Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Znalezione w sieci....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3031 odpowiedzi w tym temacie

#181 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 listopada 2012 - 16:36

A to przestroga, co by się jakiemuś dźwigowi chciał PiTka "dźwignąć"

Dołączona grafika

#182 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopada 2012 - 17:04

liseczek, byyyyyyłooooo :p

#183 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 28 listopada 2012 - 17:15

liseczek, byyyyyyłooooo :p

8| :sciana upss

#184 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13 850
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 listopada 2012 - 22:27

bylo ale warto powspominac!!! :dance

#185 AnitaLG

AnitaLG

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1 797
  • Dołączył:  21 lip 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M + LPG
  • Imię:Anita

Napisano 30 listopada 2012 - 22:53

Ciekawe czy PT'iego też odleją... (z czekolady oczywiście)

http://chocolissimo.... ... -VW-Beetle

#186 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2 099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopada 2012 - 23:37

to chyba targi czekolady w paryzu tam sa przecudnowci,najlepiej wygladaja modelki ubrane w czekolade mniam

#187 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 823
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 grudnia 2012 - 22:19

czy to jest normalne brak słów zobaczcie sami
http://moto.onet.pl/...my.html?node=28

#188 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 03 grudnia 2012 - 22:28

Bartek, tak było jest i będzie - tylko prasa próbuje pokazać coś niezwykłego. Fakt jest taki, że czasem te naciski są silniejsze, a raz słabsze - to wszystko jest zależne nie od ilości kasy zarobionej, a od subiektywnej oceny przełożonych bezpieczeństwa na drodze na danym rejonie. Jeżeli analiza wykazuje, że ludzie się tłuką, zwiększa się ilość wypadków to i naciski większe, a że ktoś to inaczej zinterpretował, to tylko po to, aby wzbudzić sensację. Kasa z mandatów nie idzie do kasy Policji, czy nawet lokalnego Urzędu Miasta/Gminy.
Kasa z mandatów idzie do Urzędu Wojewódzkiego, a z wniosków do sądu zasila kasę Ministerstwa Sprawiedliwości.
Poza tym wszystkim, weźcie w każdej informacji podanych na portalach typu Onet/WP/Interia itp. dużą poprawkę - brak profesjonalizmu i chęć wzbudzania emocji (często negatywnych) sprzyja "oglądalności", a to się przekłada na kasę dla tych portali - dlatego tak często manipulują tytułami swoich artykułów.

#189 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 823
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 grudnia 2012 - 22:35

weźcie w każdej informacji podanych na portalach typu Onet/WP/Interia itp. dużą poprawkę - brak profesjonalizmu i chęć wzbudzania emocji (często negatywnych) sprzyja "oglądalności", a to się przekłada na kasę dla tych portali - dlatego tak często manipulują tytułami swoich artykułów.

i tu się zgodzę z tobą Tomaszu ale fakt faktem ciekawe jak zakończy się sprawa tego listu.
ps w sumie to nigdy nie dostałem pouczenia zawsze Mój kontakt z Policją kończył się bardziej dotkliwie,wyszczupleniem portfela i pkt

#190 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4 321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 grudnia 2012 - 23:12

bartek_sz3, JAk mam kontakt z policją prywatnie to zawsze sa to ludzie OK.JAk założą mundur i sa na słuzbie następuje metamorfoza ;P Jak powiedział kiedyś mądry człowiek policja jest aparatem ucisku.A w czyim imieniu uciska to już sobie dopowiedz.Między bajki włozyć że działa prewencyjnie w interesie obywateli.Jest utrzymywana z budżetu i jest po to by o ten budżet dbać!!!Idzie kryzyz i trzeba kasę ściągać :lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol Nikt nie przekona mnie że jest inaczej.Howk powiedziałem :kawka

#191 AnitaLG

AnitaLG

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1 797
  • Dołączył:  21 lip 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M + LPG
  • Imię:Anita

Napisano 04 grudnia 2012 - 08:13

JAk mam kontakt z policją prywatnie to zawsze sa to ludzie OK.JAk założą mundur i sa na słuzbie następuje metamorfoza


Mam znajomego, który po krótkiej rozmowie z obcą osobą (w "prywatnych" okolicznościach) bezbłednie rozpoznaje mundurowego w cywilkach. Śmieje się, że psa i trepa to on na odległość odróżnia. Ale to może dlatego, że jego ojciec jest jakąś szychą wojskową. :lol

A co do mamdatów no to cóz... business is business. Każdy (w każdej branży) chciałby zarobić jak najwięcej. A pracownicy nie przynoszący zysku nie sa ulubieńcami szefów. Czy to jest "moralne" i "poprawne" w tym przypadku to już zupełnie inna sprawa...

#192 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 04 grudnia 2012 - 14:57

bartek_sz3, jak to jest, że moje spotkania z policją (nie lubię!) zawsze kończą się pouczeniem? :cwaniak
Szkoda, że z fotoradarami pogadać się nie da... :/
Ale jak mundurowi są "nakłaniani" przez szefostwo do większej efektywności jak w Twoim linku, to przykre... :(

#193 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 823
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudnia 2012 - 17:11

maro20, ja w rodzinie mam 2 policjantów oj przepraszam teraz już trzech ci starsi masakra gdybym spotkał któregoś z nich na drodze i coś bym przeskrobał mandat murowany bez żadnego ale,i w życiu prywatnym tacy sami pogadać się nie da nie dobrze nie dobrze...
a ten trzeci kuzyn to dopiero teraz zaczyna szkółkę w policji wiec na razie jest ok :piwo czekać tylko kiedy będzie pranie mózgu :glupek Kajka, ciekawe ciekawe oj powiedz jak to robisz :diabelek ze kończy się na pouczeniu.pamiętam jedno spotkanie z panem policjantem które miało zakończyć się tak 950PLN i 18Pkt nogi mi się ugięły ale dobrze poszło dostałem na końcu 100pln i 2 pkt ha ha ha

#194 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2 251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudnia 2012 - 18:38

pamiętam jedno spotkanie z panem policjantem które miało zakończyć się tak 950PLN i 18Pkt nogi mi się ugięły ale dobrze poszło dostałem na końcu 100pln i 2 pkt ha ha ha


Za darmo byś tego pewnie nie dostał. :-)

#195 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 823
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudnia 2012 - 20:18

nudelek, no nie nie jechałem z Piły w stronę Poznania i w Chodzieży wjechałem na stacje benzynowa która była po lewej stronie ciemno bo to już wieczór był taki bardzo dziwny wjazd tan jest stacja po lewej nakaz jazdy w prawo zawracanie i dopiero wjazd na stacje,poszedłem od razu w lewo i jakieś jeszcze niby na tej stacji złamałem jeszcze dwa przepisy.policja ładnie z boku stacji stali i polowali na takich przejezdnych jak ja.na koniec dali 100pln ze niby wjechałem na zakaz wjazdu zupełnie po drugiej stronie Piły
odjechałem od nich i mieli już kolejnego ha ha

#196 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 04 grudnia 2012 - 21:00

bartek_sz3, rozmawiam z panami, uśmiecham się, staram się ich "pożałować", że mają takie trudne warunki pracy, a kierowcy tacy nieodpowiedzialni... :cwaniak
Skutkuje :)
Aaa! I fotoradar też ostatnio wynegocjowałam - tzn. kwotę mandatu (na najniższy) ;) przez telefon też mi poszło całkiem nieźle ze strażą miejską gdzieś tam (nawet nie pamiętam nazwy pipidówy - w kujawsko-pomorskim to było).

#197 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5 823
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudnia 2012 - 21:12

o proszę będę musiał o tym pamiętać na przyszłość :lol tylko żebym za szybko nie musiał tego testować :diabelek

#198 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3 318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 04 grudnia 2012 - 22:56

Bartek, dyskusje na temat wykroczenia, które się popełniło nigdy nie są dobrym sposobem na negocjacje wysokości mandatu. Tak jak wspomina Nudelek, za "darmo" mandatów nie dają, a tak już w Polsce jest, że jak się zostaje złapany na wykroczeniu, to są (często) ostre tłumaczenia - że nie wiedziałem, że nie widziałem, a inni tak robią, albo że "widocznie przed chwilą ten znak postawili i nigdy wcześniej tak nie było". Sądzę, że i tak powinniśmy się cieszyć, że jest tak łagodny stan prawny - poczytaj jak jest w Australii, to się zdziwisz. W naszym kraju jest przychylność do dokonywania wykroczeń, a inną sprawą jest, że są też niekiedy nieżyciowe przepisy - np. droga szeroka jak autostrada, ale jakiś radny mieszka w okolicy i już jest ograniczenie do 40 km/h, bo on ma władzę.

A przy okazji, jak będziesz planował jakąś podróż z kimś, zrób sobie takie doświadczenie - daj pasażerowi(najlepiej takiemu, który jest też kierowcą) kartkę, który podzieli ją kreska na pół, i w czasie jazdy mów na bieżąco jakie popełniłeś wykroczenia i niech on zapisuje te, które on zauważył (tak żebyś Ty nie wiedział) - sam zobaczysz, że będzie się różnić ilość popełnionych wykroczeń (pasażer zauważy więcej!!!), potem podlicz sobie "wartość" w sumie tych wykroczeń i punktów w/g taryfikatora i myślę, że dojdziesz do pewnych wniosków - a i jeszcze jeden pozytyw z tej trasy będzie - mając świadomość liczenia wykroczeń, automatycznie ich mniej zrobisz i dojedziesz do celu ok. 10-30% później.
Pozdrawiam
P.S. Zacznijmy naprawiać świat od siebie nie "pokazując" innym, jak nie powinniśmy robić.

#199 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13 850
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudnia 2012 - 15:34

tomku walnales w samo sedno!

P.S. Zacznijmy naprawiać świat od siebie nie "pokazując" innym, jak nie powinniśmy robić.

#200 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5 865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 grudnia 2012 - 09:24

Miecio to TY ???????????????????? :lol

Dołączona grafika





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych