Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

pompa paliwa pt cruiser 2.4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rabbit

Rabbit

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 31
  • Dołączył:  10 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2400
  • Imię:Wojciech

Napisano 11 styczeń 2015 - 11:05

Witam.
Potrzebuje pomocy. Utkwiłem na ukrainie w moim pitolu zepsuła się pompa paliwowa i paliwo nie dochodzi do listwy wtryskowej. W tym kraju nie ma części do takiego samochodu. Potrzebuję numer pompy paliwowej albo od jakiego auta by pasowała. Bardzo proszę was o pomoc bo nie widzę wyjscia z tej sytuacji.

pozdrawiam.
  • Ozzy lubi to

#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2015 - 11:22

Nic nie oryginalnego nie pasuje , zbiornik do wyjęcia .W tak drastycznej sytuacji można się posiłkować zewnętrzną pompą wpiętą na przewód paliwowy od BMW ,Mercedesa lub Renaulta - typowe pompy do montażu poza zbiornikiem nie wymagające zanurzenia w paliwie .Ze sterowaniem nie będzie problemu bo przekażnik pompy paliwa masz pod maską koło kielicha .

To najszybszy i najmniej kosztowny sposób na powrót do domu i normalną naprawę.

#3 Rabbit

Rabbit

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 31
  • Dołączył:  10 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2400
  • Imię:Wojciech

Napisano 11 styczeń 2015 - 12:43

Nic nie oryginalnego nie pasuje , zbiornik do wyjęcia .W tak drastycznej sytuacji można się posiłkować zewnętrzną pompą wpiętą na przewód paliwowy od BMW ,Mercedesa lub Renaulta - typowe pompy do montażu poza zbiornikiem nie wymagające zanurzenia w paliwie .Ze sterowaniem nie będzie problemu bo przekażnik pompy paliwa masz pod maską koło kielicha .

To najszybszy i najmniej kosztowny sposób na powrót do domu i normalną naprawę.


Dziękuje za reakcję. A jak można wyciągnąć pompę ze zbiornika, mianowicie jak się do nej dostać. Chcę to wiedzieć dla siebie, żeby ukrainski specjalista nie rozebrał mi pół samochodu. Jakie jeszcze mogą być przyczyny, że nie odpala bo to tylko jego domniemiania.

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2015 - 13:04

Kostka zasilająca od dołu przy wahaczy tylnym do sprawdzenia , bezpiecznik 20 A pod maską obok kielicha w skrzynce i przekaźnik pompy paliwa też w skrzynce koło kielicha jak to posprawdzasz to dopiero zbiornik w dół .
jak wyciągnąć pompę ? - pisałem cały zbiornik do odkręcenia na mocowaniach i wyjęcie w dół z auta - kilka godzin roboty

#5 Rabbit

Rabbit

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 31
  • Dołączył:  10 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2400
  • Imię:Wojciech

Napisano 11 styczeń 2015 - 13:25

Chciałem się jeszcze dowiedzieć ile bar powina mieć pompa?

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 styczeń 2015 - 13:28

3-4 bar

#7 Rabbit

Rabbit

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 31
  • Dołączył:  10 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2400
  • Imię:Wojciech

Napisano 14 styczeń 2015 - 16:25

Pitol dojechał do Polski. Okazalo się, ze mechanik posiadał aparat do odpalania aut, taka profesjonalna pompa. Odpalił pitola i okazało się, że moja pompa zaczeła żyć. Dzień wcześniej na ukrainie w nocy bylo ok -25 stopni. Zastanawiam się czy w benzynie nie było jakiejś wody. Jakie mogę być przyczyny takiego zjawiska? Dziekuje za pomoc !





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych