Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Akumulator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#41 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2010 - 20:36

A parter? chyba że jest niski, ale jak niski? Wysokość mieszkań jest chyba 2,60 + 30-40cm stropu, więc rezerwę dałeś niewielką :lol

#42 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2010 - 20:47

adames rozwazania czysto teoretyczne wezme dalmierz laserowy i wylicze bo mnie to zastanowilo ale po co??? jak przedluzacza zabraknie to nalezy podpiac kolejny i tyle...


aaaaaa zapomnialem u nas w kazdej klatce jest skrzynka na parterze do ktorej mozna sie dostac a w niej jest gniazdo 230v z uziemieniem wiec w moim przypadku wystarczy 10 metrow kabla......
jak byly siarczyste mrozy to grzalem pod maska dmuchawka w misku i bylo fajnie...!!!

adames ale wiesz ze ja czasem z przekora pisze co??? a zreszta niedlugo podyskutujemy sobie w tzw cztery oczy.... prawda?

#43 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2010 - 22:01

Ja też czasem lubię coś na przekór zrobić. Teraz odeszliśmy od tematu tak daleko, że pewnie moderator wyrzuci nas do śmietnika :lol
Sprawa farelki przypomniała mi, że kiedyś jak nie miałem jeszcze garażu, a miałem moskwicza 408 pod domem, to rozważałem takie rozwiązanie. Chciałem tylko grzać nie silnik, ale wstawić farelkę do kabiny, żebym wsiadał o 5.00 do ciepłego auta. Bałem się tylko to zrobić, bo włączając przedłużacz do prądu w łazience, nie wiedziałbym co się dzieje w aucie.

#44 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 styczeń 2010 - 23:20

adames nie martwy sie o modera...
zawsze sobie mozemy na pw albo telefonicznie pogadac ale ile by stracili ci co czytaja a nauka nigdy w las nie idzie
wiadomo zawsze mowie ze najgorzej jak sie nie umie i jeszce zapomni...../ ale to tak na marginesie i w tym momencie sie nie wklejaa ale zapewne w innej kwestii///////////////////,,,,,,,,,,,,

#45 Bezimienny Gość.aga_w_sieci_*

Bezimienny Gość.aga_w_sieci_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:27

tak sie zastanawiam, czy tylko ja mam akumulator pod siedzeniem pasażera (obok kierowcy) hmm ?
(jeżeli już, gdzieś odpowiedź sie pojawiła, to najmocniej przepraszam, nie wpadłam na nią...jestem nowa ;P )

#46 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5357
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:32

wszystkie 2.2 CRD mają żelowy akumulator pod siedzeniem pasażera :cwaniak

#47 Bezimienny Gość.aga_w_sieci_*

Bezimienny Gość.aga_w_sieci_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:48

aaa... juz myślałam, ze ten mój to wybryk natury, taki jedyny i niepowtarzalny :glupek

#48 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5357
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:53

taki jedyny i niepowtarzalny

każdy PiTek taki jest :kciuki

#49 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2010 - 21:03

:jupi kazdy niby taki sam a jednak rozny od kolegi...

#50 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 23 styczeń 2010 - 11:49

No to czeka mnie odkręcanie fotela by wyjąć akumulator i zanieść do lądowania... -17* i nie dał rady zapalić... nawet nie kręci tylko cyka. Jakimś cudem ktoś zmieścił tam pod tym fotelem normalny akumulator, ale chyba o gorszych parametrach, wczoraj udało się jeszcze odpalić od mercedesa (-9*), ale dziś nawet pożyczka nie pomogła.
Także klucz 19 i 10 w dłoń i do dzieła (btw, czy oryginalny akumulator da się wyjąć bez odkręcania fotela?)

#51 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2010 - 11:56

Oczywiście oryginalny akumulator wymonujeż bez odkręcania fotela. Ale masz podejście w komorze silnika do ładowania akumulatora . :kawka

#52 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2010 - 16:17

Oczywiście oryginalny akumulator wymonujeż bez odkręcania fotela. Ale masz podejście w komorze silnika do ładowania akumulatora . :kawka


leo a z ciekawosci gdzie to podejscie jest do ladowania bo czy to jest jakis konektor czy chodzi o ta czerwona srube i mase???

#53 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2010 - 17:22

miecio,
Dokładnie tak jak piszesz, ale to jest chyba opisane w instrukcji obsługi, czyżbyś jej nie czytał?

#54 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:23

miecio,
Dokładnie tak jak piszesz, ale to jest chyba opisane w instrukcji obsługi, czyżbyś jej nie czytał?

a czyli prostownik trzeba podpiac plus do sruby pod dekielkiem a minus na mase?

raz pozyczalem pradu komus do rozruchu a ze akumulator lezy pod siedzeniem i trzeba go wyciagac zeby kable podlaczyc wiec podpialem przewody wlasnie do sruby i masy ale byl straszny spadek napiecia i auto nie odpalilo , natomiast jak kable przypiete byly bezposrednio do akumulatora to bylo w porzadku......
dlatego pytam!

#55 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 23 styczeń 2010 - 23:01

Żeby skorzystać z tego czerwonego "konektora" do ładowania to musiałbym wjechać samochodem do garażu, a że nie zapalił, to było to niemożliwe. Niestety nie ma gdzie pod maską zmieścić prostownika, a zostawienie go na dworze to trochę średni pomysł :d
Próbowałem też zapalić "pożyczając" prąd z mercedesa i podłączyłem się w to miejsce, ale nie dał rady - czy ten konektor jest w miarę blisko rozrusznika? czy idzie najpierw do akumulatora i dopiero do rozrusznika?

#56 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2010 - 09:12

Do naszych akumulatorów żelowych powinno się stosowć raczej nie tradycyjne prostowniki a ładowarki akumulatorowe one mają małe gabaryty i śmiało mieszczą się po maską. I jedna zasada jak z kwasem i wodą - najpierw podpinamy kabel + a dopiero masa -. miłego kręcenia rozrusznikiem :kawka

#57 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2010 - 11:22

Gdzieś w sieci znalazłem -http://www.cyfronika.com.pl/zelowe_instrukcja.htm
U mnie dziś - 22 *C --Masakra!!!!Pitek odpalił tylko ze względu na jeszcze dobrą bateryjkę/choć ma 8 latek/i częste używanie autka /przez co jest doładowany /.Słychać było że ropa już jest bardzo gęsta!!!!
Apropo ładowania-rozmawiałem z mechanikiem i mówił że dobrze jest podłączyć zasilacz o małym natężeniu prądu do wyjścia na konsoli + - .Podobno pomaga a nie niszczy akumlatora.

#58 JA_cek

JA_cek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 168
  • Dołączył:  15 mar 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:09

Do naszych akumulatorów żelowych powinno się stosowć raczej nie tradycyjne prostowniki a ładowarki akumulatorowe one mają małe gabaryty i śmiało mieszczą się po maską. I jedna zasada jak z kwasem i wodą - najpierw podpinamy kabel + a dopiero masa -. miłego kręcenia rozrusznikiem :kawka


Gdybym miał oryginalny żelowy to może bym nie musiał się martwić o ładowanie, a na pewno byłoby to prostsze. Niestety mam wstawiony normalny kwasowy (jakimś cudem ktoś go zmieścił, kosztem mniejszego prądu rozruchowego i to chyba jest ten problem)

#59 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:29

Zdecydowanie odradzam wożenie w kabinie aku kwasowego, wydzielane są opary kwasu siarkowego, co nie jest wskazane w kabinie. Pamiętaj, że podczas ładowania, wydziela się wodór.
Ponadto mając mniejszy aku, masz tak jak piszesz, również mniejszy prąd rozruchowy. Silnik diesla ma większe ciśnienie sprężania i musi mieć silniejszy akumulator.

#60 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:33

Zgadzam się z kolegą wymień akumulator jak tylko się da najszybciej unikniesz zbędnych kłopotów. I tak jak pisze kolega resiurc, ładujemy zawsze bardzo małym natężeniu :kawka





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych