Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Wysprzeglik i sprzęglo zakup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 nauel85

nauel85

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 772
  • Dołączył:  31 sie 2016
  • Rok Produkcji:2002 Touring
  • Silnik:M 2,2 CRD
  • Imię:Dariusz
  • Skąd::Lipno kuj - pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2020 - 19:37

RATUJEMY4109c62e8b6a9fb49106de97b525876f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

#22 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 861
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2020 - 08:28

Rock auto USA tam jest wszystko zamawiałem tam co nieco


Wszystko? - a pompę wspomagania do PT 1.6 też mają?
  • Ozzy lubi to

#23 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2020 - 08:32

Dominik - trochę cię ponosi ? - owszem mają do 2,4 i 2,4GT Inne wersje silnikowe nie istnieją w tym sklepie  :blabla



#24 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1920
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2020 - 09:29

Sory to była odpowiedz do susła 125 tylko nie skopiowałem

#25 Ozzy

Ozzy

    Początkujący

  • Użytkownicy
  • Posty: 46
  • Dołączył:  08 sty 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4T GT M + LPG
  • Imię:Adam
  • Skąd::Sulejówek
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2021 - 15:35

Tak na marginesie to do 2.4t bardzo ciężko było znaleźć nowy wysprzeglik. Praktycznie nowy nie do kupienia.

Ja mam na sprzedaż 3 sztuki. No może dwie, bo jedną bezpiecznie zostawić dla siebie ;)



#26 MateuszDG

MateuszDG

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 591
  • Dołączył:  22 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001,2004,2002
  • Silnik:2,4 M GT x2, 2,0
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Dąbrowa Górnicza
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2021 - 21:28

Tak na marginesie to do 2.4t bardzo ciężko było znaleźć nowy wysprzeglik. Praktycznie nowy nie do kupienia.

Muszę Cię wyprowadzić z błędu , ostatnio zamawiałem oryginał w aso ;) 



#27 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 580
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 styczeń 2021 - 21:32

Ile? Bo jak ja szukałem to znalazłem za 750zl .

#28 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 861
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 kwiecień 2022 - 15:18

Co prawda mowa nie o sprzęgle do 1.6, ale może ktoś szuka do 1.6, jest tu jeszcze jedna sztuka:

https://allegro.pl/o...6km-11000396508

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 02 kwiecień 2022 - 10:24


#29 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2022 - 17:37

Witam
Orientuje się ktoś gdzie dostanę wysprzęglik do pitka 1.6 polift.
Poratuje ktoś linkiem.
Pozdrawiam



#30 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 861
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 lipiec 2022 - 18:54

Witam
Orientuje się ktoś gdzie dostanę wysprzęglik do pitka 1.6 polift.
Poratuje ktoś linkiem.
Pozdrawiam


Zrób renowacje powierzchni cylindra. Papier 2000 na mokro na koniec i polerka pastą Tempo (może być szmata nawinięta na patyk okrągły po lodach świder), potem pasta/smar TRW i układ będzie chodził jak nowy.

#31 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 lipiec 2022 - 20:41

Na chwilę obecną dysponuje tylko wiedzą uzyskaną telefonicznie przez mechanika. Wysprzęglik  był zapowietrzony i po odpowietrzeniu przepuszcza gdzieś na uszczelce olej. Biegi zaczęły wchodzić normalnie lecz teraz pojawił się problem jakby się siłownik zacinał przy powrocie, łapa nie ma siły go cofnąć i czasem się ślizga, nie wiem czy jest możliwość uszczelnienia siłownika czy wymiana na nowy ( problem z dostępnością). Dodam że sprzęgło niespełna 2 lata po regeneracji ( może najechane z 20 tys). I znając życie to pewnie sprzęgło lub jakiś element będzie wymagał dokładnego przejrzenia/ wymiany. Więc co do renowacji to możliwe że nie pomoże. Ale spróbuje wszystkiego. Pozdrawiam



#32 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 861
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2022 - 21:10

Czy łapa nie wraca, a wysprzeglik tak? ...to znaczy, czy jak łapa zostaje, to wysprzęglik jest "luźny"?

#33 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 lipiec 2022 - 11:17

chyba nie ma takiej możliwości żeby wysprzęglik się cofnął bezwładnie sam, to jest przecież siłownik jednostronnego działania wypycha go ciśnienie a cofa mechanicznie łapa, chyba że się mylę ?



#34 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 lipiec 2022 - 14:13

chyba nie ma takiej możliwości żeby wysprzęglik się cofnął bezwładnie sam, to jest przecież siłownik jednostronnego działania wypycha go ciśnienie a cofa mechanicznie łapa, chyba że się mylę ?

I tak właśnie jest , problem w docisku sprzęgła lub samej łapie - jak by nie patrzył skrzynia do wyjęcia 


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 09 lipiec 2022 - 14:15


#35 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 lipiec 2022 - 14:37

W poniedziałek mam nadzieję że mechanik zdejmie skrzynię bo to jak andreeas7 napisał nieuniknione. Ale moje pytanie ogólnie żeby się nie rozprawiać za dużo tyczyło się samego wysprzęglika ( ponoć każda szkoła uczy i to się praktykuje, że jak wysprzęglik przepuszcza to do wymiany) i problem jest z dostępnością gdzie nie dzwoniłem to nie ma. Moja prośba dotyczyła czy ktoś wie gdzie mogę takowy znaleźć. 
20220415_230123.jpg



#36 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 lipiec 2022 - 14:42

W poniedziałek mam nadzieję że mechanik zdejmie skrzynię bo to jak andreeas7 napisał nieuniknione. Ale moje pytanie ogólnie żeby się nie rozprawiać za dużo tyczyło się samego wysprzęglika ( ponoć każda szkoła uczy i to się praktykuje, że jak wysprzęglik przepuszcza to do wymiany) i problem jest z dostępnością gdzie nie dzwoniłem to nie ma. Moja prośba dotyczyła czy ktoś wie gdzie mogę takowy znaleźć. 

Jedyna opcja kupić siłownik od 2,0 i przełożyć przewód , dostępne na Allegro 

Załączone pliki


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 09 lipiec 2022 - 14:44

  • LukGut lubi to

#37 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 sierpień 2022 - 17:11

Witam. Od dwóch miesięcy nie mogę dojść do ładu z pitkiem 1.6 polift. Objawy: na cieplym silniku problem z biegami. Diagnoza: Mokry wysprzeglik przepuszczał. Wymiana na nowy (900 zł). Sprzęgła brak po odpowietrzeniu. Wyjecie sprzęgła. Z lozyska oporowego zszedł oring, sprzęgło zużyte na zewnetrznych krawędziach mechanik mówił że pierwszy raz takie coś widział. Regeneracja sprzęgła nowe łożysko oporowe, wszystko sprawdzone. Po montażu odpowietrzeniu sprzęgła brak, wysprzeglik wysowal się może 5 mm. Łapa od sprzęgła igielka nic nie trze nie skrzywiona. Padło że pompa sprzęgła, wyciągnięcie na oko wszystko ok wymiana uszczelniaczy i dalej nic (przez 14 lat może juz nie ma takiej sprawności inie wytwarza takiego cisnienia) zamówiona inna sprawna. Po złożeniu okazało się że przewód co idzie do wysprzeglika nie wytrzymuje cisnienia jest rozszczelniony. Nigdzie nie mogę dostać takiego przewodu z tą końcówką do wysprzeglika i od 2 miesiecy pitek stoi. Czy jest ktoś w stanie coś poradzić bo taka na pozór blacha rzecz prowadzi do flustracji mechanika i mojej. Czy jakoś zakuc się da? Przepraszam za lekture ale poziom bezradności sięgnął zenitu.

#38 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 861
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 sierpień 2022 - 18:31

Ja bym pociągnął jak najwięcej sztywnych w miedzi

Witam. Od dwóch miesięcy nie mogę dojść do ładu z pitkiem 1.6 polift. Objawy: na cieplym silniku problem z biegami. Diagnoza: Mokry wysprzeglik przepuszczał. Wymiana na nowy (900 zł). Sprzęgła brak po odpowietrzeniu. Wyjecie sprzęgła. Z lozyska oporowego zszedł oring, sprzęgło zużyte na zewnetrznych krawędziach mechanik mówił że pierwszy raz takie coś widział. Regeneracja sprzęgła nowe łożysko oporowe, wszystko sprawdzone. Po montażu odpowietrzeniu sprzęgła brak, wysprzeglik wysowal się może 5 mm. Łapa od sprzęgła igielka nic nie trze nie skrzywiona. Padło że pompa sprzęgła, wyciągnięcie na oko wszystko ok wymiana uszczelniaczy i dalej nic (przez 14 lat może juz nie ma takiej sprawności inie wytwarza takiego cisnienia) zamówiona inna sprawna. Po złożeniu okazało się że przewód co idzie do wysprzeglika nie wytrzymuje cisnienia jest rozszczelniony. Nigdzie nie mogę dostać takiego przewodu z tą końcówką do wysprzeglika i od 2 miesiecy pitek stoi. Czy jest ktoś w stanie coś poradzić bo taka na pozór blacha rzecz prowadzi do flustracji mechanika i mojej. Czy jakoś zakuc się da? Przepraszam za lekture ale poziom bezradności sięgnął zenitu.

dziś, 19:25

Ja bym pociągnął jak najwięcej sztywnych w miedzi i gdzie się da i musi założył bym przewody hamulcowe elastyczne.
W ktorym miejscu padł Ci przewód? - bo nie potrafię z komentarza sobie tego wyobrazić.
Skąd wiesz, że masz odpowietrzony układ?
Zalaliście układ płynem DOT3?

Użytkownik Stefan2011 edytował ten post 17 sierpień 2022 - 18:32


#39 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 sierpień 2022 - 18:54

Wiem tylko tyle ile mechanik mi powiedział. Że odpowietrzał kilkukrotnie a leci z miejsca gdzie przewód wchodzi w wysprzeglik podczas demontażu uszkodziła się końcówka oryginalna w wysprzegliku i wykonana na wzór u tokarza/frezera cnc. Lecz teraz po montażu wszystkich elementów to właśnie na nieoryginalnym zakuciu jest nieszczelność podczas wciskania pedału.

#40 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2022 - 22:41

Witam. Podzielę się zakończeniem historii sprzęgła ( Nowy wysprzęglik, regeneracja kompletna sprzęgła, nowe łożysko oporowe, sprawna pompa sprzęgła ( druga w bagażniku pewnie też sprawna). Wina leżała w nowym wysprzęgliku, otóż mechanik po raz enty  ściągał przewód ( ten z tworzywa) i zauważył nacięty uszczelniacz, powód był taki, że siłownik jest wykonany z dwóch odlanych części i wewnątrz gniazda na dole gdzie wchodzi skówka śrubokrętem na samym dnie wyczuł nierówność, która podczas pracy sprzęgła powodowała rozwarstwienie stąd wyciek. Po usunięciu zgrubienia i zeszlifowaniu wszystko zaczęło śmigać i działać poprawnie. Jednak zastanawiam się nad zakończeniem przygody z tym samochodem ( powód brak odpowiednich fachowców w mojej okolicy i trochę nieuzasadniona fantazja konstruktorów tego przyjemnego samochodziku ale to tylko moje zdanie ) Jeżeli, ktoś będzie chciał poznać szczegóły lub jest zainteresowany  zanim autko wystawie udzielę wszelkich informacji na priv.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych