Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Problem z prędkościomierzem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.busium_*

Bezimienny Gość.busium_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:59

Witam wszystkich.

 

Od pewnego czasu prędkościomierz mego pojazdu zaczął żyć swoim życiem. Na początku szalał ze wskazaniami, które zupełnie nie pasowały do rzeczywistej prędkości (czasem jadąc powoli wskazywał ponad 200). Wskazania były czysto losowe. Obecnie nie pokazuje nic, stoi na 0.

Sprawdziłem przewody do czujnika prędkości w skrzyni biegów, wyczyśiłem styki. Wszystko wygląda ok jednak nadal nie działa. Wyciągłem czujnik. Przy kręceniu osią czujnika licznik ożywa.

Czerwona zębatka w skrzyni biegów wygląda na nieuszkodzoną, jednak gdy jest osadzona na swoim miejscu daje się swobodnie obracać, co wydaje mi się nieprawidłowe.

Czy tak ma być, czy też uskodzony może być napęd zębatki? Czy ktoś spotkał się z  takim problemem?

Czy powinno dać się wyciągnąć tą zębatkę bez rozbierania skrzyni... bo u mnie jakoś nie chce przejść przez otwór, w którym montuje się czujnik.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:10

Skrzynia do rozebrania jak chcesz naprawiać , nic nie zrobisz inaczej .przerabiałem temat w zeszłym miesiącu - taniej wyszedł zakup drugiej sprawnej skrzyni .

#3 Bezimienny Gość.busium_*

Bezimienny Gość.busium_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 wrzesień 2015 - 18:28

Dzięki za pocieszenie :)

 

Skrzynia do rozebrania jak chcesz naprawiać , nic nie zrobisz inaczej .przerabiałem temat w zeszłym miesiącu - taniej wyszedł zakup drugiej sprawnej skrzyni .

 

taniej wyszedł zakup drugiej sprawnej skrzyni? - rozebrać skrzynię i poskładać nie problem. Pytanie czego mogę się spodziewać po rozebraniu? co w napędzie czujnika ulega uszkodzeniu?



#4 Bezimienny Gość.cobra427_*

Bezimienny Gość.cobra427_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2017 - 18:24

Trochę odgrzeje temat. Czyli żeby wyjąć czerwoną zębatkę trzeba rozebrać skrzynie?

#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 18:45

Nic nie trzeba rozbierać - zębatka powinna wyjść z czujnikiem , jak już się urwą dwa zabki kontrujace to i tak da się wyjąc haczykiem

#6 Bezimienny Gość.cobra427_*

Bezimienny Gość.cobra427_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:06

Wlasnie wpadła mi do wnętrza skrzyni jak ją popchnąłem wiec skrzynia do wyjecia
Są jakieś wieksze problemy z wyjęciem skrzyni?

#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:23

Grzegorz nawet jak wpadnie do środka jest do wyjęcia haczykiem - za specjalnie nie ma tam za dużo miejsca i można ja wyłowić - już to czyniłem :haha

Same wyjęcie skrzyni nic nie daje trzeba ja rozpołowic aby dostać się do mechanizmu różnicowego - a po rozłożeniu wskoczysz na wysokie koszty - taniej wychodzi zakup drugiej skrzyni .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 23 kwiecień 2017 - 19:25


#8 Bezimienny Gość.cobra427_*

Bezimienny Gość.cobra427_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:41

Siedzi z boku że tylko palcem ją wyczuwam. Musiala być chyba troche sfatygowana, bo nawet jak byla na wlasciwym miejscu to nie dało rady jej wyjąć przez otwór. Tak wiec haczykiem bedzie problem.a co mnie czeka dodatkowo przy rozpołowieniu?

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 19:47

Cienki drucik wygięty i dasz radę - przy rozpołowienia uszczelniacze , łożyska do wymiany i wszystko co zauważy mechanik - 800-2000zl
Skrzynie od wypadku mam z małym przebiegiem( 130tys km ) i nie uszkodzona zębatka na wałku atakującym - bez czujnika i zębatki .

#10 Bezimienny Gość.cobra427_*

Bezimienny Gość.cobra427_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2017 - 20:00

Dzięki za rady. Ide do garażu jeszcze popróbować bo sprawa nie daje mi spokoju

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 20:02

Grzesiu - jakbym nie robił i wiedział ze się nie da to bym ci nie pisał - wyciągasz wąska końcówka i dopiero reszta wyjdzie na styk





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych