Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


zakup GT cabrio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.juvenal_*

Bezimienny Gość.juvenal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 maj 2016 - 12:28

witam,

jestem nowym forumowiczem i mam nadzieję, że niedługo posiadaczem PT:) czytam forum już od jakiegoś czasu i dlatego chciałbym skorzystać z waszej pomocy.

 

chciałbym prosić o opinię w sprawie egzemplarza, który jest na OLX:

 

http://olx.pl/oferta...56466b;promoted

 

 

czy może znacie już ten konkretny egzemplarz? co o nim sądzicie? 

 

a jak z ceną? rozsądna?

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

 

pozdrawiam



#2 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 12:51

zacznij od sprawdzenia VIN



#3 Pitek78

Pitek78

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1040
  • Dołączył:  27 lut 2013
  • Rok Produkcji:MB W211
  • Silnik:2.2 Avantgarde
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Oleśnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 13:08

Lampa lewa Europa, prawa Usa, przedni zderzak nie jest z wersji GT.

Użytkownik Pitek78 edytował ten post 16 maj 2016 - 13:11


#4 Bezimienny Gość.juvenal_*

Bezimienny Gość.juvenal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 maj 2016 - 19:57

dzięki za informację. wysłałem posta do sprzedającego z prośbą o podanie VIN.

czytałem wcześniej na forum o tym zatopionym pitku i prawdę mówiąc nie chciałbym się wpakować w taki egzemplarz.



#5 morf

morf

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1103
  • Dołączył:  22 sie 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 06:42

medyk sprzedaje swoje cabrio. nie jest to GT ale auto pewne i dopieszczone



#6 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 07:36

Przygoda była jakaś. Tak jak pisali poprzednicy, zderzak nie od gt, lampa jedna taka, a druga inna. Brak emblematów na drzwiach. Nie jest to wyznacznikiem, że były drzwi malowane ale na pewno sprawdziłbym, poza tym auto z usa. Gorsze wyposażenie no i siłą rzeczy coś raczej się działo z nim jak to bywa w 90 procentach aut zza oceanu. Cena jak na GT wydaje się niska. Dlaczego? Jechać i prześwietlać dokładnie. Tak jak morf pisał, ja mam do sprzedania ładną sztukę. oto link : http://otomoto.pl/of...y-ID6ynSfn.html



#7 Bezimienny Gość.juvenal_*

Bezimienny Gość.juvenal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 maj 2016 - 19:49

piękno auto medyk, brałbym w ciemno, ale niestety poza moim zasięgiem finansowym:( 

 

tak naprawdę to szukam pt z gazem i automatyczną skrzynią biegów w cenie do ok. 12 tys. (nie musi być koniecznie cabrio i gt). wiecie o takim pitku na sprzedaż z pewnego źródła? tego jeszcze sprawdzę jak dostanę vin, a spotkanie właścicielowi pasuje dopiero w weekend. dam znać jak wrażenia:)



#8 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 maj 2016 - 20:43

Za 25000zl
Sprzedam mojego

#9 Bezimienny Gość.SJ4U_*

Bezimienny Gość.SJ4U_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 maj 2016 - 09:35

juvenal: dostałeś VIN do niniejszego Pitka z ogłoszenia ?



#10 Bezimienny Gość.juvenal_*

Bezimienny Gość.juvenal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 maj 2016 - 20:05

no właśnie niestety nie, wysłałem posta i cisza, zadzwoniłem i poprosiłem żeby mi podał telefonicznie lub wysłał smsem i nadal nic. coś mam złe przeczucia, co do historii auta w usa.


a tak przy okazji... spojrzycie na tego?

 

http://olx.pl/oferta...html#51bf22f308

 

wiem, wątek o cabrio i gt, sam pisałem wcześniej, że chodzi mi o lpg i automat, ale cóż - chyba kupuję sercem i baaardzo chciałbym mieć swoje PT:) a ten jest niedaleko mnie. co o nim można na pierwszy rzut oka powiedzieć?

 

a tak przy okazji - czy ludzie sprzedający samochód podają wcześniej bez problemu nr vin? bo może jest jakaś irracjonalna obawa, żeby go podawać a niekoniecznie musi to świadczyć o chęci ukrycia nieciekawej przeszłości auta (no napaliłem się na te gt cabrio:)



#11 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 maj 2016 - 20:18

Ciężko coś powiedzieć, bo zdjęcia słabe, brak zdjęć wnętrza, komory silnika, bagażnika. Trzeba zobaczyć na żywo. To najmłodszy przedlift, chociaż ja myślałem, że ostatnie były produkowane w 2005.



#12 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 maj 2016 - 20:20

Ja na ten rocznik i silnik dizla to baaaaardzo tanio

#13 Bezimienny Gość.juvenal_*

Bezimienny Gość.juvenal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 maj 2016 - 21:09

od pitka z dizlem dostałem vin od razu, wg vinu to jest rocznik 2005



#14 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 maj 2016 - 21:54

Pewnie pierwsza rejestracja była w 2006.



#15 Bezimienny Gość.SJ4U_*

Bezimienny Gość.SJ4U_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 maj 2016 - 21:23

a co sądzicie o tym cabrio?

http://allegro.pl/ch...5.html#imglayer

 

Po rozmowie wiem od sprzedawcy, że: Używa tego Pitka jego córka od 2 lat. Poprzedni właściciel zamontował instalację gazową w 2012r. więc jeździ z gazem już 4 rok. Rok temu wymieniał "gumy" przy zawieszeniu i olej. Twierdzi że chodzi równo sprawnie i nie ma z autem problemów.

 

A teraz co mnie niepokoi po danych z VIN (umieszczam komplet informacji poniżej):

1. Sprzedawca twierdzi, że auto ma 220KM i tak ma wpisane w dowodzie rejestracyjnym, (nie wie, że to GT mają 223KM, ale to mniej istotne, twierdzi, że na pewno tyle ma bo miał kiedyś Pitka 150KM i był słabszy dużo od tego).

2. Tymczasem alufelgi są od silnika o mocy 150KM i taką właśnie moc podaną ma auto wg producenta po VIN

3. Miał w USA zdarzenie, niezbyt wielkie. Uderzenie w bok kierowcy. Efekt widać na poniższych fotkach. Dziś po zdarzeniu ani śladu (sprzedający twierdzi, że mogło być, ale on o tym nie wiedział. Możliwe)

4. Pytanie czy sądzicie, że Pitek mógł przejść jeszcze jeden dzwon w Polsce po czym wymienił ktoś i silnik i drzwi...? Pomimo pierwotnego dzwonu w USA....

5. Na drzwiach i pasażera i kierowcy nie ma naklejek oryginalnych (w ich miejscy jakieś naklejki młodej pary (chyba kiedyś ktoś nim woził nowożeńców), a na tyle brak znaczka GT.

6. Silnik w dowodzie rejestracyjnym jest 2,4L o mocy 223KM

7. Listwy dolne boczne czarne, były takie? że nie lakierowane?

8. Ogólnie sprzedawca miły, życzliwy, ale mało wie o sprzedawanym egzemplarzu po za tym jeżeli mu wierzyć że przez 2 lata nie miała jego córka z nim problemów.

 

Podpowiedzcie, co myśleć, o co zapytać....

 

A może ktoś z Was ma blisko do Solca Zdrój (sprzedawca mówi że to między Krakowem a Sandomierzem (jeżeli dobrze pamiętam). Jakby ktoś z forumowiczów zerknął i stwierdził, że auto warte uwagi, to wsiadam i jadę je kupić. (auto dla Żony, a 223KM dla mnie :p)

 

sprawdziłem raporty po VIN:

I jest kilka nieścisłości powiedzcie co o tym sądzicie, na co uważać, co sprawdzić, a czego się nie czepiać...

 

Model: PT CRUISER Rok produkcji: 2004 Rok modelowy: 2005 Silnik: ENGINE - 2.4L I4 DOHC 16V TURBO Skrzynia biegów: 4 SPEED AUTOMATIC 41TE Wersja modelowa: PT Seria: PREMIUM (TOURING) Linia: CHRYSLER Typ nadwozia: 2 DOOR CONVERTIBLE Marka: CHRYSLER Wersja: TOURING EDITION Typ nadwozia: CONVERTIBLE Liczba drzwi: 2 Liczba miejsc: 4 Klasa pojazdu: COMPACT CAR Typ pojazdu: PASSENGER CAR Miejsce montażu: TOLUCA (MEXICO) Suma kontrolna: POPRAWNA Kod silnika: EDT Układ silnika: INLINE ENGINE Typ silnika: L4 Głowica silnika: SOHC Liczba zaworów: 16 Ilość cylindrów: 4 Pojemność skokowa: 2501 CM3 Pojemność skokowa: 153 CID Pojemność nominalna: 2.5 L Moc: 150 HP Moc: 112 KW Charger_(turbo/super/diesel): Y Rodzaj paliwa: PETROL Emisja spalin: FEDERAL (US) TIER 2, BIN 8 Napęd: FWD Układ sterowniczy: LHD Rodzaj skrzyni biegów: AUTOMATIC Liczba biegów: 4

 

 
Historia uszkodzeń
Ta sekcja zawiera historię wypadkową pojazdu.

Brak danych

 

 
Przebiegi pojazdu
Ta sekcja zawiera informacje o znanych przebiegach pojazdu.
# Data Przebieg 1 2005-04-15 16528 mi km

 

Historia internetowa
Ta sekcja zawiera dane o pojeździe zebrane z Internetu.
2005-04-15
Pojazd wystawiony na aukcji pojazdów uszkodzonych. Status licznika przebiegu: Aktualny. Odczyt licznika uważa się za rzeczywisty. Możliwe usterki/uszkodzenia: uszkodzony bok. Stan prawny pojazdu: tytuł: SALVAGE.
2004-04-01
Data wydania/budowy pojazdu.

 

 

no właśnie niestety nie, wysłałem posta i cisza, zadzwoniłem i poprosiłem żeby mi podał telefonicznie lub wysłał smsem i nadal nic. coś mam złe przeczucia, co do historii auta w usa.

 Na początku tygodnia (wtorek?) umówiłem się z sprzedawcą aby wysłał mi nr VIN do niego (podczas rozmowy telefonicznej). Stwierdził, że zrobi to następnego dnia smsem. Do dziś cisza.... Miałem w piątek (20.V) pod wieczór przyjechać go obejrzeć, ale dzwonie co dziennie i nie odbiera telefonu. Podejrzana sprawa (niby stwierdził, że jakiś czas będzie za granicą, ale jak ja bym chciał sprzedać auto to odbierałbym połączenia choćby za granicą, albo chociaż pisałbym smsy....) dziwna sprawa z tym Pitkiem......

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   22,63 KB   0 Ilość pobrań


#16 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 maj 2016 - 22:18

Wersja: TOURING EDITION

Jeśli byłby GT to wersja byłaby GT. Ten jeśli ma turbo to ma 180 KM. GT ma 223KM. Czarnych listew nie było. To inwencja twórcza właściciela. Pitek wygląda jak dla mnie średnio aczkolwiek na żywo może być dużo ładniejszy. Nie jestem zwolennikiem aut z USA. Cena jak za cabrio mała wg. mnie i nie chodzi mi o cene mojego bo jest dość spora ale niespełna 13 tys za dobre cabrio to za mało...


Użytkownik medyk edytował ten post 20 maj 2016 - 22:21


#17 Bezimienny Gość.juvenal_*

Bezimienny Gość.juvenal_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 maj 2016 - 20:55

mojego kupowania pt historii ciąg dalszy...

 

jak łatwo się domyśleć cabrio gt z sierpca nie zobaczyłem, vin-u nie dostałem, skontaktować się nie mogłem.

 

byłem zobaczyć tego dizelka w lipnie. nie kupiłem bo... nie przemówił do mnie z kilku powodów:

1. stan karoserii dosyć słaby (lakier zwykły (żaden metalik czy perła - a kupuje się sercem:), poprawki lakiernicze zrobione domowym sposobem bez specjalnej staranności, wgniecenia, rysy, korozji na szczęście nie widać

2. radio blaupunkt (czyli brak oryginalnego - przyczyna?)

3. jakiś dziwny sposób zapalania - jedną ręką wciskamy przycisk pod kierownicą a drugą przekręcamy kluczyk, żeby kluczyk wyjąć trzeba jeszcze inny przycisk przy stacyjce wcisnąć. czy pt tak mają? właściciel mówił, że to jakieś zabezpieczenie

4. test kluczykowy nie udało mi się zrobić, ale właściciel twierdził, że błędy same się kasują i nie są wyświetlane.

sama praca silnika i przyjemność z jazdy spora, ale specjalistą nie jestem

 

także jutro wybieram się zobaczyć innego, oczywiście nie cabrio i nie gt:)

 

http://otomoto.pl/of...i-ID6yndjr.html

 

sprawdzenie numeru vin niewiele dało bo w zasadzie nie ma informacji, czyli raportu nie zamawiałem

 

Rok modelowy / produkcji DOSTĘPNY
Suma kontrolna numeru VIN DOSTĘPNA
Historia uszkodzeń BRAK WPISÓW
Przebiegi pojazdu BRAK WPISÓW
Historia przeglądów technicznych BRAK WPISÓW
Historia sprawdzeń BRAK SPRAWDZEŃ
Bazy pojazdów skradzionych 12 SPRAWDZEŃ
Historia internetowa BRAK WPISÓW
Opcje wyposażenia 145 WPISÓW
Usterki fabryczne BRAK WPISÓW
Informacje o producencie Ta sekcja zawiera informacje o producencie sprawdzanego pojazdu. 4 WPISY 2002-03-27 - 2009-07-07
Zdjęcia pojazdu BRAK ZDJĘĆ

 

swoją drogą to dobrze czy źle?

 

ciekawy jestem waszej opinii na temat tego pt, a własne wrażenia będę miał jutro



#18 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 maj 2016 - 21:00

żeby kluczyk wyjąć trzeba jeszcze inny przycisk przy stacyjce wcisnąć. czy pt tak mają?

Tak mają



#19 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 maj 2016 - 21:02

Fajne radio

#20 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 maj 2016 - 23:14

Fajnie wygląda tylko wydaje mi się, że jest za mała szpara między maską przednią a błotnikiem ale to może kwestia regulacji zamka poza tym brak dekielków w felgach. Ogólnie wygląda bardzo ładnie. JEchać i prześwietlać i mierzyć czulnikiem lakieru ;)







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych