Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

pomożecie wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 07 czerwiec 2020 - 21:08

Cześć, właśnie rozpoczęłam proces poszukiwania mojego pierwszego auta. Czekam jeszcze na plastik, ale już nie mogę wytrzymać ;) jestem totalnie zielona jeśli chodzi o samochody :kordyl

 

Musi to być automat, z tego co tu wyczytałam to najlepiej 2.4. Znalazłam kilka ogłoszeń i byłabym niezmiernie wdzięczna za podpowiedź czy warto jechać je oglądać ;)

 

A już w ogóle cudownie byłoby gdyby finalnie znalazł się ktoś (może znacie, polecicie), kto pojechałby ze mną obejrzeć wybranego pitka przed zakupem (nie za darmo oczywiście)? Bardzo też pomogłoby mi polecenie miejsca w Wawie, gdzie można podjechać na diagnostykę przed zakupem. 

 

A teraz do rzeczy - wynalazłam takie oto egzemplarze:

 

1. https://sprzedajemy....ea9f-nr61738885

 

2. https://www.olx.pl/o...D5-IDF9BPN.html

 

3. https://www.otomoto....t-ID6D8xn9.html

 

4. https://www.otomoto....e-ID6D85fo.html

 

5. https://www.otomoto....l-ID6D0lgL.html

 

Pomożecie? :rolleyes:

 



#2 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 czerwiec 2020 - 23:31

Budyń to taki kolor niemieckie Taxi widzę ze koleżanka gustuje w polifcie

#3 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 07 czerwiec 2020 - 23:41

Budyń to taki kolor niemieckie Taxi widzę ze koleżanka gustuje w polifcie

Tak wyszło, bo szukam wśród najmłodszych mając nadzieję, że może najdłużej posłużą. Ale może to zła taktyka jest? hmm



#4 Vampir_Va

Vampir_Va

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  06 lut 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur
  • Skąd::Piła
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 14:42

Żadnego z nich bym nie kupił. Szybko byś sie rozczarowała i zraziła do pitla. :)



#5 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 czerwiec 2020 - 14:52

Żadnego z nich bym nie kupił. Szybko byś sie rozczarowała i zraziła do pitla. :)

Okej, to jeszcze powiedz proszę dlaczego? Na co zwracać uwagę, żeby nie wejść na minę?



#6 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 16:16

Okej, to jeszcze powiedz proszę dlaczego? Na co zwracać uwagę, żeby nie wejść na minę?

wybrać inne auto. Jeżeli nie masz pojęcia o motoryzacji i ma być to twoje pierwsze auto, to nie polecam. Kup sobie japońskie auto i ciesz się jazdą.
  • Vampir_Va lubi to

#7 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 czerwiec 2020 - 16:56

hmm, ale powiecie dlaczego? Szczerze to już się nastawiłam na piti i nie widzę alternatywy w innych autach dla siebie (w tym przedziale cenowym)

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 17:00

Kup auto które ci się podoba i ma cię cieszyć , w każdym są problemy - w japońskich również , niezawodność to mit  zwłaszcza Toyota , silniki bardzo awaryjne , zacierają się nagminnie i żłopią olej  jak paliwo .

 

Maciej nie chcesz pomóc wybrać auto lub doradzić jakiego Pt wybrać na początek ? - odpuść .....  to forum Pt Cruisera , nie będę tolerował odradzania auta z którym przeżyłem 10 lat wspaniałych chwil i poznałem tylu wspaniałych ludzi  i wcale aż tak nie dostałem w dupa z ilości awarii a raczej normalnej eksploatacji  mam w PT wyjeżdżone ponad 200 tyś na liczniku od zakupu , a co Ty wyjeździłeś że on taki be .... .


hmm, ale powiecie dlaczego? Szczerze to już się nastawiłam na piti i nie widzę alternatywy w innych autach dla siebie (w tym przedziale cenowym)

 

 

Nie szukaj najtańszego , cena jest wyznacznikiem problemów , każdy egzemplarz trzeba obejrzeć i dobrze aby to była osoba która już pt jeżdziła   - łatwiej wyłapie problemu i ukryte wady .
Popytaj forumowiczów może ktoś ma blisko do danej oferty niech podjedzie i obejrzy naocznie auto - nie ma innej rady .


  • JeePiter lubi to

#9 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 17:17

Kup auto które ci się podoba i ma cię cieszyć , w każdym są problemy - w japońskich również , niezawodność to mit zwłaszcza Toyota , silniki bardzo awaryjne , zacierają się nagminnie i żłopią olej jak paliwo .

Maciej nie chcesz pomóc wybrać auto lub doradzić jakiego Pt wybrać na początek ? - odpuść ..... to forum Pt Cruisera , nie będę tolerował odradzania auta z którym przeżyłem 10 lat wspaniałych chwil i poznałem tylu wspaniałych ludzi i wcale aż tak nie dostałem w dupa z ilości awarii a raczej normalnej eksploatacji mam w PT wyjeżdżone ponad 200 tyś na liczniku od zakupu , a co Ty wyjeździłeś że on taki be .... .



Nie szukaj najtańszego , cena jest wyznacznikiem problemów , każdy egzemplarz trzeba obejrzeć i dobrze aby to była osoba która już pt jeżdziła - łatwiej wyłapie problemu i ukryte wady .
Popytaj forumowiczów może ktoś ma blisko do danej oferty niech podjedzie i obejrzy naocznie auto - nie ma innej rady .

nie odradzam. Andrzeju , użytkuje auta różne i mam pojęcie. Jak będziesz chciał kupić Range Rover Vogue to też ci powiem że to słabe auto, no albo musisz mieć mega portfel. Auto za 680000 PLN. I przy przebiegu 5000 się zepsuło, serwis z Warszawy podstawił jakiegoś Jaguara..... Voyager 70 tyś. I przepychanki z autotraperem , bo auto kupione 20 000 PLN taniej niż w Polsce można było z autotrapera. Padł przełącznik zespolony i nie chcieli uwzględnić gwarancji Europa Chrysler.... 

 

 


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 08 czerwiec 2020 - 17:27


#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 17:28

Rozmawiamy na temat PT Cruisera i trzymajmy się tematu !!!!



#11 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 czerwiec 2020 - 18:44

steryd, co Ty robisz na tym forum? Andra, kupuj PiTola, szukaj rozumem, ale i sercem.
  • Andra lubi to

#12 JeePiter

JeePiter

    VIP

  • Grafik PTClub
  •   
  • Posty: 2409
  • Dołączył:  24 maj 2014
  • Rok Produkcji:2012
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Skąd chcę
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 18:50

NIE REZYGNUJ Z PITKA!!!

No chyba, że na rzecz Jeepa :p



#13 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 19:40

Kupuj pt tylko kup w dobrym kolorze😄nie w podkładzie 😄😄

#14 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 08 czerwiec 2020 - 21:55

Kup auto które ci się podoba i ma cię cieszyć , w każdym są problemy - w japońskich również , niezawodność to mit  zwłaszcza Toyota , silniki bardzo awaryjne , zacierają się nagminnie i żłopią olej  jak paliwo .

 

Maciej nie chcesz pomóc wybrać auto lub doradzić jakiego Pt wybrać na początek ? - odpuść .....  to forum Pt Cruisera , nie będę tolerował odradzania auta z którym przeżyłem 10 lat wspaniałych chwil i poznałem tylu wspaniałych ludzi  i wcale aż tak nie dostałem w dupa z ilości awarii a raczej normalnej eksploatacji  mam w PT wyjeżdżone ponad 200 tyś na liczniku od zakupu , a co Ty wyjeździłeś że on taki be .... .


 

 

Nie szukaj najtańszego , cena jest wyznacznikiem problemów , każdy egzemplarz trzeba obejrzeć i dobrze aby to była osoba która już pt jeżdziła   - łatwiej wyłapie problemu i ukryte wady .
Popytaj forumowiczów może ktoś ma blisko do danej oferty niech podjedzie i obejrzy naocznie auto - nie ma innej rady .

 

Dzięki, Andreeas, właśnie szukałam nawet i droższych, ale na tę chwilę nie znalazłam nic spełniającego moje kryteria (automat po 2006r.) ale może ja się niepotrzebnie upieram, żeby on był młodszy? Może 2005 też byłby ok? np. taki:

https://www.otomoto....-ID6COMPX.html?

 

Co do tego, żeby sprawdził go ktoś, kto zna pitki, to tak właśnie chciałabym zrobić, żeby ktoś ze mną go obejrzał, zanim ostatecznie kupię.

 

Jest tu może jakaś dobra dusza z okolic Warszawy, która wsparłaby mnie w tym przedsięwzięciu? :)

 

Kupuj pt tylko kup w dobrym kolorzenie w podkładzie

 

Nawet jak będzie szary to i tak pewnie go dopadnie custom ;)

 

 



#15 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2020 - 22:57

Jeśli miałbym coś doradzić,to w kwestii przeglądu technicznego jeśli kruzerek pochodzi z USA to jego lampy nie posiadają świateł postojowych jak również jego światła mijania/drogowe świecą symetrycznie a w EU muszą asymetrycznie...w amerykańcu może nie być przeciwmgielnych z tyłu to na pewno bo z jednej i drugiej strony światła cofania...wszystko to można przerobić,lecz to generuje dodatkowe koszta,natomiast w tym pierwszym przypadku może się doczepić diagnosta i nie podbije dowodu rejestracyjnego  :(

 

Lecz mimo wszystko nie poddawaj się poszukuj tego jedynego :piter Powodzenia! 


  • Andra lubi to

#16 jacaplaca0007

jacaplaca0007

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1205
  • Dołączył:  20 lis 2015
  • Rok Produkcji:2015
  • Silnik:200 2.4A
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 06:48

Przedstawione PiTki - są tanie, dziwnie tanie. Pewnie właściciele albo mają dosyć i chcą się ich pozbyć, kupili inne autko chcą sprzedać "stare" albo zaniżona cena ze względu na koszt napraw z nimi związane - przyczyn może być wiele - znajdzie się klient - sprzedany.

Co do Pitka - nie kupisz z dnia na dzień, trzeba szukać - na forum (dobrze trafiłaś), nawet poświęcić czas i jechać troszkę kilometrów (może nawet bez sensu) - ja tak miałem. Mój drugi PiTek - chciałem bez wypadek i tanio - no i dupa ;) Trafiłem z USA (uszkodzona była lewa strona - naprawiłem) miał być Europejczyk - jest USA, miał być do 150 KM - jest więcej, miała być ręczna skrzynia jest automat. Może warto zmienić zakres kryteriów wyszukiwań i coś się znajdzie - wytrwałości i czasu.

Pozdrawiam :)


  • Andra lubi to

#17 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:30

I ja wtrącę swoje 3 grosze. Kiedyś zrażono mnie do PT kwalifikując go w różnych artykułach jako jedno z najbardziej awaryjnych samochodów. Dziś mam setki tysięcy kilometrów pod siedzeniem a Pitek jest moim 14 samochodem bo stwierdziłem, że samochody mnie cieszą , raz się żyje i trzeba mieć czasem coś co podpowiada serce. Robię rocznie moim PT średnio 40tys.km i prawdę mówiąc nie psuje się bardziej niż jakikolwiek używany samochód, który miałem wcześniej (no może z wyjątkiem VW Passata, który sypał się na potęgę). Dlatego zgadzam się z Andreasem, bo w przypadku używanego auta prawda jest tylko jedna, wszelkie awarie będą wypadkową tego jak dbali o nie poprzedni właściciele. Więc jeśli kupisz auto używane z nieznanego Ci pochodzenia, to zawsze miej świadomość, że coś będzie trzeba naprawić. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, że ktoś sprzedaje auto bo ma kaprys, najczęściej woli dołożyć do nowego samochodu pieniądze, które musiałby wydać na naprawę. Ale jeśli pogodzisz się z tym, kupiony samochód trzeba doinwestować z pewnością będziesz się cieszyć wyróżniającym się z tłumu pięknym PT Cruiserem.

Mała rada, jeśli się nie znasz i chcesz zminimalizować ryzyko kupienia złomu to skup się na samochodach krajowych z udokumentowaną przeszłością i nie od handlarza tylko od właściciela (najlepiej takiego, który posiadał auto przynajmniej 4 lata).

Pozdrawiam

PS

Jeśli znajdziesz auto gdzieś niedaleko miejscowości, które widnieją pod moim nickiem to się polecam.



#18 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 09 czerwiec 2020 - 09:14

Jeśli miałbym coś doradzić,to w kwestii przeglądu technicznego jeśli kruzerek pochodzi z USA to jego lampy nie posiadają świateł postojowych jak również jego światła mijania/drogowe świecą symetrycznie a w EU muszą asymetrycznie...w amerykańcu może nie być przeciwmgielnych z tyłu to na pewno bo z jednej i drugiej strony światła cofania...wszystko to można przerobić,lecz to generuje dodatkowe koszta,natomiast w tym pierwszym przypadku może się doczepić diagnosta i nie podbije dowodu rejestracyjnego  :(

Dziękuję Indianer, to ważne dla mnie info. Czyli mam szukać najlepiej takiego co już miał przeglądy w PL bo raczej ma ok już światła?

 

 

Przedstawione PiTki - są tanie, dziwnie tanie. Pewnie właściciele albo mają dosyć i chcą się ich pozbyć, kupili inne autko chcą sprzedać "stare" albo zaniżona cena ze względu na koszt napraw z nimi związane - przyczyn może być wiele - znajdzie się klient - sprzedany.

Co do Pitka - nie kupisz z dnia na dzień, trzeba szukać - na forum (dobrze trafiłaś), nawet poświęcić czas i jechać troszkę kilometrów (może nawet bez sensu) - ja tak miałem. Mój drugi PiTek - chciałem bez wypadek i tanio - no i dupa ;) Trafiłem z USA (uszkodzona była lewa strona - naprawiłem) miał być Europejczyk - jest USA, miał być do 150 KM - jest więcej, miała być ręczna skrzynia jest automat. Może warto zmienić zakres kryteriów wyszukiwań i coś się znajdzie - wytrwałości i czasu.

Pozdrawiam :)

 

Kurcze, no właśnie co patrzę to te pitki w większości ok. 8 tys. chodzą. Mówisz, że to za tanio? To od jakiego pułapu jest większa szansa, że będzie w dobrym stanie? Dojazd po tego jedynego biorę oczywiście pod uwagę. Co do kryteriów to żelaznym jest automat. Reszta raczej elastyczna, chociaż jak wspominałam skupiłam się na szukaniu wśród młodszych egzemplarzy, tak po 2005 bo wydaje mi się, że może będą dłużej służyć?

 

 

I ja wtrącę swoje 3 grosze. Kiedyś zrażono mnie do PT kwalifikując go w różnych artykułach jako jedno z najbardziej awaryjnych samochodów. Dziś mam setki tysięcy kilometrów pod siedzeniem a Pitek jest moim 14 samochodem bo stwierdziłem, że samochody mnie cieszą , raz się żyje i trzeba mieć czasem coś co podpowiada serce. Robię rocznie moim PT średnio 40tys.km i prawdę mówiąc nie psuje się bardziej niż jakikolwiek używany samochód, który miałem wcześniej (no może z wyjątkiem VW Passata, który sypał się na potęgę). Dlatego zgadzam się z Andreasem, bo w przypadku używanego auta prawda jest tylko jedna, wszelkie awarie będą wypadkową tego jak dbali o nie poprzedni właściciele. Więc jeśli kupisz auto używane z nieznanego Ci pochodzenia, to zawsze miej świadomość, że coś będzie trzeba naprawić. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, że ktoś sprzedaje auto bo ma kaprys, najczęściej woli dołożyć do nowego samochodu pieniądze, które musiałby wydać na naprawę. Ale jeśli pogodzisz się z tym, kupiony samochód trzeba doinwestować z pewnością będziesz się cieszyć wyróżniającym się z tłumu pięknym PT Cruiserem.

Mała rada, jeśli się nie znasz i chcesz zminimalizować ryzyko kupienia złomu to skup się na samochodach krajowych z udokumentowaną przeszłością i nie od handlarza tylko od właściciela (najlepiej takiego, który posiadał auto przynajmniej 4 lata).

Pozdrawiam

PS

Jeśli znajdziesz auto gdzieś niedaleko miejscowości, które widnieją pod moim nickiem to się polecam.

 

Hej Joker, bardzo dziękuję za ten głos - jestem pogodzona z tym, że prawdopodobnie będę musiała dołożyć do Pitka, zdałam sobie z tego sprawę już na początku researchu, który robiłam przed decyzją jakiego auta szukać ;) Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć taki egzemplarz, który choć na początku nie będzie musiał trafić do doktora, a trochę pocieszy mnie jazdą :)

Dziękuję za ofertę pomocy, jeśli trafię coś niedaleko Ciebie na pewno się odezwę.

 



#19 Rosa

Rosa

    PT Amateur

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 21
  • Dołączył:  27 gru 2019
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6
  • Imię:Janusz
  • Skąd::3miasto
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 09:22

Ja za swojego PT zapłaciłem 2,5 tysiaca PLN, w serwis włożyłem około 5 tysięcy i póki co jestem zadowolony. Nic na razie się nie dzieje ( tfu, tfu). Użytkuje auto codziennie.

#20 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 09:46

Dziękuję Indianer, to ważne dla mnie info. Czyli mam szukać najlepiej takiego co już miał przeglądy w PL bo raczej ma ok już światła?

 

Nie koniecznie to byłby to wyznacznik poszukiwań,ponieważ diagnosta diagnoście nie równy...jeden może się przyczepić inny póki co machnie ręką...są na forum posiadacze kruzerków w wersji USA może napiszą jak u nich z przeglądami w kwestii świateł.

 

Mnie bardziej chodziło właśnie o wersję USA/EU,w amerykanach np. właśnie światła,licznik w milach,brak przeciwmgielnych,natomiast wersja europejska to zasadniczo prawidłowe lampy,licznik w kilometrach oraz z pewnością przeciwmgielne tył.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych