Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


PODNOSZENIE REFLEKTORÓW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.ADIXX_*

Bezimienny Gość.ADIXX_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 grudzień 2013 - 22:01

Witam
Nie działa regulacja wysokości reflektorów , silniczki podłączone . Czy ktoś z tym walczył.
Pozdrawiam
Adam

#2 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2013 - 22:04

ADIXX, Rozdupcony przełącznik podnoszenia i opuszczania - prawdopodobnie w trakcie nieudanej próby naprawy podświetlenia przełącznika. Pozdrawiam

#3 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2013 - 22:05

ADIXX, Jeśli potrzebujesz schemat - podaj na PW adres - podeślę. Pozdrawiam jeszcze raz - i witam na forum.

#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2013 - 22:07

ADIXX,
urwany(są skrosowany- 3 kable ) fioletowy przewód przy reflektorze z lewej strony zamyka prądowy obwód na zasilanie silniczków - napięcie dopiero po włączeniu świateł mijania . :kawka

#5 Bezimienny Gość.ADIXX_*

Bezimienny Gość.ADIXX_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 kwiecień 2014 - 21:16

OK . W przełączniku raczej nikt jeszcze nie grzebał. sprawdzę najpierw te kabelki .
Dzięki

[ Dodano: 2014-04-02, 22:16 ]
Dopiero dziś zabrałem się się za te reflektory okazało się że ktoś nie wsadził silniczków w prowadnice i teraz jest ok. :dance

#6 Bezimienny Gość.Gumirek_*

Bezimienny Gość.Gumirek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 czerwiec 2019 - 20:28

Dopiero dziś zabrałem się się za te reflektory okazało się że ktoś nie wsadził silniczków w prowadnice i teraz jest ok. :dance

ADIXX, czy mógłbyś napisać po krótce jak  wsadzić silniczek w prowadnice? Przez pomyłkę przy wymianie żarówki pozycyjnej wyjąłem silniczek nastawczy i teraz nie mogę wcisnąć kulki przegubu silniczka w miseczkę wewnątrz reflektora. Czy wyjęcie lampy coś pomoże? Brakuje sposobu, aby podtrzymać to ramię z drugiej strony...



#7 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:55

W sumie to to samo co w zamontowanym - i tak nie masz dostępu do "miseczki". Kombinuj, uda się w końcu.



#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:00

po wyjęciu reflektora jest dużo łatwiej zamontować i uważaj aby nie ukruszył tego zaczepu - jest delikatny 



#9 MateuszDG

MateuszDG

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 591
  • Dołączył:  22 lis 2014
  • Rok Produkcji:2001,2004,2002
  • Silnik:2,4 M GT x2, 2,0
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Dąbrowa Górnicza
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 czerwiec 2019 - 22:41

ale weź tu wyjmij reflektor , albo odkręć pierw zderzak bez ucinania śrub z tym to jest gimnastyka 



#10 Bezimienny Gość.Gumirek_*

Bezimienny Gość.Gumirek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 czerwiec 2019 - 01:13

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi! Nie spodziewałem się tak szybkiej pomocy.

 

Kombinowałem kilkanaście razy. Dźwigienka nie jest ukruszona bo naciskając lub podważając palcem reflektor się przemieszcza. Według instrukcji serwisowej należy wciskać do usłyszenia "klik", ale opór dźwigienki jest zbyt mały i bez podważenia czymś z drugiej strony nie wskoczy. Próbowałem wcisnąć z maksymalnie wysuniętym nastawnikiem (pozycja 3) i bez efektu. Pewnie przez ten upał, plastik staje się bardziej podatny i zbyt łatwo się ugina.

 

Właśnie nie chcę czegoś popsuć, dlatego pozostaje walka z wyjęciem lampy, a potem zobaczę. Może dorobię jakiś przyrząd z blaszki lub drutu. Strasznie jestem na siebie zły żeby przez taką głupotę tyle problemu sobie narobić! Najbardziej za to, że czytałem Forum jak wymienić tą nieszczęsną żarówkę, ale jak przyszło w końcu do roboty to gdzieś to w pośpiechu uleciało.



#11 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4971
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 czerwiec 2019 - 09:47

Reflektor można wyciągnąć poprzez częściowy demontaż i odchylenie osłony przeciwbłotnej, oczywiście bez zdjęcia koła się nie obejdzie.



#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 czerwiec 2019 - 11:12

Zapomnij

#13 Bezimienny Gość.Gumirek_*

Bezimienny Gość.Gumirek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 lipiec 2019 - 22:44

Temat ogarnięty najmniejszym możliwym nakładem pracy. Potrzebna jest żyłka i niewielkie szczypce samozaciskające. Działa na 100% przy pierwszym podejściu.

 

Wskazówki dla Potomnych (dla wersji "przed-liftowej"):

 

1. Podnieść autko, zdjąć koło i klapkę "rewizyjną" w osłonie nadkola. Wyjąć siłownik poziomowania reflektorów

2. Włączyć światła i ustawić nastawnik poziomu na "3" (maksymalne wysunięcie trzpienia siłownika)

3. Przygotować ok. 50 cm żyłki o średnicy 0,5-0,8 mm (ta do rolet okiennych będzie idealna)

4. Złożyć żyłkę na pól i związać razem wolne końce. Otrzymaną pętlę włożyć w gniazdo siłownika i zahaczyć o "miseczkę" dźwigni odbłyśnika. Żyłka jest sprężysta i może wykręcać numery, dlatego po zaczepieniu "miseczki" należy utrzymać wstępne naprężenie żyłki.

5. Żyłka (złożona na pół, czyli podwójna) powinna wychodzić z gniazda przez górną szczerbę zaczepu siłownika, aby podciągała dźwignię w naszą stronę oraz do góry. W tym celu dobrze jest przewlec żyłkę przez jakiś górny punkt zaczepienia (w nadkolu nad naszą głową znajduje się blacha wzmacniająca, tworząca u góry wąską szczelinę z poszyciem błotnika - dobre miejsce do przewleczenia żyłki)

6. Użyć szczypiec samozaciskowych do zablokowania żyłki w stanie lekko naciągniętym i oswobodzenia obu rąk.

7. Poruszamy jedną ręką za obsadę głównej żarówki reflektora i ustawiamy odbłyśnik tak, aby naciągając drugą ręką żyłkę skracać jej długość. Odpowiada to najkorzystniejszemu dla nas położeniu "miseczki" w gnieździe. Ponownie blokujemy żyłkę w skorygowanym położeniu.

8. Wyjmujemy wtyczkę z siłownika żeby nie plątać się z przewodami. Obie rączki mamy wolne, natomiast dźwignia z "miseczką" jest podtrzymywana żyłką w stabilnym położeniu. Wystarczy już tylko postawić kropkę nad "i", czyli z wyczuciem wsunąć kulkę trzpienia siłownika w "rynienkę - miseczkę". Moment wsunięcia objawi się pokonaniem oporu i przemieszczeniem kulki w stabilne położenie. O prawidłowości wykonanej operacji świadczy samodzielne utrzymywanie się siłownika w środku

9. Przecinamy żyłkę w dowolnym miejscu i po prostu wyciągamy ją w całości ciągnąc za jeden z końców. Wpinamy wtyczkę elektryczną do siłownika, dociskamy siłownik do gniazda i przekręcamy w odpowiednim kierunku w celu zablokowania zaczepów.

10. Składamy resztę tak jak było i zbieramy zabawki.


Użytkownik Gumirek edytował ten post 07 lipiec 2019 - 23:07

  • Szymek_T lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych