Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Pół Pitka w chromie (próba)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#121 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3309
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:45

Poprostu "Wóz Drzymały" wersja na XXI wiek.



#122 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5156
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 12:58

Jacuś :jupi  :jupi  :jupi  :jupi  :jupi  :jupi  :jupi



#123 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 13:51

Barakowóz wieczorową porą też jest GIT :tak

 

BTW: Nie za mało te 100 koni na taki camping? Wiem, ze to auto do turystyki, ale rodzina + bagaże i całe reszta trochę przecież ważą..



#124 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2017 - 15:03

Z tym podświetleniem to jak imprezowóz ;) Felgi też niczego sobie.

#125 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:20

Barakowóz wieczorową porą też jest GIT :tak

 

BTW: Nie za mało te 100 koni na taki camping? Wiem, ze to auto do turystyki, ale rodzina + bagaże i całe reszta trochę przecież ważą..

Nie wiem czy miałeś okazję jechać takim autem z tym silnikiem ,ale powiem Ci że są takie dynamiczne że jak na początku wsiadłem za kółko to byłem bardzo zdziwiony osiągami jak na takie duże auto i szczerze powiedziawszy gdyby miał inną skrzynię biegów(czyli inne przełożenie) to z Pitkiem który ma przecież 141km nie miał by co robić.Bus ma bardzo krótką jedynkę i dwójkę też przykrótką(bo w końcu to auto ciężarowe) ,ale przy trójce gdy się już wkręca turbinka Pitka by już przegonił ,naprawdę. Ja oczywiście nie cisnę mu tak cały czas ,ale nieraz auto trzeba przegonić żeby się nie zamuliło. Jedynym poważnym mankamentem tych silników jest to że producent nie zastosował na panewkach zamka  przez co w rezultacie nagminnie w silnikach tych obraca się panewka i przeważnie korbowód robi dziurę w bloku (mnie to również niestety spotkało jakieś 3 miesiące temu przy przebiegu 340tyś) a przy tym zalecił wymianę oleju co 30tyś ,zamiast co 15tyś tak jak inni producenci którzy montowali ten sam silnik tacy jak Volvo,Mitsubishi i paru innych i u nich praktycznie nie występuje ten problem (sporadycznie) bo ich auta od początku były o sto procent częściej serwisowane. No ale obecnie mam bardzo dobry silnik,a gdy go kupiłem i miałem na wierzchu ,to go rozkręciłem w drobny mak i odrazu wymieniłem wszystkie panewki,pierścienie,zawory,gniazda zaworowe przefrezowałem,głowicę splanowałem,powymieniałem wszelkie uszczelniacze,simeringi,uszczelki itd iteraz tylko dbać o serwis silnika co 15tyś i cieszyć się fajną i bezawaryjną jazdą bez stresu w dalekich podróżach . Nnnooo ,ale się rozpisałem hehe. Strasznie mnie wkręca temat aut.



#126 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 969
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:22

Jacek. Szacun za włożoną robotę. Niestety po większej ilości zdjęć mogę podsumować, że zarówno PT jak i Van (niektóre elementy wykończenia wnętrza) nie w moim guście ale to w końcu tobie ma się podobać.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 24 kwiecień 2017 - 08:24


#127 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2017 - 09:10

Z tym podświetleniem to jak imprezowóz ;) Felgi też niczego sobie.

Bo z racji że lubię imprezy to są sytuacje gdy te auto zamienia się w imprezowóz hehe ,tak robiłem aby było uniwersalne i myślę że mi się udało bo i rodzina jest zadowolona i znajomi ,a przede wszystkim ja. Jedyne czego nie mogę przeboleć to to że nie kupiłem Longa(czyli najdłuższego jakie są) Bo taka ma natura, w gorącej wodzie kąpany i zakup nie przemyślany. A w ogóle kupując to nie miałem żadnych planów że będę go tak robił ,tak kupiłem aby był ,a tu co ??? hehe. Z Pitkiem to samo było ,gdy kupowałem nie miałem świadomości że są też z silnikami 2.4 (bo taki oczywiście bym kupił) ,a boliii mnie tooo !!! hehe .No ale za póżno ,zbyt dużo włożonej pracy,chociaż różnie to ze mną bywa hehe. A co do felg to jak może zauważyłeś to takie same mam w Pitku z tym że w Pitku 17stki a w busie 18stki. Bardzo mi się podoba ten wzór i uważam że robią robotę w obu autach. To taki mój lokalny znak rozpoznawczy hehe.


Jacek. Szacun za włożoną robotę. Niestety po większej ilości zdjęć mogę podsumować, że zarówno PT jak i Van (niektóre elementy wykończenia wnętrza) nie w moim guście ale to w końcu tobie ma się podobać.

Ok ,dzięki za szczerość. Ale tak czy inaczej (nie wiem czy zwóciłeś uwagę na tych niezbyt dobrych zdjęciach) (no chyba że masz na myśli styl ,to ok) to wnętrze busa jeszcze nie jest wykończone i czeka mnie tak naprawdę teraz najgorsza robota i dłubanina. Tam prawie wszystkie narożniki są nie wykończone (szukam jeszcze koncepcji) bo te wszystkie narożniki są nie proste i ze zmienną rozwarcia,a jest tak dlatego bo zależy mi na przestrzeni użytkowej i postanowiłem wszystko robić dopasowując do krzywizn auta ,czyli jak łuk to łuk a nie na prosto( co było by o wiele łatwiejsze) ale ja nie idę nigdy po najmniejszej linii oporu i stąd te braki w wykończeniu jeszcze (jeśli to miałeś na myśli) Po prostu szukam sposobu aby finalnie była zachowana funkcjonalność i  estetyka całego projektu,a nie prowizora i tandeta. Tak samo na przykład na bagażniku dachowym mam do zamontowania z tyłu na końcu rolkę załadunkową. I tak jeszcze parę innych rzeczy. Ja jestem jak taki kiedyś był bohater bajki co mu kulka po głowie skakała jak myślał i nagle jjeeestt ! I zabierał się natychmiast do realizacji. hehe. Tak to wygląda ze mną . Ale jeśli to styl ,to już indywidualna sprawa każdego niestety. Pozdro.


  • indianer lubi to

#128 robert200

robert200

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 32
  • Dołączył:  09 lut 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:Robert
  • Skąd::legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2017 - 22:52

Kurcze jeżdze troche po tej legnicy i na żywo go nie widziałem muszę sie chyba pofatygować w te rejony dla mnie ok.



#129 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2017 - 23:32

Kurcze jeżdze troche po tej legnicy i na żywo go nie widziałem muszę sie chyba pofatygować w te rejony dla mnie ok.

Witam, Nie wiem o którym mówisz ? O Pitku czy o busie ? Ale zakładam że o Pitku ,a zresztą obydwa stoją na ulicy Lotniczej 8 mniej więcej. A jakbyś miał jakieś pytania itd to daj znać to Ci dam nr tel to się zdzwonimy. A Ty jaki masz kolor Pitka ??? Żebym wiedział jakiego wypatrywać.


Użytkownik Jacekk133 edytował ten post 24 kwiecień 2017 - 23:38


#130 robert200

robert200

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 32
  • Dołączył:  09 lut 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:Robert
  • Skąd::legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 kwiecień 2017 - 14:11

Mój to niestety a może i dobrze tzw podkład ze złotymi felgami może w wekend się uda jak coś napiszę na priv



#131 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2017 - 09:30

Mój to niestety a może i dobrze tzw podkład ze złotymi felgami może w wekend się uda jak coś napiszę na priv

Ok,niema sprawy. A tak w ogóle to Ty jesteś z Legnicy ??? Bo nie widziałem tu Pitka na złotej feli . Przy awatarze masz napisane że z Legnicy ,ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję że tu tylko wpadasz i próbowałem Cię znaleźć na mapie ptclubowiczów ,lecz z niepowodzeniem. I stąd właśnie to moje pytanie. Pozdro.



#132 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2017 - 11:51

Nie wiem czy miałeś okazję jechać takim autem z tym silnikiem...

 

Miewam okazję powozić Ducato z trzylitrowym 180 konnym MultiJetem o tych samych gabarytach, zbiera się na prawdę ładnie i dlatego pytałem o te 100 kucy i ewentualny brak mocy. Fakt, w tych samochodach diabeł tkwi w szczególe pod tytułem przełożenia :)



#133 robert200

robert200

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 32
  • Dołączył:  09 lut 2013
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:Robert
  • Skąd::legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2017 - 23:38

Ok,niema sprawy. A tak w ogóle to Ty jesteś z Legnicy ??? Bo nie widziałem tu Pitka na złotej feli . Przy awatarze masz napisane że z Legnicy ,ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję że tu tylko wpadasz i próbowałem Cię znaleźć na mapie ptclubowiczów ,lecz z niepowodzeniem. I stąd właśnie to moje pytanie. Pozdro.

Tak jestem z Legnicy mieszkam koło Carrefoura, hmm zlota fela brzmi fajnie gorzej wygląda sam je pomalowałem bo były w opłakanym stanie, trochę nie wyszło ale cóż taki znak rozpoznawczy teraz będzie dam znać jakby co.Pozdrowienia



#134 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 kwiecień 2017 - 08:55

Tak jestem z Legnicy mieszkam koło Carrefoura, hmm zlota fela brzmi fajnie gorzej wygląda sam je pomalowałem bo były w opłakanym stanie, trochę nie wyszło ale cóż taki znak rozpoznawczy teraz będzie dam znać jakby co.Pozdrowienia

Ok ,to jak by co to do zobaczenia.A co do felg to jest taka farba ,a w sumie jest to guma w płynie (szybko schnąca) która nazywa się PLASTIDIP (wpisz to na youtube) i farba ta doskonale nadaje się do felg ,jej zaletą jest to że doskonale pokrywa(zalewa) wszelkie rysy,nierówności,nie trzeba pod nią matować(tylko odtłuszczenie) ,naprawdę ciężko tą farbą zrobić babola ,a jej główną zaletą jest to że jak Ci się znudzi kolor itd to  zrywasz ją z elementu jak zwykły balon dmuchany ,bo taką ma po wyschnięciu konsystencję. Jak coś to mam taką farbę na stanie z tym że kolor nie ciekawy do felg bo oliwkowy (taki potrzebowałem) ,ale będziesz mógł zobaczyć jak to wygląda jak będziesz chciał.Pozdro.


Miewam okazję powozić Ducato z trzylitrowym 180 konnym MultiJetem o tych samych gabarytach, zbiera się na prawdę ładnie i dlatego pytałem o te 100 kucy i ewentualny brak mocy. Fakt, w tych samochodach diabeł tkwi w szczególe pod tytułem przełożenia :)

Tak jak napisałeś ,diebeł tkwi w tych autach. Naprawdę na moc i przyspieszenie nie narzekam(tylko te krótkie pierwsze dwa biegi) ,ale jestem mimo moich gabarytów szybki i szybko je zmieniam hehe :dance  :dance  :dance .  A co do Ducato to mi się wydaje że nawet najmniejszy egzemplarz jest większy od Trafica (ale może się mylę) w każdym razie trzy literki w moim gdyby były to by go chyba z papci wyrwało hehe ,ale chciał bym.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych