Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Jakie Opony zimowe?

opony zimowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Merry_*

Bezimienny Gość.Merry_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 październik 2016 - 18:44

Witam Wszystkich, planuję zakup kompletu zimówek. Interesują mnie 205/55 R16, pytanie jakie najlepsze w dobrej cenie? Wstępnie się rozglądałem i myślałem o Strial 601, testował ktoś??



#2 Bezimienny Gość.mateor_*

Bezimienny Gość.mateor_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 październik 2016 - 06:39

A co powiecie o Michelin CrossClimate?

Pytam, bo jeździ się głównie po mieście, a te zwykle jest szybko i sprawnie odśnieżane. CrossClimate to przecież opony letnie z homologacją zimową. Chodzi o te tutaj: http://www.oponeo.pl...in-crossclimate

 

Co o nich powiecie? Ktoś już może przerabiał ten temat wcześniej?



#3 TymonR

TymonR

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 82
  • Dołączył:  12 sie 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Tymon

Napisano 14 październik 2016 - 13:16

A co powiecie o Michelin CrossClimate?

Pytam, bo jeździ się głównie po mieście, a te zwykle jest szybko i sprawnie odśnieżane. CrossClimate to przecież opony letnie z homologacją zimową. Chodzi o te tutaj: http://www.oponeo.pl...in-crossclimate

 

Co o nich powiecie? Ktoś już może przerabiał ten temat wcześniej?

Jeździłem na takich Chryslerem Voyagerem i mam jak najlepsze doświadczenia, i w lecie i w zimie.



#4 Bezimienny Gość.Aishlin147_*

Bezimienny Gość.Aishlin147_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 październik 2016 - 22:35

Witam !!! Mogę śmiało polecić opony firmy Nokian , latałem na nich 4 sezony zimowe i oprócz tego ,że są za miękkie jak na nasz klimat ,patrz szybko się ścierają - to nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń , świetne na mokrej i śliskiej powierzchni  , w błocie pośniegowym jak i w śniegu , czy błocie ...bardzo dobry wybór w rozsądnej cenie . 

 

Kolejny mój przetestowany w różnych warunkach zestaw opon to Nexen , zarówno zimowe jak i letnie bardzo dobrze się sprawdzały , polecam i można dostać w naprawdę dobrej cenie w porównaniu do Nokiana , a właściwości jezdne podobne. Polecam. 

 

W tej chwili kupiłem auto na oponach Michelin i wrażenia z jazdy to 5+ , muszę więcej pojeździć ,żeby opisać bardziej szczegółowo. 



#5 Bezimienny Gość.KmarK_*

Bezimienny Gość.KmarK_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 październik 2016 - 20:15

Witam Wszystkich, planuję zakup kompletu zimówek. Interesują mnie 205/55 R16, pytanie jakie najlepsze w dobrej cenie? Wstępnie się rozglądałem i myślałem o Strial 601, testował ktoś??

Moja żonka ma takie u siebie w Skodzie Rapid. Zakładaliśmy w zeszłym roku bo tak nam doradził wulkanizator, że lepsze i tańsze niż Dębica i Barum, które chcieliśmy założyć. Faktycznie, nie narzekała że się ślizgają tak jak poprzednie barumki. Jak wyciągałem teraz z piwnicy to wyglądały całkiem nieźle, jak na jazdę mojej żony:)



#6 Bezimienny Gość.Merry_*

Bezimienny Gość.Merry_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2016 - 19:26

Moja żonka ma takie u siebie w Skodzie Rapid. Zakładaliśmy w zeszłym roku bo tak nam doradził wulkanizator, że lepsze i tańsze niż Dębica i Barum, które chcieliśmy założyć. Faktycznie, nie narzekała że się ślizgają tak jak poprzednie barumki. Jak wyciągałem teraz z piwnicy to wyglądały całkiem nieźle, jak na jazdę mojej żony:)

Z tego co czytałem właśnie ludzie je chwalili dlatego o nich wspomniałem. Cenowo jak kupiliście? Masz jakiś namiar na dobry sklep? Może być i przez neta, nie gra to roli. I jeszcze pytanie, jak zniosły leżakowanie w piwnicy bo  słyszałem, że różne przypadki w różnych producentach występowały..



#7 Bezimienny Gość.KmarK_*

Bezimienny Gość.KmarK_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 październik 2016 - 11:02

Jak zakładaliśmy to kupowaliśmy u wulkanizatora w Puławach (Mizera). Szybko sprawdziłem jak się wtedy cena miała do sklepów @ i porównałem z Dębicą HP i Barumami. I ostatecznie założyliśmy od razu na miejscu. Masz tu zresztą namiar na wszystkich ze strony Striala http://www.strial.pl/dealerzy. A przez neta jak szukałem tego rozmiaru to na ceneo są http://www.ceneo.pl/...gRVkeMXBcoqSIe0



#8 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 październik 2016 - 11:04

Czytając te posty to chyba już pora zmienić kapcie na zimowe :)



#9 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 październik 2016 - 11:09

Adaś u mnie już od tygodni zimówy :kawka


sprzęgła jak ni ma tak ni ma :cwaniak  :cenzura  :chory



#10 bart1771

bart1771

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 533
  • Dołączył:  09 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4
  • Imię:Bartłomiej
  • Skąd::Rybnik
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 październik 2016 - 11:10

Słonko u mnie za oknem, ale jak mówicie nadchodzi pora na wymianę w tym tygodniu wymieniam na zimówki :-)  :lubieto



#11 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 październik 2016 - 11:10

Ja z racji choroby przejeżdżam niewiele km tygodniowo, ale chyba trzeba wykorzystać jeszcze ciepłe dni i koła przełożyć, Do pracy wybieram się dopiero pod koniec roku to będą jak znalazł :)



#12 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 październik 2016 - 11:39

a jak jest z rozmiarem? tu się pojawiły 205/55 R16, mi oponeo podpowiada 195/65/15

w ubiegłą zimę jeździłam na 195/55/15  ale jedną rozwaliłam na krawężniku. I teraz mam dylemat- szukać 1 takiej jak mam- w sumie mają jakiś 1000-1500km przejechane i bieżnik 7mm, szukać takich jak podaje oponeo czy moze takich co do felg od letnich będą pasować czyli 17?

takie mam dylematy a czasu coraz mniej...



#13 rafal-gorzow

rafal-gorzow

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 270
  • Dołączył:  24 sie 2016
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:300C 3.0 CRD A
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Gorzów Wlkp.
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 październik 2016 - 11:46

Naklejka na moim aucie mówi, że i jedne i drugie podane przez Ciebie są rekomendowane:

Załączony plik  WP_20161002_09_26_07_Raw.jpg   161,95 KB   4 Ilość pobrań



#14 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 październik 2016 - 11:48

no ja swojej teraz nie sprawdzę bo pożyczałam pitka mężowi , dzięki czemu mam teraz wolną chatę i nie muszę robić obiadu ;-)



#15 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 październik 2016 - 11:50

Dorota, trudno będzie kupić jedną oponę z takim samym bieżnikiem czyli zarówno z wzorem jak i z głębokością. Żeby "wyszło najtaniej" to kup dwie opony, ale w rozmiarze takim jakie masz te pozostałe. 



#16 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 październik 2016 - 11:54

już nawet oglądałam na allegro - są 2x 7mm, 

najwyzej moja jedna zostanie zapasową .

Aczkolwiek waham się bo odczuwam zdecydowanie róznicę przy podjeżdżaniu na bobiki- an 17 spokojnie, na 15 zimą zdarzało mi się trącić podwoziem ( nie wiem co tam jest najnizej... ) o bobika. Czy zmiana parametru z 55 na 65 coś zmieni?



#17 borkey24

borkey24

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 362
  • Dołączył:  21 lip 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M gaz
  • Imię:Kamil
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2016 - 11:52

Tutaj dla kompletnego laika drobne przybliżenie w temacie parametrów opon. Nie trzeba oczywiscie czytać całości, ale jakotaką ciekawość na poziomie podstawowym zaspokaja :)

http://www.oponeo.pl...enia-na-oponach

#18 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3656
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 27 październik 2016 - 12:06

Naklejka na moim aucie mówi, że i jedne i drugie podane przez Ciebie są rekomendowane:
attachicon.gifWP_20161002_09_26_07_Raw.jpg

A u mnie jest taka naklejka:

Załączone pliki



#19 Bezimienny Gość.kuba1991_*

Bezimienny Gość.kuba1991_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2016 - 05:59

Witam Wszystkich, planuję zakup kompletu zimówek. Interesują mnie 205/55 R16, pytanie jakie najlepsze w dobrej cenie? Wstępnie się rozglądałem i myślałem o Strial 601, testował ktoś??

W firmowych mam Nokiany WR D4 i powiem szczerze, że na suchej drodze trzymają się lepiej niż letnie a zimą to podobno hit, zamówiłem je również do pitka i będę je miał dopiero w środę. Cena za 4 sztuki za opony klasy premium to 750zł z allegro.


Użytkownik kuba1991 edytował ten post 28 październik 2016 - 06:00


#20 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5154
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2016 - 21:15

A we dług mnie opony powinny być czarne, z gumy, mieć głęboki bieżnik i odpowiedni do rejonu w jakim się poruszamy, powinny być nowe i tanie, a firma która je produkuje nie ma nic tu do gadki

w dzisiejszych czasach wszyscy produkują z materiału dostarczonego od Chinola, bo tani , jak rozdupcysz oponę na borsztajnie to i tak musisz kupić dwie nowe bo nie nadążysz za bieżnikiem

Jako kierowca przerabiam wszystko , uwierzcie wszystkie są dobre byle nie bieżnikowane

A pieniądze zapłacone za firmę są pieniędzmi wyrzuconymi w błoto to nie tor wyścigowy a my tylko się powozimy :cwaniak


  • pablicito i vanpeer lubią to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opony, zimowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych