Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Nowa instalacja LPG a błędy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 lipiec 2016 - 19:23

Witam i piszę co się zdarzyło.

 

Dałem PT do instalacji gazu (inst STAG) bo będę nim robił jakieś 15 -20 tys rocznie i powinno się jeździć w miarę ekonomicznie (sorry taki mamy klimat, gdybym zarabiał jak ludzie to tylko benzin). Dając do gazownika miałem tylko jeden błąd 551 (już wiem że pierdoła, wymienić czujnik, jeździć można). Ale jak go odebrałem to zawachlowałem w stacyjce i mi się podniosło ciśnienie... trzy błędy 108, 113, 123. Sprawdzam o co chodzi i widzę, ze one wszystkie związane z zasilaniem powietrza, mieszanki. Poczytałem tam gdzie mam dostęp i widzę że przyczyny mogą być różne (nawet nieszczelny kolektor dolotowy, źle ustawiona przepustnica - raczej problem z połączeniem czujnika).

I tu moje pytanie : Czy te błędy mogły się odezwać podczas montażu Lpg? Wiadomo wtryski trzeba wstawić w kolektor, przepustnicę wypiąć, rozmontować to i owo. W PT w przedziale silnika ciasno jest więc pewnie wypinali sporo aby się zmieścić. Powiem tylko ze instalacja jest schludnie zamontowana (wiem że robią ok, bo to drugie auto które u nich robiłem. na poprzednim na gazie mam 250 tys i smiga dalej aż miło. a rogal po tankowaniu jak widzę czterdzieści parę pln :) )

Kto uspokoi mą duszę? I czy błędy kasować czy jeździć aż same się skasują?

 

 



#2 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 22 lipiec 2016 - 22:06

Proponuję skasować. Zapewne czujniki były odłączane przy podłączonym akumulatorze. Miałem podobny problem.



#3 Bezimienny Gość.71krzys_*

Bezimienny Gość.71krzys_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 lipiec 2016 - 07:50

To mnie uspokoiłeś. Tak podejrzewałem, bo silnik równo mruczy i nie szarpie. Pojeźdżę trochę i znów sprawdzę. Na razie nie kasuję. Dzięki za odpowiedź.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych