Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Prosba o pomoc w sprawie zakupu PT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 nadja

nadja

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 112
  • Dołączył:  12 sty 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:dwa.zero

Napisano 16 styczeń 2009 - 13:10

Witam. Mam gorącą prośbe do posiadaczy Pitka.
Jutro tj. w sobotę rano wybieram się poglądać jednego w komisie pod Warszawą.
Bedę jechał od strony Katowic. Czy Ktoś z Was miałby czas i chęci Aby wybrać się
ze mną i pomóc mi w jego ocenie. Naturalnie jeśli Ktoś by wyraził chęc wyjazdu to podjądę
pod wskazany adres i zabiorę po drodze, tak samo z powrotem odwiozę.
Chodzi o to, że dobrze by było aby oglądnął go Ktoś kto ma to autko na codzień i wydał opinie
o nim "chłodnym okiem"
Wyjeżdżałbym gdzieś około 6 rano
Jeśli byłby Ktoś chętny, mieszkający między Żorami ( lub Katowicami ) a Warszawą to proszę dać znać.

PS. A wogóle to co sądzicie o przebiegu 140 000 km dla rocznika 2001 (poj.2.0)
jest to dużo na to auto czy nie?
widziałem ogłoszenie gdzie ten rocznik miał 60 000 km ale czy jest to realny przebieg
czy celowo zmieniony, niewiadomo ...

#2 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 styczeń 2009 - 14:25

hmm moze ten przebieg był w milach (ten 60 000) Ja mam wlasnie niewiele wiekszy.... . No a co do komisów to trzeba sie dokladnie przygladnac. Moj brat swego czasu sprzedal do komisu w Warszawie swoje auto z przebiegiem 230 tys, za 3 dni stalo juz z przebiegiem 90 tys. Cuda Panie cuda cudeńka..

[ Dodano: 2009-01-16, 14:27 ]
Wiem, ze moj kolezka, ktory mi sprowadzil Pitka ma tez dwa do sprzedania 2006, 2007 r 2,4, automat z USA.

#3 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 styczeń 2009 - 14:40

PS. A wogóle to co sądzicie o przebiegu 140 000 km dla rocznika 2001 (poj.2.0)
jest to dużo na to auto czy nie?

Nie.

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2009 - 18:41

PS. A wogóle to co sądzicie o przebiegu 140 000 km dla rocznika 2001 (poj.2.0)
jest to dużo na to auto czy nie?


Ja swojego kupiłem gdy miał 183 000 i wszystko było ok.Można brac z takim przebiegiem

#5 nadja

nadja

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 112
  • Dołączył:  12 sty 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:dwa.zero

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:03

A co sądzcie o tym Pitku, bo właśnie jego jadę obejrzeć: TUTAJ
Chodzi mi o to czy w takim kolorze on jest oryginalnie bo jakoś nigdzie indziej nie spotkałem się z tym kolorem, i czy w full opcji zdarzają sie te szare nakładki na zderzakach?

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:25

nadja, Kolor jest oryginalny na naszym forum PiTka w takim kolorze ma "szakal" był nim na spocie w łodzi,zderzaki w wersji limited bywają szare(okropieństwo)ja takie miałem ale mam już pomalowane,no i felgi ma chromowane :brawo a nie przyklejony plastikowy chrom na aluminiową felge bo takie też są fabryczne.Gaz sekwencja i alarm z antynapdem to około 3 tysięcy :brawo fajnie.Ogólnie autko warte obejrzenia
W tym temacie są przedstawione kolorowe PiTki i ich kolory
http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=138

#7 nadja

nadja

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 112
  • Dołączył:  12 sty 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:dwa.zero

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:54

papug, dziękuję za naprowadzenie..
Można wiedzieć ile kosztuje takie malowanie tych dwóch elementów?

#8 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2009 - 20:59

Nie tak drogo u mnie zrobił to jeszcze poprzedni właściciel zapłacił 350 zł. Wiem napewno bo rozmawialiśmy o tym.

#9 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 styczeń 2009 - 11:22

Można wiedzieć ile kosztuje takie malowanie tych dwóch elementów?

I pozniej nie jeździć na myjce cisnieniowa. I szybko w deszczu na trasie, bo bedzie odlazić.

Ja bym probowal znalezc wlasciciela tego samochodu, bo w Warszawie w komisach strasznie zdzieraja.

No i co do tego pierwszego wlasciciela nie jestem pewien, bo chyba w 2001 roku w Polsce Chrysler PT Cruiser, nie był oferowany w salonie, ale moge sie mylic.

#10 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2009 - 12:13

I pozniej nie jeździć na myjce cisnieniowa. I szybko w deszczu na trasie, bo bedzie odlazić.

Po roku jeszcze nic nie odlazło i nie widzę żeby miało zamiar!!!Nie wiem jakim lakierem było malowane ale nie wygląda to tak jak lakier na aucie.Widac fakture plastiku jakby zabarwiony był plastik a nie polakierowane.Widac to na zdjęciach.
http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=517
Porównując do drewna wygląda jak pobejcowane a nie pomalowane farbą

#11 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 styczeń 2009 - 13:22

Po roku jeszcze nic nie odlazło i nie widzę żeby miało zamiar!!!Nie wiem jakim lakierem było malowane ale nie wygląda to tak jak lakier na aucie.Widac fakture plastiku jakby zabarwiony był plastik a nie polakierowane.Widac to na zdjęciach.

No to dobrze, że nie odłazi, bo mi z 206 odłazi i nie wygląda to atrakcyjnie. Dlatego nie polecam tego malować.

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2009 - 14:05

Też widziałem takie zderzaki z połuszczonym lakierem wyglądają nie ciekawie.Mnie naszczęście to nie spotkało.Z tego co wiem to pod lakier jest inny plastik.Elementy plastikowe do lakierowania widziałem z jakiegoś białego tworzywa.

#13 nadja

nadja

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 112
  • Dołączył:  12 sty 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:dwa.zero

Napisano 18 styczeń 2009 - 10:36

Bo jak sie maluje zderzaki to sie daje najpierw specjalny podkład do plastików i wtedy po pomalowaniu nie ma tej porowatej faktury zderzaka a sam lakier całkiej inaczej trzyma niż bezpośrednio na plastiku, także malowanie bezpośrednio plastiku całkowicie odpada. Zresztą w swoim poprzednim samochodzie tak miałem malowane bo wymieniałem pęknięty zderzak na nowy i do dziś wszędzie trzyma oprócz miejsc gdzie sam przytarłem bądź naraziłem na duże naprężenia (krawężnik).

A czy Ktoś swojego pitka sprowadzał z niemiec? jakie są wtedy pełne koszta rejestracji w polsce tzn. cło, tłumaczenie, skarbówka, rejestracja... Koleś powiedział mi że 2000
Czy w takiej kwocie się zmieszcze? czy jest więcej kosztów?

#14 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 18 styczeń 2009 - 10:39

Opis tutaj, ale uwaga zmienila sie stawka akcyzy na auta o pojemnosci powyzej 2,0 litra.
http://ptclub.pl/viewtopic.php?t=146

#15 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 18 styczeń 2009 - 11:17

papug, - powiedz wprost ze widziales u mnie takie połuszczone bo u mnie wygląda to okropnie a moj lakiernik nie ma czasu wkoncu tego zrobic

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2009 - 11:28

papug, - powiedz wprost ze widziales u mnie takie połuszczone bo u mnie wygląda to okropnie a moj lakiernik nie ma czasu wkoncu tego zrobic

:lol :lol :lol Tak? u Ciebie widziałem?Nieeee myślałem o innych autach które spotykam gdzieś przypadkowo :)

#17 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 18 styczeń 2009 - 13:04

nadja w 2000PLN sie zmiescisz.

#18 nadja

nadja

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 112
  • Dołączył:  12 sty 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:dwa.zero

Napisano 18 styczeń 2009 - 13:51

Dzięki za pomoc, a odnośnie akcuzy to piti 2.0 mieści się w przedziale stawwki do 2000cm tak?

#19 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2009 - 14:25

nadja, Tak mieści się do 2000 cm/3.W papierach jego pojemnośc zapisana jest jako 1996,0 cm/3

#20 nadja

nadja

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 112
  • Dołączył:  12 sty 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:dwa.zero

Napisano 22 styczeń 2009 - 08:29

Witam. A więc zakupiłem już pitka, jest w kolorze bordo-metalic, 2.0, przebieg niby 63000 km, co prawda są dokumenty na przebieg, sprowadzony został w styczniu z niemiec co mnie cieszy bo ja wole jak auto jeździło np 100000km po stole (czytaj w niemczech) a nie po tym poligonie jakim są nasze drogi. Po przejechaniu 400km jestem na razie bardzo zadowolony, nic nie stuka nic nie trzeszczy, po prostu przepaść miedzy tym co miałem do tej pory, teraz przymierzam sie napierw do założenia lpg bo dużo jeżdże do pracy (80km codziennie sam :chory ) Poza tym mam wrażenie że wydech jest głośny i też chciałbym go wymienić chociaż nie mam porównania do innego piti. Mam w związku z tym pytanie, czy ktoś już wymieniał tłumik jeśli tak to ile on kosztuje i gdzie można by go było dostać, szukałem na necie ale nic nie znalazłem, czyżby zostało tylko ASO?





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych