Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zapytanie o części.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:30

Witam szanowne grono . Ja z zapytaniem w związku z usterką jednego z moich PT 2.0 2004 r . Zostało wyjętę z niego serce . Pytanie brzmi jaki rozrząd w rozsadnej cenie i jakiej firmy zaproponujecie (napinacz w nim mechaniczny). Oraz sprzęgło kpl z łożyskiem modułowe jakiej firmy . Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Usterka dotyczy koła indukcyjnego .Spuchł czujnik polożenia wału i doszło do kontaktu z kołem w rezultacie koło pękło i jest do wymiany . Niby pierdoła ale silnik trzeba wyjąć i rozbierać żeby wyłuskać wał . Trochę pech.

#2 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 styczeń 2017 - 16:55

Usterka dotyczy koła indukcyjnego

 

A co to jest, gdzie zamontowane, ktoś przybliży?



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2017 - 15:58

A co to jest, gdzie zamontowane, ktoś przybliży?


Teodor .... kto jak kto ale Ty z takim pytaniem , pierwsza generacja silnika 2,0 czujnik położenia wału koło filtra oleju i koło foniczne na wale głównym , uszczypał się ząb i brak prawidłowej synchronizacji z czujnikiem walka rozrządu .

#4 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:37

Dokładnie tak . Ale za wiele info odnośnie zapytania to nie otrzymałem. Szkoda . Pozdr

#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2017 - 19:43

Sprzęgło luk , rozrząd ? - nie ma rozsądnej ceny przy dobrym zestawie , wybieraj komponenty markowe może być Dayco :
http://sklepjeep.red...r-chrysler.html

#6 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 styczeń 2017 - 19:40

Dzięki już sprawa rozwiązana . Komplet rozrząd SKF, sprzęgło Blu Print i kilka części mopar. Wszystko poskładane i hula . PT znowu zdrowy.
A odnośnie koła fonicznego . To 2 generacja silnika czujnik pod rozrusznikiem . Czujnik spuchł w wyniku czego uderzyło w niego koło i pękło . To wystarczyło aby przestać działać i nadawać się do wymiany . Silnik z auta i wyjęcie wału . Wymiana na dobre koło choć używane . Przykręcane jest do wału na 3 śruby na imbus. Składanie na nowych panewkach std.Przypadłość 1 na 1000 a jednak się trafiła .Objaw silnik odpalał w trybie awaryjnym po długim kręceniu . Możliwość jazdy ale do 2500 obrotów.Ale uwaga brak sygnału z koła wszystkie wtryski leją i paliwo dostaje się do oleju w efekcie zwiekszając jego ilość .

Użytkownik Snowdogs edytował ten post 31 styczeń 2017 - 19:51


#7 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 01 luty 2017 - 10:01

theo, dnia 17 Sty 2017 - 16:55, napisał: A co to jest, gdzie zamontowane, ktoś przybliży? Teodor .... kto jak kto ale Ty z takim pytaniem , pierwsza generacja silnika 2,0 czujnik położenia wału koło filtra oleju i koło foniczne na wale głównym , uszczypał się ząb i brak prawidłowej synchronizacji z czujnikiem walka rozrządu .

 

No powiem szczerze że nie wiedziałem, w innych silnikach chryslera są nacięcia na wieńcu koła zamachowego i tam gdyby czujnik za daleko się wsunął to by jego trafiło a nie koło.

Ale cóż całe życie trzeba się douczać



#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 luty 2017 - 10:07

Teodor - najważniejsze ze jesteś otwarty na wiedzę , cześć mechaników nie dopuszcza takiej możliwości i wręcz obraża się ze ktos chce go czegoś uczyć .

#9 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 01 luty 2017 - 10:10

Racja ale może dlatego że mechanikiem nie jestem a przejeździłem trochę tych chryslerków i była potrzeba nauki i tak od 96 każdy inny model mnie zaskakuje


Użytkownik theo edytował ten post 01 luty 2017 - 10:12


#10 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2017 - 08:08

Czujnik też został trafiony  ale w rezultacie jego defektu uszkodził koło  ,bo odbyło się to na pracującym silniku . Koło wygląda jak zębatka do roweru w przybliżeniu . Jest dokręcane do ostatniego ramiona wału i tworzy przeciwciężar . W poprzednich  modelach młodszych rocznikowo były wyfrezowane na ramieniu wału i tworzyło jego integralną część. W nowszych silnikach z czujnikami umieszczonymi pod rozrusznikiem jest to oddzielny element  i wygląda dokładnie jak zębatka rowerowa mocowana na 3 śruby. Błąd wskazuje czujnik położenia wału (340).


http://www.fotosik.p...22a9cb51188d86d

http://www.fotosik.p...25d225c296a03eb



#11 MirekP

MirekP

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 442
  • Dołączył:  23 sty 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A Gaz
  • Imię:Mirosław

Napisano 02 luty 2017 - 20:23

Z tego co widać na zdjęciu uszkodzony czujnik ( choć mogę się mylić ) ma metalową obudowę czyli nie pasował do rocznika 2004,



#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2017 - 20:41

Mirku czujnik właściwy powinien byc plastikowy i po środku czujnika rdzeń metalowy , ale nie zdarzyło mi się aby ten czujnik uszkodził wieniec impulsowy - jest to grube koło - zdarzało się za to ze mądry mechanik blokował wal za ten wieniec przy wymianie rozrządu jak nie wiedział jak jest umocowane koło pasowe , a nie chciało mu zejść ściągaczem 


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 02 luty 2017 - 20:51


#13 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2017 - 20:48

Metalowy jak najbardziej orginał . Wymiarami dokładnie jak zakupiony teraz plastikowy . Auto na tym metalowym pracowało bez zarzutu i problemu . Ale do czasu . Defekt w sumie nieznaczny ot wymiana kółka ale roboty i części sporo przy okazji wyjęcia serducha  Poduszka , sprzęgło, rozrząd ,itd 



#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2017 - 20:51

w te miejsce absolutnie nie może być montowany metalowy i nie pisz ze pasuje bo to bzdura , różnią się głębokoscią osadzenia 


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 02 luty 2017 - 20:52


#15 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2017 - 21:37

Z całym szacunkiem ale ten czujnik tam był . Z nim auto zostało zakupione i auto pracowało na tym czujniku więc dlaczego piszę niby bzdury ? Faktem jednak jest że defekt nastąpił . A skoro twierdzisz że był nieodpowiedni to jak sam wiesz odległośc od koła jest grubości kartki  . Nie popracował by nawet chwili gdzyby był za długi bąć osadzony za głęboko  tak ? A to auto jeździło na nim  i odpalało bez problemu pytanie dlaczego ? 



#16 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2017 - 21:44

Tomku tam idzie całkowicie inny duzo cieńszy czujnik innej konstrukcji i odległość od koła impulsatora wynosi 0,5mm i nigdy w tym modelu nie był montowany metalowy ,- metalowy jest tylko i wyłącznie do starego typu koła pod filtrem oleju . Tak wychodzą modyfikacje po braku wiedzy i próbie naprawy na własna rękę . A jego pasowanie widać po wymarciu czujnika przez koło impulsatora - wyżłobiony jak przez frez , wiec proszę nie pisz ze wszystko bylo Ok , bo to wielka bzdura ? .

#17 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2017 - 22:10

Jeśli silnik odpalał od strzała , auto jeździło  a Ten czujnik tam był zamontowany i podpięty . To gdzie widzisz bzdury .Auto nie zdradzoło żadnych oznak problemu zakupione z nim i działało z nim . To co cuda ??????? 

 Czy to nie twoje słowa ", cześć mechaników nie dopuszcza takiej możliwości i wręcz obraża się ze ktos chce go czegoś uczyć . " Zarzucasz mi pisanie bzdur choć ja tym autem jeździłem i ja je naprawiałem teraz  .A ty go na oczy nie widziałeś  wiec czyżbyś nie przyjmował do widaomości że tak było ? Ogarnij się był i działał  wiem co pisze .


Użytkownik Snowdogs edytował ten post 02 luty 2017 - 22:11


#18 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2017 - 22:16

Kolego nie pouczaj i nie ucz mnie co tam powinno być - następne tego typu uwagi skończą się upomnieniem - czego nie możesz zrozumieć ? Ze miałeś nie właściwy czujnik aż tak to jest ciężkie do zrozumienia .To nie moja wina ze miałeś zły czujnik zamontowany w aucie i nie mam zamiaru dalej tłumaczy .... kto i dlaczego go założył , zwłaszcza ze jest to droższy czujnik niz właściwy jaki powinen być .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 02 luty 2017 - 22:17


#19 Bezimienny Gość.Snowdogs_*

Bezimienny Gość.Snowdogs_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2017 - 22:37

Najważniejsze że jesteś otwarty na wiedzę , cześć mechaników nie dopuszcza takiej możliwości i wręcz obraża się ze ktoś chce go czegoś uczyć . Komuś radzisz sam nie stosujesz  to hipokryzja . W czym mnie będziesz upominał nie ty jeden naprawiasz samochody ja swoje naprawiam sam od wielu lat i modeli , I jak narzazie z super skutkiem . Trochę więcej pokory i czerp naukę z własnych rad dawanych innym bo wręcz się obraziłeś ?  Przyszedłem tu na forum żeby  się poradzić  a wy nie odpowiedzieliście na moje zapytanie tylko roztrząsaliście co się u mnie zepsuło i gdzie choć to już dawno wiedziałem . Sam sobie dałem radę mimo tylu fachowców tutaj i ich dywagacji na temat którego moje pytanie nie dotyczyło . A cena części nie gra roli choć nie zawsze idzie w Parze z jakością części i to w dwie strony . Droższe nie zawsze są lepsze a tańsze nie zawsze gorsze . A skoro jesteś doświadczonym mechanikiem to zapewne nie raz cię zaskoczyło że coś działało choć nie powinno według zasad . Więc pozdrawiam i  nawet ty czasem powinieneś się wczytać w to co piszą tu ludzie  i być może czegoś nauczyć bo nie ma ludzi nieomylnych . Pozdrawiam i dobrej nocy .



#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 luty 2017 - 22:43

Nie stosuje się do czego co wiem i jestem pewny - proszę iść na serwis podać vin auta i sprawdzić co powinno być do silnika zamontowane - koniec dyskusji która do niczego nie prowadzi .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 02 luty 2017 - 22:46






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych