Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Tuleje wahacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz

Mariusz

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 58
  • Dołączył:  16 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2400 GT
  • Imię:Mariusz

Napisano 02 październik 2009 - 20:34

Witam i pytam - czy ktoś kupował tuleje przedniego wahacza na allegro. Jeżeli tak to jakiej firmy i od kogo? Pytałem dzisiaj w ASO Olsztyn - 250 zł za sztukę - :glupek

#2 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 03 październik 2009 - 07:38

Kupowałem ale jeszcze nie zakładałem, więc nie mogę się wypowiedzieć na temat ich jakości. Firma TEDGUM - 00136555 - podróba, ale cena 36 zł. U nas wymiana kosztuje 50 zł./strona więc wychodzi że mogę za te same pieniądze wymieniać je prawie 3 razy.

#3 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 październik 2009 - 13:59

ja wymienialem tez za podobna cene jakies 15 tys km temu i wszystko jest ok jak narazie.

#4 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2009 - 16:42

Ja kupiłem właśnie tylna tuleję wahacza przedniego, za 45zł ( kupiłem oczywiście 2 szt.). Wymiana 0zł , sam ja wymienię :dance

#5 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2009 - 18:08

adames, jaka firma ?

#6 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 listopad 2009 - 20:13

Nie mam pojęcia jakiej to firmy, na etykiecie , są tylko numery katalogowe.
W sklepie również nie pytałem o firmę. przypuszczam, że to są jakieś podróbki , ale czy są przez to gorsze? Zobaczymy jak długo wytrzymają.
Z mojego doświadczenia , przekonałem się , że czasami ten sam produkt jest kilka razy droższy, w momencie gdy jest sprzedawany przez firmę, lub jeśli jest przeznaczony do danego typu pojazdu.
Dowód ?
Ponieważ pomagam w forum skuterowym, temat często poruszany , to łożyska główne wału korbowego. Potrzebne są łożyska SKF z luzem C4 lub C3, w hurtowni łożysk kosztują one około 12-15zł natomiast w sklepach z częściami do skuterów lub internetowych, cena dochodzi do 35-40zł, za te same łożyska.

[ Dodano: 2009-12-08, 21:36 ]
Jestem już po wymianie tulei wahacza, czas wymiany wyniósł troszkę ponad 2,5 godziny, oczywiście wymieniałem z obu stron. Dla tych, którzy będą chcieli sami wymieniać , mam parę informacji.
Potrzebna będzie oprócz oczywiście kluczy, prasa. Bez niej trudno będzie wyprasować starą tuleję i wprasować nową. Przy wciskaniu nowych tulei, zwrócić trzeba uwagę na prawidłowe ustawienie tulei względem wahacza. Tulei nie wprasowujemy w dowolnej pozycji !
Na rancie tulei, jest nacięty rowek. Przed wyprasowaniem starej tulei trzeba sobie zaznaczyć w jakiej pozycji znajduje ten rowek względem wahacza.
Jest to ważne ze względu na późniejszą pracę wahacza podczas jazdy autem.
Korzystając z okazji, że miałem wahacze zdemontowane, to przesmarowałem przegub kulisty. Dodatkowe porcje smaru, powinny przedłużyć życie przegubów.

#7 volak

volak

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 179
  • Dołączył:  10 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2009 - 10:00

Jakie są główne objawy które prowadzą do konieczności wymiany tylnych tuleji wachacza przedniego? Jak byłem w warsztatcie to widziałem, że są one dość nadwyrężone (wyglądąły nie naturalnie-jak na moje fachowe oko człowieka nie mającego styczności z mechaniką samochodową)

#8 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2009 - 11:09

Objawy ? To stuki w zawieszeniu podczas jazdy. Wahacz przy dobrych tulejach, znajduje się po środku tulei, jeśli guma tulei się rozwulkanizowała, to wahacz opada na dolny uchwyt mocowania do nadwozia i stuka.

#9 skoobany

skoobany

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 13 grudzień 2009 - 02:27

Informacja z wczoraj: tuleja wachacza - przednia/?/ 60, tylnia 86. sworzeń 72 /a lepszy Mog- 123/Cały wachacz ponad 500. hurtownia Fota.

#10 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 13 grudzień 2009 - 22:07

skoobany, - jeśli przejdzie przez moje ręce to:
przednia tuleja MOOG - 51zł.
SIDEM - 61 zł.
tylna MOOG - 72zł.
TED-GUM - 38zł.
sworzeń MOOG - 106 zł.

#11 skoobany

skoobany

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 50
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 13 grudzień 2009 - 22:17

AGAMACIEJ2, No to będę pamiętał!

Widziałem, że masz też olej. I mam pytanie: kupiłem, także w focie, za 154 zł Mobil Super 3000 xe 5W-30 i praktycznie nie mogę nigdzie znaleźć konkretnych informacji o nim. Czy znasz taki olej? I czy on będzie się nadawał do naszego pt? Niby jest importowany z niemiec przez Mobila, ale na ich stronie nie występuje...

#12 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 14 grudzień 2009 - 09:32

skoobany, Mobil zmienił oznaczenia olejów. Myślę że dawniej był to olej Mobil Synt S Special V 5w30 - VW 505.01. Ja teraz zalałęm silnik olejem z Orlena PLATINUM 5W/30 MAXENERGY EURO4 i na razie chodzi super, no i spalanie spadło o jakieś 0.5l na wyświetlaczu oczywiście :diabelek
Uważam że spokojnie możesz na nim jeździć, nie ma co przesadzać z tymi olejami, teraz to prawie wszystko jedno.

#13 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 grudzień 2009 - 09:37

Ja jeżdzę od ponad roku na Mobil Synt S Special V 5w30 - VW 505.01. Maksym go polecał również. Płace za 5 litrów 120 PLN pluz przesyłka. Czyli około 140 PLN. Pasuje zarówno do diesli jak i do benzynek. Bardo dobre oleum.

#14 Dazbi

Dazbi

    PT Amateur

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 21
  • Dołączył:  12 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Zbyszek
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2009 - 22:55

A wracając do wahaczy ...
Czy ktoś wie. co są warte te kompletne (z gumami) , chińskie (?) wahacze po około 200zł.
Wyszło by to tanio (bez wciskania gum) , ale czy są bezpieczne ?

#15 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2009 - 23:08

Ponieważ nawet jak będziesz chciał założyć chińskie wahacze, to musisz zdemontować stare, to samo wyprasowanie tulei, czy sworznia, nie zajmuje więcej niż kilka minut pracy. Ja wymieniałem tylko tylne tuleje, bo reszta była Ok, tylko profilaktycznie przesmarowałem sworzeń. Pod nim są wkręcone kalamidki , więc można tą czynność zrobić bez demontażu wahacza.
Co do Chińskich wahaczy, popatrz na wykonanie , porównaj materiały (oczywiście wizualnie). Ja wolę oryginalny wahacz, niż podróbkę.

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 grudzień 2009 - 12:28

amerykany.pl
kupione w styczniu przejechane ok 12tys i cisza polecam

#17 volak

volak

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 179
  • Dołączył:  10 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2010 - 19:51

Szykuję się do samodzielnej wymiany tylnej tuleji wahacza przedniego. Ponieważ nie jestem specem samochodowym ale wymiana wydaje się nie być super skomplikowana proszę o jakąś instrukcję krok po kroku zaczynającą sie np. od "wjeżdżamu na kanał" albo "zdejmujemy koło" itd.

#18 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:00

Poczytaj od początku temat, ja wymieniałem tuleje. Najlepiej jeśli auto będzie na podnośniku.
Odkręcasz koło :lol , osłonę silnika, łącznik stabilizatora , wahacz. Pamiętaj o tym, że potrzebna będzie do wymiany tulei prasa. Przyjrzyj się dokładnie w jaki sposób jest włożona stara tuleja i tak samo wprasuj nową.

#19 volak

volak

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 179
  • Dołączył:  10 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:Maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:08

adames,
Czytałem od początku o prasowaniu, rowku itp. ale moja wiedza samochodowa kończy sie przy wciskasz gaz i jedziesz. Oczywiście szybko się uczę ale jak wiesz więcej mam swpólnego z elektroniką a nie mechaniką.

Odkręcasz koło , osłonę silnika, łącznik stabilizatora , wahacz

Co to :cenzura łącznik stabilizatora? :torba
Tą tuleję jak na razie widziałem tylko u mechanika jak autko było w górze i jej umiejscowienie i montaż nie wyglądały na skomplikowane.

Ale wracając. Jak zrobić to najprościej bez specjalnych zdolności?
Zdjąć koło..... wahacz cały trzeba zdemontować? Czy da się prasę tam gdzieś wsadzić i wycisnąć tulję jak sok z cytryny? :lol

#20 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 styczeń 2010 - 20:37

Z tego co się orientuję, najlepiej wyjać cały wachacz i sobie to zrobić na stole ładnie wyprasowac i wprasować nowe tuleje, jak tego nie robiłes to nie wiem czy ci się uda to zrobić na aucie, ja choć wiem mniej więcej jak to zrobić bo widziałem kilkakrotnie u mojego mechanika nie czepiam się wole mu zaplacić i mięc wszystko jak nalezy. Mój brat wymieniał ostatnio zapłacił 150 zl za obie strony moj mechanik zrobi to za 60 zł.

Ale życze powodzenia i zdaj relacje czy się udalo.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych