Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Świece mokre od oleju - benz/gaz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Olgierdo_*

Bezimienny Gość.Olgierdo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 wrzesień 2010 - 00:17

Po wykręceniu świec okazało się że 3 są mokre, jest ewidentny wyciek oleju silnikowego (raczej bez cieczy chłodzącej, choć głowy nie dam). Czy ktoś z Was miał coś takiego? To mogą być zużyte uszczelniacze zaworowe? Jak takie coś wymieniać i czy warto? Dodam że czasem jeden cylinder siada, ale to może być od porwanej poduszki silnika, ten ostatni strasznie się trzęsie. Napiszcie jaki jest koszt części i robocizny i czy warto. :|

#2 Bezimienny Gość.adam48_*

Bezimienny Gość.adam48_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 wrzesień 2010 - 22:30

opisz sytuacje troche dokładniej, ile spala oleju i co to znaczy że jeden cylinder siada od porwanej poduszki, szczerze nie kumam. dymi jak cholera przy odpalaniu czy wogóle???

#3 Bezimienny Gość.Olgierdo_*

Bezimienny Gość.Olgierdo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 wrzesień 2010 - 22:35

Poduszka silnika jest porwana, przez co silnik nienaturalnie się trzęsie (jak tylko przyjdzie pocztą, to ją wymienię). Być może kable wysokiego napięcia się odłączają i dlatego czasem jeden cylinder "nia pali". Oczywiście to tylko moja hipoteza, jak jest naprawdę okaże się po wymianie poduszki.

Co do świec, to są mokre, tzn. nie elektrody, tylko część znajdująca się ponad gwintem, jest mokra od oleju.

Nie wydaje się żeby spaliny były, jak w dwusuwie siwe od oleju :)

Badam, jak ze spalaniem paliwa i gazu na setkę. Chciałem zrobić to skryptem ze SCANXL za pomoca obd2, ale Pitek, nie ma potrzebnych PID'ów (czujników), więc pozostaje pomiar metodami "tradycyjnymi"

Jesli chodzi o to ile spala oleju, to za krótko go mam, żeby stwierdzić ile. Przejechałem z 1000-1500 km (musialbym przeliczyc z mil) i poziom oleju jest ok.

#4 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 04 wrzesień 2010 - 07:53

Prawdopodobnie masz wyciek oleju z pokrywy zaworowej od środka. No i leci na świece. Miałem to samo. Na zewnątrz żadnych wycieków, autko nie dymiło a od czasu do czasu trzeba było dolać oleju. Sprawa ujrzała światło dzienne przy sprawdzaniu świec zapłonowych. Wszystkie pływały i to zdrowo. Osobiście zdjąłem pokrywę, wyczyściłem, odtłuściłem i złożyłem na sylikon - ze starą uszczelką, jeszcze była miękka. Pitka odpaliłem dopiero na drugi dzień i do dzisiaj mam spokój.

#5 Bezimienny Gość.Olgierdo_*

Bezimienny Gość.Olgierdo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 wrzesień 2010 - 15:23

Maciej, a na jaki silikon, RTV? Mnie najprawdopodobniej zostanie troche moparowskiego RTV do miski skrzyni automatycznej, nada się?

Poprzedni właściciel coś tam grzebał, i widać nawet glut silikonowy, więc pewnie chciał naprawić a zamiast tego sp...zepsuł ;P
Mechanik nastraszył mnie że jak się rozbierze to trzeba będzie głowicę planować, ale widzę że to nieprawda.

Drogi Maćku, byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś mi pokazał fragment instrukcji serwisowej, lub opisał którą część mam odkręcić. Pitka mam dopiero 2 miesiące niecałe i uważam się za... laika ;p

#6 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 06 wrzesień 2010 - 08:19

Zrobię dzisiaj zdjęcia i zaznaczę co masz odkręcić. Jeśli już był dany sylikon, może być RTV, to będziesz musiał kupić nową uszczelkę. Wszystko się okaże jak zdejmiesz pokrywę.

[ Dodano: 2010-09-07, 13:59 ]
Najpierw musisz zdjąć kolektor ssący, potem zdemontować przewody zapłonowy i cewkę zapłonową, a następnie odkręcić śruby pokrywy zaworowej. Większość z nich postarałem się zaznaczyć na czerwono na poniższym zdjęciu

Dołączona grafika

#7 Bezimienny Gość.Olgierdo_*

Bezimienny Gość.Olgierdo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 wrzesień 2010 - 00:04

Wielkie dzięki!
Jak tylko uporam się z wymianą poduszki silnika, biorę się za ten wyciek:)

[ Dodano: 2010-09-09, 16:40 ]
Zadzwoniłem do ASO i gosc od częsci nastraszył mnie że nie tylko uszczelkę pokrywy zaworowej trzeba będzie wymienić, ale "też bezwzględnie wszystkie 4 uszczelki świecy" (mimo iż ciekną tylko 2).

Maćku, jak to u Ciebie było, trzeba było wymienić również uszczelki świec?

Przyznam się szczerze, że mina mi zrzedła , uszczelka pokrywy - 86,40 pln, a uszczelka świecy 73,4 PLN x4, czyli cała impreza w full opcji prawie 4 stówy 8| :nie

Narazie muszę włożyć nie mało kasy (w pitka, który "nie wymagał wkładu własnego"), czy mogę tak parę mięsięcy pojeździć? Nic się nie stanie?

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2010 - 07:09

Zadzwoniłem do ASO i gosc od częsci nastraszył mnie że nie tylko uszczelkę pokrywy zaworowej trzeba będzie wymienić, ale "też bezwzględnie wszystkie 4 uszczelki świecy" (mimo iż ciekną tylko 2).
Przyznam się szczerze, że mina mi zrzedła , uszczelka pokrywy - 86,40 pln, a uszczelka świecy 73,4 PLN x4, czyli cała impreza w full opcji prawie 4 stówy 8| :nie

zostawienie 2 starych uszczelek to juz będzie druciarstwo i podwójna robota. To juz lepiej było by poszukac oringów w jakiejs hurtowni. Na pewno były by tansze. Ale jest jeszcze taka opcja:
http://moto.allegro.... ... 96170.html

#9 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 13 wrzesień 2010 - 07:55

Ja nie wymieniałem żadnej uszczelki, wstawiłem stare na sylikon i mam spokój.

#10 Bezimienny Gość.Olgierdo_*

Bezimienny Gość.Olgierdo_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 wrzesień 2010 - 19:00

Dzięki Arni, jak widzę na zdjęciu jest to komplet. Otworze i zobaczę może jeszcze da radę na silikon.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych