Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


rozczarowanie serwisem ( zakladem mechanicznym) w Gdyni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.TheWaldek_*

Bezimienny Gość.TheWaldek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 kwiecień 2015 - 22:08

wiecie co ...mam dwa  x pt cruiser 2.2 crd .  bardzo je lubie .... szczegolnie ten srebrny ktorym zrobilem trase inverness - gdynia .  jestem bardzo rozczarowany  podejsciem mechanikow ,serwisow , lakiernikow w naszym kraju . czemu tak sie pasozytuje  sie na rodakach ???  o lakierniku juz nawet nie bede wspominal bo brak mi juz sil  . powiem tylko tyle ,ze cena wzrosla o 400 zl o czym zostalem poinformowany dopiero przy odbiorze samochodu . oczywiscie pan lakiernik nawet nie dal mi zadnego dowodu zaplaty typu paragon lub faktura ... teraz bede musial kontaktowac sie z urzedem kontroli skarbowej ...

 

Mechanik ..." servisant "  ulica Morska w Gdyni ...  ta sama sytuacja ... z brakiem oferty  paragonu lub jakiegokolwiek dowodu zaplaty .  zostawilem tam 1100 zl  . na koniec informacja ,ze " z podatkiem bedzie drozej " . przeciez obowiazkiem  mechanikow czy jakiegokolwiek uslogodawcy jest podawanie ceny brutto ... 

przyjechalem tam poniewaz  przy starcie  silnika lub naglym dodawaniu gazu ( podczas jazdy) slyszalem  ciezkie uderzenie gdzies  pod maska . zostalo to zdiagnozowane jako  zerwana poduszka  silnika ( gorna ) 700 zl z  plus robocizna  .... hmm... ok ...  zmiana oleju  plus naprawa jednego cieknacego wtrysku  juz 1100 zl ..... predzej oddam samochod na zlom  niz jeszcze kiedys tam przyjade 



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16983
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2015 - 22:48

Dobrze cię pociągneli ? najdrozsza regeneracja wtrysku 580zł w serwisie boscha + montaż/demontaż 50-80zł max , poduszka górna silnika na serwisie kosztuje 380zł - wymina 30-50zl z ustawieniem . Nigdy zakład lub firma nie może odmówić dania faktury lub paragonu na usługę naprawy .

#3 Kelle

Kelle

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 339
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0M Gaz
  • Imię:Kasia i Marek
  • Skąd::Szczecinek
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 kwiecień 2015 - 07:05

tak jest w 90% miast i miasteczek, jak się czlowiek nie zna to żerują na nim wszyscy, ot taka polska mentalność, dorobić się na kimś i nic uczciwie.

ale jak to mówią : uczciwą pracą się nie bogacą :-)



#4 Bezimienny Gość.TheWaldek_*

Bezimienny Gość.TheWaldek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2015 - 09:43

Przejade się z chęcią na jakiś zlot pt w Polsce :) pewnie się dowiem sporo. Chciałbym trzymać ten samochód ponieważ mimo, że jest stary nie mam potrzeby kupowania nowych, plastikowych aut bez klimatu. Musze się sam nauczyć mechaniki. Nie ma wyjścia

#5 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3725
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 kwiecień 2015 - 09:56

1100 za całość czy jeszcze dodatkowo zapłaciłeś?
Oprócz serwisu na Morskiej - rozumiem, że byłeś u Michała - jest jeszcze jeden w Gdyni, na Obłużu, samochody amerykańskie. Polecany przez spotkanego przypadkiem pitkowego kierowcę. Nie wiem, jeszcze nie sprawdzałam. U Michała za wymianę oleju i naprawę tarczek hamulcowych zapłaciłam 600 zł. Nie wiem czy to dużo czy adekwatnie do pracy wykonanej.

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16983
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 10:26

Dorota wymiana markowego oleju + koszt filtra to 200zl na max co do naprawy ''tarczek hamulcowych" nie bardzo rozumiem , tarcze sie wymienia lub czasami przetacza jak biją i są wowczas wymieniane nowe klocki - to wszystko zależy od tego co masz zamontowane w aucie .

klocki mogą kosztować od 100-400zl za komplet , tarcze od 100 - 400zł za szt . - wszystko zalęzy od marki i jakośći produktu

#7 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3725
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 kwiecień 2015 - 10:34

Mąż mi podpowiada bo to on odbierał samochód. Wymiana oleju, wymiana uszczelki pod głowicą zaworu-olej sobie ciekł i regulacja hamulca ręcznego byly robione.

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16983
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 10:53

olej + filtr 200 max
uszczelka pokrywy zaworow 100-180zl + wymina 60zl
regulacja recznego 40 zl max lub 80 zl z pelnym rozebraniem obu tarczobębnów i wyczyszczeniem wszystkiego ( ale raczej tego nie robili )

- czasami lepiej nie wiedzieć co ile kosztuje , jest lepsze samopoczucie po naprawie

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 11:19


#9 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3725
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:01

:-)

inna sparawa, że ja tego nie zrobię sama bo nie umiem. Mój mąż też nie- w końcu po to są mechanicy, zebyśmy my mogli robić inne rzeczy.

Michał, oprócz tego dostał od nas dłuugą listę pytań na które musiał odpowiedzieć. Może za to sobie doliczył?  :/



#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16983
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 11:26

Dorota jest też jeszcze jedna ważna kwestia , nie poruszana na forum : warsztat nie ma czasu na szukanie na biegu częśći gdzie kupi taniej - kupuje w ogólnoposkich sieciach serwisowych np.Intercars itp. czy też lokalnych hurtowniach motoryzacyjnych i cieszy sie że zalatwił częsci od ręki .Warsztat nie może sobie pozwolić na przestój i blokadę miejsca pracy w oczekiwaniu na podzespołu - czas jest tylko przy grubych naprawach kiedy auto przebywa na warsztacie ok tygodnia wtedy można poszukać i w miedzyczasie zamowić części z innego żródła wymagane do naprawy.

#11 Bezimienny Gość.TheWaldek_*

Bezimienny Gość.TheWaldek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2015 - 12:18

Dzięki za porady. Zmiana oleju plus naprawa wtrysku kosztowały mnie 400 zł. 700 zł to wymiana tarcz i klockow( Przywiozlem je sam. sama robocizna) plus wymiana poduszki górnej silnika ( to podobno było przyczyną uderzeń odchodzących z samochodu podczas rozruchu ,przyspieszania i gaszenia silnika podczas postoju. 1100 zł później jest dokładnie ten sam problem.... Czytaj nie wykonano należycie pracy lub wprowadzono mnie w błąd. Tak to rozumiem. Do tego musze upomnieć się o fakturę

Użytkownik TheWaldek edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 12:22


#12 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8218
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 12:21

...zapraszam do Mk(zaprzyjaźniony warsztat) Co Wy za ceny macie :glupek



#13 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16983
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 12:28

Darku normalne , nie z garażu

#14 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8218
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 12:35

Andrzej! prosze



#15 Bezimienny Gość.TheWaldek_*

Bezimienny Gość.TheWaldek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2015 - 13:01

Ok. Dajmy ludziom szanse... Ale raczej sam będę naprawial swój samochód... Dzięki Bogu za u tube i fora internetowe :)

Użytkownik TheWaldek edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 13:08


#16 Bezimienny Gość.miki_*

Bezimienny Gość.miki_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2015 - 15:04

Dorota jest też jeszcze jedna ważna kwestia , nie poruszana na forum : warsztat nie ma czasu na szukanie na biegu częśći gdzie kupi taniej - kupuje w ogólnoposkich sieciach serwisowych np.Intercars itp. czy też lokalnych hurtowniach motoryzacyjnych i cieszy sie że zalatwił częsci od ręki .

Tak zgadzam się z Tobą. Warsztaty mają zazwyczaj podpisane umowy z np IC i tam zamawiają części i nie wnikają specjalnie ile co kosztuje, ważne by było na miejscu, na dziś. Inna sprawa jest taka, że te warsztaty posiadają duże zniżki na zakup części, których detalista bez znajomości nie dostanie. Teraz jest taka sprawa. Czy warsztat kasuje klienta za użyte części po cenie jaką sam kupił (ewentualnie powiedzmy plus 10%) czy każe mu płacić po cenie detalicznej? Jest to niestety częsta praktyka i nie dość, że klient płaci za robociznę to jeszcze serwis zarabia różnicę między ceną detaliczna a ceną po rabacie. Większość ludzi nie jest tego nawet świadoma.



#17 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16983
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 15:15

Obawiam się ze klient dostaje cenę detaliczną tak jakby poszedł kupić sam lub z minimalnym upustem 10% - reszta to zarobek warsztatu z upustu wyrobionego obrotami w danej hurtowni i jest to fer wzgledem klienta .Nie dopuszczalne jest natomiast podniesienie ceny zamówionych czesci ponad cene detaliczną.

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 06 kwiecień 2015 - 15:16


#18 Bezimienny Gość.miki_*

Bezimienny Gość.miki_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2015 - 15:19

Rozumiem, że prowadzisz warsztat samochodowy?



#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16983
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 15:30

Nie ja już nie prowadzę , ale prowadziłem - teraz to tylko forma odpoczynku i relaksu .

#20 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8218
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2015 - 15:38

miki Andrzej Pitka ma w jednym palcu...No bywa inaczej ;P Endriu :witam...przez neta







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych