Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Opony zimowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 nikt1

nikt1

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 27
  • Dołączył:  08 paź 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 listopad 2010 - 09:57

Witam czy może ktoś tu zajrzeć:
http://ssl.delti.com... ... t_by=brand
i polecić jakieś opony do 300zł(rozmiar 205-55-R16)?A i jeszcze co oznaczają litery na końcu nazwy opony np. T, H?

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 listopad 2010 - 10:03

tu masz dużo taniej;
http://www.opony.com... ... ?p=252,2,4
litery oznaczaja index max prędkości - praktycznie bez znaczenia dla nas - no chyba że zamierzasz jeżdzić w zime z prędkościa wiekszą od 190 km/h

ja polecałbym Ci opony Uniroyala:
np tę : http://www.opony.com... ... ?idp=14574
ale 318 zł trzeba zapłacić

#3 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 16 listopad 2010 - 09:56

sprawdź jeszcze oponeo.pl. kupowałem tam już kilka razy i zawsze byłem zadowolony z ceny i obsługi. wysyłkę miałem gratis.


Też polecam uniroyal. Fakt, że kupiłem akurat Rainsport, ale właśnie po tym modelu nabrałem zaufania do marki. myślę, że stosunek cena/jakość jest w uniroyalu b.dobry

#4 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 16 listopad 2010 - 10:11

@nikt1 - jestes pewien ze chcesz wrzucic na zime ten sam rozmiar co standardowo pitek ma na lato?

co do cen - nie warto sie trzymac jednego sklepu - produkt A bedzie tanszy tu, a produkt B tam. ceneo.pl pokazuje ze te oponki wystepuja od 282 zlociszy.

EDIT
masz w olsztynie na miejscu sklep motoimperium.eu. porownaj, moze ktorys z fajnych modeli bedzie tani, no i nie bedziesz placil za przesylke, bo mozesz odebrac osobiscie.

#5 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2010 - 10:36

Ja mam zimówki Continental 205/16/55. Nie są to nowe opony ale jeszcze dwa sezony powinienem przejechać.
Mimo że na takich miękkich oponach fajnie się jeździ, to zauważyłem, że przy szybkim wyjeżdżaniu z np. bocznej uliczki i skręcaniu w dowolną stronę, przód mi ucieka na boki , to takie wrażenie, jakby pływał.
Na spocie w Rzykach, również miałem problemy z podjechaniem pod pewną górkę, w przeciwieństwie do dwóch innych aut jadących ta sama drogą.
Jeśli miałbym kupować ponownie opony, to na pewno nie tej firmy :kawka

#6 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 16 listopad 2010 - 21:18

adas, sprawdz cisnienie.
jezeli masz wrazenie ze samochod plynie na zakrecie na boki to mozesz miec za malo cisnienia.

ile lat maja te opony? te pierwsze opony co mialem jak kupilem Kredęsa (letnie) to wlasnie nieco wiekowe byly - raz, ze uciekalo z nich powietrze, dwa ze wlasnie mialem wrazenie ze z kapci wyskocze. po zakupie nowych lub dopompowanie powietrza wyskoki na boki przechodzily.

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2010 - 21:25

Marcel,
ciśnienie jest ok, pierwsze takie "pływanie" miałem na pierwszym zakręcie po zmianie opon u wulkanizatora. A opony ile mają lat ? nawet nie wiem, wiem tylko że ten sezon na pewno przejadą , a i być może będą musiały również następny :cwaniak .

#8 mateo

mateo

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 155
  • Dołączył:  23 sie 2010
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:mateusz

Napisano 16 listopad 2010 - 21:25

@nikt1 - jestes pewien ze chcesz wrzucic na zime ten sam rozmiar co standardowo pitek ma na lato?


A co za różnica? Praktycznie żadna.

#9 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 listopad 2010 - 21:50

Generalnie lepiej miec 2 komplety kol: letnie i zimowe. Mniej problemu z przekladka, a i opona mniej cierpi nie bedac zdejmowana/zakladana na felgi 2x w roku.

Ja mam stalowki (4szt za 200zl) 15" na to zimowiki Uniroyal MS 66 plus (195x65x15), a na lato chromy aluski 205x55x16, no i jak jest kolejka u gumiarza, moge sam sobie tylko kola przerzucic.
A i oponki jak mniejsze to duzo tansze.

#10 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 17 listopad 2010 - 08:21

@mateo - wlasnie taka jak pisze MayheM. mysle ze kolega nie ma zimowych felg stalowych 16, tylko wklada zimowki na chromowane fele. a to raz ze szkoda felg, dwa ze przekladka, trzy ze zimowki wezsze to nizsze spalanie i pewniejsza jazda.

#11 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2010 - 15:53

trzy ze zimowki wezsze to nizsze spalanie i pewniejsza jazda.


tu bym polemizowal. Roznicy w spalaniu raczej nie ma zadnej.
A czy pewniej sie jedzie... chyba tez u mnie przynajmniej bez roznicy.

#12 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 23 listopad 2010 - 16:35

trzy ze zimowki wezsze to nizsze spalanie i pewniejsza jazda.


tu bym polemizowal. Roznicy w spalaniu raczej nie ma zadnej.
A czy pewniej sie jedzie... chyba tez u mnie przynajmniej bez roznicy.


Glosniej. Choc i to nie regula bo mam letnie rownie halasliwe jak nie bardziej.

#13 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2010 - 17:34

a mnie zastanawia temat calosezonowych... no wiem zlinczujecie mnie ... ale nie tak do konca /a 160, automat , jazda super spokojna osobnik majacy 77 lat, po miescie-sporadycznie poza ale jak droga czarna, i po co zmieniac gumy?..............zobaczymy za rok!


pzdr! ;P

#14 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2010 - 18:31

Mieciu w tym akurat konkretnym przypadku, opony całoroczne w zupełności wystarczą :cwaniak

#15 mateo

mateo

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 155
  • Dołączył:  23 sie 2010
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD
  • Imię:mateusz

Napisano 23 listopad 2010 - 18:51

trzy ze zimowki wezsze to nizsze spalanie i pewniejsza jazda.


niekoniecznie nizsze spalanie bo zimowka ma wyzsze opory toczenia, pozatym pewniejsza jazda na wezszych zimowkach? :d im szersza opona tym lepsza przyczepnosc

#16 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 23 listopad 2010 - 19:44

nie na sniegu kiedy masz nierownosci wzdluzne (koleiny)... im szersze kolo tym bardziej przestawia na nich... to jest wlasnie jedna z przyczyn dla ktorej poelca sie wezsze kola na zime

#17 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 23 listopad 2010 - 19:53

Mieciu. Zaczynalem kariere kerowcy na Matrixie Deu. Auto nie mialo ABSu, systemów i mialo opony wielosezonowe.

Jezdzilem w lato. Jezdzilem w zime. Raz sie smialem, ze ja przejechalem przez skrzyzowanie zasypane sniegiem a babka przede mna mercem na zimowych i z systemami nie. Innym razem sie nie smialem, bo na zjezdzie z wiaduktu byla szklanka i zsuwalem sie bokiem samochodu w dol bo mnie postawilo w poprzek przy 20km/h.

Takie miasto podstołeczne Warszawa - po spadku sniegu, nastepnego dnia na ulicach robi sie zdecydowanie luzniej - ludzie zostawiaja samochody i jada MZK. Nie dlatego, ze im nie odpalilo a i dlatego, ze nie czuja sie dobrze w takich warunkach / nie maja doswiadczenia / nie chca ryzykowac.

Mieciu, mozna jechac samochodem na zimowkach, mozna na wielosezonowkach, mozna miec systemy sremy i mozna orzeła wywinąć i zakończyć walczykiem z obrotem na słupku. Można.

Mnie osobiscie opony zimowe pomagaja w jezdzie. Raz w tygodniu musze wyjechac w zime do lasu i przejechac sie drogami, ktore albo nie sa odsniezane albo skute na grubo lodem.

Opona zimowa oponie zimowej nie rowna. Test porownawczy z zeszlej zimy dwoch zimowek:
GY UG 7+ w PT vs. Fulda Kristal Supremo (Octa 2 Combi): GY jak po stole, na Fuldzie mnie wozilo i nie czulem sie pewnie. Moja zona twierdzila, ze jej sie dobrze jezdzi. Ja juz bylem przyzwyczajony do wiekszej skutecznosci opony.
Trudno mi to porownac do konca bo dwa rozne auta. W tym roku na obu auta beda miec te same GY UG7+ i zobaczymy jak wrazenia.

Sa tanie opony zimowe i sa drogie opony zimowe. To jest kolejna para kaloszy.

I teraz tak - jest moj ojciec, ktory cale zycie (do zeszlego tygodnia bo sie przesiadl w samochod z systemami ;p) jezdzil samochodem bez wspomagania kierownicy, bez ABSu, bez poduszki powietrznej i byl zwolennikiem OPON WIELOSEZONOWYCH. Jezdzil na tych oponach w najsrozsze zimy i nic mu sie nie stalo. Mozna.

Wszystko mozna, ale po co "meczyc" sie jak mozna sobie pomoc?

Oczywiscie, jak asfalt jest CZARNY, bez sniegu i bez lodu to po co. Ale klimat mamy ostatnio taki, ze coraz trudniej w zime o czarny asfalt.

Mieciu no. To jest taki ulubiony temat do wiecznego bicia piany. Zobacz Pan taka formula 1 - oni tam zmieniaja opony w zaleznosci od tego jaka jest nawierzchnia. Specjalizacja opony jest ok. Ale jak ktos nie chce, to niech jadzie jak chce no! NO!

#18 janusz

janusz

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 1154
  • Dołączył:  11 lis 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:janusz
  • Skąd::miasteczko śl
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2010 - 20:54

Ja mam uniroyal MS PLUS 66 od zimy 2009 i taikie bym polecał bardzo dobre na śnieg jak i na błoto pośniegowe i aqapiling mam rozmiar 195/65/15 T.na oryginalnych felgach stalowych.Płaciłem 240 zł w opony Kraków za szt.

#19 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 listopad 2010 - 21:07

zimówki jednak sa niezbędne.Pomagaja szczególnie na lodzie,błocie posniegowym i kopnym śniegu.Jak pokazuja testy nie ma opon uniwersalnych. W zależności od oczekiwan,warunków użytkowania jedne nadają sie lepiej inne mniej.Ostatni robiono testy opon zimowych i na kopnym śniegu najlepsza okazała sie siermiężna i tania Dębica która odpadła w innych warunkach.
NAJPIERW WYPISZ SOBIE NA KARTECZCE warunki w jakich będziesz użytkował samochód a potem dostosuj typ opony.
Ja osobiście użytkuje Michelin ale tylko z tego powodu że takie dostałem wraz z autkiem.w przyszłym sezonie przezucę sie na Uniroyal bo są dobre na lód i mokry śnieg a takich warunków najbardziej sie obawiam :cwaniak

#20 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 listopad 2010 - 16:51

aqapiling

hmm





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych