Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Odwrotnie podłączony akumulator.

akumulator źle odwrotnie problem pomocy klemy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.soltysek_*

Bezimienny Gość.soltysek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 listopad 2016 - 14:52

Witam.

Przez poranny pośpiech do pracy włożyłem odwrotnie akumulator do PT i podłączyłem odwrotnie klemy na chwilę. Było słychać chwilowo lekkie pykanie kolo skrzynki bezpieczników pod maską i tyle. Po podłączeniu go ponownie już dobrze nie można odpalić auta. Tzn. brak oświetlenia w środku, brak centralnego zamka, brak zapalonych kontrolek po przekręceniu kluczyka. Działa radio i podgrzewanie szyby tylnej i podświetlenie przełączników. Bezpieczniki w kabinie całe, nie wiem jak pod maską nie miałem czasu dziś rano sprawdzić. Nie posiadam również opisu bezpieczników pod maską po polsku i który mógłby się spalić.

Zajmę się tym jutro, ale nie posiadam opisu bezpieczników i czy ktokolwiek kiedyś miał taki sam problem i co może być "zjarane" przez takową pomyłkę.

 

Chrysler PT Cruiser 2.0 141KM  rok 2000 


Użytkownik soltysek edytował ten post 08 listopad 2016 - 15:02


#2 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8206
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2016 - 15:21

Masz opis na forum, ale jesteś za ''świezy'' Poszukaj na forum na jakich zasadach możesz korzystać z działu tech. :kawka



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2016 - 20:37

Odwrotne podłączenie kończy się usterka sterowników i większości przypadków żaden bezpiecznik nie zabezpiecza od takiej systuacji .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 08 listopad 2016 - 20:37


#4 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 08 listopad 2016 - 20:48

Kable są grube, wygięte by pasowały i odpowiedniej długości.

Trzeba naprawdę sie postarać by pomylić.

Bardziej możliwe pomylone kable rozruchowe z innego aku albo pożyczony akumulator z odwróconymi biegunami.

To tak dla pożyczających ku przestrodze.



#5 Bezimienny Gość.soltysek_*

Bezimienny Gość.soltysek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 listopad 2016 - 08:16

Mam naprawde mały akumulator, tzn pojemnosciowo to 50Ah ale jesli chdzi w wymiar rzeczywisty jest maly i praktycznie miesci sie w obie strony satd pomylka.

Jesli chodzi o uszkodzone sterwniki, dzis zobacze i bede walczyl z tematem.

#6 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2016 - 17:24

gratulacje w stykologii! :miecio



#7 Bezimienny Gość.soltysek_*

Bezimienny Gość.soltysek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 listopad 2016 - 17:33

Przejrzałem prawie wszystko, uszkodzeniu uległ bezpiecznik zaznaczony na zdjęciu. (link na dole) Po włożeniu nowego wszystko wróciło, tzn. kontrolki, centralny, oświetlenie kabiny. Na wyświetlaczy po sprawdzeniu metodą kluczykową wyświetla błędy P1596 oraz P1684.

Po przekręceniu kluczyka na zapłon, przygasa oświetlenie oraz resetuję się radio (woła o kod), rozrusznik styka jakby akumulator nie miał siły go ruszyć. Na weekendzie zakupię nowy akumulator i napiszę czy to rozwiązało problem. Jeśli nie, to opiszę również co uległo jeszcze uszkodzeniu przez tą fatalną "głupią" pomyłkę zamiany biegunów.

 

https://zapodaj.net/...71902a.jpg.html


gratulacje w stykologii! :miecio

Wiem :) muszę sobie dyplom wydrukować z własnej głupoty.



#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2016 - 18:03

e ja mniemam ze zalozysz naladowany aku bedzie dobrze,dyplomu nie drukuj,... :miecio



#9 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 07:08

Odnośnie tematu. Uważajcie jak będziecie chcieli komuś pomóc odpalić auto przez kable. Można wtedy przez taką pomyłkę narobić sobie lub innym dużego kłopotu.

soltysek, daj znać, czy po założeniu nowego aku wróciło wszystko do normy.


Użytkownik andmis edytował ten post 11 listopad 2016 - 07:09


#10 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 09:26

Odnośnie tematu. Uważajcie jak będziecie chcieli komuś pomóc odpalić auto przez kable. Można wtedy przez taką pomyłkę narobić sobie lub innym dużego kłopotu.
soltysek, daj znać, czy po założeniu nowego aku wróciło wszystko do normy.

Admis, rozwiniesz temat? Idzie zima więc wielu z nas może stanąć przed taką sytuacją. Na co uważać i ewentualnie jak podłączać? I to o czym piszesz dotyczy benzynowych czy CRD?

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 listopad 2016 - 10:02

A co tu temat dalej rozwijać - dotyczy to w takiej samej mierze każdego auta :
Podłączasz rozładowane auto pod swój akumulator , odpalasz swoje auto i podladowywujesz rozładowany akumulator przez 10-15 minut , wyłączasz swoje auto i dopiero prubujecie odpalić drugi samochód - nigdy na odpalonym bo bardzo łatwo spalić alternator przy takiej próbie .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 11 listopad 2016 - 10:03


#12 Bezimienny Gość.soltysek_*

Bezimienny Gość.soltysek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 listopad 2016 - 17:52

Witam.

Przepraszam, że po takim czasie.Praca i brak czasu. Po założeniu nowego "aku" wszystko wróciło do normy. Jak pisali koledzy do góry, taka pomyłka również może zdarzyć się przy odpalaniu na kable auta w porannym pośpiechu lub ogólnie. Kłopot wtedy jest i to duży jak nie wiadomo co się stało.

Osobiście miałem dużo szczęścia, że tylko poszedł bezpiecznik i nic więcej. No i "aku" do wywalenia. Trzymie  niby napięcie, ale pod obciążeniem to już tylko większa bateryjka z niego. 
Dziękuję wszystkim za pomoc i porady otrzymane. Pitkiem jeżdżę od 11 lat i to dopiero druga awaria jaką miałem z nim. Pierwszą był termostat i to wszystko co mi nawaliło w aucie jak do tej pory. Jeśli moją własną głupotę można nazwać awarią auta.
A już chciałem go sprzedawać za pół ceny :-D.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.



#13 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2016 - 18:31

e ja mniemam ze zalozysz naladowany aku bedzie dobrze,dyplomu nie drukuj,... :miecio

a nie mowilem??

a doktorem byla wymiana spostrzezen takie twarza w twarz i przekonal mnie ze najlepszy aku do dizla to rozruch 1000A a pojemnosc 80Ah ale to marzenie ale i tak stawiam na swoim ze 45 wydoli pomimo ze swiece biora ale co za roznica czy zapali za 4 razem czy za 8 razem,.. /podupcona filozofia/,... :miecio



#14 Bezimienny Gość.soltysek_*

Bezimienny Gość.soltysek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 listopad 2016 - 18:55

a nie mowilem??

a doktorem byla wymiana spostrzezen takie twarza w twarz i przekonal mnie ze najlepszy aku do dizla to rozruch 1000A a pojemnosc 80Ah ale to marzenie ale i tak stawiam na swoim ze 45 wydoli pomimo ze swiece biora ale co za roznica czy zapali za 4 razem czy za 8 razem,.. /podupcona filozofia/,... :miecio

Mam 50 Ah taki wszedł idealnie. Prawy plus i pasuję. Silnik to 2.0 benzyna 141 KM, taki aku wystarczy w zupełności do niego.
Taki miałem wcześniej i zakupiłem identyczny.
Filozofia podupcona faktycznie. :d







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: akumulator, źle, odwrotnie, problem, pomocy, klemy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych