Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Profesjonalny wózek narzędziowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 styczeń 2015 - 01:32

Jak w temacie. Może ma ktoś jakąś wiedzę w temacie gdzie zakupić, jakieś namiary:
- dobra stacja lutownicza (z regulacją temperatury, o mocy pozwalającej na lutowanie twardym lutowiem)
- wózek narzędziowy z narzędziami, dodatkowo, nietypowymi (chwytaki, elastyczne przedłużki do kluczy i wkrętaków, różne kształty i długości kluczy, klucze do złącz, klucze zaciskowe, itp)
(cena może być do kliku tysięcy, kilku nie kilkunastu :d)

#2 miecio

miecio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •      
  • Posty: 13803
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2015 - 01:38

yodarek widac glupi jestem i nie rozumiem,... co znaczy lutowanie twardym lutowiem???
sa stacje co lutuja lutem miekkim i w nadmuchu a lut twardy to juz palnik,... a narzedzia to tylko wybor czego chcesz i do jakiego celu,.. ale cos mi tu sciemniasz ty mechanik i o takie pytasz??? pozorant???

ja mam kilka narzedzi/ firmy bessey sa bardzo ergonomiczne a takich kleszczy nikt w promieniu 10 kilometrow nie posiada,... wyguglaj sobie i bedziesz zadowolony a na ebayu jeszcze cene zobaczysz

zerknij tutaj http://www.portalnarzedzi.pl/
albo o ile pamietam kupczyk krakow czy jakosw tak wyskoczy ci,.. pzdr!
jak mialem firme to u kupczyka kupowalem i bylem zadowolony dzwieknij i sie dowiesz

#3 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 styczeń 2015 - 01:47

Darku, tak jak miecio pisze, lutowie twarde to już palnik (z tych na propan-butan może być - niekoniecznie acetylenowy) Jeżeli chodzi o stacje lutowniczą, to własnie wczoraj przyszła do mnie, ale jeszcze nie była w akcji - jedynie sprawdziłem czy grzeje. Jak na razie jestem zadowolony, działa i szybko się nagrzewa :d - tą kupiłem:
http://allegro.pl/sh...item=4955631866

#4 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 styczeń 2015 - 01:48

Mietek, lut twardy, ale bez przesady. Na samolocie mamy miejsca, które nie są lutowane zwykłą cyną a takim specjalistycznym, ruskim ustrojstwem, która się bardzo trudno topi. Zwykła lutownica tego nie ruszy. A w kwestii narzędzi, to potrzebuję znaleźć cały wózek, nie mogę kupować po jednym narzędziu, albo po kilka zestawów.
Na razie się muszę rozejrzeć po prostu.
Tomek, na Allegro znalazłem i takie, które osiągaja temperaturę 680 stopni. Poszukam może znajdzie się o jeszcze większej mocy. Nie chodzio mi o typowe twarde luty.

#5 miecio

miecio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •      
  • Posty: 13803
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2015 - 02:02

darek w kwestii lutowania/spawania/spoinowania to mam jakie-takie pojecie nie wiem co z czym chcesz laczyc ale jest nowa metoda i robi sie to migomatem jest specjalny drut i laczy sie elementy metoda lutospawania,... wprost jest spawane migomatem ale specjalnym drutem gdzie temperatura jest luku duzo nizsza i blachy karoseryjne tym sie pieknie laczy, .. nie potrzeba do tego duzej praktyki, tigiem tez mozesz polaczyc rozne materialy ale tu juz wprawa jest konieczna,... dobrego inwertora kupisz za 2 tysiaki i bedzie dobry, plus butelke i rotametr,...
natomiast jesli o narzedzia to musisz sie okreslic a kupczyk ci doradzi,.. innej firmy nie znam bo tylko z nimi mialem stycznosc,...

[ Dodano: 2015-01-09, 02:00 ]
acetylen juz wychodzi z uzycia bo drogi zastepuje copan?butan,... zart ale tak jest plus tlen

[ Dodano: 2015-01-09, 02:02 ]
liseczek w takiej cdenie kupiles to i ja biore bo patrzylem przed swietami w krk na gieldzie elektro a sa wlasnie luciarze to identyczne 280 zeta!!!!!!!!!!

tyle ze ta stacja yodzie sie nie przyda u niego wieksze przekroje,...

#6 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 styczeń 2015 - 02:15

miecio, w zasadzie się Darek nie określił co chce lutować.
Miecio, kupiłem własnie konkretnie na tej aukcji co podałem w linku, a przy okazji wziąłem jeszcze pompkę do oleju/ropy, więc koszty przesyłki podzieliło na 2 przedmioty - jestem pan zadowolony :lol

#7 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:21

Nie, ja potrzebuję do lutowania instalacji elektrycznej, ale w lotnictwie używany jest również lut o podwyższonej temperaturze topienia. Zwykła lutownica nie daje rady. Często są to rzeczy małych rozmiarów, ale w miejscach gdzie występują wysokie temperatury.

#8 miecio

miecio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •      
  • Posty: 13803
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:36

to nadmuch ci wystarczy
zreszta zapytaj profesora/doktora on ma wiedze teoretyczna i praktyczna i pewnie ci yoda doradzi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych