Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Żarówki zegarów/kokpitu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 czerwiec 2015 - 07:11

Witam

Szanowni forumowicze temat poruszany nie jednokrotnie ale dorzucam swoje trzy grosze.
Po konsultacji z naszym Ptdoctorem zacząłem swoje poszukiwania żaróweczek do zegarów i kokpitu bo cena jednej żarówki w serwisie do podświetlania kokpitu gdzie znajdują się pokrętła od klimy,nawiewu ..... 25 złoty sztuka a są w tym miejscu trzy.

Znalazłem hurtownie gdzie cena jednej żarówki to 2 złote. Oczywiście służę pomocą w zakupie. Poniżej fotki z efektu mojej pracy i prezentacja samych żaróweczek.
A jeszcze jedno założyłem też diody ale efekt tak jak pisali koledzy w innym temacie są za ostre i efekt błękitu mi nie pasował.

Efekt założonych diód. Poniżej efekt żarówek.
Żarówki do kokpitu po prawej orginał po lewej zamiennik.
Ostatnia fotka po prawej dioda w środku żarówka do podświetlania zegarów i po lewej żaróweczka j/w do kokpitu.

:ziom

Załączone pliki



#2 Bezimienny Gość.avila84_*

Bezimienny Gość.avila84_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 czerwiec 2015 - 17:41

bigmeen zmieniasz biegi tylko od 4000obr/min?

jak się nazywa żaróweczka oryginalna bo w obrotomierzu między 90 a 150km nie świecą tzn raz zaświeci raz nie pewnie są jakieś zwarcie..


Użytkownik avila84 edytował ten post 23 czerwiec 2015 - 17:45


#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2015 - 19:00

WitamSzanowni forumowicze temat poruszany nie jednokrotnie ale dorzucam swoje trzy grosze.Po konsultacji z naszym Ptdoctorem zacząłem swoje poszukiwania żaróweczek do zegarów i kokpitu bo cena jednej żarówki w serwisie do podświetlania kokpitu gdzie znajdują się pokrętła od klimy,nawiewu ..... 25 złoty sztuka a są w tym miejscu trzy.Znalazłem hurtownie gdzie cena jednej żarówki to 2 złote. Oczywiście służę pomocą w zakupie. Poniżej fotki z efektu mojej pracy i prezentacja samych żaróweczek.A jeszcze jedno założyłem też diody ale efekt tak jak pisali koledzy w innym temacie są za ostre i efekt błękitu mi nie pasował.Efekt założonych diód. Poniżej efekt żarówek.Żarówki do kokpitu po prawej orginał po lewej zamiennik.Ostatnia fotka po prawej dioda w środku żarówka do podświetlania zegarów i po lewej żaróweczka j/w do kokpitu. :ziom


Marcinie te żaróweczki w niebieskiej oprawie nie do końca pasują do Pt cruisera i jest z nimi problem ( nie zawsze łącza w liczniku ) Pt ma inny rozmiar - większy , inaczej wyprowadzone piny stykowe z oprawki do licznika .Nic niestety nie zastąpi oryginału .

Prawidłowy rozstaw blaszek oprawki to 11,5 mm i nic z zamienników nie jest robione w tym rozstawie - a to co na zdjęciu to typowe od VW

bigmeen zmieniasz biegi tylko od 4000obr/min?
jak się nazywa żaróweczka oryginalna bo w obrotomierzu między 90 a 150km nie świecą tzn raz zaświeci raz nie pewnie są jakieś zwarcie..


Musisz wyjąc jedna z licznika i zobaczyć czy masz zgrzewane z oprawka na stałe czy wymienne na typowy wkład W1,2 12V ze złączem bagnetowym.

#4 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2015 - 06:46

Ja kiedyś, nie pamiętam już do jakiego samochodu robiłem takie żarówki własnoręcznie (jeśli to tak można nazwać).

 

A przepis jest taki:

Bierzemy przepaloną żarówkę (tą w stopce) i pozbywamy się szklanej, przepalonej "bańki". W większości przypadków można to zrobić ręcznie ( ale uwaga na szkło !!) Należy oczywiście pamiętać o odcięciu drucików zasilających od żarówki łączących bańkę z cokołem.

Kupujemy żarówkę (taką bańkę szklaną z długimi "wąsami") - prawie nic nie kosztuje. Wkładamy bańkę do starego cokołu i wąsy żarówki lutujemy do blaszek cokołu ( Uwaga, aby nie zewrzeć drucików ) . I to wszystko. Przy odrobinie wprawy trwa to parę minut. Cokół oczywiście pozostaje stary, więc nie ma problemów o których pisze Andrzej.

Jeśli ktoś dysponuje lutownicą i odrobiną zdolności manualnych, zrobi sobie sam taką żarówkę.

 

Pozdrawiam

:witam



#5 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 czerwiec 2015 - 07:15

Witam

Andrzeju na pewno masz racje nic nie zastąpi orginału tylko Ze cena orginału powala. Nie wiem od czego są te żarówki ale idealnie pasują. Oprawki to R5/T5 1,2W 12V żadnych problemów podczas zakładania i świecą jak orginał.

Próbowałem założyć same banieczki do oryginalnych oprawek ale nie mogłem wydostać starych a jak już wyrwałem to nowe bańki nie chciały mi zbytnio stykać.

:ziom

Ja kiedyś, nie pamiętam już do jakiego samochodu robiłem takie żarówki własnoręcznie (jeśli to tak można nazwać).
 
A przepis jest taki:
Bierzemy przepaloną żarówkę (tą w stopce) i pozbywamy się szklanej, przepalonej "bańki". W większości przypadków można to zrobić ręcznie ( ale uwaga na szkło !!) Należy oczywiście pamiętać o odcięciu drucików zasilających od żarówki łączących bańkę z cokołem.
Kupujemy żarówkę (taką bańkę szklaną z długimi "wąsami") - prawie nic nie kosztuje. Wkładamy bańkę do starego cokołu i wąsy żarówki lutujemy do blaszek cokołu ( Uwaga, aby nie zewrzeć drucików ) . I to wszystko. Przy odrobinie wprawy trwa to parę minut. Cokół oczywiście pozostaje stary, więc nie ma problemów o których pisze Andrzej.
Jeśli ktoś dysponuje lutownicą i odrobiną zdolności manualnych, zrobi sobie sam taką żarówkę.
 
Pozdrawiam
:witam


Witam Roberto

Jeżeli chodzi o bańki kosztują 1 złoty i piep.......nia podczas wymiany co nie miara.
Orginał to orginał fakt.
Jeszcze raz napisze. Ja założyłem te prezentowane IDEALNIE PASUJĄ, IDEALNIE ŚWIECĄ prezentacja na foto no i koszt śmieszny. Nie zakładał bym tematu jak bym dokładnie tego nie sprawdził.

:ziom

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2015 - 07:26

Widać jednak nie sprawdziłeś dokładnie , to całkowicie inne oprawki

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   967,56 KB   33 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   774,32 KB   29 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   654,02 KB   22 Ilość pobrań


#7 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 24 czerwiec 2015 - 07:48

Widać jednak nie sprawdziłeś dokładnie , to całkowicie inne oprawki


Andrzeju fakt są inne całkowicie inne ale idealnie pasują i świecą naprawdę dobrze nie miałem żadnych problemów z założeniem.
Jeżeli uważasz że moje rozwiązanie jest złe to proszę o zamknięcie tematu. Oczywiście bez urazy. Podpieram się na twoim doświadczeniu. Pozdro.

:ziom

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2015 - 07:53

Marcin tematy właściwe mogące coś wyjaśnić sa potrzebne , i ja tez jakiś czasu temu posiłkowałeś sie tymi oprawkami ale auta wracały , na wstrząsach oprawki przestawały łączyć. Druga ważna sprawa do licznika Pt nie powinny sie montować oprawek z dwustronnym zasilaniem może zrobić zwarcie od drugiej strony licznika na ściezkach - dlatego fabryczne oprawki maja całkowicie inna konstrukcje i zasilanie jest tylko jednostronne .

#9 Antoni33

Antoni33

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 516
  • Dołączył:  27 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M Gas
  • Imię:Antoni
  • Skąd::Kraków/ Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 czerwiec 2015 - 10:42

Ja także wymieniałem żarówki.

W stare oprawki włożyłem nowe żarówki bez żadnego problemu. Żarówki kupione w sklepie motoryzacyjnym i rzeczywiście były trochę większe od oryginałów. Świecą już pół roku i wszystko OK.

Nie ma co się bać wymiany. 



#10 Bezimienny Gość.mlody_*

Bezimienny Gość.mlody_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 czerwiec 2015 - 10:10

Ja wymieniłem same żarówki. Oprawki zostały orginalne

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2015 - 10:19

I to jest właściwy sposób

#12 DAREK 75

DAREK 75

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 370
  • Dołączył:  12 cze 2015
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Darek
  • Skąd::podkarpackie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2015 - 16:10

witam !! Andrzej powiedz mi czy zarowki kokpitu i osw wewnatrz sa po tym regulatorze (sciemniaczu )w wieloprzełaczniku?


pytam bo nie swieca mi pełna jasnoscia ani podswietlenie zegarow ani nawiewy  a reszta ok a wyłaczane sa tym przełacznikiem



#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2015 - 16:23

Tam jest tylko regulator a sciemiacz tak naprawdę jest w liczniku

#14 DAREK 75

DAREK 75

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 370
  • Dołączył:  12 cze 2015
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Darek
  • Skąd::podkarpackie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2015 - 16:34

czyli sprawdzic musze sciemniacz czy przy przelaczeniu na ful mam na wyjsciu na zarowki 12v a zeby sie dodostac do niego musze licznik zdematowac ?



#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2015 - 16:36

Zadzwoń 791137360 nie chce mi się pisać

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 16:37


#16 DAREK 75

DAREK 75

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 370
  • Dołączył:  12 cze 2015
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Darek
  • Skąd::podkarpackie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 czerwiec 2015 - 16:39

Wielkie dzieki za bardzo fachowa pomoc i ukłony :jupi :jupi :jupi :lol: :lol: Ogromny SZACUN :piter


Użytkownik DAREK 75 edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 17:22


#17 Bezimienny Gość.mike_bravo_*

Bezimienny Gość.mike_bravo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 lipiec 2015 - 05:16

Właśnie zabieram się za żaróweczki według filmu znalezionego na youtube youtube.com/watch?v=rsITrfvYBIE z tym nie będzie problemu. Jednak nurtuje mnie pytanie odnośnie przełączników lock w drzwiach. Wyglądają jakby miały by być podświetlone. Proszę mnie uświadomić w tej kwestii jezeli się mylę lub podrzucić pomysł jak tam dojść i je wymienić. Pozdrawiam
Mariusz

#18 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4965
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 lipiec 2015 - 07:39

Jeśli Ci inne przełączniki nie świecą, to poprostu nie masz takiej opcji. Ale możesz podświtlenie zrobić we własnym zakresie.


Użytkownik andmis edytował ten post 02 lipiec 2015 - 07:40


#19 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 lipiec 2015 - 07:51

Jeśli Ci inne przełączniki nie świecą, to poprostu nie masz takiej opcji. Ale możesz podświtlenie zrobić we własnym zakresie.


Witam

Albo mikro zaroweczki są spalone. Z tego co wiem wymiana ich to wzsza szkoła jazdy. Skontaktuj się andreeas7

:ziom

#20 Bezimienny Gość.mike_bravo_*

Bezimienny Gość.mike_bravo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 lipiec 2015 - 17:35

Żaróweczki w liczniku wymienione... 15 minut a myślałem ze to trudne. Co do innych wyłączników: Szyby, blokada drzwi to faktycznie tej opcji raczej nie mam. Szkoda bo lubię takie gadżety. Temat dla mnie zamknięty. Dzieki za pomoc.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych