Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


świeca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.loloboss1_*

Bezimienny Gość.loloboss1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 lipiec 2019 - 10:12

Witam, mam taki problem, a mianowicie co 500km przepala mi pierwszą świecę od rozrządu(tak dokładnie pojawia się kreska na porcelance jakby się przypaliła i autko zaczyna strzelać przy dodawaniu gazu). Kable, cewka i świece wymienione. Dodam że jest z LPG

Ktoś?Coś podpowie :)



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 lipiec 2019 - 12:14

porcelana pęka od przegrzania - masz żle ustawioną instalację gazową mieszanka zbyt uboga - skończy się wypaleniem dziury w tłoku .Do dalszej analizy zmierz ciśnienia sprężania w silniku , zablokowanie instalacji gazowej i jazda przez nastepne 500km na samej benzynie .Przed sprawdzaniem reset parametyrów wyuczonych sterownika silnika (15 mninut zdjęta klema z akumulatora)

#3 Bezimienny Gość.loloboss1_*

Bezimienny Gość.loloboss1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 lipiec 2019 - 13:36

porcelana pęka od przegrzania - masz żle ustawioną instalację gazową mieszanka zbyt uboga - skończy się wypaleniem dziury w tłoku .Do dalszej analizy zmierz ciśnienia sprężania w silniku , zablokowanie instalacji gazowej i jazda przez nastepne 500km na samej benzynie .Przed sprawdzaniem reset parametyrów wyuczonych sterownika silnika (15 mninut zdjęta klema z akumulatora)

Dziękuję bardzo



#4 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 lipiec 2019 - 02:24

Świeca i przewód powinny być wymienione równocześnie - inaczej choroba przenosi się z jednego na drugie. Temat wielokrotnie opisywany przeze mnie prawie od początku istnienia forum - pogrzeb trochę to znajdziesz.



#5 Ponczi

Ponczi

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 140
  • Dołączył:  13 sty 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,0
  • Imię:ROBERT
  • Skąd::RADOM
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 lipiec 2019 - 19:33

Witam, mam taki problem, a mianowicie co 500km przepala mi pierwszą świecę od rozrządu(tak dokładnie pojawia się kreska na porcelance jakby się przypaliła i autko zaczyna strzelać przy dodawaniu gazu). Kable, cewka i świece wymienione. Dodam że jest z LPG

Ktoś?Coś podpowie :)

WITAJ!!!

Mam do Ciebie pytanko? Czy często to się działo( ile razy)  , czy miałeś problem z ubogą mieszanką  błąd  PO171 na benzynie i na gazie i czy palił CI się czek i czy wymieniałeś sondę lambdę? Jeszcze jedno czy podczas jazdy cały czas szarpało czy mogłeś normalnie jeżdzić?



#6 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 lipiec 2019 - 22:54

WITAJ!!!

Mam do Ciebie pytanko? Czy często to się działo( ile razy)  , czy miałeś problem z ubogą mieszanką  błąd  PO171 na benzynie i na gazie i czy palił CI się czek i czy wymieniałeś sondę lambdę? Jeszcze jedno czy podczas jazdy cały czas szarpało czy mogłeś normalnie jeżdzić?

 

A Ty ciągle szukasz odpowiedzi bez zbadania tematu. Jak nie pomacasz, to nie znajdziesz. Mówiłem Ci, że wypadanie zapłonu z powodu uszkodzonej świecy nie będzie powodowało błędu p0171. Przynajmniej bezpośrednio. 



#7 Bezimienny Gość.loloboss1_*

Bezimienny Gość.loloboss1_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 15 lipiec 2019 - 12:27

Witam

Byłem dzisiaj u gazownika sprawdził i twierdzi że mieszanka jest ok, na benzynie nie strzela, świeci się check 1193 i 1684, nie wymieniałem sondy lambda, nie szarpi mogę normalnie jeździć







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych