonania radia - mamy odmienne zdania i jest to jak najbardziej normalne , ważne ze jesteś zadowolony i zaspakaja twoje potrzeby .

#29 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 29 maj 2015 - 11:23

Przy następnej naprawie takiego modelu radia , zrobię ci zdjęcia tego firmowego wykonania radia - mamy odmienne zdania i jest to jak najbardziej normalne , ważne ze jesteś zadowolony i zaspakaja twoje potrzeby .

 

OK, nie będę się spierał, choć od 2 lat nowe Alpiny są już robione w Chinach i też zaspokajają potrzeby nabywców. Co ciekawe mój kolega ma w Mitsubishi firmowe radio też z S100/NavRoad, a kod producenta w Sysinfo jest taki sam jak mojego radyjka (zgłosił sie do mnie po program do zmiany skórek - fajna sprawa).

 

A czy może wiesz gdzie w Pitku podpiąć kabelek żeby pojawiało się na nim napięcie przy wrzucaniu biegu wstecznego?



#30 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 maj 2015 - 11:51

Pewnie ze wiem ! - filetowy przewód z czarnym paskiem idzie do złącza licznika lub mniej rozbierania dostępny jest tez na dolnej kostce pod bezpiecznikami w kabinie lub dalej wiązka w progu : kolor wszędzie ten sam .
  • Radek lubi to

#31 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 maj 2015 - 11:55

OK, nie będę się spierał, choć od 2 lat nowe Alpiny są już robione w Chinach i też zaspokajają potrzeby nabywców. Co ciekawe mój kolega ma w Mitsubishi firmowe radio też z S100/NavRoad, a kod producenta w Sysinfo jest taki sam jak mojego radyjka (zgłosił sie do mnie po program do zmiany skórek - fajna sprawa).

 

A czy może wiesz gdzie w Pitku podpiąć kabelek żeby pojawiało się na nim napięcie przy wrzucaniu biegu wstecznego?

Ja nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem i czasami felgi czyszczę, ale...

Tak mi się wydaje, że umieszczenie zakładu produkcyjnego konkretnej firmy dla klienta ma małe znaczenie. Tzn.: wyrób firmy X (dajmy na to: Sony, Nicon, Chrysler :p) jest wyrobem tej firmy niezależnie od tego, czy został wyprodukowany w Chinach, Szwecji, Kostaryce, Nowej Zelandii czy Górnej Wolcie ( o Dolnej Wolcie nie wspominając :)). Niezależnie od zakładu produkowany jest na podstawie jednej procedury, z surowców spełniających określone wymagania, przy zastosowaniu jednej technologii, poddany takiemu samemu procesowi kontroli jakości. Dlatego też dla konsumenta nie ma znaczenia (no chyba że włączymy w to prestiż) czy przykładowo na jego telewizorze np. marki SHARP będzie napis "Made in Japan" czy "Made in Korea" bądź "Made in China" lub "Made in Taiwan". Niezależnie od tego "mejdowania" każdy z tych telewizorów SHARP powinien grać jednakowo dobrze i jednakowo długo (tzn.: do zakończenia gwarancji, bo potem trzeba kupić drugi :p). Bo to jest wyrób "by SHARP", a nie "made in..."

I nawet jeżeli firma dajmy na to chińska (nazwijmy ją sobie: "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" :)) robi dla SHARPA podzespoły i te same podzespoły wykorzysta produkując swój własny telewizor - to telewizor "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" nie będzie jakościowo takim samym telewizorem, co telewizor SHARP. Bo dochodzą inne komponenty innych firm, bo może zastosowany jest jest inny - tajny - proces technologiczny, bo może.... I dlatego najczęściej w takim przypadku SHARP okaże się lepszy - ładniejsze kolory będzie miał, głos lepszy będzie się z niego wydobywał, może być lepsze współdziałanie z urządzeniami współpracującymi peryferyjnymi. itp. Ale za to telewizor "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" będzie tańszy :p

I dlatego są ludzie, którzy wybiorą SHARPA - bo są wyczuleni na jakość odbioru i są ludzie, którzy wybiorą "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" - bo są wyczuleni na cenę...

Całość tego wywodu - jak mniemam - można też odnieść do radioodbiorników samochodowych...

I prawdopodobnie jednak oryginał z reguły zawsze będzie lepszy od kopii, bo - jak mawiają w reklamie jedynie słusznego piwa - "prawie czyni wielką różnicę"...

Zaznaczam, że to jest tylko moje zdanie - ale ja się z nim (tym zdaniem) zdecydowaniem zgadzam... :p

Pozdrawiam - i co złeo, to nie ja....

:pablicito



#32 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 29 maj 2015 - 12:38

Ja nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem i czasami felgi czyszczę, ale...

[...]

I nawet jeżeli firma dajmy na to chińska (nazwijmy ją sobie: "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" :)) robi dla SHARPA podzespoły i te same podzespoły wykorzysta produkując swój własny telewizor - to telewizor "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" nie będzie jakościowo takim samym telewizorem, co telewizor SHARP. Bo dochodzą inne komponenty innych firm, bo może zastosowany jest jest inny - tajny - proces technologiczny, bo może.... I dlatego najczęściej w takim przypadku SHARP okaże się lepszy - ładniejsze kolory będzie miał, głos lepszy będzie się z niego wydobywał, może być lepsze współdziałanie z urządzeniami współpracującymi peryferyjnymi. itp. Ale za to telewizor "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" będzie tańszy :p

Całość tego wywodu - jak mniemam - można też odnieść do radioodbiorników samochodowych...

I prawdopodobnie jednak oryginał z reguły zawsze będzie lepszy od kopii, bo - jak mawiają w reklamie jedynie słusznego piwa - "prawie czyni wielką różnicę"...

I dlatego są ludzie, którzy wybiorą SHARPA - bo są wyczuleni na jakość odbioru i są ludzie, którzy wybiorą "Xian'g Tuo Shaoli'n Xifou" - bo są wyczuleni na cenę...

 

 

Zgadzam się, choć w tym wypadku nie ma mowy o kopii i oryginale, bo RN dla Pitka z NavRoad/S100 nie znalazłem produkcji Alpiny czy Kenwooda, a jedynie wersje azjatyckie ( http://www.aliexpres...100-c201.html).

Jakość dźwięku jest co najmniej tak dobra, jak firmowego radia która miałem, natomiast powodem wymiany było gubienie stacji przez oryginalne radyjko (może to była po prostu usterka) lub czasem "ciche dni", kiedy odbierało 1 - 2 stacje i wyświetlało "No RDS".

I ja akurat nie kierowałem się w ogóle ceną, odwrotnie - wybrałem zdecydowanie najdroższa opcję. Miałem jeszcze do wyboru kupić takie samo radio używane za 300 zł lub używanego Beckera RB 3 za 900 zł. Opcja z ramką i włożeniem radia 1 DIN moim zdaniem zepsułaby wygląd konsoli.

 

Pewnie ze wiem ! - filetowy przewód z czarnym paskiem idzie do złącza licznika lub mniej rozbierania dostępny jest tez na dolnej kostce pod bezpiecznikami w kabinie lub dalej wiązka w progu : kolor wszędzie ten sam .

 

Dzięki :) Jak uruchomię kamerkę dam znać, jak to działa.


Użytkownik TymonR edytował ten post 29 maj 2015 - 12:57


#33 Bezimienny Gość.listek_*

Bezimienny Gość.listek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 maj 2015 - 13:27

Fajna sprawa tylko troche nie na kieszeń człowieka z kredytem mieszkaniowym :/



#34 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 21 lipiec 2015 - 18:07

Obiecałem się odezwać jak założę kamere cofania i to niniejszym czynię :-)

Kamerka działa bezprzewodowo (w zanadrzu miałem jeszcze opcję połączenia kablem gdyby był problem z zasięgiem), jest w ramce tablicy rej., podpięta do światła cofania, a nadajnik jest schowany w tylnym spojlerze.

Do radia podałem też sygnał z fioletowego kabelka z czarnym paskiem, żeby wiedziało co ma wyświetlać - jeszcze raz dzięki dla Andrzeja za cenne info.

Pole widzenia jest duże, obraz pojawia się natychmiast po wrzuceniu wstecznego biegu. W sumie jest to pewna pomoc przy cofaniu, bo obszaru bezpośrednio za "dupką" w inny sposób nie widać.



#35 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 lipiec 2015 - 07:19

Na pewno jest to pewna pomoc przy cofaniu ale jestem ciekaw kolego jak z martwymi punktami.

Z tego co u siebie widziałem to najgorzej miałem tam gdzie tylne słupki.

W lusterkach widzę przeszkodę, w szybie widzę a kamerka nie ma zasiegu właśnie w narożnikach gdyby tam była przeszkoda bo jest za nisko ta tablica w naszych PT..

Tak jak pisałem wczesniej najlepsze miejsce kamerki jest za tylną szybą tylko te pół metra martwego pola ale za to na całej szerokości auta.

Fajnie by było gdybyś dał fotki z kamerki bo dotychczas na forum nie znalazłem.



#36 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:12

audiofilem nie jestem ale orginalne radio mi nastapilo na ucho,.. znaczy klang mi nie odpowiadal i dlatego tylko odlaczylem ono i dolozylem inne,.. niezbyt dizajnem odpowiada w polifcie ale przynajmniej dzwieki z glosnika sa przyjemne,... :miecio



#37 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 lipiec 2015 - 08:17

Mieczysławie Separatysto, nie idź tą drogą... ;)



#38 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 lipiec 2015 - 10:50

panie yoda,.. jak nie jak tak  otoz opisalem dlaczego i wszedlem na ta wlasnie droge ktora koi moje uszy wiec nie dupcyj i mnie nie zawracaj z tej drogi,... :miecio

poszukajcie wywodow marcela on tam nawet pamietam pisal co odciac tylne,.. a kiedys gostek o nicku no wlasnie nie pamietam,.. byl na spocie w rzykach i strzelalismy z jego flinty, montowal boksa w bagazniku  wofera takiego ale to dodupcalo na niskich,.. a nomos to byl /nick taki/se przypomnialem,... a ja se zrobilem kanalik taki,... nie wiem czy pomaga ale robi za ozdobe heheheeehe,... :miecio

 

i-BT77nJ4-L.jpg



#39 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 lipiec 2015 - 14:16

Do okrętu flagowego coraz bliżej  :rolleyes: 



#40 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 22 lipiec 2015 - 14:42

Na pewno jest to pewna pomoc przy cofaniu ale jestem ciekaw kolego jak z martwymi punktami.

Z tego co u siebie widziałem to najgorzej miałem tam gdzie tylne słupki.

W lusterkach widzę przeszkodę, w szybie widzę a kamerka nie ma zasiegu właśnie w narożnikach gdyby tam była przeszkoda bo jest za nisko ta tablica w naszych PT..

Tak jak pisałem wczesniej najlepsze miejsce kamerki jest za tylną szybą tylko te pół metra martwego pola ale za to na całej szerokości auta.

Fajnie by było gdybyś dał fotki z kamerki bo dotychczas na forum nie znalazłem.

Zgadzam się, że lepsze miejsce byłoby za tylną szybą.

Kamerkę traktuję jako pomoc i pokazanie właśnie martwego pola, czyli tego, czego nie widzę w lusterkach i szybie (obszar na środku bezpośrednio za samochodem). Nawet z poziomu tablicy rejestracyjnej ten obszar jest przez kamerę dobrze widoczny. Zawsze cofałem "z duszą na ramieniu" czy czegoś tam nie ma, oczyma wyobraźni widząc jakis słupek albo dziecko. ;-)

Jak tylko zrobię fotki wrzucę na forum.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: radio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych