Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Problem z lewym światłem mijania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kebox

Kebox

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 142
  • Dołączył:  24 mar 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD Limited M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:50

W sobotę znowu przestała świecić ta sama żarówka od mijania, nie jest przepalona, napięcie prawidłowe ale na kostce tak jakby amperaż był za słaby.

Kolega był Pitkiem u tego znajomego który podobno stwierdził uszkodzenie jakiegoś modułu pod bezpiecznikami.

Nie było mnie przy tym tak więc nie wiem dokładnie co jeszcze sprawdzał.

Czy z tym modułem to możliwe i jaki ewentualny koszt tego ustrojstwa?


Użytkownik Kebox edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 18:50


#42 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:53

Standard uwalony tipm - nowy ? 3tys zł a z używka może być jak z Twoim

#43 Kebox

Kebox

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 142
  • Dołączył:  24 mar 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD Limited M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:57

Cześć andreeas7 :glupek

Ale się ucieszyłem tą informacją  :/



#44 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 18:59

Jak nic więcej nie będzie sie wywalać mozna to przerobić

#45 Kebox

Kebox

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 142
  • Dołączył:  24 mar 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD Limited M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:09

Jak ten TIPM wygląda bo nigdzie w necie nie mogę znaleźć,

Jest to cała zespolona płytka z elektroniką czy jakiś pojedynczy moduł?

Gdzieś wyczytałem że ktoś na tym TIPM miał popuchnięte jakieś elementy, popuchnięte to mogą być elektrolity.

Chyba jutro jak pogoda będzie w miarę bez deszczu (bo stoję pod chmurką) to dobiorę sie do tego modułu i sam osobiście to zobaczę.

Andrzej o jakiej przeróbce wspomniałeś że jest możliwa?



#46 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:14

Kondziory w tym nie puchną , tylko siadają klucze na mosfetach i procesory dostają zimnych lutów

#47 Kebox

Kebox

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 142
  • Dołączył:  24 mar 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD Limited M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:24

Z tymi popuchnietymi elementami to wyczytałem gdzieś u nas na forum, skoro to nie kondki to pewnie były te klucze rozsadzone.

A te mosfety mają swoje wartości widoczne na obudowie czy zeskrobane, bo spotkałem sie juz z takimi praktykami różnych firm.

Jutro jak pogoda w miarę dopisze do luknę tam do tego TIPM-a


Użytkownik Kebox edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 19:27


#48 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 07 wrzesień 2015 - 20:00

Kebox ja mam już dwa takie sterowniki w jednym nie działa klakson,dmuchawa i wyxieraczki a w drugim pali się światło prawe krótkie i lewy tylni kierunek elektronika wygląda ok scalaki a jest ich ok 20 zalane są masą napisów nie widać
Ciekawostką w twoim przypadku jest to, że po testerze było ok
W moim przypadku w obu sterownikach po usunięciu błędów jest to samo co opisałem ale nie daje za wygraną mam na oku jeszcze jeden to zobaczymy tak jak pisał andreaas7 jest to pod bezp. w tej samej obudowie. Podaj nr jak to wyciągniesz
PoprEdnio nałożyły się dwa jednakowe przepr$zam piszę na tablecie a tu za mała klawiatura
Co do przeróbki to można wszystko ale nie da się opisač w paru zdaniach, można być też posądzonym o druciarstwo lecz jak się chce jeździć
nie wydając 1/4 wartości auta to należy przerobić

Załączone pliki



#49 Kebox

Kebox

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 142
  • Dołączył:  24 mar 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD Limited M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 wrzesień 2015 - 22:43

mittek dzięki za odpowiedź i fotki teraz jestem uświadomiony jak to ustrojstwo wygląda.

Jutro to wybebeszę zrobię fotki i wraz z numerem zamieszczę na forum.

Ostatnio jak dobierałem sie do bezpieczników to nawet wszystkie śruby odkręciłem żeby dostać się pod spód ale dzwonili z firmy i szybko poskładałem do kupy i pojechałem.

Czy przy czerwonych strzałkach są jakieś zatrzaski trzymające płytę z bezpiecznikami ?


Ciekawostką w twoim przypadku jest to, że po testerze było ok

I to właśnie mi nie daje spokoju.

Czy nie umiejętne posługiwanie się sprzętem może doprowadzić do uszkodzenia tego sterownika ?

Na razie nie chcę nic opisywać bo ten znajomy może przeglądać forum, ale zaczynam mieć pewne wątpliwości czy odpowiedniej osobie powierzyłem Pitka.

Poczekam jeszcze dwa dni a jutro dobiorę sie do tego sterownika.

Załączone pliki


Użytkownik Kebox edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 22:24


#50 mittek

mittek

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 346
  • Dołączył:  09 lis 2014
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Mieczysław
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 wrzesień 2015 - 00:14

Jeżeli chcesz cały wyjąć /chociaż nie wiem po co bo tam niewiele zobaczysz, tylko płytki drukowane i elementy elektroniki, chociaż może warto bo może coś wypalone/ to po kolei:

Odłącz klemę z akumulatora.   Na f. 719AK -widać zacisk są chyba trzy, które trzeba odgiąć na zewnątrz podciągając całe ustrojstwo do góry. Na f. DSCN 0556-od dołu widać przewody, są tam trzy wtyczki duże i siedem mniejszych, które trzeba wypiąć i jeszcze odkręcić nakrętkę  kluczem 13 jest tam przewód + 12V z aku, i wyjmujesz sterownik. Później musisz wyjąć wszystkie bezpieczniki, wkręcasz śruby i wyciągasz elektronikę.

Wtyczki z przewodami od dołu są kolorowe, więc łatwo poskładasz, a rozmieszczenie bezpieczników masz na swojej fotce.

 

Tylko nie miej pretensji, że ja kazałem Ci to robić, ja daję wskazówki bo to przerabiałem.

Komuś bym się nie podjął ale jak moje to mi wolno, a co mi tam, nauka przecież kosztuje.

 

Te fotki są dwóch różnych sterowników więc niech Cię to nie zmyli, dlatego różne oznaczenia

 

" Czy nie umiejętne posługiwanie się sprzętem może doprowadzić do uszkodzenia tego sterownika ?"

Myśle, że nie bo jeżeli to robił DS-904 a taki mam i możliwości znam to nie mógł.

 

"Czy przy czerwonych strzałkach są jakieś zatrzaski trzymające płytę z bezpiecznikami ?"

Tak są ale jak będziesz go miał na wierzchu to łatwo puszczą, sam zobaczysz. Ale to na samym końcu po wyjęciu bezpieczników.

 

Jeżeli się już zdecydujesz to  Powodzenia


Jesze jedno - wyjmij filtr powietrza razem z obudową bo przeszkadza

Załączone pliki



#51 Kebox

Kebox

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 142
  • Dołączył:  24 mar 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD Limited M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 wrzesień 2015 - 02:04

No jest trochę "pierdzielenia" ale spoko nie takie rzeczy się rozbierało.

W każdym razie dzięki za samouczka, przyda się.

A zdecydowałem sie rozebrać ponieważ chcę sam osobiście sprawdzić czy są jakieś widoczne fizyczne uszkodzenia/przepalenia, "przedzwonić" na warsztacie i jaki mam dokładnie moduł.

 

Co do filtra powietrza to pamiętam o tym ponieważ jak chciałem zdjąć górną pokrywę bezpieczników to przeszkadzała górna obudowa i rura i musiałem to demontować.

 

Oby tylko pogoda dopisała i nie padało  hmm

Jeszcze raz dzięki mittek za dokładne wskazówki, po południu lub pod wieczór odezwę się i podzielę newsami  :sluna


Użytkownik Kebox edytował ten post 08 wrzesień 2015 - 02:06


#52 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 wrzesień 2015 - 06:30

Klucze siadają sporadycznie - tylko przy długo występującym trwałym zwarciu , zazwyczaj usterka jest na zimnych lutach pod BGA i tu nic nie zobaczysz ani nie naprawisz sam .Tyle ze dla swojego spokoju możesz rozebrać i złożyć .

#53 Kebox

Kebox

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 142
  • Dołączył:  24 mar 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD Limited M
  • Imię:Janusz
  • Skąd::Gdynia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 wrzesień 2015 - 09:20

Pogoda tak nie sprzyja że chyba nie zabiorę się za to dzisiaj a nie ma w pobliża żadnej wiaty żeby tam podjechać.

Dostałem wolne do 12:30 i wygląda na to że nici z tego wyjdą dzisiaj.

Kolega który może mi udostępnić garaż wraca dopiero w czwartek/piątek  :(



#54 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 wrzesień 2015 - 22:03

Do piekarnika na 10 minut wypiec w temperaturze około 240 *C. Jak są zimne luty to powinno pomóc.



#55 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2015 - 00:15

Przestań pisać takie bzdury - po piekarniku może wyrzuci cały sterownik do śmieci , naczytałeś się w internecie - nie wszystko co tam piszą jest mądre w praktyce i się sprawdza .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 06:08


#56 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2015 - 07:22

Szanowny kolego, nie naczytałem się ale sam stosowałem tę metodę przy reanimacji, kart graficznych i laptopów, zresztą nadal ją stosuję. Jeżeli faktycznie są zimne luty to metoda zadziała, u mnie w 80 % przypadków działa. Niektórzy piszą że metoda nie jest długotrwała i zgadzam się z tym jeżeli np w procesorze graficznym były wady, to zostaje tylko wymiana całego układu na sprawny (chociaż takie wygrzanie lub wypieczenie może pomóc na 2 do 6 miesięcy nawet przy takim układzie). Jeżeli ktoś nie ma hot aira to zostaje mu piekarnik. Oczywiście trzeba to robić z głową by elementy nie poodpadały, bo wtedy zostaje tylko sito i hot air. 

Jakieś pół roku temu kolega przyniósł grafikę dość leciwą, gts 8800, karta sprawna lecz program nie widział jej pamięci, tym samym nie można było zainstalować sterowników, prawdopodobnie zimne luty pod pamięciami bga, wygrzanie pomogło a karta działa do tej pory, ale np laptopka asusa nie dało się już uratować tą metodą. Także nie wiem dlaczego uważasz, że piszę bzdury :)



#57 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2015 - 07:26

Procedura wygrzewanie ty jest stopniowa z określonymi fazami i stopniem skoku temperatur oraz czasu - wybacz nie jestem w tym temacie laikiem prowadziłem serwis RTV przez 15 lat i to co piszesz to są bzdury i totalne druciarsto albo rób coś dobrze albo wcale a na pewno nie polecają na forum .

#58 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2015 - 07:34

andreeas7, wiem że Twoja wiedza jest naprawdę ogromna, miałem okazję się temu przyjrzeć przeglądając tematy na forum i naprawdę jestem pełen szacunku dla Twojej osoby i nie neguję w żadnym wypadku tego co piszesz. Ja jakbym miał sterownik taki do wyrzucenia to pewnie bym spróbował, a co by mi szkodziło. Ewentualnie spróbowałbym zrobić obejścia podczepiając moduły (wycieraczki)(przekaźnik - światła), z innych bardziej dostępnych aut. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka :)



#59 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2015 - 07:58

Spoko - tak dla Twojej wiedzy jest kilku zaawansowanych elektroników na forum i maja sprzęt do naprawy BGA , ja już po mału muszę sobie odpuszczać RTV zaczynaja się się problemy ze wzrokiem i pasja pójdzie na bok - co swoje już wypracowałem .

#60 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 wrzesień 2015 - 08:12

Dobrze wiedzieć, a co do wzroku, andreeas7 masz rację wzrok trzeba szanować :). Może faktycznie wygłupiłem się pisząc o wypiekaniu, ok nie zaśmiecam już tematu.

Pozdrawiam







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych