Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pituś zastrajkował


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Janek61_*

Bezimienny Gość.Janek61_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2016 - 20:32

Pituś zastrajkował. Podjechałem nim do sklepu i już nie dało się go z powrotem uruchomić. Początkowo myślałem, że to wina nowo założonej instalacji gazowej, jednak dowieziony gazownik /było niedaleko i gazownik z częściami zamiennymi do instalacji/ stwierdził, że winny jest alternator - zawiesiły się szczotki. Kilkukrotne stukanie w alternator usprawniło Pitusia który odpalił. Myślałem, że to jednorazowy wybryk jednak sytuacja powtórzyła się, tym razem żona dojeżdżająca Pitusiem do pracy ok 30 km w drodze powrotnej do domu nie odpaliła. I jak to kobieta musiałem po nią jechać drugim samochodem, znowu kilkukrotne stukanie w alternator i Pituś zaskoczył. Pytanie, kończą się szczotki w alternatorze?  jak wygląda sprawa w tym modelu odnośnie dostępu do alternatora w celu wymiany szczotek i czy elektryk nie przestraszy się tego modelu w celu usprawnienia, jakie szczotki? i czy są dostępne.



#2 theo

theo

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 525
  • Dołączył:  03 maj 2016
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:teodor
  • Skąd::brak
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 październik 2016 - 21:32

winny jest alternator - zawiesiły się szczotki. Kilkukrotne stukanie w alternator usprawniło Pitusia który odpalił.

Alternator niema nic wspólnego z uruchomieniem silnika, służy do zasilania urządzeń elektrycznych samochodu i ładowania akumulatora.

 

znowu kilkukrotne stukanie w alternator i Pituś zaskoczył. Pytanie, kończą się szczotki w alternatorze?

Może to chodzi o rozrusznik bo na pewno  alternator nie ma żadnego wpływu na uruchomienie niepracującego silnika


czy elektryk nie przestraszy się tego modelu w celu usprawnienia

 

A czymś to się różni od innych modeli, działa podobnie jak w większości dostępnych aut.



#3 Bezimienny Gość.krol44_*

Bezimienny Gość.krol44_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2016 - 21:39

Chyba  chodzi o rozrusznik nie altek.



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 październik 2016 - 21:45

Zawsze można kupić drugi sprawny za grosze z dobrymi szczotkami

#5 rafal-gorzow

rafal-gorzow

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 270
  • Dołączył:  24 sie 2016
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:300C 3.0 CRD A
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Gorzów Wlkp.
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 październik 2016 - 21:54

A czymś to się różni od innych modeli, działa podobnie jak w większości dostępnych aut.

Niby tak, jednak w warsztatach najczęściej się krzywią jak zobaczą co do nich przyjechało ;)



#6 Bezimienny Gość.Janek61_*

Bezimienny Gość.Janek61_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2016 - 22:51

Chyba rzeczywiście o rozrusznik chodzi, mój błąd. Czy rozruszniki od automatu i manuala różnią się? na alledrogo do automatu http://allegro.pl/ro...6374760078.html

manual http://allegro.pl/ro...6110417966.html

To przykładowe aukcje.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych