Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pt Cruiser 2.0 16 v grzeje się na postoju....Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Karoltbg_*

Bezimienny Gość.Karoltbg_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:30

Tak jak w tytule. Po wymianie kompletnego rozrządu filtrów oraz płynów ustrojowych w moim Pitku pojawia się problem auto przy dłuższym postoju ponad 30 minut na odpalonym silniku płyn chłodniczy gotuje się. Wentylator chłodnicy nie włącza się pomóżcie w czym jest problem.Dodam że przed serwisem takie objawy nie miały miejsca. POMOCY.

#2 dominic

dominic

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2693
  • Dołączył:  23 paź 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2M
  • Imię:Dominik
  • Skąd::B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 grudzień 2016 - 20:52

mogły skończyć się szczotki. ewentualnie spróbuj na krótko sprawidzic dla pewności



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:00

Problem nie do rozwiązania przez internet - skoro nie pracuje wentylator to trzeba od tego zacząć .
Do sprawdzenia oba biegi wentylatora , czujnik temperatury i jego podłączenie do komputera , układ sterowania wentylatora - dwa przekaźniki i również poprawność sterowania tych przekaźników ze sterownika silnika .90% z tego do do sprawdzenia z testera ale można i manualnie podawać masy i tez można sprawdzić .
Jak sprawdzisz elektrykę to poprawność zalania układu i odpowietrzenia krótkiego i długiego układu chłodzenia , sprawdzenie korka i układu podcisnieniowego uzupełniania płynu ze zbiorniczka uzupełniającego .

#4 Bezimienny Gość.Karoltbg_*

Bezimienny Gość.Karoltbg_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:05

Czujnik temperatury chyba jest ok ponieważ na desce rozdzielczej pokazuje że temperatura rośnie.a z tego co wiem i gdzieś czytałem że jest jeden czujnik temperatury. Mechanik u którego robiony był rozrząd jutro ma zajrzeć do auta. pytanie brzmi czy możliwe jest że w pośpiechu czegoś nie podpieli lub coś uszkodzili? Przypominam,ze wcześniej nie było takich objaw. Dziś już był w stanie założyć że to uszczelka pod głowicą... Co według mnie jest głupotą nie ma piany na korku oleju nie kopci na biało.

Użytkownik Karoltbg edytował ten post 19 grudzień 2016 - 21:07


#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 grudzień 2016 - 21:23

Sprawdź czy jest w ogóle podłączona kostka wentylatora do instalacji samochodu

#6 Bezimienny Gość.Karoltbg_*

Bezimienny Gość.Karoltbg_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 grudzień 2016 - 22:07

Dzięki jutro na podnośnik pojadę zobaczę co tam u dołu widać,dzieki za wskazówki :)

#7 Bezimienny Gość.Karoltbg_*

Bezimienny Gość.Karoltbg_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 grudzień 2016 - 10:33

Witam jak pisałem tak zrobiłem.Z samego rana podjechałem na warsztat w którym robili rozrząd, mechanik stwierdził że przy wymianie rozrządu musiał spuścić gaz z klimatyzacji, nie nabiał go ponownie i prawdopodobnie w 99% tu jest problem... Co o tej teorii sądzicie? Ile w tym prawdy?

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 grudzień 2016 - 10:44

Bzdura - klimatyzacja bez gazu nie włączy się jest zabezpieczona czujnikami niskiego ciśnienia , a druga sprawa jak rozpinał układ i spuszczał gaz to powinien go nabić , w tym aucie bez klimatyzacji będą zachodziły szyby przy wilgoci .

#9 Bezimienny Gość.Karoltbg_*

Bezimienny Gość.Karoltbg_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 grudzień 2016 - 10:50

Tak i ja myślę że to jego koszta (nabicie klimy) po 16 myślę że już będę wiedział na czym stoję. Gdyby ktoś miał jakieś pomysły co to za chochlik się wkradł chętnie sprawdzę rozwiązanie.Nie jestem mechanikiem i to pierwszy kontakt z mechaniką elektryką , wobec czego proszę o dokładne instrukcje krok po kroku Dziękuję.

#10 Bezimienny Gość.kuba1991_*

Bezimienny Gość.kuba1991_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 grudzień 2016 - 13:50

Ja miałem podobny problem gdy termostat mi nawalił, po wymianie było, jest OK


  • button lubi to





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych