Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

przewody hamulcowe na tylnych wahaczach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 malesku

malesku

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 11
  • Dołączył:  19 sie 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0

Napisano 21 sierpień 2009 - 22:14

Ostatnio będąc na przeglądzie rejestracyjnym, diagnosta zwrócił mi uwagę na przewody hamulcowe znajdujące się na tylnych wahaczach (metalowy odcinek). Wyglądają na mocno przerdzewiałe, z drugiej strony są dosyć grube i inni mechanicy nie widzą powodu do natychmiastowej wymiany, twierdząc, że tego typu korozja jest normalna. Czy sprawdzaliście może stan waszych przewodów. Może macie jakieś informacje na ten temat. Dla własnego bezpieczeństwa pewnie i tak je wymienię, jednak ciekawi mnie jak to wygląda w innych PT.
Wygląda to tak:

Dołączona grafika

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 sierpień 2009 - 09:02

Ten problem dotyczy nie tylko pitka, ale większości aut. To normalne zjawisko, jeździmy zimą na mocno posolonych drogach. Przewody, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej wymienić na nowe. Lepiej teraz zapłacić te parę zł, niż "stracić" hamulce w przypadku nagłego hamowania.

#3 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 24 sierpień 2009 - 15:59

Proponuje wyczyścić i przemalować na czaro barankiem, na pewno zabezpieczy i spowolni proces rdzewienia. Tak robię jak rurki są jeszcze nie złe a gryzie je rdza.

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 sierpień 2009 - 17:12

Proponuje wyczyścić i przemalować na czaro barankiem, na pewno zabezpieczy i spowolni proces rdzewienia. Tak robię jak rurki są jeszcze nie złe a gryzie je rdza.



a baranek sam odpadnie po jakimś roku, razem z płatami rdzy :)) bo pod barankiem rdza zeżre rurki jeszcze szybciej i w dodatku nie będzie widać postępów korozji więc można się kiedyś zdziwić niemiło.
Takie rzeczy czyści sie z grubsza bo dokładnie i tak bez demontażu się nie uda. Następnie stosuje sie pasywator rdzy, np Brunox. Moze byc inny ale brunox do tego staje sie podkładem pod farbe czy konserwacje.

#5 malesku

malesku

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 11
  • Dołączył:  19 sie 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0

Napisano 25 sierpień 2009 - 11:41

Poczytałem trochę o Brunoxie i wygląda (przynajmniej w/g opisów sprzedawców) na coś, czym warto pomalować, każdą zardzewiałą część pod podwoziem. Dzięki za radę.

#6 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 sierpień 2009 - 16:35

Arni Jak postępują prace z Twoją gablotą? :kawka

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 sierpień 2009 - 16:47

Arni Jak postępują prace z Twoją gablotą? :kawka


musze uruchomic tylne przeciwmgielne i wymienic reflektory na europejskie zeby zrobic przegląd. Reszta z grubsza działa, pisałem o tym. Chyba udalo mi sie zakupic brakującą tylną półke, z reflektorami jeszcze walcze.
I pozostanie załatwic brakujacy papier, zarejestrowac a w miedzy czasie pranie srodka i pucowanie budy, jakies poprawki lakiernicze na odpryskach tez trzeba zrobic.

#8 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 sierpień 2009 - 17:53

To musisz się zbierać bo pewnie po tym zlocie niebawem okrzyknięty będzie następny :piwo :piwo :kawka

#9 obrus

obrus

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 42
  • Dołączył:  20 maj 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2000

Napisano 19 wrzesień 2010 - 17:51

podczepiam sie pod temat,przyczepili mi sie na przegladzie do przewodów hamulcowych na tyle-rdza,czy wiecie gdzie mozna je kupic





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych