Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

kara za jazde po pijaku...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2012 - 16:10

mocne:

http://www.poboczem.... ... nId,646301

#2 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 listopad 2012 - 17:04

i bardzo dobrze...

#3 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2012 - 21:15

Ostatnio byłem na rozprawie delikwenta, którego drapnąłem na podwójnym gazie, na dodatek na orzeczonym zakazie prowadzenia pojazdów za jazdę po pijaku... Sąd miał obiekcje i wątpliwości i maglował mnie prawie 2h, żeby przypadkiem oskarżonemu krzywdy nie zrobić odwieszając karę... Szkoda gadać.

Nasz Kodeks Karny nie jest zły. Wystarczy zmienić orzecznictwo. Ale tu by trzeba pracy u podstaw, bo sądy są niezawisłe.

Ciekawy film poniżej artykułu....

#4 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2012 - 11:17

to wkleje takie cos , cos w tym jest, ... http://motoryzacja.i... ... sy,1859805

#5 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 listopad 2012 - 21:12

Widzisz Marcin tylko że zawsze kij ma dwa końce...
Rozumiem że jazda po pijaku jest Jak najbardziej naganna i powinna podlegać karze.Tylko zastanów się nad jednym: jeszcze przed wejściem Austrii do Unii stan "nielegalny" wynosił 0,8 promila. W Polsce odpowiednio 0,5 promila.A teraz popatrz na wyniki jakie dla statystyki usilnie próbujesz uzyskać.Dlaczego nie podaje się jaka liczba tzw pijanych kierowców miała poniżej 0,5? Bo okazało by się że 60=70 procent tzw pijanych kierowców mieściło się w normie. :chory I co by sie wtedy okazało?Że Polacy to wcale nie jest naród odbiegajacy od innych!Czyli reasumując kiedyś byłem trzeżwy mając 0,4 a dzisiaj jestem kryminalistą?! wybacz ale to jest żenujące.Zyjemy w "dzikim kraju"/Drzewiecki :dance / gdzie nie liczy się dobro obywatela a jedynie policyjne statystyki i oczywiście wpływy do budżetu.Wiesz co by było jak by nie spożywano alkoholu,nie palono papierosów a kierowcy jeździli by zgodnie z przepisami? Z budżetu nie dostał bys ani złotówki i trzeba by było zmienić zawód! :kciuki

#6 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 18 listopad 2012 - 21:43

Marku, z Twojej wypowiedzi płynie wniosek, że zachowanie niezgodne z prawem i narażające życie i zdrowie innych ludzi niesie ze sobą pewne korzyści, a więc jest w jakimś stopniu pożądanie.
Wybacz, jeśli nie załapałem ironii.

Kiedyś normą bezpieczeństwa były pasy (obowiązek zapinania miał tylko kierowca!) w samochodzie, który przy zderzeniu z prędkością 70km/h składał się jak harmonijka robiąc z pasażerów marmoladę. Nie równajmy w dół. :cwaniak

#7 Rider(ka)

Rider(ka)

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 470
  • Dołączył:  17 lis 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M gaz
  • Imię:PT Cruiser Girl
  • Skąd::----
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 18 listopad 2012 - 22:19

Witam.
W sprawie pasów nie trzeba ich było zapinać w ogóle i to jeszcze nie tak dawno, potem tylko poza obszarem zabudowanym, taka historyczna dygresja, a co się tyczy jazdy na podwójnym to karać jak najbardziej trzeba, ale po mojemu karani są tylko ci którzy w momencie ujawnienia mają pecha i nie trafiają na gości, z którymi "można się dogadać". Znam przypadki, że nawalonego delikwenta odwozili do domu radiowozem, kwestia ceny. Identycznie jest za prędkość, wyprzedzanie, parkowanie. czerwone itd. można wymienić wszystko z KK.
Liczby podawane w wiadomościach to tak jak pisał maro ogólnie ilu ujawniono, a nie złapano bo część do 0,2 prom. pojechała sobie o własnych siłach dalej, ale do statystyki się nadają.
Zmienić trzeba nastawienie i mentalność narodu, bo prawo chcemy mieć najbardziej restrykcyjne, a każdy szuka dziury dla siebie żeby je obejść. Na koniec takie pytanie: Dlaczego kierowca w Słubicach posuwa przez miasto 100 km/h, a 200 m dalej za mostem nic go nie zmusi do przekroczenia 50 we Frankfurcie ?

#8 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 19 listopad 2012 - 00:20

Stety lub nie, ale podzielam zdanie Marka tj. gdyby norma była tyć wyższa mogłoby się nagle okazać, że wcale nie jesteśmy narodem pijaków za kółkiem, tylko takim, który w pewnym sensie nie zna umiaru - w dużej ilości krajów jest większa norma dopuszczalna i o dziwo z tego powodu ginie znacznie mniej ludzi, ale u nas zrobiła się z tego medialna plaga, a nasza policja lubi straszna wyolbrzymiać do absurdu robiąc ludziom papkę z mózgu. Żeby było ciekawiej nie jestem za piciem za kółkiem i sam nie tykam alkoholu jak wiem, że będę niebawem prowadzić (mam słaby łeb, rzadko popijam), ale też nie uważam, że np. 1 piwko po drodze do posiłku to już morderstwo - to nic nadzwyczajnego np. u naszych Zachodnich Sąsiadów, a np. w Anglii 0,8 jest (albo było do niedawna) dopuszczalne nawet dla kierowcy autobusu. Chciałbym bardzo poznać statystyki ile z tych "jeżdżących pijaków" miało podczas kontroli niewiele ponad normę i podciągnięto ich pod zbiorowy kolektyw, swoisty stos czarownic. Wieszajcie na mnie psy, ale mam liberalne podejście do spraw motoryzacji i strasznie nie lubię, jak się ludziom wszystko z góry narzuca/ogranicza upraszczając jak dla dziecka - jestem przeciwko obowiązkowi zapinania pasów w aucie (osobiście jeżdżę z zapiętymi), kaskom na głowach u motocyklistów (nie mam prawka na motor), jeździe na światłach 24h/365 dni, zakazie palenia w aucie (w ogóle nie palę i nigdy nie paliłem), jakimkolwiek poborze opłat za jazdę "lepszymi" drogami, złodziejskiej akcyzie na auta o pojemności powyżej 2 litrów i tej przesadnie wysokiej w paliwie oraz obowiązkowi ciągłego opłacania OC, nawet jak auto sezonowo nie jeździ i nie jest zabytkiem, ekohipokryzji, nielogicznemu ograniczaniu prędkości na szybkich i dobrych drogach... Problem największy jest w tym, że do spraw motoryzacji najczęściej mieszają się Ci, co w temacie nie mają prawie nic do powiedzenia i właśnie wtedy wychodzi z tego niezła kupa, która w rzeczywistości ogranicza się zazwyczaj do dojenia kasy z kierowców.

Dlaczego kierowca w Słubicach posuwa przez miasto 100 km/h, a 200 m dalej za mostem nic go nie zmusi do przekroczenia 50 we Frankfurcie ?

Odpowiem Ci Grześku pytaniem: dlaczego kierowca jadący w centrum Frankfurtu/O przejeżdża most i już w Słubicach zatrzymuje go polska policja i następnie wlepia mandat bo nie miał zapalonych świateł w środek dnia upalnego lata, wygłaszając przy tym, jakieś absurdalnie moralizatorskie gadki? Po prostu mentalność narodu - u nas łatwiej karać zarabiając przy tym, niż dawać coś od siebie, edukować.

#9 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2012 - 01:01

P******enie o Szopenie i rozmydlanie tematu.

W Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Rumunii, Estonii dopuszczalne stężenie alkoholu wynosi 0 - słownie: z-e-r-o promili. W Norwegii i Szwecji 0.2 promila, tak jak u nas. I mowa tutaj o WYKROCZENIU.
Fajnie się rzuca cyferkami, ale jakie grożą w innych krajach konsekwencje? Co się dzieje, jeśli sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu? Pewnie sąd za karę rozdaje kupony na darmowe piwo bezalkoholowe z obowiązkiem wykorzystania? A może klapsa...

Litości.

Co do łapówek, to też słyszałem, że biorą, ale nie znam nikogo, kto wręczył. Każdy słyszał, nikt nie widział. Mi jak dotąd proponowali kwoty do 3 tys. zł. Marnie. Domu za to nie wybuduję.

#10 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 19 listopad 2012 - 01:08

Psyborg, mogę się mylić, nie mówię, że nie, ale ciągle odnoszę wrażenie, że nie do końca rozumiesz albo starasz się zrozumieć co niektórzy tutaj próbują przekazać na bardzo wrażliwy temat w tym kraju i też może niepotrzebnie z tego powodu się denerwujesz...

#11 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2012 - 01:21

ARON, masz na myśli siebie, czy wliczasz też Marka? Bo niestety reszta z tego jakże licznego grona postujących ma zdanie odrębne, przy czym wypowiedź miecia można uznać za neutralną.

Podobnymi zabiegami posługują się właśnie media przy kreowaniu tej atmosfery pijaństwa na drogach, która tak Cię irytuje.

Nauczyłem się już, że świata nie zmienię. Mogę natomiast czynnie wpływać na swoje najbliższe otoczenie. Tak więc: do miłego. :cwaniak

#12 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 08:18

Dlaczego kierowca w Słubicach posuwa przez miasto 100 km/h, a 200 m dalej za mostem nic go nie zmusi do przekroczenia 50 we Frankfurcie ?


egzekucja, surowa egzekucja

-podepne tutaj: w sobote w krk skrzyzowanie ktore dobrze znam i szczegolnie uwazam na rowezystow bo to kolo uczelni i sporo ich jezdzi byle jak..., swiatlo czerwone ja sie zblizam do skrzyzowania z zamiarem skretu w prawo, zapala sie strzalkaw prawo,nie przyspieszam, patrze w lewo bo tam jest przystanek i stoi tramwaj.., potem patrze w prawo.../czysto/, jeszcze raz w lewo, auto bardzo powoli, nagle wyrosl osobnik przed maska z telefonem , hamulec, zatrzymalem w miejscu, osobnik sie oparl o maske, patrze dla pewnosci: mial czerwone, nie przerywajac rozmowy nie cofnal sie i jak ngdy nic przechodzi przez przejscie na czerwonym, zagotowalem, otwieram szybe i krzycze do niego: jak kutasie chodzisz!....
sie zatrzymal gestykulujac do mnie:czego ch...u, cos ci sie nie podoba? jebnac ci w ten samochodzik? no i widze ze startuje, wiec musialem "spierdalac"..........no

#13 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 10:15

Psyborg, Widzisz nie starasz sie zrozumieć sedna mojej wypowiedzi/zaznaczyłem cos na ten temat w pierwszym zdaniu mojej wypowiedzi/Nie obrażaj sie ale jak każdy policjant w sytuacji konfliktowej odwracasz kota ogonem.To sie nazywa demagogia.Nie mówimy tutaj o tolerowaniu pijaków za kierownicą a o wykorzystywaniu aparatu/czyli takich jak ty/ do ściągania haraczu ze społeczeństwa pod byle pretekstem.Nie ma znaczenia kto w jakim stanie siada za kierownicą lecz ile mozna na tym zarobić wlepiając kary na lewo i prawo.Nie chodzi o to by było bezpieczniej na drogach ale o to by zgarnąć jak najwięcej kasy by zaspokoić potrzeby rządzących.Kiedyś pracowałem w tej firmie ale dopiero po odejściu zauważyłem jakie spustoszenia w mojej mentalności porobiła.Mam nadzieję że po 20 latach straty sie odbudowały.Współczuje tym którzy nadal tam pracują a ich ulubionym programem w TV jest program "uwaga pirat" z jego beznadziejnymi, przypominającymi kroniki lat 50-ych komentarzami :lol

#14 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5364
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 10:19

czego tu się ciupać Panowie :torba
wypity zabierać furę i prawko - koniec i kropka :torba

takie jest moje zdanie :cwaniak

#15 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 10:22

rafe1, za to wypiję :alko

#16 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5364
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 10:29

maro20, :alko

#17 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13810
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 listopad 2012 - 17:15

a co! folgowac sobie mozna ...przynajmniej na tym forum, :kawka ;P

#18 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2012 - 23:50

Marku, przez ostatnie 15 lat policja zmieniła się nie do poznania. Sam dobrze pewnie pamiętasz jak w trakcie służby waliło się kielicha, a na rozliczenie pękała flaszka. Jednak do pełnego zdrowia tej instytucji nadal daleko. Realną władzę mają samorządy i wszechobecna statystyka, będąca oczkiem w głowie policyjnych decydentów. Realne zagrożenie ma znaczenie drugorzędne.
Udział w tym mają jednak i media i samorządy i sami obywatele.

W nagrodę za EURO2012 nasz miłościwie panujący komendant dostał od rządu 500000zł nagrody. W moim wydziale zamiast nagród wypłacono pieniądze za część nadgodziny wypracowanych w okresie Euro2012. Dostałem porażające 156zł. Resztę nadgodzin odbiorę jako wolne kiedy zachoruję, zamiast L4. Nie należę do ludzi, którzy płyną bezwarunkowo z prądem, więc kariery w tej instytucji nie zrobię. Działam zarówno zgodnie z przepisami, jak i własnym sumieniem. Kary mi nie straszne.

Jednak jeśli chcecie zmian, to naciskajcie na swoich reprezentantów. Wyjdźcie na ulicę, załóżcie komitety protestacyjne, opracujcie obywatelski projekt ustawy. Straż miejska gnębi mandatami zamiast pilnować porządku? Złóżcie wniosek o referendum w sprawie jej rozwiązania. Od narzekania nic się nie zmieni. Co najwyżej pogorszy się stan wątroby.

A co do samych pijaków, jak i w ogóle kierujących, to przedstawiam swoje osobiste zdanie. Nie czuję żadnej litości dla takich ludzi. Uważam, że przepadek mienia w postaci pojazdu był by bardzo skutecznym rozwiązaniem. Niestety ma jedną wadę: pojazd nie zawsze jest własnością kierującego lub został mu dobrowolnie udostępniony.

#19 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 20 listopad 2012 - 00:52

Psyborg, mam takie pytanie, ale nie odbieraj tego jako ataku itp. itd., bo moim zdaniem się niepotrzebnie nakręcasz, po prostu staraj się zrozumieć taką sytuację, która nota bene wydarzyła się naprawdę tutaj:
kobieta strzeliła o lampkę za dużo i to czuje i zdaje sobie z tego doskonale sprawę, tym bardziej, że przyjechała wcześniej autem, więc dzwoni po córkę by przyszła po nią, bo mieszka w miarę niedaleko i przyprowadziła auto z nią do domu, bo stoi na dużym parkingu pod marketem. Ponieważ była zima i auto stało długo na dworze, to weszła do środka by nie czekać na ostrym mrozie - odpaliła w tym celu silnik bo chciała się ogrzać i choć nie ruszyła nawet cm, ręczny pozostał zaciągnięty, a i tak zgarnięto ją za "prowadzenie po wpływem", czy jak to tam nazywają fachowo... Gdyby siedziała na miejscu pasażera, to pewnie by jej nie tknęli - czy to jest normalne? Bo dla mnie to karanie za zamiar, nie czyn nielegalny, czyli uproszczając po policyjnemu: jestem na kogoś mocno :cenzura , więc mu mówię, że go zabiję i ląduję za to w pierdlu za morderstwo. Do takiego zmierza aktualnie rozumowanie policji, a przynajmniej tak to kreują w mediach - taki swoisty system binarny, czyli 0 i 1, nic poza tym, jakby zdrowy rozsądek, czy logika umarły. Zabieranie w tym wypadku auta to dla mnie zalegalizowana kradzież, bo przecież ktoś inny jeszcze z członków rodziny może go także potrzebować, a co dalej byłoby z takim pojazdem - kaucja, na aukcję (dla kogo zysk z niej?)...
Inna sytuacja też autentyczna: gościowi konfiskują prawko, zabierają na komisariat, bo w trakcie kontroli wykazało, że palił, czy mógł jakiś czas temu palić trawkę (THC w teście krwi, nie znam się, ale ponoć długo się utrzymuje), choć w momencie kontroli był absolutnie trzeźwy (jechał akurat bodaj do/z roboty, już nie kojarzę). To za co go tak naprawdę chciano ukarać w związku z tym, że aż adwokat był potrzebny?

#20 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 20 listopad 2012 - 01:18

ARON, opisany przez Ciebie przypadek 1, to ewidentne przekroczenie uprawnień i bezpodstawne zatrzymanie. W samochodzie nie będącym w ruchu możesz śmiało odpalić silnik i chlać ile wlezie. Tak więc albo policjanci złamali prawo, albo znajoma nie powiedziała Ci całej prawdy.

Przypadek drugi - kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających - jest jak najbardziej karalne. W przypadku marihuany problem polega na tym, że THC dość długo utrzymuje się w organizmie (potrafi nawet 2 tygodnie), a poziom który kwalifikuje się jako karalny figuruje tylko w wewnętrznych wytycznych prokuratury. Tak więc slangiem: jak gościu zjarał blanta przed tygodniem i ma wygadaną papugę, to się wygrzebie.

Często zdarzenie nabiera nowego znaczenia, kiedy się pozna wszystkie szczegóły i okoliczności, drogi ARONie. :cwaniak





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych