Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

I znowu zmiana opon na letnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 rysmech

rysmech

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 369
  • Dołączył:  06 lut 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Ryszard
  • Skąd::Tczew
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2016 - 22:14

Ja wymienię dopiero po Świętach, przed nie zdążyłem ale może i dobrze :dance



#22 adam78

adam78

    Kolegunio

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 213
  • Dołączył:  13 mar 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 A
  • Imię:adam
  • Skąd::pomorskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 marzec 2016 - 16:23

u mnie tez juz letnie zwłaszcza że zimowe tylko dla amatorow anatomi gumy sie nadają  :d



#23 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 marzec 2016 - 10:08

Ja zmieniałem wczoraj cale kolka



#24 Bezimienny Gość.Jakubwawa_*

Bezimienny Gość.Jakubwawa_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2016 - 16:48

Co Wy koledzy, że się tak wyrażę, pitolicie.

 

Moja żona, choć nie ma dużego doświadczenia, wyczuwa różnicę w prowadzeniu.

 

 

Rzeczywiście, polecenie godne uwagi  :nie

 

Zwróć uwagę że piszę o jeździe w Warszawie gdzie śnieg był tylko 2-3 dni i to głównie w nocy.

Pewnie gdzieś na głębokiej wsi poniżej Krakowa na nie odśnieżanych drogach nie twierdził bym że nie ma różnicy ale w dużych miastach jest specyficzny klimat i dla takich sytuacji są przeznaczone opony wielosezonowe.

 

Ważne też jest jeżeli się decydujemy na zakup opon wielosezonowych to warto wybrać je z górnej pólki a nie szukać oszczędności wsród koreańskich gum.

 

 Całą zimę przejeździłem albo po suchym albo po mokrym asfalcie i jak wskazują prognozy takie będziemy mieli klimat.

Na narty nie jeżdżę a wprost przeciwnie zimą preferuje podróże do ciepłych krajów ( oczywiście nie samochodem) .

 

Dalej uważam że opony wielosezonowe do doskonała sprawa ale w specyficznych warunkach miejskich.

 

Teraz czeka mnie wymiana opon w aucie żony bo przeszkadza jej hałas od opon i dlatego wolała zimą jeździć Espacem 3.5 na Pirelii Alleseazon niż swoim Fiatem Idea na oponach Fulda Kristall Montero 3.

 

Gdyby nie fakt że opony Fulda są nowe ( 2-3 tys km) to już bym myślał o zakupie wielosezonowych.

 

Acha i jeszcze drobny prztyczek. moja żona akurat ma doświadczenie bo przez 10 lat jeździła jako pilot w rajdach płaskich i MPPZ ( dwukrotnie vice mistrzostwo Polski)  i co prawda nie wymieni sama klocków ale potrafi zmienić koło bez wzywania pomocy drogowej :)



#25 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4978
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2016 - 17:43

Kolego Jakubie, zupełnie mnie nie zrozumiałeś. Ja tylko odniosłem się do tego, że różnice w prowadzeniu na różnych oponach są i zawsze będą, większe lub mniejsze. Do Twojej żony nic nie mam, i z przyjemnością gratuluje jej dwukrotnego vice mistrzostwa w tym co robi. Ty możesz sobie jeździć na oponach jakich chcesz, ja natomiast stawiam bezwzględnie na bezpieczeństwo, i w sezonie zimowym stosuje typowe do tego okresu opony zimowe, a w sezonie letnim, typowe opony letnie. Jeszcze się na tym nie zawiodłem i tego się trzymam. Co do wielosezonówek, to lata temu też na takowych jeździłem, teraz zapewne są dużo lepsze jakościowo, i są jakąś alternatywą do jeżdżenia. Pozdrawiam i szerokiej drogi życzę.



#26 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2016 - 18:55

Wielosezonowe? i tu psztyczek :))

Jeździłem w rajdach (RSMP) i nie jako pilot tylko w 50 procentach kierowca, również wyścigi płaskie i górskie.

Nie ma czegos takiego jak opona uniwersalna. Jeżeli zima: zimowe, lato : letnie. Nie będe sie dodatkowo wypowiadac  o bieżniku.

Wielosezonowe to kompromis dla amatorów, ja nazywam to po prostu: druciarstwo!

Nie da sie np w górach, w zimie wspinać w trampkach z głębokim" bieżnikiem"

"Wybór należy do ciebie" 

Jeżeli jeździsz tylko po mieście te charakterystyki nie mają aż takiego znaczenia.

Chyba że pojedziesz akurat pod Arkadię (od dołu) a spadnie kwietniowy śniegf :))))



#27 dominic

dominic

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2693
  • Dołączył:  23 paź 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2M
  • Imię:Dominik
  • Skąd::B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2016 - 19:35

i ja zmieniłem



#28 bratex

bratex

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 818
  • Dołączył:  15 sty 2016
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 CRD Limited
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Warszawa / Elbląg
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2016 - 19:52

Szukam jeszcze i stawiam na Uniroyal Rain Expert 3.
Ktoś miał, jeździł i może powiedzieć czy warte zachodu?

#29 vanpeer

vanpeer

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 539
  • Dołączył:  14 kwi 2015
  • Rok Produkcji:2000,2003
  • Silnik:2,0M 2,0M
  • Imię:Robert
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2016 - 19:56

Pozwólcie, że przytoczę powiastkę o kleju:

"Jeśli klej jest do wszystkiego - to jest do niczego"

Myślę, że można to również odnieść do opon.



#30 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2016 - 09:40

Seria rain expert jak na średnią klasę spisuje sie rewelacyjnie.Szczególnie na deszczu pokonywanie łuków i zakrętów staje się pewniejsze tak o 30% w stosunku do pozostałych.

Niektórzy narzekaja że trochę szybciej sie ściera ale myslę że wiele wspólnego ma styl jazdy.

Osobiscie gorąco polecam.



#31 Bezimienny Gość.ladny_*

Bezimienny Gość.ladny_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 kwiecień 2016 - 00:40

Witam. Wprawdzie nie mieszkam w dużym mieście, jak kolega Jakub,  ale również mam założone opony wielosezonowe- michelin crossclimate. Sprawują się doskonale w moim regionie, ( duże wahania temperatury, częste opady, średniej jakości drogi ) Rano minus 2 i śnieg, w południe  +15  i słońce. Szczególny plus za bardzo dobre odprowadzanie wody w czasie jazdy w koleinach. Nie ma u mnie w pobliżu autostrady ani nawet drogi szybkiego ruchu. Także dla mnie są idealne. W krajach alpejskich bardzo dużo samochodów ma wielosezonówki (kurorty -autostrady) , niektórzy mieszkańcy musieliby praktycznie kilka razy dziennie zmieniać opony, i to w trasie :)     Pozdrawiam.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych