Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Czy możliwe abym słyszał pracujące zamki w drzwiach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 styczeń 2016 - 18:55

Nie do końca lubię zaczynać tematów gdzie nawet objawów nie jestem pewien no ale chcę się upewnić czy samochód np sam się nie otworzy (jeśli to możliwe?)

 

Jadą dziś do pracy usłyszałem dźwięk tak jakby pracujących zamków w drzwiach (rygle się nie zapadły) dodam, że nie mam automatycznej blokady po przekroczeniu 24 km/h. 

 

Po wyjściu z samochodu (ale jeszcze go nie zamknąłem, znów usłyszałem ten dźwięk. ( albo co innego wydaje podobny dźwięk) 

 

I to samo przy powrocie ale już miałem wrażenie, że ten dźwięk był na parkingu, gdy odgarniałem śnieg. Wracają jechałem z pasażerką i spytałem czy też usłyszała dźwięk jakby zamków (bo znów wydawało mi się, że wystąpił) i potwierdziła. . 

 

Po zaparkowaniu samochodu znów ten dźwięk ( w momencie jak wysiadałem z auta).

 

Postałem chwilę przy samochodzie, otwierając i zamykają drzwi ale nic dziwnego nie nastąpiło. Więc zamknąłem i obszedłem wszystkie drzwi i klapę i poszedłem do domu ale zastanawia mnie czy jest możliwe, że nastąpiło jakieś spięcie i być może Pitek sam się otworzy na świat? 

 

Dodam (nie wiem czy wskazówkę do tego tematu czy materiał na nowy) że od paru dni, co raz gorzej działał przycisk otwierania klapy (myślałem, że to przez zimę), było trzeba kilka razy wcisnąć aby zaskoczył a dziś niestety umarł i musiałem z kluczyka otwierać klapę...



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 03:14

Jak najbardziej może sie tak dziać - sa swiche w drzwiach przednich i klapie przy bembenkach i nie właściwa pozycja pozostawiona po kluczyku może do takiej sytuacji doprowadzać .

Spróbuj na początek je rozruszać kluczykiem lewa /prawa i przy wyjmowaniu pozostaw w środkowej pozycji .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 21 styczeń 2016 - 03:16


#3 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2016 - 08:50

Wczoraj na napisaniu tego postu. Poszedłem sprawdzić czy samochód zamknięty i był. Dziś rano idę do PiTka i... otwarty... na szczęście nic nie zginęło i nikogo w środku nie zastałem;p 

 

Podczas dojazdu do pracy (prawie 25km) zamki zwariowały, zamykały się, otwierały bardzo często (czasami kilka razy na minutę)

 

 

Jak najbardziej może sie tak dziać - sa swiche w drzwiach przednich i klapie przy bembenkach i nie właściwa pozycja pozostawiona po kluczyku może do takiej sytuacji doprowadzać .

Spróbuj na początek je rozruszać kluczykiem lewa /prawa i przy wyjmowaniu pozostaw w środkowej pozycji .

 

Dzięki Andrzej za odpowiedź ! 

Poszedłem przed chwilą do samochodu i okazało się, że kluczyk mogę włożyć ale przekręcić już nie. Mam przy sobie zawsze taki mały odmrażać do zamków (40ml) i go użyłem. Zamek zaczął się kręcić. Poruszałem go lewa prawa i zostawiłem w środkowej pozycji tak jak poradziłeś. 

 

Zauważyłem jednak, że jak mam otwarte wszystkie zamki i przekręcę w prawo zamykają się tylko drzwi kierowcy (uważam, że to prawidłowy objaw) ale jak przekręcę drugi raz to czasami drzwi przednie pasażera się nie zamknął (oba tylne już tak). I sprawdzałem kilka razy i czasami zamykały się wszystkie trzy a czasami bez pasażera? Ma to znaczenie czy nowy objaw do nowej usterki ?



#4 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7793
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 21 styczeń 2016 - 09:56

U mnie takie objawy zniknęły po wymianie akumulatora, a działo się, działo... podczas jazdy zamykały się i otwierały wszystkie rygle, często rano przychodziłam do otwartego auta. 



#5 DAREK 75

DAREK 75

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 370
  • Dołączył:  12 cze 2015
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Darek
  • Skąd::podkarpackie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:01

czee.. kurcze u mnie jak zamykam to zamykaja sie wszystkie naraz a przy otwieraniu np kluczem otwiera sie tylko u kierowcy ,po ponownym przekreceniu otwieraja sie pozostałe ale nigdy rygle nie wariowały 


Użytkownik DAREK 75 edytował ten post 21 styczeń 2016 - 10:01


#6 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:13

Tylko ja wymieniłem na nowy z dwa tygodnie temu

#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:17

Adam to nie akumulator tylko swiche w zamkach - nie ma innej opcji jak sprawdzenie na testerze lub manualnie

#8 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2016 - 10:44

A jak sprawdzic manualnie? Rozkręcać boczne tapicerki? I dostać się do tych switchy ? A na razie abym spał spokojnie wyjęcie bezpiecznika nr 13 i zamykanie/otwieranie PiTka z klucza będzie dobrym pomysłem?

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:01

Zdjąć boczki i poszycie klapy tył i odłączyć kostki od swicha i spokój nic juz sie nie będzie działo nigdy

#10 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:24

A te switche po co są w takim razie jeśli można bez nich żyć?;) Stracę jakąś funkcjonalność? I czy w każdych drzwiach jest ten switch?

#11 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 11:27

Stracisz możliwość sterowania kluczykiem centralnego zamka - po odłączeniu wszystko działa pojedynczo z klucza i standartowo z pilota jak miałeś do tej pory - w serwisowe jest zalecane odłączenie w momencie aktywacji opcji alarm ! .

Swiche sa w obu przednich drzwiach i klapie bagażnika

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 21 styczeń 2016 - 11:28


#12 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 12:49

czy jak miales rano otwarte auto to tylko drzwi kierowcy czy wszystkie klapy?



#13 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:04

Na pewno pasażera za kierowcą i kierowcy (drugiej strony nie sprawdziłem) 



#14 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 14:00

no to bym szukal przy bebenku w dzwiach kierowcy



#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 styczeń 2016 - 14:02

A po co więcej sprawdzać ? w przedlifcie sa tylko dwie opcje : drzwi kierowcy i cała reszta , za kierowca otwarte - czyli wszystko otwarte .

Mieciu poczytaj od początku - w tym aucie sa 3 swiche które robią taka rozpierduche z zamkami

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 21 styczeń 2016 - 14:03


#16 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2016 - 14:33

Jeśli się okaże, że patent Andrzeja ( kręcenie kluczykiem w zamku) nie pomógł. To czy wyjecie bezpiecznika nr 13 ( tak mi się rzuciło w innym temacie) i zamykanie pitka mechanicznie będzie dobrym rozwiązaniem tymczasowym ? Wypięcie tych switchy wolałbym na weekend zostawić?

#17 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 styczeń 2016 - 19:22

No niestety na parkingu firmowy zamki cały czas pracowały... więc od razu wyjąłem ten 13 bezpiecznik - zamki się uciszyły, straciłem światło w podsufitce, restart licznika i komunika NO FUSE ale pomogło. 

 

nawiązując do tego tematu:

http://ptclub.pl/ind...ek&fromsearch=1

muszę zdjęć boczną tapicerkę (kilka śrubek i wyciągnąć do góry) i odnaleźć switcha 

wiem, że tak on wygląda ( załącznik) ale gdzie go znaleźć? i oraz co z nim zrobić? tylko wypiąć jak napisał Andrzej czy uciąć i połączyć ten zielony z czarny (domyślam się, że może o to chodziło w temacie, na którym się opieram) - tutaj nie jestem pewien?

 

I pytanie jak z klapą bagażnika? czy jest problem dostać się tam do zamka/switcha? (nie znalazłem wskazówki na forum i na youtube też nic) 

Załączone pliki



#18 Bezimienny Gość.nssk_*

Bezimienny Gość.nssk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 styczeń 2016 - 15:00

Dziś godzine przed pracą podjąłem się, próby wypięcia tych switch.
No ale niestety nie wiem, jednak gdzie on są...
zdjąłem boczną tapicerkę (na zdjęciu jest jeszcze ta folia, podczas poszukiwania odkleiłem ją tam gdzie mogłem)
Również zdjąłem od klapy ale też nie wiem, który to do końca ten switch
 
Bardzo proszę o powiedzenie (wskazanie), który to ten element, w bocznych drzwiach oraz klapie bagażnika.
Oczywiście poodpinałem wszysto co się dało ale zamki nadal pracowały. 
 

Załączone pliki







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych