Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


AUX, AD2P, cokolwiek...

radio nawigacja smartphone iphone bluetooth parrot

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 wrzesień 2015 - 17:34

Taka jest sytuacja:

 

PT z 2006 z radiem-nawigacja REE (P05091522AC) i naglosnieniem Boston Acoustic. O takie:

 

_multimediapanel.jpg

 

 

+ 6 glosnikow bez subwoofera. Do tego jest podpiety Parrot CK3100 http://www.parrot.co...rot-ck3100-lcd/  Taki zestaw odziedziczylem po poprzednim wlascicielu. Wszystko bangla jak trzeba. Ale...

 

chce moc sluchac muzyki z iPhona. CK3100 tego nie potrafi bo obsluguje tylko polaczenia glosowe. Potrafi to seria MKi np.  http://www.parrot.co...parrot-mki9000/ ale nigdzie w sieci nie umiem znalezc potwierdzenia ze bede mial dzwiek na wszystkich glosnikach. Domyslam sie ze da sie go bezproblemowo podlaczyc - choc nie wiem dokladnie jakiego kabelka potrzebuje - ale to troche zbyt malo... Nie chce go potem wozic w bagazniku. Ktos mial/ma jakies doswiadczenia w tym temacie? JAk nie w PT to w jakims innym modelu? Cokolwiek?

 

Ewentualnie moze w gre wchodza jakies inne opcje? Zalezy mi na muzyce nie na urzadzeniach. Transmitter mam i jest to w najlepszym wypadku polsrodek. Moze da sie w jakis sposob uruchomic AUX-in w tym radiu?

Radio ma wejscie dla radia satelitarnego i VES. Tak wyglada wtyczka:

 

_multimediapanel.jpg

 

A tak opis pinow:

 

Załączony plik  old diagram.jpg   42,83 KB   6 Ilość pobrań

 

Zadziala z tym jakis wynalazek typu cyfrowa zmianiarka, kabelek albo obojetnie co? 

 

Szukam jakiegos rozwiazania juz od dawna i szczerze mowiac mam juz tego odrobine dosyc. Kabelki i adaptery typu iSimple opisane sa  w taki sposob ze wlasciwie mozna by zamienic wszystkie te "tabele kompatybilnosci" na krotkie ale za to szczere "bedzie dzialac albo nie bedzie" albo  "w Oplu nie ma z tym problemów". Nigdzie nie ma informacji o tym czy np. MKi9000 wykorzysta wszystkie glosniki czy bedzie gral tylko na przednich, nie mowiac juz o radiu REE... Montowali takie chyba w Jeepach i Dodgach ale przegladajac rozne aukcje, oferty sklepow wyglada na to ze zamontowali je tylko u mnie. Przedstawiciele i autoryzowani instalatorzy Parrota po prostu nie odpisuja na mejle z czego wnioskuje ze moj PT jest dla nich po prostu zbyt egzotyczny. Slowem,  naprawde potrzebuje wsparcia.

 

Na razie chodze, patrzec, wkladam i zdejmuje kastet - jak pisal poeta. To znaczy nagrywam plyty.

 

TIA


Użytkownik bartosz edytował ten post 29 wrzesień 2015 - 17:53


#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 wrzesień 2015 - 20:40

Parrot ma własny wzmacniacz klasy D 20 W i układ przełączając pod niego głośniki , chodzi to bardzo dobrze , głośnik grają wszystkie 4 od seri MK 6000 uzywałem i byłem zadowolony z IPhone współpracował bezproblemowo .O podłączeniu pod końcówkę radia zapomnij - nie ma takiej opcji .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 29 wrzesień 2015 - 20:41


#3 bart1771

bart1771

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 533
  • Dołączył:  09 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4
  • Imię:Bartłomiej
  • Skąd::Rybnik
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 wrzesień 2015 - 22:28

Jestem na tym forum od jakiegoś czasu, mało się odzywam, dużo czytam, ale muszę to powiedzie !!! Panie Andrzeju naprawdę pana wiedza to nic innego jak skarbnica wiedzy ERUDYTA do potęgi. Nie wchodzę w zad żeby było jasne i proszę nie komentować tego wpisu. Już dawno miałem to powiedzieć. I przepraszam jeśli zakłóciłem wątek.



#4 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 wrzesień 2015 - 16:55

Zaraz zaraz bo ja juz nic nie rozumiem... Jak idą te kable? Wyobrazalem sobie to mniej wiecej tak:

 

ZRODLO (RADIO) --x--> WZMACNIACZ ----> GLOSNIKI

 

 i w miesce "x" wchodzi Parrot. Wzmaniacz mam  - jak rozumiem - pod siedzeniem kierowcy. Wiec sygnal  tak czy siak musi przejsc przez niego, czy nie mam racji? 

 

I kolejna sprawa - co wraca z MKi do radia? Tylko "mute" czy cos wiecej? Mozesz napisac co pokazuje radio kiedy gra muzyka z MKi? 

W materialach Parrota pisza ze radio musi byc wlaczone zeby Parrot dzialal - tymczasem w radiu, nie liczac nawigacji sa tylko dwa tryby pracy: AM/FM i CD. Skads to radio musi wiedziec ze teraz ma sygnal z zewnatrz, czy moze nie musi? :)

 

Piszesz ze Parrot gra na 4 glosnikach. W samochodzie mam w sumie 6, 4 w drzwiach i dwa na podszybiu. Dobrze rozumiem, ze rozmowa idzie w takim razie tylko z gwizdkow? No i jak te gwizdki sa podlaczone skoro omijaja wzmacniacz? Bezposrednio do radia?

 

I chyba ostatnie pytanie na ta chwile: jak oni na milosc boska to licza? Parrot: 20W, wzmacniacz w aucie 368W. Jak to rozumiec? RMS vs PMPO? Czy faktycznie jest taka roznica w mocy?

 

Wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi.



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:15

Chyba jednak nic nie rozumiesz ? , a szkoda , radio chryslera nie ma wejść i wyjsć niskosygnalowych do umożliwienia podłączenia zewnętrznych źródeł dźwięku - fabryczna instalacja korzysta z wyjsć głośnikowych ( nawet ta z dodatkowym wzmacniaczem ) , wzmacniacz dodatkowo jest kontrolowany po magistrali systemowej can lub j1850 w wersji przedliftowej , Chrysler stworzył specjalny moduł do telefonu pod oryginalna instalacje .
Głośniki nisko i wysokotonowe na przodzie liczy się jako jedno wyjście - one pracują z jednej koncówki mocy i są tylko odseparowane kondensatorem , tak dla twojej informacji .
Na radiu nie będziesz miał żadnej informacji z parrota z wyjątkiem mute ? - aby radio widziało dodatkowe zródło sygnału jest wymagany dodatkowy interfejs pod gniazdo zmieniarki i wówczas tak , wszystko będzie szło z radia.

Od kiedy masz w Pt 368 watt ? . Realnie 4x25 watt + 50 watt dodatkowo subwoofer w sinusie .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 30 wrzesień 2015 - 17:20


#6 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:37

Hej! No po to pytam zeby zrozumiec. Co kierownik taki nerwowy? 

 

Masz na mysli uConnect? Ale to chyba pasuje tylko do nowszych modeli? Czy do PT tez? Widzialem takie moduly produkcji iSimple lub PAC ale nie moge sie doczytac czy pasuja do mojego radia (REE). Ktos gdzies napisal ze PAC emuluje VES. Ale to sa strzepki informacji  i nie chce kupowac w ciemno... 

 

Jakie byly twoje wrazenia ze sluchania myzki na MKi? Roznica pomiedzy dzwiekiem z samochodu byla zauwazalna, czy po prostu dobrze gralo i kropka?



#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:48

Nie ma co porównywać parrot przegrywa z radiem fabrycznym , mala moc i niedopracowana konfiguracja pod Pt cruisera , ale brzmienie ładne i czyste , dobra dynamika dźwięku .

#8 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 wrzesień 2015 - 18:11

Od kiedy masz w Pt 368 watt ?

 

No mam nadzieje ze od poczatku :) A powazniej tak wyczytalem w sieci:

 

"New radio options for 2006 include a Boston Acoustics® premium sound system that features six speakers and a subwoofer, as well as a 368-watt amplifier. Rear door speakers improve bass response. Also new for the 2006 model year, all Chrysler PT Cruiser models get MP3 play capability." http://www.ptcruizer...uiser-2006.html

 

"Boston Acoustics® Audio System — Includes 7 premium speakers with subwoofer and 368-watt amplifier available on PT Cruiser. Includes 6 premium speakers and 368-watt amplifier available on PT Convertible "

https://www.chrysler...er/complete.pdf

 

"The Boston Acoustics 368 watt audio system was optional on Touring and GT. All models had six speakers."

http://www.northwest.../PT History.htm


Nie ma co porównywać parrot przegrywa z radiem fabrycznym , mala moc i niedopracowana konfiguracja pod Pt cruisera , ale brzmienie ładne i czyste , dobra dynamika dźwięku .

 

Co masz na mysli piszac niedopracowana konfiguracja? Technicznie czy uzytkowo? 

 

Zmartwiles mnie - mam sie przeprosic z plytami CD? Przy takim graniu na 20-30 kresek na skali daje rade?


Użytkownik bartosz edytował ten post 30 wrzesień 2015 - 18:09


#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2015 - 18:12

Bzdury i ściema zwłaszcza dla wersji bez subwoofera w bagażniku , ubawiłem się tym artykułem .

#10 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 wrzesień 2015 - 18:43

Artykul jak artykul - drugi cytat to juz specyfikacja ze strony Chryslera. Pewnie sciema - jak wszystko dzisiaj - dlatego pytalem jak oni to licza w porownaniu z Parrotem...



#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2015 - 19:19

to tylko wynika z kilku rożnych parametrów pomiaru mocy Pmpo , Rms ,Sinus i odpowiednie ich użycie w opisie .

Wzmacniacz w Pt ma zabezpieczenie 20A przy 12 V z prostego przelicznika możesz przeliczy max moc na zabezpieczeniu 240 W uwzględniając sprawności przetwornicy napięcia koncówki mocy na poziomie 65% mamy ok 156 W max mocy , do tego dojdzie zakres pomiaru mocy względem zniekształceń harmonicznych i określenie faktycznej mocy według normy .
Parrot ma tylko 4 z 5 watt rms , radio z Pt ma 4x 15 watt rms - taka sama masz scieme jak radio Pioneera podaje 50 watt na kanał.

#12 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 wrzesień 2015 - 20:12

Czyli mam w obecnym momencie 5 opcji:

 

1. Parrot MKi9000. Dziala. Kosztuje ale obok muzyki ma tez zestaw glosnomowiacy  i - chyba? - wygodnego pilota. Tyle ze dzwiek slabszy choc dobry. 

 

2. PAC AAI-CHY. Prawdopodobnie dziala. Kosztuje prawie tyle co Parrot a to tylko AUX-in. Ale za to dzwiek jest przez firmowe radio. A zestaw glosnomowiacy juz i tak mam...

 

3.  XCARLink Uni PRO. Transmiter FM po kablu antenowym o ktorym pisalem tutaj: http://ptclub.pl/ind...ale-po-kablach/. Raczej dziala. Duzo bajerow, niewiadoma jakosc dzwieku. Pewnie akceptowalna ale kto to moze wiedziec? Cena 2 razy taka jak Parrota. 

 

4. Radio na platformie S100. http://ptclub.pl/ind...e-nowe-radyjko/ Kosztuje duzo, jakosc dzwieku nieznana? Wygoda obslugi nieznana. Duzo bajerow. Generalnie troche chyba zbyt duzo "mozliwosci" i watpliwosci jak na moje potrzeby...

 

5. zostac przy plytach z mp3. musialbym tylko kupic nagrywarke. Koszt niski, jakosc dobra. Ale... rozwiazanie z ubieglego stulecia normalnie.


Użytkownik bartosz edytował ten post 30 wrzesień 2015 - 20:14


#13 Bezimienny Gość.marcin4m_*

Bezimienny Gość.marcin4m_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 październik 2015 - 19:30

Witaj

Czy posiadasz może dvd z Nawigacją do tego modelu ? Szukam czegoś ale nie mogę nigdzie znaleźć. Proszę o pomoc.



#14 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 październik 2015 - 06:12

tak, pomysle jak to udostepnic - bo to chyba dvd dl czyli 8GB - a przy moim laczu troche to potrwa 

przy czym mapy sa nieaktualne wiec nie wiem czy gra jest warta swieczki


Użytkownik bartosz edytował ten post 13 październik 2015 - 06:13


#15 Bezimienny Gość.marcin4m_*

Bezimienny Gość.marcin4m_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 październik 2015 - 13:27

Chciałem to sprawdzić tak dla testów. Mogę udostępnić mój serwer FTP.



#16 Bezimienny Gość.bartosz_*

Bezimienny Gość.bartosz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 październik 2015 - 22:06

ok. wyslij mi adres, login i pass na pw. zripuje, podziele to na kilka czesci i bede pchal nocami.


Użytkownik bartosz edytował ten post 20 październik 2015 - 22:07


#17 Bezimienny Gość.marcin4m_*

Bezimienny Gość.marcin4m_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2015 - 14:00

wielki dzięki pozdrawiam



#18 jacaplaca0007

jacaplaca0007

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1205
  • Dołączył:  20 lis 2015
  • Rok Produkcji:2015
  • Silnik:200 2.4A
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 maj 2016 - 12:21

Witam!

Mam pytanie - posiadam takie samo radyjko j/w na zdjęciach:

- czy to radyjko obsługuje płyty dvd - muzyka nagrana jako dane w formacie mp3 ?

 

Proszę o info

pozdrawiam !



#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 maj 2016 - 15:08

Nie obsługuje , nie powinno z założenia czytnik DVD jest przewidziany w standardzie tylko dla radi multimedialnych i z nawigacja .

#20 jacaplaca0007

jacaplaca0007

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1205
  • Dołączył:  20 lis 2015
  • Rok Produkcji:2015
  • Silnik:200 2.4A
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 maj 2016 - 10:05

Witam !

.....ale to radyjko ma czytnik DVD oraz Navi - to czemu nie czyta DVD z plikami mp3 (CD z mp3 czyta i ładnie gra)?

pozdr.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: radio, nawigacja, smartphone, iphone, bluetooth, parrot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych