Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


5G i jak temu zaradzić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 luty 2020 - 10:25

p.s: Nie interesuje mnie jak nas wykończy technologia 5G tylko jak temu zaradzić. Są już patenty na 5G, są to argonity i cewki Mishyna oraz utwory multimedialne tak zwane podprogowe. Wszystko pokaże w swoim czasie.
 
Witam, warto chyba odpalić temat o "życiodajnej" technologii ''5G". Wszytko mówi o tym, że jest nie bezpieczna. Prawdopodobnie w Uchaniu gdzie wybuchła chińska grypa zainstalowano około 10000 nadajników 5G (nie udało się dotrzeć do źródła).

Tu jest ciekawy film. Jest to tłumaczenie na rosyjski jakiegoś nagrania z angielskiego. Wiec najbardziej dociekliwi mogą go znaleźć w wersji angielskiej. Podaję tylko tabelę promieniowania i na ile jest szkodliwe. Są to dane naukowe anie żadne widzimisię Pana Józka.: https://youtu.be/c1e9hKNK354?t=1203
 
 


#2 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 luty 2020 - 07:28

I tłumacz nie potrzebny każdy widzi różnicę pomiędzy normą promenowaniem ziemi (norma 0,003в/м2!) i urządzeniami które użytkujemy.

SAR jest określany na najwyższym certyfikowanym poziomie mocy w warunkach laboratoryjnych, ale rzeczywista wartość współczynnika SAR podczas korzystania z telefonu może być znacznie niższa. Dzieje się tak, gdyż telefon został zaprojektowany w celu wykorzystania minimalnej mocy wymaganej do połączenia się z siecią. Oznacza to, że im bliżej użytkownik znajduje się stacji bazowej, tym niższy powinien być rzeczywisty poziom współczynnika SAR.

Nie rozumiem dla czego SAR ziemi ( norma 0,003в/м2!) zostaje przekroczony w tysiące razy iphone 5 - разговор, вблизи 20 в/м2 i dalej pozostaje w normie? :) dla porównania, jeżeli pozbawić tlen w pomieszczeniu o tysiące jednostek czy dalej będziemy mogli oddychać? nie wiem. Nie udało się znaleźć ani jednego badania SAR zleconego przez jakikolwiek rząd. SAR został ustanowiony przez firmy produkujące telefony:)

Безопасный уровень излучения - нормальный фон это 0,003 (хотя бы) Вольта - т.е. norma 0,003в/м2! Это ноль целых три тысячных Вольта. Примерно ровно естественному эми от земли в природе.

iphone 5
- разговор, вблизи 20 в/м2
- разговор, расстояние 3-10 см 10 в/м2

Ipad 3 с симкой :
- в покое 0.032 микровольт/м2
- загрузка сайта 6-20 в/м2

точка wi-fi
- до 15-20 см вблизи 6-7 в/м2
- свыше 20 см 1.3 в/м2

Тролейбус
без пасажиров 0,300 -2.0 в/м2

Радиотелефон (DECT)
- с выключенной базой из сети, излучение от трубки телефона 0.500 в/м2
- вблизи подключенной базой 20-30 в/м2
- включенная база + трубка 3 в/м2
0 x
 
 


#3 nero49

nero49

    Kozak

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1714
  • Dołączył:  29 lip 2016
  • Rok Produkcji:2006 Route66
  • Silnik:CRD M 150KM
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zgierz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2020 - 09:28

Wybacz chłopie, może i masz wiedze z elektroniki, fizyki, matematyki itd. itp. ale poruszasz tutaj tematy że ludzi głowa boli od czytania tych wypocin. Najpierw nieszczęsny reprinter teraz 5G. Za dużo reprintera używasz kolego. Przerzuć się na papierosy i alkohol, może jakieś dragi bo są zdrowsze. Temat do IGNOROWANYCH.

#4 Reddwarf

Reddwarf

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 115
  • Dołączył:  24 lut 2018
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2020 - 14:26

Trzeba żeby przed każdą falą szedł gość z czerwoną chorągiewką, bo krowy przestaną mleko dawać i kury się nieść.



#5 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 luty 2020 - 14:52

Pożyjemy zobaczymy. Dla mnie to nie problem, bo to tylko duplikat tematu. Moje dzieci a całą moja rodzina w ciągu tych 3 miesięcy nie chorowała ani razu. Od 3 miesięcy nasza noga nie powstała w aptece. Jeżeli też tak masz to ci "zazdroszczę" z całego serca że nic nie musisz robić by mieć święty spokój. Ja osobiście nie znam nikogo (poza moją rodziną) kto by nie miał problemow ze zdrowiem:) Na katary i przeziębienia sąsiedzi przechorowali kilka razy.


Użytkownik pkorol edytował ten post 03 luty 2020 - 15:03


#6 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 luty 2020 - 15:30

Tak wygląda krew po spotkaniu z "komórką": https://youtu.be/YQLLESXGZRs?t=131



#7 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2020 - 17:38

Pavel,

Z tego co widzę nie pożyjemy i nie zobaczymy. (przynajmniej ja)

Bo na ziemi pozostaniesz tylko Ty z rodziną.

A tak poza tym to mimo, że to offtopic, to jednak w branży ogólnie pojętej motoryzacji.

 

Mimo wszystko zdrowia Ci życzę.



#8 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 580
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2020 - 18:12

Ja swojemu szefowi mówie że nie zdrowe jest przebywanie w towarzystwie osób palących. A on mi odpowiada że raka powodują sieci komórkowe i te 5G któremu jest bardzo przeciwny. Qw... o co tu loto?



#9 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 luty 2020 - 18:48

Pavel,

Z tego co widzę nie pożyjemy i nie zobaczymy. (przynajmniej ja)

Bo na ziemi pozostaniesz tylko Ty z rodziną.

A tak poza tym to mimo, że to offtopic, to jednak w branży ogólnie pojętej motoryzacji.

 

Mimo wszystko zdrowia Ci życzę.

Poczekaj będzie też o STOP SAR w pitku:) Jest fajne urządzonko, jak będzie mi się chciało przetłumaczyć to go tu wrzucę. Siedząc w domu masz więcej szans przeżyć a wyobraź sobie jak jedziesz samochodem ile dookoła ciebie komórek? GPSów i takie tam? I wszystko jara na maksa!:)



#10 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2020 - 20:12

a wyobraź sobie jak jedziesz samochodem ile dookoła ciebie komórek? GPSów i takie tam? I wszystko jara na maksa! :)

 

W Bieszczady proponuję się udać ( opcja dla ubogich ) lub do lasów amazońskich (wersja full wypas ), wyrzucić komórkę, zezłomować pitka, i w samych gaciach ( bez gumki, za to przepasanych łykiem, lub lepiej bez gaci ), wpierniczać korzonki z tubylczą/tambylczą fauną. 

I już nie ma problemu 5g. I jak zdrowo!!!!

Mógłbym z Tobą długo i treściwie polemizować ( bo też lubię prowokować) ale niestety czas mi nie pozwala.

Ale w Bieszczadach, kto wie? 

Może to prawdziwy sposób na wieczne życie?

Powodzenia Ci  życzę.

I napisz coś na tym forum za jakieś 100 lat do moich prawnuków.

Na pewno to docenią



#11 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 luty 2020 - 21:28

Sęk w tym, że nie wiesz o tym, że 5G będzie wszędzie, planują odpalić 2 tys satelit 5G:)

A po drugie nie muszę niczego sobie odmawiać bo mam cewkę Mishyna która właśnie na to rozpasanie pozwala:)))))


A po trzecie, nawet twoje dzieci nie będą na tym forum, bo tera to tylko patrzy się w telefon nawet klikać nie trzeba wszystko ci pokarzą co trzeba znać. A tu trzeba umieć pisać i czytać ze zrozumieniem a czasem myśleć:)



#12 HAL9000

HAL9000

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 339
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Chełmża
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2020 - 22:30

Pewien kolega radioamator (niepomnym nazwy) napisał kiedyś na forum QRZ, że zainstalował pokaźnych rozmiarów antenę na działce, nie zdążył podłączyć jej do radia a sąsiedzi już mieli bóle głowy, koszmary senne, kury przestały znosić jajka, krowy przestały dawać mleko i w ogóle białe łaty im sczerniały czy odwrotnie. Bawię się radioamatorstwem od ponad 30 lat i żyję, powiem więcej cieszę dobrym zdrowiem. Na logikę substancji ferromagnetycznych w człowieku jest tyle, że szpilki z tego nie zrobisz, a na śluz, limfę i inną galaretę z której się składamy to raczej elektromagnetyzm (przynajmniej ten antenowy) nie działa, a żeby doprowadzić do elektrolizy związków chemicznych w ciele czyli poczuć elektromagnetyzm w całej rozciągłości to się trzeba przynajmniej pod 110v podłączyć, albo nałykać uranu, cezu, albo innego polonu. Tak to widzę.    



#13 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13759
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 luty 2020 - 23:07

dupcyc i jeszczeraz dupcyc i kolejny raz dupcyc a wyjdzie na zdrowie ,.. oj w dupe????? problemy se sami robimy , ale jest remedium,.. : dupcyc ,... :miecio



#14 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2020 - 00:30

Pewien kolega radioamator (niepomnym nazwy) napisał kiedyś na forum QRZ, że zainstalował pokaźnych rozmiarów antenę na działce, nie zdążył podłączyć jej do radia a sąsiedzi już mieli bóle głowy, koszmary senne, kury przestały znosić jajka, krowy przestały dawać mleko i w ogóle białe łaty im sczerniały czy odwrotnie. Bawię się radioamatorstwem od ponad 30 lat i żyję, powiem więcej cieszę dobrym zdrowiem. Na logikę substancji ferromagnetycznych w człowieku jest tyle, że szpilki z tego nie zrobisz, a na śluz, limfę i inną galaretę z której się składamy to raczej elektromagnetyzm (przynajmniej ten antenowy) nie działa, a żeby doprowadzić do elektrolizy związków chemicznych w ciele czyli poczuć elektromagnetyzm w całej rozciągłości to się trzeba przynajmniej pod 110v podłączyć, albo nałykać uranu, cezu, albo innego polonu. Tak to widzę.    

Tesla tez dożył do poczciwego wieku ale słyszałem, że żaden z badaczy spuścizny Tesli a zwłaszcza jego transformatorów już nie. Więc ludzie co mają wyższą częstotliwość ciała to nawet nie poczują 5G, reszta wymrze bo nie zdoła dostosować. Temat nie o tym czy 5G szkodzi tylko jak temu domniemanemu szkodnikowi zapobiec:). Ludzie w tym filmie opowiadają swoje historii więc dla czego miałbym im nie wierzyć? bo nie sprawdziłem tego na sobie, za nie długo będzie taka okazja:)



#15 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2020 - 07:15



#16 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2020 - 20:17

Ja naprawdę nie jestem nawiedzony i stronniczy, wykształcenie mi pozwala na szeroko zakrojoną analizę tego co się czyta i krytyczne (bezstronne) podejście do wszystkiego. Dla tego nie uciekam jak opętany do buszu od 5G jak mi radzą tylko odkurzam miecze na wszelki wypadek. 
Wskażcie chociaż jeden artykuł czy wzmiankę, że sieć 5G nie szkodzi zdrowiu!? ręce mi opadają nie znalazłem ani jednego:(


#17 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2020 - 08:33



[quote=Emtebe;7904984]Szukałeś i nie znalazłeś ani jednego? A próbowałeś w internecie?
 
Badania nad tłumieniem fal EM przez organizm ludzki z kolei wskazują na to, iż głębokość wnikania
(czyli głębokość, na której gęstość mocy penetrującej ciało spada do ok. 10% poziomu mocy
wnikającej przez jej powierzchnię) waha się od wartości 2-3,3 mm dla częstotliwości 15 GHz do
0,45–0,6 mm dla częstotliwości 100 GHz [Rappaport, 2015]. Oznacza to, że fale radiowe z tego
zakresu będą oddziaływać bezpośrednio głównie przy powierzchni organizmu (w ok. 90%), tj. na
warstwę naskórka i skóry właściwej oraz oko [Wu i wsp., 2015b]. Pomiary konduktywności [Wu
i wsp., 2015a] pokazują natomiast, że  osiąga wartości z przedziału 32–40 S/m dla częstotliwości
z zakresu 4–100 GHz, co oznacza, iż ciało ludzkie praktycznie całkowicie blokuje strumień gęstości
mocy EM dla wyższego zakresu EHF, zaś dla górnej połowy SHF tłumienie to sięga ok. 30 dB (za
Okumura [2014]). Wnioski te uzasadniają przytoczone w tabeli 2.4.2 sugerowane zawieszenie 
30
anten gNB w środowisku mikrokomórkowym na wysokości nie mniejszej niż 10 m
 
 
5G, jest tak poważny, że w 2018 r. podjęto decyzję o zainicjowaniu europejskiej sieci naukowej
specjalizującej się w badaniach z tego zakresu (w ramach programu europejskiej współpracy
w dziedzinie nauki i techniki, jako akcja COST MyWave). 
 
 
limitów określających dopuszczalne działanie
PEM. Dla przykładu ICNIRP (International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection –
Międzynarodowa Komisja ds. Ochrony przed Promieniowaniem Niejonizującym) w 1998 r.
zaproponowała, by dla częstotliwości 2–300 GHz najwyższe dopuszczalne natężenie pola
elektrycznego dla populacji generalnej, uśrednione za pewien okres (od 6 min dla 2 GHz do ok.
0,2 min dla 300 GHz), wynosiło 61 V/m, czyli ok. 10 W/m2
(o podstawach naukowych takiej
propozycji szerzej piszemy w rozdziale 4) [ICNIRP, 1998]. Natomiast grupa BioInitiative
zaproponowała w 2012 r., na podstawie poziomu najniższych obserwowanych efektów
oddziaływania PEM i zasady ostrożności, zaledwie 1 mW/m2
(ok. 0,6 V/m) jako skumulowaną
ekspozycję na częstotliwości radiowe PEM, której nie powinno się przekraczać na zewnątrz
budynków [Sage i Carpenter, 2012].
 
 
i chyba najważniejsze: Podsumowując przeprowadzone analizy, można stwierdzić, że przy racjonalnym sterowaniu mocą
sygnału dla wiązek śledzących użytkowników w pasmach do 40 GHz istnieje możliwość zachowania
standardów ochrony środowiska obowiązujących w Polsce. Powyżej 40 GHz – nawet w najgorszym
przypadku – przy pełnej dopuszczalnej mocy i dla punktu obserwacji odległego o 5 m od podstawy
anteny, do przekroczenia obowiązującego limitu dopuszczalnego natężenia pola w środowisku
będzie zapas ok. 10 dB – b
Czyli antena 5G wyczerpie całkowicie dopuszczalny próg promieniowania dla danego użytkownika, no bo go śledzi i nadaje stricte na niego. Rozumiem, że użytkownik 5G będzie znajdował się w buszu gdzie niema innych źródeł promieniowania? :) Te badania a raczej analiza innych źródeł wyraźnie wskazują na to, że sieci 5G spowoduje przekroczenie norm natężenia pola elektromagnetycznego kilkukrotnie. Oczywiście sama sieć 5G nie będzie tej normy przekraczać, tylko samochód, lodówka, komputer, ruter, gniazdka, mikrofala, indukcja? Ta praca i jej podobne są chybione bo żadna nie zajmuje się całokształtem tylko konkretnym źródłem promenowania PEM.
 
 
O to mi się podoba: Liczba prac naukowych dotyczących biologicznego działania EFM stanowi niewielką część
artykułów opisujących oddziaływanie całego spektrum PEM. Według bazy PubMed stanowią one
ok. 2,9% wszystkich opracowań dotyczących PEM (762 vs 26 166). Podobna liczba prac została
umieszczona w specjalistycznej bazie „EMF research database”, tworzonej w ramach projektu
WHO pod nazwą EMF-Portal (3,3%). Badania te (zwłaszcza współczesne) są tak nieliczne, że żadne
autorytatywne gremium naukowe, np. Scientific Committee on Emerging and Newly Identified
Health Risks (SCENIHR) nie zdecydowało się na ich naukową analizę [SCENIHR, 2015].
Czyli gość nagrywający film o tym, że krew się zagęszcza po rozmowie telefonicznej, niema znaczenia bo stanowi margines od całokształtu badań? Czyli jeżeli zagotuje się mózg od 5G u każdego 1/1000 to nie będzie miało to znaczenie bo na grypę umiera więcej osób? Nie będę to podsumowywał bo wszytko jasne:) Ludzie obkładaj cie się 5G ze wszystkich stron bo jest was zdecydowanie za dużo!

 

 
Szukałeś i nie znalazłeś ani jednego? A próbowałeś w internecie?
 
W naszym opracowaniu przedstawiliśmy istniejące dane literaturowe na temat oddziaływania
biologicznego EFM, skupiając się na ekspozycjach, jakich spodziewamy się w otoczeniu urządzeń
systemu 5G. Uwzględniliśmy także najważniejsze efekty ostre powodowane ekspozycją na EFM
wywołującą efekt termiczny. 
 
O nie! to już szczyt bezczelności: skupiając się na ekspozycjach, jakich spodziewamy się w otoczeniu urządzeń
systemu 5G.
 
Czyli te "pseudonaukowcy' przeanalizowali takie prace innych jakie wskazywał na życiodajny 5G, no po prostu szczęka opada:)
 
I tacy ludzie decydują o tym, cze 5G jest ok?


#18 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 luty 2020 - 21:03

W przypadku urządzeń, których zadaniem nie jest celowe wytwarzanie pola elektromagnetycznego, mamy do czynienia ze zjawiskami bezpośrednio powiązanymi z fizyką, a opisanymi prawami Maxwella (zob. artykuł I.1. na str. 8). Wyobraźmy sobie lampkę podłączoną do kontaktu, ale wyłączoną, żarówka nie świeci – prąd wprawdzie nie płynie, ale lampka znajduje się pod napięciem. W przewodzie lampki, na skutek różnicy potencjału, są zatem zgromadzone ładunki wytwarzające pole elektryczne. Po włączeniu żarówka w lampce zaczyna świecić – obwód zamyka się, tworząc ciągłą drogę dla przepływu prądu, lampka wciąż znajduje się pod napięciem. Wokół przewodu lampki, na skutek przepływu ładunków, wytwarza się pole magnetyczne. Lampka to oczywiście bardzo prosty przykład. W rzeczywistości każdy przewód należący do konstrukcji elektrycznej urządzenia jest źródłem pola elektromagnetycznego – a więc nie tylko przewód zasilający, ale też wewnętrzne przewody połączeniowe czy zewnętrzne przewody przyłączy sygnałowych (np. USB czy HDMI).

 

 

Wczoraj robiłem pomiary oscyloskopem i zauważyłem że coś jest nie tak. Po 5 minutach szukania znalazł się winowajca mój ulubiony życiodajny ozonator:( po wyłączeniu smoka, oscyloskop po 5 minutach dalej pokazywał 12mV RMS w powietrzu:( Nie trzeba 5G a żeby się wykończyć na własne życzenie:)
 
p.s: Ozonator chodził non stop 3 doby. Teraz wiem dla czego rozbolało mi się kolano i nerka. Dziś już nie bolą:) Ozonator do kosza:( Ozonowanie klimy teraz brzmi zupełnie inaczej!


#19 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 luty 2020 - 20:20

:) https://www.youtube....pq9_EngL3rudhDQ



#20 Bezimienny Gość.pkorol_*

Bezimienny Gość.pkorol_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 luty 2020 - 22:37

https://next.gazeta....=145&s=BoxBizMT







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych